Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś moja mama była z wnuczką (brata córką) w sklepie kupiła jej balon z helem. Powiesiłem go na drzwiczkach od szawy by nie odleciał do góry. Mój pies(kundel) usiadł naprzeciw szafy i balona wpatrywał się przez dłuższą chwile i zaczął szczekać po czym najeżył się i sią trząsł jak garaleta. Gdy usiadłem na fotelu koło szafy przyczołgał się przestraszony i leżał koło mnie. Gdy tylko się ruszałem np. poszedłem do toalety ciągle za mną chodził. Teraz unika kontaktu zwrokowego z tym balonem. Czy zwierzęta też odczuwają strach do przedmiotów martwych? Wiem że wyczuwają strach ale np. u ludzi.

Prosze, żeby w komentażach nie pisać głupich odpowiedzi(obrażających) i jeżeli to zła kategoria to prosze o przeniesienie.
  • 0

#2

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kontakt wzrokowy to byłby chyba jakby jedno drugiem w oczy patrzało ;] Może najwyżej starać się nie patrzeć na to.

Co do wyczuwania przez zwierząt duchy, tak, wyczuwają. Zwierzęta są bardziej wyczulone na obecność istot z astrala, ponieważ nie przesłania im tego sfera mentalna, w której nie operują, taka moja mała teoria :)

Tylko zastanawia mnie dlaczego duch wybrałby sobie za siedzibę akurat balon z helem? To jest najdziwniejsze w tym wszystkim :]
  • 0

#3

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No pewnie. :) Mój piesek też się czasem boi niektórych rzeczy. Nawet da się go przestraszyć, jak leży latem na ziemi i coś mu się położy za plecy. Wtedy pół godziny się nad tym przedmiotem znęca. Psy z schronisk boją się często wszystkiego (w tym przedmiotów) Tak samo twój pies, może bać się latających balonów. :) Już nie wspomnę o tym, że koty się boją psów itd. Więc strach wyczuwają na pewno. Coś w tym dziwnego?

Edit: Who.Am.I: Dlaczego od razu duchy? Pewnie coś mu się w tym przedmiocie nie podobało i tyle. Taka fobia.
  • 0

#4

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up: Bo ty do wyjaśniasz racjonalistycznie, a ja podaje wyjaśnienie paranormalne ;p Nie zakładam, że jest tam duch, ale wyjaśniam samo zjawisko postrzegania duchów przez zwierzaki :)
  • 0

#5

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko zastanawia mnie dlaczego duch wybrałby sobie za siedzibę akurat balon z helem? To jest najdziwniejsze w tym wszystkim pleased1.gif

Nie zakładam, że jest tam duch, ale wyjaśniam samo zjawisko postrzegania duchów przez zwierzaki smile2.gif

No jak nie zakładasz, jak zakładasz. Zgadzam się z tym, że zwierzęta są bardziej wyczulone na duchy, ale żeby coś balonie siedziało? Trochę mało prawdopodobne mi się wydaje, dlatego zakładam, że w tym nic paranormalnego nie było i zapytałem ciebie dlaczego myślisz, że to był duch. Zresztą autor nie pytał o to co siedziało w balonie, tylko czy zwierzęta mogą wyczuwać strach.
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście ,że zwierzęta mogą odczuwać strach, zupełnie jak ludzie.
Szczerze powiedziawszy nie dziwię się psu ,że tak sie tego balona przeraził. Coś wisi na szafie wbrew wszelkim prawom fizyki i jeszcze na niego groźnie łypie. 8) Zwierzak miał prawo się przestraszyć.
Poza tym niewykluczone ,że kiedyś w przeszłości zwierzak miał spotkanie 3 stopnia z podobnym przedmiotem: piłką czy czymś w tym stylu. I teraz gdy patrzy na balonik powracają negatywne wspomnienia.

Gdy mój pies jeszcze żył bał się zwykłych plastikowych butelek, wystarczyło ,że zobaczył że ktoś niesie taką w ręce i już odbiegał na 10 metrów z podkulonym ogonem. Wszystko przez to ,że jako dzieciak lubiłam mu urządzać "śmigus dyngus" przy pomocy wody z takowych butelek.

Wszystkie psy też jakby instynktownie obawiają się pewnego postępku człowieka: schylenia się i zrobienia ręką takiego ruchu jakby brało się do ręki kamień (+ ewentualnie ruchu jakby się owy kamień w jego stronę rzucało, ale zwykle samo schylenie wystarczy). Zawsze działa kiedy napotykam na ulicy jakiegoś przybłędę który zaczyna za mną iść/szczekać/warczeć na mnie. Wystarczy ,że się schylę jakbym brała kamień a pies daje mi spokój.
  • 0



#7

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Dziwne to trochę, bo np. mój pies na taki ruch zaczyna uciekać na kilka metrów i warczeć, a raczej od nikogo z kamienia nie oberwał.
  • 0

#8

Varii.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wcale mnie to nie dziwi:) mój pies boi się kompletnie wszystkiego począwszy od chusteczek higienicznych:)
  • 0

#9

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Różnica w tym, że mój pies boi się tylko tego ruchu. :) Zresztą to drapieżnik jest. Do kojca mu kot wpadł to go rozszarpał. Czasem uciekł z podwórka to leciał do sąsiadów, a oni tam kury na luzie mają no i z kury też nic nie zostały. Chyba z 5 zaliczył. Ale boi się czegoś takiego? Coś w tym musi być.
  • 0

#10

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może odczua coś "złego" w tym :P Kto wie, spytaj sie go. ;) Chyba, że to coś naturalnego, tak jak kolega powiedział " Coś wisi na szafie wbrew wszelkim prawom fizyki i jeszcze na niego groźnie łypie ". Człowiek też tak ma, czasami coś go napawa strachem, boi się przy tym przebywać, czy coś.
  • 0

#11

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny dowód na to że fobie wśród zwierząt istnieją. Mój kot bał się... patyczków do uszu. I to nie przez jakieś badania czy coś, odkąd malec zaczął chodzić po domu można było zauważyć jak omija szerokim łukiem nie tylko patyczek ale też pudełko patyczków. Moim zdaniem to normalne, każde zwierzę tak jak każdy człowiek też się czegoś boi.
  • 0

#12

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale też dziwne jest to, iż ten balon nadal wisi i hel z niego nie schodzi. Wisi już tak 12 dzień. Mnie tez przyprawia o dreszcze. Bo zawsze u mnie taki balon wytrzymywał góra 3-4 dni.
  • 0

#13

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strach jest naturalną reakcją wszystkich zwierząt, ludzi też. Jest po to, żeby ostrzegac przed niebezpieczeństwem i ewentualnie dzięki temu pomóc uniknąc śmierci. Tylko, że ludzie mają skłonnośc obawjac się rzeczy które nie stanowią żadnego zagrożenia (wyższy stopień poj****nia). Twój pies się zachowywał dziwnie w sumie, bo Pan Balon nie hałasował, nie ruszał się gwałtownie ani nic z tych rzeczy, co by mogło spawic, że zwierzak poczół zagrożenie.

Wniosek jest jeden: Pan Balon jest opętany. :o
  • 0

#14

Maurycy.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A odpowiedz mi na pierwsze zasadnicze pytanie jakiego koloru jest ten balonik z helem?
  • 0

#15

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To balon w kształcie motyle. Niewiem z jakiego materiału jest zrobiony ale napewno nie z lateksu(z gumy) takiej jak sąrobione zwykłe balony. Co do kolorów same zimnie i róż. Typowo dziewczęco-dziecięcy balon z helem :lol3:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych