Skocz do zawartości


Płoną rezydencje milionerów, Kalifornia w ogniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

i to mi sie k..a podoba, takie wiadomości na początek dnia :mrgreen:

Kalifornia w ogniu - polska szkoła ewakuowana
PŁONĄ REZYDENCJE MILIONERÓW


Na skutek gigantycznych pożarów ponad 10 tysięcy osób zostało ewakuowanych w Kalifornii. Kilkadziesiąt domów na przedmieściach Los Angeles kompletnie spłonęło. W pobliżu Yorba Linda ewakuowano polską szkołę - informują nasi internauci.

W Montecito spłonęło 111 domów
Kilkuset strażaków próbuje powstrzymać ogień, zanim dotrze do miejscowości Santa Clarita - sypialnej miejscowości w okolicach Los Angeles zamieszkanej przez 180 tys. osób.

Do akcji włączono samoloty i śmigłowce, jednak gaszenie utrudniają bardzo silny wiatr.
*******
Na Kontakt TVN24 nadszedł dramatyczny list od internautki Jadwigi, ale uznałem go zbyt nudny żeby tu wklejać wiec pominiemy go.

.....

Internautka Jadwiga pisze, że "naokoło płonie", pozamykane są okoliczne drogi, dymy docierają nad ocean.
*******





Płoną miliony dolarów

Pożar wybuchł w czwartek wieczorem i do tej pory strawił około 730 hektarów, niszcząc wille i luksusowe nieruchomości w kanionach i na wzgórzach, około 90 mil od Los Angeles. Ogień szaleje głównie na wzgórzach powyżej wybrzeża Santa Barbara w enklawie Montecito - miejscowości zamieszkanej przez znane osoby, głównie aktorów i gwiazdy muzyki.

Właśnie ten rejon należy do najdroższych w całym stanie. Z wartych wiele milionów dolarów rezydencji pozostały zgliszcza.


Burmistrz Los Angeles obawia się, że ogień może zniszczyć linie energetyczne zasilające miasto
Stan wyjątkowy
Burmistrz Los Angeles obawia się, że ogień może zniszczyć linie energetyczne zasilające miasto

Burmistrz Los Angeles Antonio Villaraigosa powiedział, że pożar na wzgórzach strawił więcej budowli niż padło ofiarą wszystkich pożarów w ostatnich latach, i że ogień może zniszczyć linie energetyczne zasilające miasto. Gubernator Arnold Schwarzenegger ogłosił w Kalifornii stan wyjątkowy.

Mapę rozprzestrzeniania się ognia można zobaczyć na stronie internetowej http://tinyurl.com/sayrefire.

kap/mlas
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 4

#2

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

i to mi sie k..a podoba, takie wiadomości na początek dnia :mrgreen:

Co Cię tak cieszy? Bogaty traci to się bawmy? Ale Cię zasmucę bogaty na tym tylko zyska.
Bardziej mnie niepokoi ten pożar. Arnold chyba ma wielkie polityczne aspiracje. :(
  • 0



#3 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

CriticalErr0r, skoro już jesteś w temacie to nie wiesz może co było przyczyną tego pożaru?

W sumie to co JEST przyczyną... ;)
  • 0

#4 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Co Cę tak cieszy?

bo po wejsciu na ten naukowy portal, musiałem wybrać coś co mnie cieszy, a tam po kolei:

chiny - zawaliło sie metro - są ofiary - to mnie nie cieszy
jakis skorumpowany polityk z po zatrzymany za dragi - mało pocieszające.
mali chlopcy terroryzowali szkole - też mnie to nie cieszy.
66 osób nie żyje w wypadku autobusu - nie cieszy.
Podkarpackie: Wprost pod tira - biedak :( - nie cieszy
Rozwścieczeni bandyci zrównali z ziemią posterunek policji! - j.w.
itp wiadomości.

prosze sie mnie juz nie pytać dlaczego mnie to cieszy, bo jestem jeszcze na
lekkim kacu i czekam az mi przejdzie.

CriticalErr0r, skoro już jesteś w temacie to nie wiesz może co było przyczyną tego pożaru?

podpalacze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 3

#5

Keysi.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszy cię że płoną rezydencje milionerów? No i co z tego jak oni maja po kilka rezydencji jeszcze wiec co to za różnica a i tak na tym nie stracą a nawet będą do przodu, a ty na tym i tak nic nie zyskasz. To że płoną rezydencje nie oznacza że nie płonie nic więcej wiec się zastanów czasami bo może akurat pali się jakiś dom Bogu ducha winnego normalnego człowieka.
  • 0

#6 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

"Strażacy usiłują powstrzymać żywioł, zanim dotrze do Santa Clarita, sypialnianej miejscowości około 64 km od centrum Los Angeles, zamieszkanej przez 180 tys. ludzi."Strażacy usiłują powstrzymać żywioł, zanim dotrze do Santa Clarita, sypialnianej miejscowości około 64 km od centrum Los Angeles, zamieszkanej przez 180 tys. ludzi."

z tąd: http://wiadomosci.ga...scilo_domy.html

Także cóż... Oby im się udało powstrzymać ten żywioł.
  • 0

#7

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no k.... typowo polskie podejscie najlepiej zeby bogatemu sie spalilo na ..h.. ma miec tyle

sorry ale sie zdenerwowalem

jak polak ma dojsc do czegosc z takim podejsciem???

trzeba zakasac rekawy i heja a nie bogatemu zle zyczyc

co za ludzie
  • 0

#8

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też sie zdenerwowałem. Czytajcie ludzie i ludziska więcej niż tylko 1 post. Critical chyba sprostował swoje podejście (chociaż i tak dziwi entuzjazm ;) )
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych