Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątny obiekt nad księżycem:


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy ptaki w nocy nie spia?


A słyszał kolega np o sowach? ;)
Przykład w sumie banalny, bo sporo innych gatunków migruje w nocy (z różnych przyczyn), ale "normalne" życie prowadzi w dzień. Jeśli ktoś się nie wczytywał w linka którego podałem wyżej - obserwacje księżyca teleskopem w nocy w celu wychwycenia cieni ptaków na jego tle to jedna z metod badania "liczebności" i natężenia tych migracji.
  • 0

#17

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli to był ptak to pewnie miał 10 m szerokości a o długości to nie wspomnę..
  • 0

#18

Robson1231.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no przecież to zwykły ptak, wcale nie musiał być 10-metrowy. zwykła np. sowa która leci na pewnej wysokości tak wygląda. Takie me zdanie:)
  • 0

#19

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja ośmielę się nawet zdefiniować tę sylwetkę jako ptaka drapieżnego, najprawdopodobniej myszołowa.
  • 0



#20 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tam żadnego ptaka nie widzę :)
  • 0

#21

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja widzę.
Dokąd nas taka wymiana zdań doprowadzi? ;0

Oczywiście nie można stwierdzić z całkowitą pewnością: to jest ptak. Bardziej chodzi o to, jak duże prawdopodobieństwo istnieje, że to jest ptak (czyli coś o czym napisał wcześniej Prawdziwy dla Gry). Jak dla mnie ciemny kształt na tle księżyca mający dla kilku obserwatorów kontury "ptasie", dodając do tego fakt że właśnie obserwacje takich kształtów na tle księżyca to jedna z metod badania "lotów" ptaków w nocy, przemawia za tym, że z dużym prawdopodobieństwem jest to właśnie...ptak :)
Istnieje też prawdopodobieństwo, że jest to UFO, czy wielka czarna plama która znikąd pojawiła się na powierzchni księżyca żeby po chwili zniknąć, czy też nawet, że jest to fake. Ale przynajmniej dla mnie, najbardziej prawdopodobne jest "ptasie" wyjaśnienie. Ot, brzytwa Ockhama ;)
  • 0

#22

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie jest to ptak. Jak robiłem zdjęcia księżyca przez teleskop, to często "łapałem" jakiegoś ptaka. Wyglądał podobnie.

Ale jak się tak lepiej przyjżeć przez teleskop księżycowi to można zauważyć Wiele ciekawych obiektów.


PS Może to jakiś samolot, lotnia, czy stacja kosmiczna?

PS2 Oczywiście nie zaprzeczam, że jest to UFO takie, jak z filmu "Dzień Niepodległości".
W takim razie "witamy na ziemi".
  • 0

#23

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również myślę ,że to ptak.
Dla porównania macie tutaj zdjęcie samolotu na tle księżyca (uchwyconego przypadkowo przy fotografowaniu zaćmienia).
Dołączona grafika
  • 0



#24

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wieslawo:

Napisałeś, że to nie jest zdjęcie, na którym można by uchwycić lecący obiekt wyraźnie? W takim razie jakich czasów uzywa się przy fotografowaniu księżyca? Bo ja z tego co się orientuję i osobiście uzywałem, to w zależności od jasności obiektywu stosuje się czasy rzędu 1/500 - 1/1000 a to już w zupełności wystarczy by wyraźnie "złapać" na jego tle ptaka, samolot, satelitę, ISS czy cokolwiek innego.



Ogólnie, nie wiem, dlaczego ta dyskusja jakoś dziwnie się toczy, kilka osób wyjaśniło już, że to najprawdopodobniej ptak, zamieszczono nawet filmiki pokazujące takie przeloty i wyglada to tak jak na zdjeciu...

O ile wcześniej można by tam ptaka nie widzieć, to jednak po tych filmach takie komentarze, zdaje się, "na siłę" są trochę dziwne juz... wszędzie ufo? Po co się go wszędzie doszukiwać.


Aczkolwiek pewności nigdy nie będzie co to.



Pozdrawiam! :)
  • 0



#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje również prawdopodobieństwo, iż jest to słynne UFO z Roswell, którym to kapitan amerykańskich sil powietrznych Hiller oraz spec od kablówki Levinson lecą ostatecznie rozprawić się ze statkiem-matką obcych najeźdźców. ;)

IMO temat się wyczerpał.
  • 0



#26

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush nie mów tak bo jeszcze ktoś uzna ,że naprawdę w to wierzysz ;) . Wiesz jakich ludzi na tym forum się czasem spotyka. Ano takich co ironii wyczuć nie potrafią.
  • 0



#27

blackmaul.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Ptak jak cholera. Nie wypatrujcie wszędzie statków obcych i kapsuł ratunkowych z Nibiru.
  • 0

#28

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ptak jak nic ;) Trochę szkoda że nie jest napisane czy ten obiekt zawisnął czy poprostu przeleciał, bo jak przeleciał to ptak na 99%, a jak nie to się można zastanawiać. A jak już skończycie dywagacje nad tym zdjęciem to mam dla was innego "bonusa do rozkminienia" ^^

Dołączona grafika
  • 0



#29

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dorzucę jeszcze do galerii:
Dołączona grafika
  • 0



#30 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Na Twoim zdjęciu Mariush widac, że jest coś innego niż ufo, że samolot albo ptak, ale serio - na zdjęciu pierszym tego tematu ptaka nie widzę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych