Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ziemia jest pusta w środku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
305 odpowiedzi w tym temacie

#91

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może był taki post wcześniej ale mam jedno pytanie. Jeżeli Ziemia jest pusta w środku to czemu nie zarwie sie sama do siebie (do środka) :)  ??


Bylo juz o tym przegladnij dokladnie temat :) nakieruje Cie -> sila odsrodkowa (ruch obrotowy Ziemi)
  • 0



#92

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponieważ moje pytanie jakoś dziwnie zostało niezauważone i zasypane offtopem spytam się skąd autor rysunku na 1 stronie ma wiedzę na temat istnienia miasta Shamballach we wnętrzu Ziemi?
  • 0

#93

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie martw, się. Na moje pytania Eurycide też właściwie odpowiedzi w tym wątku nie udzielił.
  • 0

#94

fab3r.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To czemu na GoogleEarth nigdy nie widac bieguna :P ?
  • 0

#95

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To czemu na GoogleEarth nigdy nie widac bieguna :P ?


Proste, satelity nie przelatuja nad biegunami. Sprawdz dlaczego.

To nie wyjaśnienie. Skądś musiałaby brać energię na ten ruch.


O to pytanie chodzi? :)

Ponieważ moje pytanie jakoś dziwnie zostało niezauważone i zasypane offtopem spytam się skąd autor rysunku na 1 stronie ma wiedzę na temat istnienia miasta Shamballach we wnętrzu Ziemi?


Pojecia nie mam, choc moze to miec zwiazek z podroza Olafa Jansena do wnetrza Ziemi.
  • 0



#96

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, w tym topiku zamiściłem jakiś czas temu trochę odpowiedzi na Twoje tezy. Jakoś mi umknęły Twoje odpowiedzi na nie z kolei. Może coś poszło w inny topik a ja przegapiłem?
  • 0

#97 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ponieważ moje pytanie jakoś dziwnie zostało niezauważone i zasypane offtopem spytam się skąd autor rysunku na 1 stronie ma wiedzę na temat istnienia miasta Shamballach we wnętrzu Ziemi?


a czytales artykul Shamballach odkryta?
  • 0

#98

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

We wnętrzu Ziemi, ani żadnej innej planety nie może powstać słońce! Zastanówcie się, żeby zaczęły zachodzić nuklearne reakcje słoneczne potrzebne są ogromne ilości materii. Nawet Jowisz jest conajmniej 80 krotnie za mały żeby przekształcić się w słońce! A jak niby ma powstać maleńka, o średnicy 1000 km gwiazdeczka?? Co innego Białe karły, które powstały w wyniku śmierci dużej gwiazdy i świecą tylko ze względu ciepła nagromadzonego wewnątz, są jak rozpalone do czerwoności węgle. Jednak tak i węgle jak i białe karły z czasem studzą się i przestają świecić. W przypadku białego karła staje się on czarnym karłem czyli gwiazdą wypaloną na żużel...
  • 0



#99

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

watpie zeby ziemia byla pusta:
-ciekawe skad bralby sie tam tlen pod taka iloscia ziemie
-ta slonce w srodku ziemi... tkaie male a i tak jedna erupcja i po nas
-po co budowac miasta pod ziemia ... latwiej chyba na niej

Mysle ze teoria na miare sredniowiecza... mzoe ejst jakies miasto uz pod ziemia ale nie clay siwat bo to jest po prostu smieszne.... (czasami mam wrazenie ze uwierzyce w prawie wszystko)
  • 0

#100

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawa hipoteza. Zakładając, że wnętrze Ziemi jest zamieszkałe to wejscia do wnętrza napewno są chronione przez tamtejszych mieszkańców przez użycie materiałów czy systemów maskujących, sprawiających, że nie możemy ich odkryć. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0



#101

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy podstawowa wiedza sejsmologiczna / geologiczna zeby wiedziec ze lawa pochodzi z obszarow nie glebiej niz 20 mil pod powierzchnia Ziemi (w skorupie Ziemskiej).

Podstawowa wiedza geologiczna pozwala też stwierdzić, że gęstość wewnętrznych obszarów Ziemi rośnie wraz z głębokością. IMHO już ten jeden fakt wystarcza, by teorię pustej Ziemi definitywnie odrzucić.
  • 0



#102

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lynx, przytoczyłem argumenty z gęstością, ale nie zostały wzięte pod uwagę (chyba skontestowano sposób mierzenia tejże gęstości, albo przynajmniej poddano w wątpliwość, nie pamiętam).
  • 0

#103

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, przytoczyłem argumenty z gęstością, ale nie zostały wzięte pod uwagę (chyba skontestowano sposób mierzenia tejże gęstości, albo przynajmniej poddano w wątpliwość, nie pamiętam).

Przeczytałem wątek. Argument o wzrastającej gęstości wewnętrznych sfer Ziemi się nie pojawił, a już na pewno nie w odniesieniu do wyników pomiarów prędkości fal sejsmicznych, bo właśnie o to mi chodzi.

Chętnie też usłyszał bym gdzie Eurycide widzi słabość obecnej teorii powstawania pasatów.
  • 0



#104

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

We wnętrzu Ziemi, ani żadnej innej planety nie może powstać słońce! Zastanówcie się, żeby zaczęły zachodzić nuklearne reakcje słoneczne potrzebne są ogromne ilości materii


Byc moze zachodza tam procesy tzw. Zimnej Fuzji. Widze ze temat wewnetrznego slonca was trapi dlatego zrobie osobny artykul w ciagu paru dni tylko na temat wewnetrznego slonca :) Poza tym nawet male ilosci uranu (uran nie wystepuje naturalnie ale prawdopodobnie wraz plutonem wystepuja w wewntrznym sloncu) wystarczaja na wytworzenie reakcji nuklearnej.

watpie zeby ziemia byla pusta:
-ciekawe skad bralby sie tam tlen pod taka iloscia ziemie


Hehe bralby sie tak samo jak bierze sie na zewnatrz planety :) normalna atmosfera... ktora rozciaga sie na podobna wysokosc jak ta na zewnatrz planety

-ta slonce w srodku ziemi... tkaie male a i tak jedna erupcja i po nas


hm nie bardzo rozumiem? :)

Ciekawa hipoteza. Zakładając, że wnętrze Ziemi jest zamieszkałe to wejscia do wnętrza napewno są chronione przez tamtejszych mieszkańców przez użycie materiałów czy systemów maskujących, sprawiających, że nie możemy ich odkryć.


Tak to prawda, mozna uslyszec o systemach hologramowych

Podstawowa wiedza geologiczna pozwala też stwierdzić, że gęstość wewnętrznych obszarów Ziemi rośnie wraz z głębokością. IMHO już ten jeden fakt wystarcza, by teorię pustej Ziemi definitywnie odrzucić.


Polecam lektore mojego tlumaczenia "Sejsmologia litych planet kontra pustych swiatow". Dlaczego uwaza sie ze gestosc musi rosnac stale az do jadra planety? Byc moze od pewnego miejsca gestosc maleje.
  • 0



#105

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no moze masz racje... idealne warunki itp.... ale nadal watpie.. moze jakies bazy ale nie cale cywilizacje - nie przekonasz mnie :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych