Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicza Głowa w Akwarium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, nie wiem czy bylo juz o tym na forum, sprawdzalem w wyszukiwarce ale nic nie znalazlem. Jezeli bylo to prosze o usuniecie albo przeniesienie w odpowiednie miejsce.


Tajemnicza Głowa w Akwarium

Emma Place (21) studentka stomatologii odwiedziła wraz ze swoim chłopakiem oraz ojcem Alanem (48) atrakcje turystyczna warta 53 miliony funtów oceanarium „The Deep“ w Hull (UK)
Swoim telefonem komórkowym zrobiła kilka zdjęć. W domu jej chłopak odkrył na jednym zdjęciu głowę na dnie akwarium z rekinami. Z początku uznano to za odbicie. Jednak badania wykazały, ze do danej chwili, kiedy zdjęcie zostało zrobione w tunelu znajdowały się tylko 3 osoby. Emma, jej chłopak i ojciec Alan.
Nie jest to pierwszy taki przypadek, już wcześniej turyści donosili jakoby miało tam pojawiać się widmo. W prasie już wcześniej ukazał się artykuł o stróżu nocnym, który widział tam tajemnicze cienie.
Colin Brown, kierownik oceanarium jest pewny, ze musi istniej logiczne wyjaśnienie tych zjawisk. Jego zdaniem są to odbicia światła w szybach akwariów bądź złudzenia optyczne, przy czym niejasne jest jak do tego dochodzi.
Wcześniej w miejscu gdzie teraz znajduje się oceanarium stal szpital ze stacja izolacyjna gdzie izolowano i leczono (z rożnym skutkiem) ofiary ospy.
Czy występujące obecnie zjawiska maja z tym związek?

Dołączona grafika


Źródło:
http://paranews.alie...m-Aquarium.html

Tłumaczenie: manexxl
www.paranormalne.pl
  • 0

#2

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odbicie faceta który patrzy się w górę na rybki zapewne od szyby.
  • 0

#3

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie jest strasznie małe i trudno dokładnie powiedzieć czy to rzeczywiście odbicie, czy też nie. Choć nie wierzę w zjawiska paranormalne w tym duchy, to wg. mnie ta głowa nie wygląda na odbicie. Jednak, jak już napisałem, gdyby zdjęcie było większe, można by powiedzieć coś więcej ;) .
  • 0

#4

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Udalo mi sie nieco powiekszyc fotke.
  • 0

#5

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz wygląda mi trochę na odbicie, tylko oczy wyglądają kompletnie nienaturalnie; nie wiem jak odbija się ludzka twarz w szybie w oceanarium, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć :)) . Wydaje mi się, że jeśli to by było odbicie gościa, który tam był, to nie byłoby całej historii. Przecież gostek rozpoznał by siebie. No i jeszcze jedno: widać tylko jedną głowę. Gdyby to było odbicie, myślę, że odbiłyby się również twarze pozostałej dwójki.

Duch, photoshop, albo złudzenie optyczne (wątpię). Bardzo mnie to zaciekawiło. :))
  • 0

#6

Tamashii.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież to skała i glony. Jeśli przestanie patrzeć na to z myślą, że macie tam zobaczyć czyjaś głowę, sami się przekonacie. Człowiek instynktownie rozpoznaje ludzkie twarze w różnych formacjach skalnych, cieniach, itd. Jestem na 100%, że to skała i glony. Gdyby nie zaznaczony punkt, wielu by się pewnie nie dopatrzyło głowy na tym zdjęciu.
  • 0

#7

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wystarczyło poszukać na stronie The Sun'a :P
http://www.thesun.co...icle1804838.ece
W rzeczy samej - kamienie i glony. A że łeb z tego wyszedł, to inna sprawa.
  • 0



#8

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ivellios, taaa, włącznie z brwiami, kościami policzkowymi i dokładnym uchem. Już prędzej jakiś photoshop tam zadziałał jak dla mnie ;]
  • 0

#9

LadyCurrant.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twarz zbyt wyraźna by nie móc się dopatrzeć bez zaznaczenia..Heh mi to przypomina twarz mężczyzny xD
  • 0

#10

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo to moja facjata :P :P hehe zartuje
ale faktycznie nie wygląda mi to na kamienie i jakieś wodorosty, bardziej na najlepszego przyjaciela grafika komputerowego :P
  • 0

#11

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ivellios, taaa, włącznie z brwiami, kościami policzkowymi i dokładnym uchem. Już prędzej jakiś photoshop tam zadziałał jak dla mnie ;]

No co, ryj jak ryj :P Aż chciałoby się powiedzieć "Albert, Mordo Ty nasza!"
A tak swoją drogą... znowu pareidolia się kłania. ;)
  • 0



#12

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten temat jest tak odjechany, że nie miałem serca nie zajrzec x]

Tajemnicza Głowa w Akwarium ...

Takie zdjęcie chyba nietrudno zrobic samemu. Wystarczy trochę zabawy w programie, potem dodac jeszcze jakąś tanią historyjkę i mamy następną tanią sensację. Tak to moim zdaniem wygląda.

No ale nic, poczekajmy na Tajemnicze Symbole z Psiej Karmy
  • 0

#13

Gospo.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś chciał sobie ponurkować??
Albo gdzy karmił rybki to mu głowe odgryzły x]
  • 0

#14

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten gosciu wyglada jak Anakin ze Star Wars.
  • 0

#15

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skały, glony, photoshop czy może duch w każdym bądź razie efekt ciekawy i warty sprawdzenia! :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych