Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezastąpiony Google Earth :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wytłumaczysz odbicie się promieni słonecznych na tym 'żwirze'?

Normalnie. Słońce od południa oświetla południową stronę sterty.

Osądzasz oriętację cienia którego dawca unosi się prawdopodobnie w powietrzu względem rzeczy znajdujących się na ziemi. Wydaje mi się że podczas gdy obiekt znajduje się w górze może dawać inne złudzenie optyczne miejsca właściwego cienia przy fotografowaniu go z pozycji satelitarnej.

Choćbyś nie wiem jak kombinował cień nie wyjdzie Ci po stronie południowej. Zdjęcie zrobiono niemal w kierunku prostopadłym do powierzchni Ziemi (odchylenie od pionu wynosi kilka stopni; określone na podstawie analizy skrótu perspektywicznego obrazu krateru po próbie Sedan). Teren jest wybitnie równinny (na przestrzeni setek metrów różnice wysokości są rzędu kilku metrów).

Tak przy okazji, obszar "nad którym leci UFO" to miejsce szybowego testu jądrowego "Orkney" (poniżej 20 kt), który wykonano 2 maja1984 roku.
Info stąd (PDF).
  • 0



#17

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie widziałem chmury o kształtach elipsoidalnych.


Spójrz na avatar Mariusha - przykład najbliższy (zdaje się znad San Francisco, jeśli mnie pamięć nie myli) ;)

A tu jeszcze jeden z ładniejszych:
Dołączona grafika

i następny:
Dołączona grafika

(źródło: http://www.psychics....ivination.html)



Tu masz parę innych: http://shortcuttoali...od.com/id4.html

A tu stronka z teorią, że skoro chmura wygląda jak UFO, to jest to "zakamuflowane" UFO... ( bo przecież jakby mogło być inaczej :))
http://ufonauci.w.in...loud_ufo_pl.htm

Uznawanie, że czegoś nie ma, bo się tego nie widziało jest lekko...egocentryczne ;)
  • 0

#18

damian51.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok macie racje to chmura temat do zamknięcia.
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest żadna chmura. Chmura o niespełna 10 metrowej wielkości nie byłaby nawet zauważalna.
  • 0



#20

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ok macie racje to chmura temat do zamknięcia.


Dla jasności - ja nie twierdzę, że to chmura. Odpowiedziałem jedynie na stwierdzenie (niebezpośrednie), że nie ma chmur "okrągłych".

Swoją drogą ten teren jest sam w sobie ciekawy - np ta okrągła "droga" dookoła:

Dołączona grafika
  • 0

#21

damian51.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest żadna chmura. Chmura o niespełna 10 metrowej wielkości nie byłaby nawet zauważalna.


to dlaczego samochody o 4 metrowej wielkości widać dokładnie na google earth?
napisałem że to chmura bo już nie mam sił upierać się iż to mógł być samolot o którym wcześniej wspomniałem i podałem link ...

a kolega skan mógł by nie nabijać :rotfl:

Zresztą mariush nie powinieneś sugerować się ułożeniem cieni obiektów, ponieważ w pobliżu obiektu który pokazałem takowych nie ma. A najbliższe są oddalone o 'kawałek' w rzeczywistości bardzo dużo... co za tym idzie obszar był zapewne fotografowany przez sondę w różnych porach dnia przy różnym ułożeniu ziemi względem słońca czego efektem są różne ułożenia słońca... jeśli nie wierzysz to zobacz ułożenie cieni w miastach... niektóre są w jedną stronę inne są o parę stopni przechylone...

edit AlienGrey
Kilka małych baboli ;)

  • 0

#22

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to dlaczego samochody o 4 metrowej wielkości widać dokładnie na google earth?

Bo samochody nie są skupiskiem pary wodnej. Chmurka pary wodnej o takich rozmiarach byłaby praktycznie niedostrzegalna.

Zresztą mariush nie powinieneś sugerować się ułożeniem cieni obiektów, ponieważ w pobliżu obiektu który pokazałem takowych nie ma.

Jak to nie ma?
Głazy tuż obok rzucają cienie na północ. Wszelkie nierówności terenu (m.in. wzgórza i kratery) znajdujące się w najbliższym sąsiedztwie interesującego nas miejsca (od ok. 250 m do ok. 2 km) są zacienione od północnej strony.

co za tym idzie obszar był zapewne fotografowany przez sondę w różnych porach dnia przy różnym ułożeniu ziemi względem słońca czego efektem są różne ułożenia słońca...

Tu akurat mamy do czynienia z pojedynczym ujęciem. Standardowy minimalny rozmiar ujęcia satelitarnego to ok. 17 km x 17 km (w kierunku W-E jest zwykle niezmienny, ale w kierunku N-S może wynosić nawet grubo ponad 100 km). Zresztą, zamiast bezpodstawnie spekulować rozejrzałbyś się po okolicy interesującego nas miejsca.
  • 0



#23

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam taką teorie, może po prostu położyli na zdjęciu "coś" w celach marketingowych.


A tu niżej macie aliena xD

Dołączona grafika
  • 0

#24

Koper.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, i tym razem zdjęcie nie pozwala na jednoznaczne określenie obiektu. Jednak ja uważam, że jest to chmura lub balon meteorologiczny. Poza tym nie sądzę, aby amerykańskie władze nie kontrolowały zdjęć Google Earth znad Strefy 51. Jeśli coś tam lata, to i tak się o tym nie dowiemy...
  • 0

#25

Dreamfall.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam taką teorie, może po prostu położyli na zdjęciu "coś" w celach marketingowych.


A tu niżej macie aliena xD

Dołączona grafika


Robak w satelicie? x_X

@Topic

Chmura raczej się nie cieniuje...może to jakaś po prostu smuga jakiegoś dymu czy coś? albo błąd zdjęcia satelitarnego xD w Area 51 dużo rzeczy wygląda dziwnie bo już tam się bawiłem w google earth ;]
  • 0

#26

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak łatwo można to było sprawdzić...

Dołączona grafika

kolejne daty:
04.05.2003
08.06.2005
02.12.2006
obecnie

moim zdaniem "strefa 51" jest udostępniona w GE na odczepne, no bo co to za tajna baza którą wszyscy mogą sobie prześwietlić...

temat raczej do zamknięcia...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych