Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#511 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

rolpiek, wybacz ale najpierw faktycznie poczytaj temat !!! Szanuję odmienne zdania ludzi. Masz rację, że dziś także można uzyskać legalnie broń i takową posiadam od kilkunastu lat i jakos mimo kilkunastu sytuacji nawet przez myśl mi nie przeszło by w wymianie zdań z innym kierowca uzyć czy nawet wyjąc broń. Ty nawet nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. A w wielkim skrócie o to by państwo nie uzurpowało sobie uznaniowości i kolesiostwa a stworzyło jasne nawet najbardziej restrykcyjne ale jasne kryteria przyznawania pozowleń na broń. I tak też chociaż częściowo stało się dzięki obecnej nowelizacji ustawy o broni i amunicji z 1999 roku.

Pozostałe Twoje bardzo emocjonalne wypowiedzi pozostawię bez komentarza bo jest zbędny dla tych którzy myślą racjonalnie.
  • 0

#512

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

po prostu tam gdzie broń jest powszechnie i łatwo dostępna psychopata/bandyta itd. ma ułatwione zadanie

Gdzie przestępca/psychol ma łatwiej:
1) W kraju, gdzie każdy może bardzo łatwo, szybko i tanio zakupić parę sztuk broni palnej, za czym idzie świadomość, że jego potencjalna ofiara nagle TEŻ może wyjąć broń;
(pomijając już tak, że przestępca pewnie i tak załatwi sobie broń nielegalnie, by nie musiał jej rejestrować)

2) W kraju, gdzie przestępca dostanie się do broni i tak, a dostęp do niej dla zwykłego, szarego obywatela jest albo znacznie utrudniony i bardzo kosztowny, lub też w ogóle nie możliwy, za czym idzie świadomość przestępcy, że w 99% to tylko ON ma broń i potencjalna ofiara może jedynie paść na klęczki i wysypywać zawartość kieszeni, a jemu samemu niewiele grozi;

?

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 08.01.2011 - 17:34

  • 0



#513

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rolpiek, wybacz ale najpierw faktycznie poczytaj temat !!! Szanuję odmienne zdania ludzi. Masz rację, że dziś także można uzyskać legalnie broń i takową posiadam od kilkunastu lat i jakos mimo kilkunastu sytuacji nawet przez myśl mi nie przeszło by w wymianie zdań z innym kierowca uzyć czy nawet wyjąc broń. Ty nawet nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. A w wielkim skrócie o to by państwo nie uzurpowało sobie uznaniowości i kolesiostwa a stworzyło jasne nawet najbardziej restrykcyjne ale jasne kryteria przyznawania pozowleń na broń. I tak też chociaż częściowo stało się dzięki obecnej nowelizacji ustawy o broni i amunicji z 1999 roku.


a to ja też za tym jestem, tylko pytania z sondy w tym temacie nie mają wiele wspólnego z tym aby jasno uregulować zasady - to się zgadzam - obecnie jest element uznaniowości - tego nie powinno być jeśli ktoś spełnia okreslone kryteria dostaje bron

po prostu tam gdzie broń jest powszechnie i łatwo dostępna psychopata/bandyta itd. ma ułatwione zadanie

Gdzie przestępca/psychol ma łatwiej:
1) W kraju, gdzie każdy może bardzo łatwo, szybko i tanio zakupić parę sztuk broni palnej, za czym idzie świadomość, że jego potencjalna ofiara nagle TEŻ może wyjąć broń;
(pomijając już tak, że przestępca pewnie i tak załatwi sobie broń nielegalnie, by nie musiał jej rejestrować)

2) W kraju, gdzie przestępca dostanie się do broni i tak, a dostęp do niej dla zwykłego, szarego obywatela jest albo znacznie utrudniony i bardzo kosztowny, lub też w ogóle nie możliwy, za czym idzie świadomość przestępcy, że w 99% to tylko ON ma broń i potencjalna ofiara może jedynie paść na klęczki i wysypywać zawartość kieszeni, a jemu samemu niewiele grozi;

?

w obu przypadkach jak przestępca wyciągnie broń pierwszy i wyceluje w ciebie masz takie same marne szanse , chociażbyś w reklamówce trzymał kałasznikowa i 3 granaty

aha jeszcze dodam że niestety ale w Iszym przypadku dla "świętego spokoju" przestępca częściej zastrzeli od razu ofiare aby nie narażać się na ryzyko odwetu/obrony, w IIgim częściej będzie się czuł panem sytuacji i nie będzie miał potrzeby strzelać


ja rozumiem że ty myślisz że to będzie jak wfilmie - jak tobie przystawi przestępca broń do głowy to niczym steve seagal czy inny rambo nie oddasz mu kosztowności tylko będziesz szybszy niż kula i wyciagniesz swoją broń i będziesz strzelał ....

poza tym wróć na ziemie i policz ile jest napadów z bronią w Polsce a ile w USA ...

jak broń będzie ogólnie dostępna byle pijaczek w widzie alkoholowym złapie giwere i poleci do monopolowego robić napad itd. itp.
ogólnie bedzie więcej przemocy z użyciem broni i to jest niepodważalne - szczególnie że powtórze po raz kolejny nam bliżej cvharakterem do meksykanów niż ausrtyjaków czy szwajcarów

Użytkownik rolpiek edytował ten post 08.01.2011 - 19:36

  • 0

#514

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, nie mam siły, w USA rzezie były tam gdzie jest zakaz wnoszenia broni, czyli na Campusach i w szołach, albo tam powinni zalegalizować broń, albo powinna pilnować tam porządku policja, skoro nie można samemu się bronić (nie dla małych dzieci, powiedzmy jak w Austrii, od 16).
Aż dziw bierze że nie ma takich rzezi na strzelnicach lub zlotach miłośników broni.
W Austrii mieszkam i żadną manipulacją to nie jest, Wiedeń jest najbezpieczniejszą stolicą Europejską, mimo iż są tutaj setki tysięcy sztuk nowoczesnej broni palnej w rękach zwykłych ludzi.
Co do bombek atomowych... ja chcę mieć prawo do posiadania broni palnej, nie chcę bomb, broni biologicznej itp., ponieważ jest to broń masowego rażenia i do użycia w czasie np. wojny.
Broń palna w nocy sama mi nie wyjdzie z szafy i nie zacznie rozstrzeliwać niewinnych cywilów.
Zaznaczam iż w Austrii nie potrzeba absolutnie żadnych badań na zwykłe karabiny, za to można dostać "Waffenverbot" (zakaz na broń) jeśli się naruszy zasady bezpieczeństwa posługiwania się nią.
Ja broń bardzo lubię, lubię strzelać, trafiać i nigdy nikomu poza mną moja broń nie zrobiła krzywdy (raz mi zamek w pistolecie paluch przytrzasnął).
W Wiedniu jest ponad 100 000 polaków, 400 000 serbów i 200 000 turków, oni wszyscy mają prawo do posiadania legalnie długiej broni palnej bez pozwoleń, badań i innych upierdliwości, nic się nie dzieje, na rok 2004 przez broń palną legalną zginęło około 10 osób (W CAŁEJ Austrii), przez nielegalną, której nie mogli Ci ludzie legalnie dostać 30 około, w sumie jest to 8% narzędzi morderstw, dla porównania 24% zostało popełnione bez broni, 50% ponad przy użyciu noża, a 5% to powieszenie/utopienie.
Przypominam, iż psychol zabijający kogoś popełnia dużo poważniejsze przestępstwo niż posiadanie nielegalnej broni, więc zakaz posiadania przez niego broni nie robi na nim żadnego wrażenia.
Przeciwnicy broni walczą o ten mały odsetek ofiar przestępców, którzy popełnili swój naganny czyn przy użyciu broni palnej, szkoda że nikt nie walczy o zgwałcone lub/i zamordowane kobiety, które nie miały się czym bronić.

P.S. Podpieram się danymi organizacji IWOE walczącej o moje prawa niczym NRA.

Użytkownik lambo edytował ten post 08.01.2011 - 20:06

  • 0

#515

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1.

Ludzie, nie mam siły, w USA rzezie były tam gdzie jest zakaz wnoszenia broni, czyli na Campusach i w szołach, albo tam powinni zalegalizować broń, albo powinna pilnować tam porządku policja, skoro nie można samemu się bronić


Otóż to, wszystkie większe masakry zdarzyły się w strefach wolnych od broni. Najwięcej npadów z użyciem broni jest w Nowym Jorku, a tam jak wiadomo nie wolno nosić broni.

2.

Przeciwnicy broni walczą o ten mały odsetek ofiar przestępców, którzy popełnili swój naganny czyn przy użyciu broni palnej, szkoda że nikt nie walczy o zgwałcone lub/i zamordowane kobiety, które nie miały się czym bronić.


W tej chwili mamy tylko 2 możliwości: kobieta nie ma broni, gwałciciel również nie ma lub ma nielegalną. Jeśli zalegalizuje broń dojdą do tego kolejne 2 możliwości: kobieta ma broń, gwałciciel nie lub oboje mają broń. Jak widać legalizacja przynosi albo zwiększenie bezpieczeństwa, a przynajmniej go nie zmniejsza.

Pozdrawiam
  • 0

#516

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten argument z psychopatami i bandytami to argument idiotów...
Jeśli napadnie Cię bandyta, który ma łatwy dostęp do broni i na pewno jest uzbrojiny, to pamiętaj też o tym, że i będzie większe prawdopodobieństwo, że i ty masz pistolet. A wtedy się obronisz. I to właśnie dla tego, że jest powszechny dostęp do broni i możesz użyć jej w razie potrzeby.
A tak w ogóle za dużo filmów się naoglądaliście. Przestępczość owszem nie śpi ale argument, że psychol Cię zadźga jest mało prawdopodobne.
Taki bandyta i tak na napad załatwi sobie broń. A co z tobą bezbronnym? Nawet teraz możecie kupić broń bez zezwoleń. 1-6 strzałowe rewolwery z amunicją czarno-prochową. Od 1000zł można się w to bawić... Albo kupcie sobie replikę ASG bo z tego jak dostaniesz troche boli...
  • 0

#517

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja bym to wszystko skwitował krótko :
w Polsce jest dostęp do broni palnej dla normalnych uczciwych i praworządnych obywateli więc czego chcecie więcej ?

jesteś normalny , uczciwy i praworządny to składaj papiery i dostaniesz pozwolenie ...
  • 0

#518

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kpisz sobie chyba. Jeśli nie przedstawisz odpowiedniego powodu dlaczego miałbyś dostać broń to możesz sobie o niej pomarzyć. Ewentualnie możn kupić broń sportową ale taką chyba nie można strzelać do ludzi, a nawet jeśli to szkody wiele nie narobi.

Pozdrawiam
  • 0

#519

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja bym to wszystko skwitował krótko :
w Polsce jest dostęp do broni palnej dla normalnych uczciwych i praworządnych obywateli więc czego chcecie więcej ?

jesteś normalny , uczciwy i praworządny to składaj papiery i dostaniesz pozwolenie ...

Jaja sobie ze mnie robisz?
W Polsce potrzebujesz do broni do obrony osobistej:
badań (ok, do noszenia niech i będą)
i powodu - łatwiej dostać ochronę BORu niż tego typu pozwolenie, nie wystarczy że mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy, najlepiej gdyby Cię tłukli i grozili śmiercią przez okrągły rok, może byś dostał, a może nie, zależy to od widzimisię policji.
Na pozwolenie np. sportowe (prawie każda broń może się zakwalifikować jako sportowa z ograniczeniem bodajże 11,43mm) musisz zrobić badania i mieć "wybitne wyniki".
Brzmi fajnie, ale nie jest tak że policja musi Ci wydać pozwolenie, poza tym nie wiadomo co to są wybitne, olimpijczykowi nie wydali, wymagają różnych licencji i patentów, które kosztują dużo pieniędzy.
W Polsce głównym problemem jest w tej materii nieścisłość, "policja może, policja oceni".

W Austrii jest tak jak mówiłem, nieautomatyczna i długa bez pozwoleń, zautomatyzowana i krótka z, a jak wygląda dostanie pozwolenia semi/krótką?
A tak: badania + kurs = pozwolenie, policja MUSI wydać Ci wtedy pozwolenie na 2 sztuki broni tego typu do obrony miru domowego, w tym Desert Eagle .50AE, .500S&W, .700NE, .338 lapua, 12ga i co tam sobie jeszcze wymyślisz.
Policja musi również wydać rozszerzenie jeśli broń potrzebna Ci np. do strzelań sportowych.
Policja może wydać pozwolenie na noszenie broni.
Może wygląda tak że taksówkarz czy sklepikarz dostaną bez problemu.
No i oczywiście można strzelać na swojej ziemi bez pozwoleń, przecież się strzela za swoje pieniądze, ze swojej broni, na swojej własnej ziemi.
Nie było jeszcze przypadku, żeby ktoś został postrzelony/zastrzelony podczas takich strzelań...

Użytkownik lambo edytował ten post 09.01.2011 - 01:20

  • 0

#520

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie można strzelać do ludzi, a nawet jeśli to szkody wiele nie narobi.


co tu komentować ?
właśnie dlatego nie powinni dawać broni każdemu ...

szczerze mówiąc nie wiem jak wy ale ja po tym tekscie "paziego" tylko jestem utwierdzonym bardziej w moim przekonaniu - chłopak żaluje że nie może strzelać do ludzi ...
no biedaczku kup sobie od razu czołg albo chociaż bazooke to se wystrzelasz ludzi i nawet szkody narobi ...

W Austrii jest tak jak mówiłem, nieautomatyczna i długa bez pozwoleń, zautomatyzowana i krótka z, a jak wygląda dostanie pozwolenia semi/krótką?

w czym masz problem ? jedz do austrii i kupuj sobie tony tej broni ...
a sorry ty tam mieszkasz więc z czym masz problem ? zaraz pewnei przyjedzies do Polski z tym karabinem i mnie przekonasz do "wolności w/s broni" :(

Użytkownik rolpiek edytował ten post 09.01.2011 - 01:46

  • 0

#521

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że miał na myśli w kontekście obrony swojego życia.
Co do broni sportowej, powtarzam, ten sam Glock 17 może być "zarejestrowany" jako sportowa i jako do obrony, ten sam Glock.
Ja jestem już w tej Austrii, Wiedeń 10 Bezirk, mam tej broni trochę, na tony mnie nie stać, ale jestem dobrej myśli.
Mam wiele ciekawej broni, nikomu się krzywda przez moją broń nie stała, nigdy (oprócz mojego przytrzaśniętego palucha).
Szkoda mi tylko rodaków, którzy nie mają się czym bronić i są rozbrojeni, przypominam że obecną ustawę napisali komuniści w latach 60, tylko milicję na policję się zmieniło potem, a teraz się trochę wyjaśniło (w tej co na podpis prezydenta czeka), ale nadal jest widzimisię.

P.S. http://img15.imagesh.../dsc01688td.jpg - buuuu, przeistaczam się w przestępcę... buuu... a wszystko przez tą złą broń. :lol
Proszę o dyskusję z argumentami, a nie "psychol przyjdzie, sąsiad mnie rozstrzela itp.".

P.S.2.Uważaj, bo zrobią kiedyś głosowanie, by umieszczać kamery w toaletach w domach - skąd wiesz,
czy aby terrorysta nie wejdzie ci kanalizacją i nie podmieni kostki toaletowej na C4? terrorysta!
C4! terrorysta, bój się terrorysty i jego C4!!

Użytkownik lambo edytował ten post 09.01.2011 - 01:51

  • 0

#522

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że miał na myśli w kontekście obrony swojego życia.
Co do broni sportowej, powtarzam, ten sam Glock 17 może być "zarejestrowany" jako sportowa i jako do obrony, ten sam Glock.
Ja jestem już w tej Austrii, Wiedeń 10 Bezirk, mam tej broni trochę, na tony mnie nie stać, ale jestem dobrej myśli.
Mam wiele ciekawej broni, nikomu się krzywda przez moją broń nie stała, nigdy (oprócz mojego przytrzaśniętego palucha).
Szkoda mi tylko rodaków, którzy nie mają się czym bronić i są rozbrojeni, przypominam że obecną ustawę napisali komuniści w latach 60, tylko milicję na policję się zmieniło potem, a teraz się trochę wyjaśniło (w tej co na podpis prezydenta czeka), ale nadal jest widzimisię.


kurna człowieku czy ty nie widzisz czy nie chesz widziec ?
ja tez chciałbym aby każdy "uczciwy, rozważny itd. itp" obywatel miał broń

tylko jak takich znaleść w Poslce ? gdzie 99 % społeczeństwa to sfrustowani zawistnicy którzy zaje*** sąsiada przy Iszej okazji ?

rozumiem Ciebie bo nie mieszkasz TUTAJ , przyjedz do ojczyzny na dłużej to zrozumiesz o czym mówie
  • 0

#523

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mieszkałem 11 lat, starczy mi, wschodnia Warszawa, broni nielegalnej były TONY i raczej nie wyparowały, doskonale wiem o czym mówisz, ale nie miej przeciętnego polaka za przeciętnego wściekłego debila, proszę, nadal kilkaset tysięcy ludzi w Polsce posiada tą broń (mały odsetek), ale jednak, to są setki ton broni i krzywdy nikomu nie robią.
Bez pozwoleń możesz kupić również w Polsce rewolwer CP (replika sprzed 1850), niewygodny, nieporęczny, kloc, ale energię wylotową ma na poziomie 400-700J, czyli 9x19-.357 magnum.
Każdy może to kupić w Polsce, każdy, a nigdy nie słyszałem o wybijaniu się tą bronią, a zabić może i została też do tego stworzona (przed 1850).

P.S. Amerykanie uchodzą za idiotów, a można tam bez niczyjej łaski, kupić broń, o której nie dawno nie wiedziałem nawet że istnieje, karabiny 20mm o zasięgu skutecznym 5km, tłumiki na nie, broń ukrytą (po złożeniu wygląda jak walizka) i słychać tylko o masakrach tam, gdzie broni wnosić nie wolno, więc praworządny obywatel jej tam nie wniesie, bo by złamał prawo.

P.S.2. Nawet w Rosji, gdzie mentalność społeczna jest jeszcze gorsza od Polskiej - można kupić bez pozwoleń broń palną na amunicję z kulą gumową, energia 75-100J, dla porównania w Polsce na wiatrówkę o energii powyżej 17J potrzebna jest rejestracja (badania, zaświadczenia o niekaralności i parę innych upierdliwości).

Użytkownik lambo edytował ten post 09.01.2011 - 02:05

  • 0

#524

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale nie miej przeciętnego polaka za przeciętnego wściekłego debila, proszę,

broń boże (!) nie mam Ciebie za taka osobę

jednak część polaków żyjacych w Polsce taka jest i utopiłaby Cie w przysłowiowej łyżce wody ;)

więc danie broni takim pazi co to nie moga strzelać do ludzi ani im szkody dużej narobić byłoby problemem ;)

jeden nasz minister dobrze powiedział - tu jest dziki kraj - wiecej nie musze nic dodawac - niby Unia ale jednak inna unia ;)

karabiny 20mm o zasięgu skutecznym 5km, tłumiki na nie, broń ukrytą (po złożeniu wygląda jak walizka) i słychać tylko o masakrach tam, gdzie broni wnosić nie wolno, więc praworządny obywatel jej tam nie wniesie, bo by złamał prawo.


no i co uważasz że to rozsądne podejście "do tematu" ? bo dla mnie to głupota granicząca z naiwnoscią ...
  • 0

#525

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wyrozumienie, szczerze.
Według mnie w Polsce trzeba najpierw unormalnić prawo, a jak się wykażą tak jak z bronią CP, że potrafią się nią posługiwać to uwolnić.
Każdy zdrowy na umyśle, niekarany i mający taką OCHOTĘ, powinien obligatoryjnie dostawać pozwolenie.
Przypominam się, broń na czarny proch ma "moc rażenia" podobną do broni współczesnej palnej, tylko jest niewygodniejsza i zawodniejsza i niecelniejsza i...., ale sąsiad sąsiada by mógł bez problemu ze 100m zmieść, a tego nie robi, broń taka w Polsce jest bez badań, bez pozwoleń, bez zaświadczeń.
Co do "zabawecek" o potężnych kalibrach z tłumikiem... to bez znaczenia jest, jak ktoś chce zabić to zabije, czy to nożem, czy to czarnoprochowcem, czy to siekierą, czy to właśnie takim cudeńkiem, za to ja, jak i wielu strzelców sportowych/rekreacyjnych nie będzie mogło sobie na strzelnicy z tego postrzelać "bo świr".
Nie zapominajmy o kolekcjonerach.
Tam gdzie Ty zobaczysz kupę brzydkiego strzelającego złomu, ja zobaczę dzieło mechaniki, wspaniały karabin, który mi zapewni przez wiele lat wielogodzinną rozrywkę i sport.
http://www.anzioiron...mages/20-mm.jpg - na zdjęciu to nie ja, tylko twórca tego karabinu.

Użytkownik lambo edytował ten post 09.01.2011 - 02:48

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych