Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy był kiedykolwiek pokój na świecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym prosić was o pomoc w sprawie dręczącego mnie pytania…a mianowicie, czy na naszej planecie istniał kiedykolwiek czas pokoju? Gdzie w żadnym miejscu na ziemi nie prowadzono wojny…nie daje mi to spokoju, bo jeśli nie było takiego okresu w całej historii człowieka to myślę ze i nigdy takowego okresu nie będzie. Ze jesteśmy skazani na wojny miedzy sobą i w gruncie rzeczy jesteśmy źli.
  • 0

#2

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hihihi to takie dziecinne uważać jedną planetę za cały świat ( pozatym napewno istnieją inne wymiary...). I to całe Dobro i Zło też jest dziecinne. Wojna jest zła? Wojna ze złem też jest zła ? Dla 'zła' dobro jest złem ? Dobro jest dobre ? :mrgreen:
  • 0

#3

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym prosić was o pomoc w sprawie dręczącego mnie pytania…a mianowicie, czy na naszej planecie istniał kiedykolwiek czas pokoju? Gdzie w żadnym miejscu na ziemi nie prowadzono wojny…nie daje mi to spokoju, bo jeśli nie było takiego okresu w całej historii człowieka to myślę ze i nigdy takowego okresu nie będzie. Ze jesteśmy skazani na wojny miedzy sobą i w gruncie rzeczy jesteśmy źli.


np. miliony lat temu nie było wojen... kilkaset lat temu też...

kurde, każdy głupi wie że na świecie było dużo takich czasów bez wojen itd.

takie tematy tylko forum zaśmiecają...
  • 0



#4

Pio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czepiasz się , chodzi mi o NASZ świat, i to iż czy człowiek nie potrafi rozwiązywać konfliktów, napięć inaczej jak zbrojnie….wojna ze złem, wojna sama w sobie jest okropna, po jednej i po drugiej stronie są ludzie, ludzie z którymi w normalnych okolicznościach poszli byśmy na piwo…



mogłbys podac mi date?, szukałem wszedzie i zadnej takiej nie znalazłem...oczywiste jest ze miliony lat temu wojny nie było bo nas niebyło..
  • 0

#5

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czepiasz się , chodzi mi o NASZ świat, i to iż czy człowiek nie potrafi rozwiązywać konfliktów, napięć inaczej jak zbrojnie….wojna ze złem, wojna sama w sobie jest okropna, po jednej i po drugiej stronie są ludzie, ludzie z którymi w normalnych okolicznościach poszli byśmy na piwo…



mogłbys podac mi date?, szukałem wszedzie i zadnej takiej nie znalazłem...oczywiste jest ze miliony lat temu wojny nie było bo nas niebyło..


nie było wojen wtedy jak np. ludzie jeszcze mówić nie umieli :rotfl:

i wiele innych... był nawet teraz pokój, kiedy jeszcze nie było konfliktów w Gruzji, Iraku itd...
  • 0



#6

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobrze to jeśli nie było wojen to czemu istniały dinozaury roślino i mięsożerne gdzie te drugie zjadały pierwsze - to też była walka. Potem plemiona walczyły o ziemie, jedzenie. Potem miasta między sobą etc.
Zawsze była rywalizacja i będzie bo człowiek jest egoistą i będzie zawsze bronił siebie najbardziej a to rodzi już konflikty. Ze zwierzętami jest inaczej ale konkurencja międzygatunkowa udowadnia, że istoty żyjące na ziemi muszą rywalizować.
  • 0

#7

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobrze to jeśli nie było wojen to czemu istniały dinozaury roślino i mięsożerne gdzie te drugie zjadały pierwsze - to też była walka. Potem plemiona walczyły o ziemie, jedzenie. Potem miasta między sobą etc.
Zawsze była rywalizacja i będzie bo człowiek jest egoistą i będzie zawsze bronił siebie najbardziej a to rodzi już konflikty. Ze zwierzętami jest inaczej ale konkurencja międzygatunkowa udowadnia, że istoty żyjące na ziemi muszą rywalizować.


jeśli wam chodzi o taką rywalizację to wiadomo że pokoju nigdy na ziemi nie było. to po co ten temat???
  • 0



#8

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no ja tak odebrałam pytanie

czy na naszej planecie istniał kiedykolwiek czas pokoju?

a po co ten temat?
bo są osoby których lenistwo nie pozwala samodzielnie przeanalizować problemu i woli żeby mu ktoś to uświadomił. Pyta znajduje odpowiedz a temat i tak zaraz zniknie.
  • 0

#9

Pio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli niewiecie...trudno, trzeba szukac dalej
  • 0

#10

Menchior.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co nam mowil historyk , to nie bylo roku bez wojny w naszej obecnej cywilizacji (uwazam ze byly kieydys duzo bardziej rozwiniete cywilizacje niz nasza i sa na to dowody).
  • 0

#11

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pio a jakiego rodzaju odpowiedzi się spodziewałeś?
bo nierozumiem twojego podejścia do sprawy.
Każdy wyraził swoją opinie bo to jest forum - i niestety większość z nas żyje na tym świecie średnio 17 lat wiec nie możemy Ci powiedzieć że 21 sierpnia 12r p. n . e był przez jeden dzień pokój na świecie.
  • 0

#12

Pio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

21 sierpnia 12r p. n . e --- no i o to mi chodziło, data....A wiec jesteśmy wspaniałą cywilizacją która przez całe swoje dzieje potrafiła zyć tylko jeden jedyny dzień w pokoju, dziekuje.
  • 0

#13

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli niewiecie...trudno, trzeba szukac dalej


wiemy... a tobie radzę nie marnować czasu na takie głupoty jak szukanie
daty,w której nie było wojen...

bo nikogo to nie interesuje.
  • 0



#14

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesli zalezy ci na datach to po co ten temat ? idz na wiki i sobie spisuj date kazdej wojny a pozniej sprawdz kiedy byla przerwa a nie na latwizne idziesz zeby inni za ciebie to zrobili. Ja powiem tyle, moze kiedys byl pokoj 1-2dni ale to nie ma znaczenia ludzie sa tacy ze poki dzielia ich rozne poglady na zycie tak dlugo bd walczyc miedzy soba, a na pokoj nie ma co liczyc bo jest nas za duzo, zawsze sie znajdzie grupa ktora sie nie zgodzi.
Wiec daruj sobie, a jak chcesz date to na wiki idz.

ludzi pokoj nie interesuje bo wtedy nic sie nie dzieje, wiec nikt tego nawet nie archiwizował :)
  • 0

#15

Kalixtus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę odświerzę ten temat, ale skoro nie padła żadna konkretna odpowiedź to może warto top uzupełnić. Pewnych informacji może dostarczyć książka Ernesta Volkmana "Nauka idzie na wojnę". Podaje on w niej mianowicie że na 3420 lat opisanej historii ludzkości przypadło łącznie 268 lat pełnego pokoju tzn nikt nigdzie nie prowadził żadnej wojny.
Jak doszedł do tych wyliczeń - niewiem, nie mam obecnie książki przy sobie żeby sprawdzić, ale myślę że można mu zaufać. Optymiści mogą dodać kilka lat a pesymiści odjąć.



  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych