Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urodził się, aby ocalić brata.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#16

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeanalizujmy algorytm pojmowania koscioła

Dorosły-człowiek
Nastolatek-człowiek
Dziecko-człowiek
Noworodek (ochrzczony)-człowiek należy się miejsce w uświeconej ziemii jeśli malec umrze
Noworodek (jeszcze nie ochrzczony)-śmieć...księża rzadko poświecają groby nie polanych wodą malców
Płód-człowiek
Embrion-człowiek
Plennik-prezerwatywy są tępione więc chyba też człowiek
"Chcica"-jako duchowe odbicie czynności mających na celu spłodzenie dziecka również powinna być uznana za człowieka

I teraz zagadka
Czemu embrion to człowiek a nie ochrzczony noworodek już nie?
  • 0

#17

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba nie bardzo wiesz czemu służy poświecanie <lol>

noworodek nie ochrzczony normalnie spoczywa na cmentarzu - a czy bedzie poświecony czy nie to zalezy od kosciola - chyba maja do tego prawo ; ]
  • 0

#18

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie oczekuj logicznego myślenia od kościoła (nie mówię tu o ogóle wierzących); zawsze byli niekonsekwentni w swoim rozumowaniu i chyba tak już pozostanie.

Wg. mnie człowiek jest gatunkiem jak każdy inny; nie żyjemy w ludzkich ciałach, Duchu Światłości; wierzysz w dualizm duszy i ciała. Ludzie uważają się za lepszych od innych i nie potrafią zrozumieć tego co oczywiste. Że jesteśmy normalni. Mamy lepiej wykształconą świadomość niż takie kurczaczki właśnie, jest to charakterystyczne dla naszego gatunku. Skutkiem ubocznym naszej świadomości i sposobu myślenia jest właśnie wywyższanie się nad resztą żywych stworzeń.
  • 0

#19

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozrozniasz wywyzszania sie od zwyklej swiadomosci ze wie i moze sie wiecej.
Wywyzszac to sie moze clzowiek wsrod innych ludzi, wsrod zwierzat nie moze bo to zupelnie rozne stworzenia i rozne maja predyspozycje.
  • 0

#20

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Robiąc jajecznice odbieramy kurczakowi prawo do bycia kochanym i traktujemy żywą istotę jak nic nie znaczącą rzecz.
Pro life to "evil fucks".


powiedz to tym rodzicom, że żadna różnica, czy kurczak czy syn...
  • 0

#21

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znowu konflikt "co możemy uważać już za człowieka?" Chyba nikt tego nigdy nie rozstrzygnie. Mnie bardziej martwi od tych "morderstw" embrionów przyszłość tego sposobu leczenia. Mam nadzieje że te "dzieci-lekartswa" będą traktowane z miłością a nie jak prawdziwe lekarstwa że sie "użyje" i już nie są potrzebne...
  • 0

#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie zwierzęta dzielą na kilka kategorii: ja, czyli w większości przypadków najważniejszy, moi bliscy, zwierzęta domowe, inni ludzie, ludzie z marginesu, zwierzęta hodowlane (ważne o tyle, że bez nich nie mielibyśmy co na talerz położyć) i inne zwierzęta. Te ostatnie "obchodzą" kogokolwiek tylko jak się słyszy, że są bestialsko mordowane. Was nie obchodzi mały ocelotek, który teraz jest sam i niedługo padnie ofiara jakiegoś drapieżnika, bo jego mamę zamordowali kłusownicy tylko i wyłącznie dla futra.

powiedz to tym rodzicom, że żadna różnica, czy kurczak czy syn...

Dla mnie żadna, bo niby jaka? To tylko zwierze. Chociaż nie, kurczaczek przynajmniej jest słodziutki, a noworodek denerwujący.
  • 0

#23

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może źle to ująłem. Masz rację, że wywyższanie się to zły zwrot, bardziej dotyczący zachowania ludzi wobec innych ludzi. Jednak w gruncie rzeczy jesteśmy żywymi stworzeniami tak samo jak te kurczaczki czy reszta stworzeń. Podejście to wygląda jakoś tak: "moje życie jest ważniejsze, resztę można olać".
  • 0

#24

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kościół sux
straszna rzecz sie stala, naprawde ;)
judas, zgadzam sie z tym co napisales.
  • 0

#25

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanie do katolików, albowiem, czy Kościół skazuje dziecko (i ewentualne dzieci) na cierpienie tylko w imię swoich starożytnych ideałów? Potępia in vitro, które uleczy dziecko tylko dlatego, że zmarnowały się inne komórki? Cóż za fanatyzm! Przypomina mi się piosenka "Every sperm is sacred" z Monty Pythona. Więc, czy zdrowa kobieta zdolna do kopulacji i mająca ku temu okazję (i mężczyzna analogicznie), ale niekorzystająca z niej też grzeszy i powinna być potępiona, pomyślmy, przecież w swoim życiu zdolna by były urodzić z 20 dzieci.
  • 0



#26

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I teraz zagadka
Czemu embrion to człowiek a nie ochrzczony noworodek już nie?


Bo z embrionu może powstać kolejny, ochrzczony po narodzinach przyszły fanatyk, nie?
  • 0

#27

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No oczywiście, ale chyba "uśmiercono" w jakimś celu, prawda?


Na temat in vitro, klonowania, aborcji po prostu nie mam zdania - nie wiem co o tym myśleć, ale tak jak ktoś wspomniał - to zdanie jest tak niefortunne, że aż oczy bolą, chyba nie pomyślałaś dwa razy zanim to napisałaś...
  • 0



#28

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I teraz zagadka
Czemu embrion to człowiek a nie ochrzczony noworodek już nie?


W wielu miejscach, a przynajmniej u mnie, nie ochrzczone noworodki są chowane tak jak każdy inny ochrzczony człowiek więc niewiem skąd ten, nieco już przesadzony, pomysł. To że Kościół wciąż twierdzi iż embriony powinny być już uważane za człowieka to inna sprawa.
  • 0

#29

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jedna ze spraw, które niby są powszechne ale kiedy przyjdzie co do czego nie dzieją się nigdy albo baaaaardzo marginalnie.
  • 0



#30

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jako katolik popieram to dzisiaj w faktach oburzyła mnie wypowiedź księdza, który pórównał zniszczenie embrionów z działaniem Hitlera.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych