Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska to koń trojański USA w Europie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polska bardziej służy interesom USA niż europejskim i jest koniem trojańskim w Unii - pisze urzędnik Komisji Europejskiej w najnowszym numerze tygodnika "European Voice". Polski ambasador przy UE Jan Tombiński chce, by Komisja wyjaśniła, czy jest to jej oficalne stanowisko, czy też samowolka urzędnika.

W liście sygnowanym "Vladimir Garkov, Komisja Europejska" autor stawia tezę, że jako członkowie UE Polska oraz kraje bałtyckie "zachowują się w sposób antyeuropejski i nie dzielą wartości europejskich".

"Zamiast pełnić rolę mostu w stosunkach UE-Rosja, kierowane kompleksem mniejszości kraje te wykorzystują Unię Europejską do rozgrywania swych psychologicznych problemów w kontaktach z Rosją. Polska i kraje bałtyckie są dziś koniem trojańskim USA w Europie i bardziej służą interesom administracji USA niż europejskim" - oskarża.

Tekst w brukselskim, anglojęzycznym tygodniku "European Voice" wzbudził oburzenie polskich dyplomatów w Brukseli, bo przy nazwisku autora pojawiła się informacja, że pracuje on w Komisji Europejskiej, co sugeruje, że reprezentuje tę instytucję.

W piątek ambasador Jan Tombiński wysłał list do sekretarz generalnej KE Catherine Day z prośbą o wyjaśnienie, czy tezy zawarte w artykule są oficjalnym stanowiskiem Komisji Europejskiej oraz o podjęcie stosownych kroków w przypadku, gdyby naruszona została zasada bezstronności urzędników KE


zrodlo: dziennik.pl
  • 0

#2

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zasadnicze pytanie: to po cholerę nas zapraszali do tej Unii? Przecież nie tworzy jej banda idiotów, która nie wie co robi, a później płacze i narzeka.
  • 0



#3

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Polska bardziej służy interesom USA niż europejskim i jest koniem trojańskim w Unii.


najbardziej odkrywcze zdanie ostatnich czasów ;D

Nie wiem właściwie, dlaczego ten pan takie truizmy głosi.
  • 0

#4

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smieszne czasy nastaly.
Do "obelg" dyskredytujacych kogos w dyskusji - rasista, homofob, islamofob - dochodzi teraz 'nie chcacy sie integrowac', 'antyeuropejczyk' i 'proamerykanin'.
Koles jest debilem, Niemcy czy Francja mrugaja okiem w strone Rosji czy Chin choc nie wystepuja w imieniu calej UE. Polska nie moze do nikogo mrugac bo... jest tylko Polska?
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zamiast pełnić rolę mostu w stosunkach UE-Rosja


Po mostach zazwyczaj się sporo jeździ, niespecjalnie ciekawa rola, nieprawdaż? Ja bym wolał partnerstwo niż wykorzystywanie..

Polska i kraje bałtyckie są dziś koniem trojańskim USA w Europie i bardziej służą interesom administracji USA niż europejskim


A Francja i Niemcy za to są na postronku Putina, więc powiedzmy, że jest po równo.
  • 0

#6

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kierowane kompleksem mniejszości kraje te wykorzystują Unię Europejską do rozgrywania swych psychologicznych problemów w kontaktach z Rosją


O wypraszam sobie! Kompleks mniejszości, też mi coś! A kto w 1612 okupował Moskwę? :D Byliśmy tam, gdzie nie doszedł ani Bonaparte, ani Hitler! Jak Polak chce, to potrafi! :D Niech żyje nacjonalizm! :rotfl:

p.s. sorry za lekkie odejście od tematu :P
  • 0



#7

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Up Bonaparte doszedł a porównanie do Hitlera...
  • 0



#8

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zasadnicze pytanie: to po cholerę nas zapraszali do tej Unii? Przecież nie tworzy jej banda idiotów, która nie wie co robi, a później płacze i narzeka.

Myslenie nie bol!i Jestesmy geologicznym srodkiem europy, czyli strategicznym punktem.
  • 0

#9

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bonaparte doszedł a porównanie do Hitlera...


Czy każde przywołanie osoby Hitlera musi być zaraz uznane za jakieś propagowanie nazizmu czy popieranie jego makabrycznych idei? Stwierdziłem tylko fakt. Porównanie moim zdaniem uzasadnione, bowiem Hitler w dziedzinie podboju zaszedł daleko, czeg jednak nie można mu poczytać za plus. Zaś Napoleon nie zdobył Moskwy. Przegrał z zimą.
  • 0



#10

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaś Napoleon nie zdobył Moskwy. Przegrał z zimą.

Ależ Moskwę zdobył - spaloną, ale zdobył
  • 0

#11

2PaC.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bonaparte doszedł a porównanie do Hitlera...


Czy każde przywołanie osoby Hitlera musi być zaraz uznane za jakieś propagowanie nazizmu czy popieranie jego makabrycznych idei? Stwierdziłem tylko fakt. Porównanie moim zdaniem uzasadnione, bowiem Hitler w dziedzinie podboju zaszedł daleko, czeg jednak nie można mu poczytać za plus. Zaś Napoleon nie zdobył Moskwy. Przegrał z zimą.


O widzisz! Widzisz, do czego doprowadził Hitler, nauczyciele w szkołach zabraniają wymawiania słowa "Hitler", potem się nie dziw, że jest to uznawane za propagowanie nazizmu :D Nie którzy ludzie po prostu boją się powiedzieć "Hitler", ot co ;)
  • 0

#12

Sakul.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myslenie nie bol!i Jestesmy geologicznym srodkiem europy, czyli strategicznym punktem.

E3`
Geograficznym środkiem Europy;)
  • 0

#13

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@2pac No i chyba Ciebie nauczyciele doprowadzili do tego stanu bo mi chodziło o to że w Polsce dzisiaj nie dzieją się żadne rzeczy typu obozy koncentracyjne i nie ma przez to żadnego casus belli, a po za tym Hitler miał chyba kapkę inną armie. Noo najnowocześniejszą w ówczesnyn świecie...

A teraz wracając do tematu bo przez to bebłanie o Adofie bym zapomniał. To co mnie najbardziej irytuje...

W liście sygnowanym "Vladimir Garkov, Komisja Europejska" autor stawia tezę, że jako członkowie UE Polska oraz kraje bałtyckie "zachowują się w sposób antyeuropejski i nie dzielą wartości europejskich".

Słyszał ktoś aby był jakiś monopol na "europejskość" ? :x Chociaż jestem zwolennikiem UE to powoli dochodze do wnioksów że trwały sojusz jest nie możliwy ponieważ kraje zachodnie będą nawet ze względów geograficznych i może odrobinke historycznych inne priorytety, obawy, racje... Chyba ta europejskość zachodnia i wschodnia jest troche inna. Może to troche separatystyczne ale trzeba zbudować własne "Bizancjum"
  • 0



#14

Anarki.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to troche separatystyczne ale trzeba zbudować własne "Bizancjum"

stworzyć religię i już mamy mocarstwo. Unia Europejska ciągle tylko nam cos wypomina, że jesteśmy Proamerykańscy, że zacofani gospodarczo, że
korupcja... A u nich to może nie ma korupcji? Wolne żarty. :mrgreen: Powoli widze, że Europa kładzie się pod nagami U.S.A i Rosji..
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych