Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urodził się, aby ocalić brata.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#106

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ma tu do rzeczy Bóg ? - i o jakiego Boga Ci chodzi ? tego chrzescijanskiego ? czy jakiegos innego ? Bo nie wszyscy Bogowie "mówią"

Bóg ma być czymś wyższym a że chrześcijanie tłumaczą go sobie i wizualizują w postaci starszego Pana to ich sprawa.

Różnica między embrionem człowieka - a np włosami, kością czy płatem skóry jest taka, że z embrionu powstanie człowiek. Nie małpa, nie zwierzę ale człowiek - a to że część z was chce siebie zaliczać do zwierząt to wasza sprawa - człowiek posiadł takie umiejętności, że może prawem chronić istnienie życia, w tym "życia" embrionów.
  • 0

#107

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja kończę rozmowę w tym miejscu. Do niczego i tak nie dojdziemy, dalsza dyskusja jest bez sensu. Wciąż trudno powiedzieć czy zabicie embrionu jest jak zabicie człowieka. Fajnie się rozmawiało

Pozdrawiam Papercat
  • 0

#108

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ma tu do rzeczy Bóg ? - i o jakiego Boga Ci chodzi ? tego chrzescijanskiego ? czy jakiegos innego ? Bo nie wszyscy Bogowie "mówią"

Bóg ma być czymś wyższym a że chrześcijanie tłumaczą go sobie i wizualizują w postaci starszego Pana to ich sprawa.

Różnica między embrionem człowieka - a np włosami, kością czy płatem skóry jest taka, że z embrionu powstanie człowiek. Nie małpa, nie zwierzę ale człowiek - a to że część z was chce siebie zaliczać do zwierząt to wasza sprawa - człowiek posiadł takie umiejętności, że może prawem chronić istnienie życia, w tym "życia" embrionów.

Roznica jest i to kolosalna, bo widzicie wy jestescie jak kostki; zamknieci i glusi na wszelkie argumenty. Z embrionu MOZE powstac czlowiek, a jest szansa iz uratuje zycie juz ISTNIEJACEGO czlowieka. To tak jakby rozbic jajko, aby uratowac kure. Jakos jak rano robie sobie przepyszne jajka z majonezem to nie czuje sie morderca kurczakow.

PS

Jesli np. kobieta w ciazy poroni, to dlaczego kosciol nie nazwie ja morderca? Mogla przewidziec to, a moze to wina boga? SKoro tak, to bog jest morderca jesli na to pozwolil.
  • 0

#109

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolego E3 troszeczke spasuj bo cos Ci sie pokrecilo

Nie jestem przedstawicielem zadnego Kosciola, nie jestem ani katolikiem ani chrzescijaninem i przestan mnie pytac czemu kobiety Kosciol nie nazwie mordercą - bo mnie to nie obchodzi

Mysle ze wieksza Kostka jestes Ty bo wrzucasz wszystkich do jednego worka - toz to jest totalne ograniczenie umyslowe

Jakos nie spotkalem sie z cywilizacją kur
Co wiecej - porownywanie siebie (mowie o Tobie) do kur to tylko i wylacznie Twoj problem
Moze zyje w innym swiecie - ale tutaj kury nazywamy kurami a czlowieka czlowiekiem
Koncze z nomenklaturą typu embrion to czlowiek, niech bedzie Embrion to cos z czego wyrosnie czlowiek i za to nalezy mu sie szacunek i prawo do zycia. Nie jestes nikim waznym kto moglby mu to prawo odbierac
a jesli jestes to rownie dobrze kazdy moglby odebrac zycie Tobie - bo Ciebie nie szanuje

Jakim trzeba byc ignorantem aby nie dostrzegac ze samemu takze byles zlepkiem komorek czyli embrionem (Embrionem czlowieka - nie kawalkiem wlosow, zgolonej brody, startych posladkow, nie zadnym kamieniem, malpą, ani embrionem małpy)

Co mnie obchodzi czy jestes morderca kur czy nie ? przeciez dyskutujemy o embrionach czlowieka - co to w ogole za porownanie ? jesli nie macie szacunku do ludzi, i nie potraficie rozgraniczyc zwierzecia od czlowieka to dyskusja nie ma sensu - zgadzam sie jestesmy jakims tam gatunkiem na ziemii ale ku czemus sluzy nazwa czlowiek - tak jak drzewo nazywa sie drzewem, sloik sloikiem a zwierze zwierzeciem.
  • 0

#110

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ja wkleje linka, żeby wam nie zabrakło tematów i pomysłów do dalszej dyskusji ;)

http://www.pardon.pl..._skandal_glosuj
  • 0

#111

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisze mojego ostatniego posta w tym temacie, nie mam zamiaru się tutaj kłócić.
Bezgraniczna wiara co poniektórych w zjawiska paranormalne, jak i w przekonanie że człowiek zanim się urodzi jest "zlepkiem kupkowatych komórek które można dowoli zabijać" jest conajmniej tak wielka jak niewiara w Boga. To jest tak klasyczny schemat światopoglądu współczesnego człowieka " Zachodu ", że mógłby robić za wzorzec z Sevres. Tym samym ludziom, którzy " nie dadzą się już dłużej oszukiwać przez tych sk**** w sutannach " jednocześnie można wmówić dosłownie wszystko inne, byle tylko miało posmak czegoś " ukrywanego " i " podważającego fundamenty ". Cher, Don Corleone, Mango i inni o których tu mowa, jak można temat o embrionach podważać argumentami kościoła, nie mam pojęcia.
Ja wierzę w Boga, a wy możecie w co tylko chcecie. Otóż to. Możecie w nudnego Boga, a możecie w UFO, duchy, CIA mordujące tysiące swoich rodaków, w Wielką Stopę (przecież znajdowane swego czasu jego ślady - ludzie, OTWÓRZCIE OCZY, to są FAKTY !!!!), Yeti, Atlantydę, złote kierpce i w co tam jeszcze chcecie.
Tylko błagam, nie przylatujcie tutaj do tematu o jakby to powiedzieć "człowieku we wczesnym stadium rozwoju", i nie każcie wszystkim dookoła otwierać oczu zarzucając im przy okazji niedorozwój intelektualny. Oczywiście, ja ten wasz upór rozumiem, bo jak się nie chce przyjąć do wiadomości, że KK Cię do niczego nie zmusza, to trzeba gdzieś odreagować. W obcych cywilizacjach zrzucających kupy na Himalaje i starożytnych Inkach przepowiadających przyszłość z zupy ogórkowej można jak najbardziej. Gdyby tu się wypowiadała jedna osoba, która jeszcze potrafi zaargumentować swoje decyzje, to jeszcze bym podyskutował, ale bez przesady. Ja tutaj chce rozmawaić o życiu CZŁOWIEKA, ale jak mogę to robić z młodymi, gniewnymi, zbuntowanymi nastolatkami, dla których wiara jest totalnym wstydem i w ogóle czymś tak staroświeckim i niemodnym, że aż brzydzą się o tym mówić, a jak już mówią to nie w odpowiednim temacie.
@r3vo: życzę wytrwałości w dyskusjii, a ja się żegnam ;)
  • 0

#112

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i ja sie zegnam w tym temacie :]
a pozostalym zycze dochodzenia do prawdy wlasnymi drogami (poprzez otwarty umysl - a nie przez nienawisc, zlosc, kompleksy, odreagowywanie, niepowodzenia zyciowe itp. itd.)
  • 0

#113

Cogito Ergo Sum.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Konwersujcie, konwersujcie - tyle tylko możecie.Nauka dalej będzie robiła swoje.
  • 0

#114

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolego E3 troszeczke spasuj bo cos Ci sie pokrecilo

Nie jestem przedstawicielem zadnego Kosciola, nie jestem ani katolikiem ani chrzescijaninem i przestan mnie pytac czemu kobiety Kosciol nie nazwie mordercą - bo mnie to nie obchodzi

Mysle ze wieksza Kostka jestes Ty bo wrzucasz wszystkich do jednego worka - toz to jest totalne ograniczenie umyslowe

Jakos nie spotkalem sie z cywilizacją kur
Co wiecej - porownywanie siebie (mowie o Tobie) do kur to tylko i wylacznie Twoj problem
Moze zyje w innym swiecie - ale tutaj kury nazywamy kurami a czlowieka czlowiekiem
Koncze z nomenklaturą typu embrion to czlowiek, niech bedzie Embrion to cos z czego wyrosnie czlowiek i za to nalezy mu sie szacunek i prawo do zycia. Nie jestes nikim waznym kto moglby mu to prawo odbierac
a jesli jestes to rownie dobrze kazdy moglby odebrac zycie Tobie - bo Ciebie nie szanuje

Jakim trzeba byc ignorantem aby nie dostrzegac ze samemu takze byles zlepkiem komorek czyli embrionem (Embrionem czlowieka - nie kawalkiem wlosow, zgolonej brody, startych posladkow, nie zadnym kamieniem, malpą, ani embrionem małpy)

Co mnie obchodzi czy jestes morderca kur czy nie ? przeciez dyskutujemy o embrionach czlowieka - co to w ogole za porownanie ? jesli nie macie szacunku do ludzi, i nie potraficie rozgraniczyc zwierzecia od czlowieka to dyskusja nie ma sensu - zgadzam sie jestesmy jakims tam gatunkiem na ziemii ale ku czemus sluzy nazwa czlowiek - tak jak drzewo nazywa sie drzewem, sloik sloikiem a zwierze zwierzeciem.

Jakiez to smutne. Czyli ludzki embrion ma wieksze prawo do zycia niz kura? Jak smiesz o tym decydowac, ty, czyli zwykly smiertelniku! JAKIE MASZ PRAWO MOWIC, ZE EMBRION LUDZKI, KTORY JEST PRAKTYCZNIE NICZYM, JEST WAZNIEJSZY OD KURY? ZWIERZETA MAJA WIEKSZA PRAWO ISTNIENIA, NIZ MY, ZALOSNI LUZIE.
Ludzka duma jest taka zalosna. Mam nadzieje, ze judas sie tu wypowie. Jestes zwyklym hipokryta, mowiac, iz ludzie sa ponad zwierzeta. Koncze dyskusje z tak ograniczonymi ludzmi.
  • 0

#115

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

juz naprawde ostatni raz -

kolego to ze Twoje zycie jest zalosne, ze zalosnie wygladasz i ze za zalosnych uwazasz siebie, swoich bliskich oraz wszystko to co jest w okol jest smieszne

jeszcze smieszniejsze jest ze swoją Żałością starasz sie zarazic innych
wiesz - w takich przypadkach jak Twoj jestem jak najbardziej za skrobanką
niech świat zaczną zaludniać ludzie szczesliwi, weseli, milujacy pokoj, bliznich i ogolnie pojete dobro a nie wszedzie widzacy smrod brud i nedznych "katolikow" (nawet wsrod tych ktorzy nie maja z tym nic wspolnego)

z mojej strony KONIEC Kuro


ps. E3 nikt Ci nie kaze zyc posrod ludzi w cywilizowany sposob - mozesz zagniezdzic sie w jakims kurniku czy oborze i walczyc o rownouprawnienie dla ludzi i zwierzat - nie zapomnij tylko wziac krowiego slownika bo nie kazdy zrozumie co bedą "muczeć", mozesz tez je skrobac do woli, a jesli bardzo chcesz to i o zoofilie juz nikt nigdy Cie nie posądzi - przeciez to takie normalne w koncu jestesmy zwierzetami (cyt "judas666")
  • 0

#116

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jesteśmy zwierzętami i to jest fakt, i jako rodzaj ludzki mamy kompleksy, dlatego wywyższamy się ponad naszych "mniejszych braci" i dręczymy ich jak najbardziej ludzkimi sposobami.

Dla mnie jakaś kura gdzieś na wsi ma większe znaczenie od właściciela gospodarstwa. Ani kury ani właściciela nie znam i nie obchodzą mnie, co nie zmienia faktu, że kura jest milutka.

Co robią ludzie kiedy widzą osobę z opuszczona głową, przygnębioną, na granicy płaczu mijająca ich na ulicy? Mijają, nie zwracają uwagi, śmieją się, dręczą bardziej, doprowadzają na skraj i nic ich nie obchodzi ta osoba.
Pies podejdzie, powącha, zamerda ogonek, da się pogłaskać, poliże, pocieszy. Człowiek nie potrafi okazać bezwarunkowej przyjaźni, tym bardziej obcej osobie.


Już kiedyś zadałem pytanie kto dał prawo ludziom decydować o życiu innych zwierząt i nie dostałem odpowiedzi.
Dlaczego embrion, który jest zbitkiem komórek, zaczątkiem życia jest ważniejszy od żyjącego, oddychającego, czującego, kochającego i kochanego stworzenia? Bo jest to embrion człowieka. Nie ważne, że nie ma uczuć, nie czuje bólu, i tak jest ważniejszy od świnki, którą w rzeźni powieszą za tylne nogi, której rozetną brzuch i którą pozostawią na śmierć - cierpiącą i krzyczącą. Bo my jesteśmy ludzie i żadne stworzenie na tym świecie nie jest aż tak pozbawione uczuć.

Lwy walczą z hienami, mają taką wojnę, nienawidzą się, że tak pozwolę sobie na użycie ludzkiego słowa. Na NG (chyba) widziałem jak do hieny z połamanymi nogami (nie wiem dlaczego, nie oglądałem od początku) podszedł lew i zabił ją. Wg lektora dlatego tak postąpił, bo prowadzą wojnę. Człowiek na wojnie pozostawiłby przeciwnika żeby ten cierpiał. Inne zwierzęta nie są zdolne do takiego gnójstwa.
  • 0

#117

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety niektorzy ludzie maja zbyt wielkie ego. Judas niezbyt za Toba przepadam, ale jednak czesto, az trudno sie z Toba nie zgodzic. Takie sa realia, ludzkie embriony to URODZENI LUDZIE, ktorych nie wolno zabijac, ale jak leca zolnierze na wojne zabijac bliznich, to maja "krzyzyk na droge" od kosciola, jak i od spoleczenstwa.


Przy braku argumentow ci malutcy ludzie z wielkim ego potrafia tylko obrazac.
  • 0

#118

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesteśmy zwierzętami i to jest fakt, i jako rodzaj ludzki mamy kompleksy, dlatego wywyższamy się ponad naszych "mniejszych braci" i dręczymy ich jak najbardziej ludzkimi sposobami.


rozumiem ze to jest Fakt bo Ty tak powiedziales ?


Dla mnie jakaś kura gdzieś na wsi ma większe znaczenie od właściciela gospodarstwa. Ani kury ani właściciela nie znam i nie obchodzą mnie, co nie zmienia faktu, że kura jest milutka.


czyli jedna potrafisz uzywac zwrotu WG MNIE - to chyba nie znaczy ze wg wszystkich ?

Co robią ludzie kiedy widzą osobę z opuszczona głową, przygnębioną, na granicy płaczu mijająca ich na ulicy? Mijają, nie zwracają uwagi, śmieją się, dręczą bardziej, doprowadzają na skraj i nic ich nie obchodzi ta osoba.
Pies podejdzie, powącha, zamerda ogonek, da się pogłaskać, poliże, pocieszy. Człowiek nie potrafi okazać bezwarunkowej przyjaźni, tym bardziej obcej osobie.


a) i na tej podstawie wrzucasz wszystkich do jednego worka ? rozumiem ze spotkales badz tez obcowales z ok 6 miliardami ludzi na tej ziemii ?

b) a male dziecko jak do niego podejdziesz to wyciagnie karabin i Cie zastrzeli ? - btw sa psy ktore nie zamerdaja a ugryza (ale widocznie faktycznie zyjemy w roznych swiatach)

Już kiedyś zadałem pytanie kto dał prawo ludziom decydować o życiu innych zwierząt i nie dostałem odpowiedzi.
Dlaczego embrion, który jest zbitkiem komórek, zaczątkiem życia jest ważniejszy od żyjącego, oddychającego, czującego, kochającego i kochanego stworzenia? Bo jest to embrion człowieka. Nie ważne, że nie ma uczuć, nie czuje bólu, i tak jest ważniejszy od świnki, którą w rzeźni powieszą za tylne nogi, której rozetną brzuch i którą pozostawią na śmierć - cierpiącą i krzyczącą. Bo my jesteśmy ludzie i żadne stworzenie na tym świecie nie jest aż tak pozbawione uczuć.


i znow wrzucasz do jednego wora - wybacz Kolego ale ja zadnej swinki nie powiesilem za tylne rogi - powiem wiecej wstyd mi za tych co to robia - tylko chyba nie do tych co trzeba kierujesz swoje żale...
wlasnie dlatego ze z tego zbitka komorek wyrosnie czlowiek Embrion jest taki wazny
a gdzie ktokolwiek powiedzial ze czlowiek jest lepszy od zwierzecia nie wiem - no chyba ze wydumales to z wypowiedzi nt tego ze ludzie "myślą" (choć jak widać niektórzy wybiórczo) a zwierzęta nie

Lwy walczą z hienami, mają taką wojnę, nienawidzą się, że tak pozwolę sobie na użycie ludzkiego słowa. Na NG (chyba) widziałem jak do hieny z połamanymi nogami (nie wiem dlaczego, nie oglądałem od początku) podszedł lew i zabił ją. Wg lektora dlatego tak postąpił, bo prowadzą wojnę. Człowiek na wojnie pozostawiłby przeciwnika żeby ten cierpiał. Inne zwierzęta nie są zdolne do takiego gnójstwa.


po pierwsze (w prywatnej wiadomosci wysylam Ci linka) masz tu cos co obala Twoje powyzsze wywody
po drugie - na ilu wojnach byles? ze bawisz sie w dziennikarza wojennego ? - a czy zwierzęta nie są zdolne do "takiego" gnójstwa - patrz punkt 1

Niestety niektorzy ludzie maja zbyt wielkie ego. Judas niezbyt za Toba przepadam, ale jednak czesto, az trudno sie z Toba nie zgodzic. Takie sa realia, ludzkie embriony to URODZENI LUDZIE, ktorych nie wolno zabijac, ale jak leca zolnierze na wojne zabijac bliznich, to maja "krzyzyk na droge" od kosciola, jak i od spoleczenstwa.


czy Ty wiesz co to jest Ego w ogole ? ja mysle ze predzej Ty masz tutaj kompleksy ze "znizasz" sie do zwierzat, anizeli ktos kto broniac pozycji ludzi (W CUDZYSLOWIE - bo wcale nie chodze z glowa uniesiona do gory z powodu ze jestem "lepszy" niz KURA) broni takze jako tako Twojej inteligencji
Jak mozesz kogokolwiek nazywac ograniczonym kto twierdzi ze czlowiek rozni sie od zwierzat ? malo masz roznic ? nawet to co wymienil judas - czyli negatywne cechy to takze jakas roznica


Przy braku argumentow ci malutcy ludzie z wielkim ego potrafia tylko obrazac.


odezwal sie ten ktory jako pierwszy uzyl epitetu "ograniczeni" i tych ktorzy maja odmienny od siebie poglad wrzuca do worka "zwierzokatole"



wnosze o zamkniecie tego tematu - niech chlopaki wrzuca jeszcze swoj leczacy kompleksy komentarz- niech ich zostanie na wierzchu - moze w ten sposob poczujecie sie DUMNI - choc to takie nie-zwierzece
  • 0

#119

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wypowiedzi niektórych osób po raz kolejny potwierdzają fakt zupełnego wywrócenia się norm moralnych. Dziś kulawy pies zdaje się mieć większe prawa niż nienarodzone dziecko. Dziś można bez większego problemu legalnie ubić 8,9-miesięczny płód człowieka, a kopnięcie psa może skończyć się wyrokiem więzienia.

Jak nazwać to poniżej?
W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu. W wyniku aborcji metodą wstrzyknięcia roztworu soli stosunkowo często dochodzi do urodzenia żywego, zdolnego do przeżycia płodu - w Wielkiej Brytanii zdarza się około pięćdziesięciu takich przypadków rocznie, przy czym ze względu na późny wiek dopuszczalnego uśmiercenia (24 tydzień) wiele dzieci jest zdolnych do samodzielnego życia, lecz w praktyce są pozostawiane bez opieki i umierają.
  • 0



#120

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

rozumiem ze to jest Fakt bo Ty tak powiedziales ?

Nie, tak twierdzą wyniki badań. Od innych zwierząt odróżnia nas tylko większy mózg.

czyli jedna potrafisz uzywac zwrotu WG MNIE - to chyba nie znaczy ze wg wszystkich ?

r3vo, nie na darmo w sygnaturze mam to, co mam i bodaj tłumaczyłem Ci to już na PW.

btw sa psy ktore nie zamerdaja a ugryza

Owszem, są. Tak zostały wytresowane.


Dziś kulawy pies zdaje się mieć większe prawa niż nienarodzone dziecko. Dziś można bez większego problemu legalnie ubić 8,9-miesięczny płód człowieka, a kopnięcie psa może skończyć się wyrokiem więzienia.

I prawidłowo. Dlaczego coś, co od rzeczy odróżnia fakt, że jest istota żywą ma mieć więcej praw od istoty czującej?

W wyniku aborcji metodą wstrzyknięcia roztworu soli stosunkowo często dochodzi do urodzenia żywego, zdolnego do przeżycia płodu - w Wielkiej Brytanii zdarza się około pięćdziesięciu takich przypadków rocznie, przy czym ze względu na późny wiek dopuszczalnego uśmiercenia (24 tydzień) wiele dzieci jest zdolnych do samodzielnego życia, lecz w praktyce są pozostawiane bez opieki i umierają.

Rodzą się i co dokładnie się potem z nimi robi?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych