Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witaminy i suplementy nielegalne!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

baska_88.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
Słyszeliście o tym, co UE chce wprowadzić od końca 2009r na terenie Europy? Dostęp do większości ziół, witamin, suplementów ma być NIELEGALNY. Nie trudno się domyślić że chodzi o grubą kasę firm farmaceutycznych - przecież to co naturalne jest dla nich konkurencją!
I tak od 2009r nie będziemy mieli wpływu na to że:
- większość produktów spożywczych ma być napromieniowywana,
- sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół będzie NIELEGALNA,
- żywność, która zawiera chemiczne dodatki i pestycydy będzie nazywana żywnością ekologiczną,
- wszystkim zwierzętom (tym z hodowli "ekologicznych" też) będą podawane antybiotyki i hormony (czyli pa pa zdrowe mleczko, mięsko, serki i inne przetwory),
- w planach mają też zakaz sprowadzania ziół i suplementów spoza Europy.

Jeśli chcecie zaprotestować - to link do petycji w sprawie referendum - http://www.eu-refere...edies_info.html
Trzeba zebrać milion podpisów w Polsce!
  • 0

#2

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wiesz że wiele ziół jest trujących ? mnie to osobiście wali, żadnych ziółek bym do ust nie wziął, jakieś wiejskie zabobony i tyle, może jeszcze zezwolić na wkładanie do pieca na trzy zdrowaśki ? mam nadzieję że wkońcu ktoś zajmie się "lekami" homeopatycznymi
  • 0

#3

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co to znaczy "naturalna witamina"? bo trochę nie rozumiem.
Czy chodzi o witaminę B (produkowaną przez firmy farmaceutyczne) czy o np. cytrynę tudzież inne warzywa/owoce?

Proszę także o jakieś źródła pod tekstem.
  • 0



#4

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a wiesz że wiele ziół jest trujących ? mnie to osobiście wali, żadnych ziółek bym do ust nie wziął, jakieś wiejskie zabobony i tyle, może jeszcze zezwolić na wkładanie do pieca na trzy zdrowaśki ? mam nadzieję że wkońcu ktoś zajmie się "lekami" homeopatycznymi

Trzeba być naprawdę ignorantem, aby ziołolecznictwo stawiać na równi z homeopatią...
  • 0



#5

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A skąd takie informacje?! Mi to pachnie jakimś artykułem szmatławca typu "Fakt" czy "Superexpress"... Na stronie z referendum, do której został zamieszczony link jest napisane:

wprowadzane są w Europie surowe przepisy zabraniające rozpowszechniania informacji na temat dostępnych leków naturalnych i ich zastosowań


Informacji! Nikt nie mówi, że nie będzie tych leków, witamin czy czego tam jeszcze, tylko ograniczona ma zostać dostępność informacji na ten temat.
  • 0



#6

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie potrafię ocenić, ale dopóki nie mam źródeł to także mam prawo sądzić, iż to propaganda.
  • 0



#7

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...h?v=zFX6C3uiZ2Q

No niestety to prawda, ale z tego co slyszalem maja ten kodeks wprowadzic przed wrzesniem 2009
  • 0

#8

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a wiesz że wiele ziół jest trujących ? mnie to osobiście wali, żadnych ziółek bym do ust nie wziął, jakieś wiejskie zabobony i tyle, może jeszcze zezwolić na wkładanie do pieca na trzy zdrowaśki ? mam nadzieję że wkońcu ktoś zajmie się "lekami" homeopatycznymi

Nie doceniasz Natury. Zioła są trujące jak się ich źle używa i dawkuje. Leki syntetyczne też są trujące, nawet bardziej. Wystarczy przeczytać ulotkę.
A co do homeopatii, to nie czepiaj się czegoś o czym nie masz zapewne pojęcia. Leki homeopatyczne działają, ale na odmiennych zasadach. Nie leczą bezpośrednio, ale zmuszają organizm do działania, by sam się wyleczył. Nieprawdą jest też, że działanie tych leków nie ma podstaw fizycznych. Otóż ma, ale nie chce mi się o tym rozpisywać. Powiem tyle, że chodzi o pewne cechy sił międzycząsteczkowych i dość ciekawe efekty kwantowe zachodzące w wodzie (konkretniej, chodzi o tzw. "pamięć wody")

Co to znaczy "naturalna witamina"? bo trochę nie rozumiem.
Czy chodzi o witaminę B (produkowaną przez firmy farmaceutyczne) czy o np. cytrynę tudzież inne warzywa/owoce?

Naturalna to taka zawarta w np. roślinach, która powstała na drodze naturalnych reakcji.
Firmy farmaceutyczne wykorzystują syntetyczne witaminy, które powstają w wyniku nieco innych reakcji. To co różni obie witaminy to pewne różnice w budowie cząsteczek, które powodują, że syntetyczne witaminy mają nieco inne właściwości chemiczne niż naturalne. Co prawda różnice są bardzo nie wielkie, ale jednak są.
Bez źródeł, na bazie własnej wiedzy.

No niestety to prawda, ale z tego co slyszalem maja ten kodeks wprowadzic przed wrzesniem 2009

Przypuszczam, ze nie będzie to rozwiązanie problemów żywieniowych świata takie, jakiego byśmy się spodziewali.
  • 0

#9

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, tylko na leki zwykle trzeba mieć receptę, a zioła można sobie uzbierać na łące, zaparzyć sobie i już się więcej nie obudzić, nie mają żadnych ulotek, nie trzeba się kontaktować z lekarzem lub farmaceutą, dobry pomysł z tym zakazem, niech ludzie idą do lekarza jak im coś dolega zamiast do znachorów

co do pamięci wody, przy zalecanym rozcieńczeniu, bo jak wiadomo im bardziej się rozcieńczy tym silniej działa trzeba by rozcieńczyć kroplę wody w zbiorniku wody o rozmiarach układu słonecznego :D nie ma szans na to że w "leku" znajdziemy jakąś cząsteczkę czynną, zresztą jeśli "pamięć wody" byłaby prawdą ludzie którzy zażywają takie leki powinni się otruć bo woda powinna pamiętać każdą cząsteczkę z która miała kontakt, nie ma tu żadnych efektów kwantowych tylko głupie zabobony nie poparte żadnymi badaniami, nigdy nie wykonano podwójnie ślepej próby (która wyeliminowałaby efekt placebo na lekach homeopatycznych) więc jedyne w jaki sposób mogą leczyć to efekt placebo
  • 0

#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no, tylko na leki zwykle trzeba mieć receptę, a zioła można sobie uzbierać na łące, zaparzyć sobie i już się więcej nie obudzić, nie mają żadnych ulotek, nie trzeba się kontaktować z lekarzem lub farmaceutą, dobry pomysł z tym zakazem, niech ludzie idą do lekarza jak im coś dolega zamiast do znachorów

Ty chyba nie rozumiesz co piszesz. Nie chodzi o zakaz używania samodzielnie, ale o zakaz stosowania w ogóle i wszędzie.

co do pamięci wody, przy zalecanym rozcieńczeniu, bo jak wiadomo im bardziej się rozcieńczy tym silniej działa trzeba by rozcieńczyć kroplę wody w zbiorniku wody o rozmiarach układu słonecznego :D nie ma szans na to że w "leku" znajdziemy jakąś cząsteczkę czynną, zresztą jeśli "pamięć wody" byłaby prawdą ludzie którzy zażywają takie leki powinni się otruć bo woda powinna pamiętać każdą cząsteczkę z która miała kontakt, nie ma tu żadnych efektów kwantowych tylko głupie zabobony nie poparte żadnymi badaniami, nigdy nie wykonano podwójnie ślepej próby (która wyeliminowałaby efekt placebo na lekach homeopatycznych) więc jedyne w jaki sposób mogą leczyć to efekt placebo

1. Mechanizm działanie leków homeopatycznych nie polega na działaniu aktywnym, ale na przekazie informacji. Cząsteczka wody w kontakcie z cząsteczką innej substancji w pewien sposób "zapamiętuje" jej obecność, ale nie na zasadzie zmiany swoich właściwości chemicznych, ale zmiany stanu kwantowego. Ta zmiana rozchodzi się po innych cząsteczkach wody i nawet jeśli substancji aktywnej nie ma, istnieje informacja o niej (unikalna dla danej substancji).
Słowem, homeopatia jest jakby leczeniem informacjami. Efekt placebo opiera się na podobnej zasadzie, ale tu co innego jest źródłem informacji, przez co eliminacja efektu placebo jest raczej niemożliwa.
2. Co do pamięci wody, to jednym z najbardziej znanych badaczy tego zjawiska jest Masaru Emoto. Mam nadzieję, że znane są Ci jego doświadczenia, więc nie będę pisał.
  • 0

#11

5k18a.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, to nie jest wątek o działaniu leków homeopatycznych. Także darujcie sobie.

Do tematu dodam od siebie film z youtube:

http://pl.youtube.co...h?v=anoUGnT9BFc
http://pl.youtube.co...h?v=MuyTn4Pa87I

Filmy mają polskie napisy trzeba kliknąć w trójkąt w prawym dolnym rogu i włączyć je.
  • 0

#12

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

źródłem tych informacji jest gazeta Nieznany Świat. gazeta wystarczająco wiarygodna aby uznać to za prawdę.
  • 0

#13

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak czytam ten temat i boje się że na przykład zabronią mi pić herbaty. Jak by nie patrzeć to też jest coś w rodzaju zioła (mimo to że krzaczor) i zawiera na pewno jakieś naturalne witaminy. A jeśli mają mi tą herbatę czymś napromieniować albo zmodyfikować genetycznie to wole napić się pepsi... Skoro gospodarstwa mają być ekologiczne to unia nie powinna karmić zwierząt i roślin jakimś koxem czy czymś. Jak sobie pomyśle że już moge nie zjeść prawdziwego masła ze świerzego mleka od Krasuli tylko jakieś "superduper hiperzdrowa maślanamargaryna" to mam ochote komuś przemeblować facjatę. Te urzędasy chędożone nie wiedzą co robią!!!
  • 0

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Program "zrównoważonego rozwoju" planu Agenda 21 staje się faktem. Nowy Codex Alimentarius to tylko kwestia czasu i to nie dziesiątek lat, a kilku. Już w 96 roku pojawił się pomysł, żeby zakazać profilaktyki w postaci ziół, witamin i minerałów. Odrzucono tę propozycję, jednak w 2005 roku omawiano temat "Wytyczne dla witamin oraz dodatków mineralnych dla żywności", który został przyjęty, choć nie jako forma obowiązująca.
  • 0



#15

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież to niedorzeczne! Dokąd ten świat zmierza?! Zakazywać tego, co naturalne na rzecz syntetyków? Paranoja!
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych