Skocz do zawartości


Twarze w oknie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Twarze w oknie



Zdjęcie zostało wykonane przez męża kobiety pokazanej na zdjęciu w słoneczne popołudnie na zwykłym filmie do aparatu na klisze. Małżonkowie dopiero Wprowadzili się do ich nowego domu w Chicago. W oknie po lewej wyraźnie widać starszą kobietę z włosami zwiniętymi w kok oraz psa bulldoga siedzącego obok niej. W domu nie było nikogo w czasie robienia zdjęcia.

Dołączona grafika


Tłumaczenie: Burnago

http://www.ghostresearch.org/

Komentarz:
Fajnie to wygląda. Jednakże są one umiejscowione za nisko jak na okno w drzwiach :mrgreen: .
  • 0

#2

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie wygląda fajnie ale mimo wszystko te twarze mnie nie przekonują. Zostało użyte dość duże makro więc to mogą być zwykłe odbicia w oknie (i pewnie są :)) . Do tego warto zauważyć ze obiektyw był brudny bądź jest to woda szczęśliwie sfotografowana (mówię o tych niebieskich kropkach na pierwszym planie).

Tam gdzie są te domniemane twarze rzuca się w oczy też to na górze przecina je pozioma linia (no prawie pozioma). Linia trochę je zniekształca więc trzeba wykluczyć, że jeżeli to były duchy to były w środku domu. Chyba, że tam w Chicago mają taki dziwne szyby w poziome wzorki :)
  • 0

#3

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezłe.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#4

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi się nie podoba to ze ta twarz i morda są tak nisko osadzone.
  • 0

#5

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich na forum, po dłuższej przerwie.

O temacie: Zdjęcie dość ciekawe, ale właśnie jak kolega wyżej, dziwi mnie, że twarz kobiety i ryjek psa, są osadzone tak nisko.
  • 0

#6

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Są osadzone tak nisko, żeby byli widoczni na fotografii :mrgreen:

W końcu są to duchy, nie? One wszystko potrafią... ;)
  • 0



#7

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi osobiście na pierwszy rzut oka wydawało sie że "twarze" są troche uszkodzonymi, dekoracyjnymi elementami okna/drzwi... do tego fryzura "babci" wygląda jakby ją prąd kopnoł a nie jak 'zawinięta w kok".
  • 0

#8

kananod.
  • Postów: 90
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To zdjęcie jest stare jak świat, a te twarze jakieś takie bardzo zniekształcone.
  • 0

#9

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi osobiście na pierwszy rzut oka wydawało sie że "twarze" są troche uszkodzonymi, dekoracyjnymi elementami okna/drzwi... do tego fryzura "babci" wygląda jakby ją prąd kopnoł a nie jak 'zawinięta w kok".


w ogóle nie widać fryzury nawet nie wiadomo czy to są twarze, bo ja tam za dużo nie widzę.
Rozmazane jak nie wiem co, skąd oni wiedzą że to bulldog, równie dobrze może to nie być pies.
  • 0



#10

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie?ciekawy przypadek z tymi rozmytymi twarzami.Morze to była właścicielka domu chciała ich ostrzec przed mieszkającym tam szatanem?
  • 0



#11

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Morze to jest głębokie i szerokie...

To coś twarzopodobnego może być tak naprawdę wszystkim.
  • 0

#12

kiki17.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to twarz, to jast bardzo zniekształcona :D
  • 0

#13

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ogólnie rzecz biorąc zdjęcie jest bardziej przekonywujące gdy sobie je wyostrzymy. Rzeczywiście zarysy twarzy starszej kobiety i psa są dosyć dobrze widoczne i nie sądzę żeby to był jakiś zaciek bądź przypadkowa plamka, brud albo cokolwiek innego. Z drugiej strony, takie stare zdjęcia łatwo przerobić, odpowiednio dobrany brush i zabawa w photoshopie.
  • 0

#14

kiki17.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie, photoshop.
I ten pies taki "przycięty", też zauważyliście, czy tylko mi się wydaje ?
  • 0

#15

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właśnie, photoshop.
I ten pies taki "przycięty", też zauważyliście, czy tylko mi się wydaje ?


Oduczcie się wreszcie tego "photoshopa", słabo się robi jak się widzi, kiedy ktoś nie mając nic mądrego do powiedzenia rzuca od razu taką głupotę. Jeżeli ktoś siedzi w temacie to wie, że to zdjęcie jest istnym klasykiem, poddawanym wiele razy badaniom i prezentowanym w niejednym programie tv. Nie wykryto fałszerstwa, a jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest zbieg okoliczności - ot, przypadkowe uchwycenie ruchomego odbicia, czegoś, co akurat odbijało się za fotografowanymi ludźmi, np. przejeżdżające auta w połączeniu z rzucanym na szybę światłem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych