Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak siebie widzicie na tle wybranych ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Karakan.
  • Postów: 73
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem oburzona.
Po pierwsze ,  miejscem rozmów  o Bogu jest nieco inny dział , a po drugie , jak możesz  stawiać  Stalina i Hitlera - dwóch największych zbrodniarzy w jednym rzędzie z Bogiem, który jest samą Miłością ?!!       :shock:


ehhh źle zinterpretowałas to co napisałem nie o to mi chodzi , miałem napisac pod tym że mimo tego co sie dzieje jest inaczej i jest sama miłością ...
  • 0

#17

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do teamtu, ja to widze tak. Wszystko zalezy od wibracji, wiadomo z muzyki, ze jeżeli coś ma podobną amlitudę drgań, to zachodzi reakcja rezonansu. I tak to widze, dlatego jestem przekonany, ze tu nie chodzi o rozwój jako taki, ale o podniesienie swej wewnętrznej czystości, światłości, wolności. W końcu 4-ta gęstość jest czymś o okreslonm wahclarzu drgań. Tak samo jak 3-cia. Każda oktawa kończy się dzwiękim takim samym jakim się zaczyna tyle, ze wyższym. A wiec koniec jednej to początek drugiej. Tak to widzę.
  • 0

#18

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie wiem jak wy, ale mi sie wydaje ze do 2012 przezyje wszystko co nam szykuje los, czuje ze mam tu jakis cel, dlatego jeszcze tu z wami jestem tak samo jak wy
  • 0



#19

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz, ja mam nieco inną sytuację.
O ile poprzez różnego typu zdarzenia wiedziałem jak do pewnego momentu moje życie będzie wyglądać, czym będę się zajmować itp. (nie chodzi tu o to jak sobie układam życie - mam na myśli wiedzę intuicyjną), tak z dnia na dzień coraz bardziej się coś u mnie zmienia - tak jak miałem drogę przed sobą (metaforycznie to ujmując), tak napotykam na piękną, ale stanowczą czerń ... po prostu nicość.
  • 0

#20

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bóg pewnie nie jest ani gorszy,ani lepszy od Stalina czy Hitlera bo poprostu nie istnieje.Skoro myślisz inaczej to zdefiniuj kim (czym)jest Bóg i co on takiego dobrego dla nas czyni! :smile:


Widzisz bracie, to smutne ale ... cóż, uprzedzenia, uprzedzenia i brak pokory.

Bóg jest, Bóg istnieje nie jako obca cywilizacja, jacyś tam kosmici itp.
Bóg, ten prawdziwy o którym mówił Jezus to nasze dusze połączone w niepojęty spsób.
Jesteśmy komórkami Boga tak jak komórki naszego ciała tworzą nas.
Śledziona, wątroba nie wie nic o naszym istnieniu, o cywilizacji itp - to poza zasięgiem jej 'zmysłów'.
Historia ludzkości wygląda inaczej. Stworzyli nas kosmici jako niewolników (nibru itp) straszyli nas, karali (Jahwe). [patrz ewangelia Markiona] i Stwórca człwieka [apostoł paweł, list do ... 'najpierw rodzi się to co cielesne , później to co duchowe']transcendentnego, Stwórca miłosierdzia obudził się w nas i zesłał Syna.
Zwróćcie uwagę jak bardzo różnią się słowa Jezusa od innych religii.

Stwórca duchowości, Odkrywca drogi ucieczki przed zbliżającą sie niewolą nibru to nasze dusze [tam gdzie jest 2 lub trzech w imie moje tam ja jestem]


mariusz
  • 0

#21

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mariusz, przyznam szczerze że to co piszesz jest bardzo oryginalnym podejściem do tematu. Co prawda porównanie do organizmu jest trafne tylko w 80% (bo de facto tym różnimy się od śledziony, że posiadamy świadomość), ale to nieistotne. Nie dokończyłeś w jakim liście Apostoł Paweł przytoczył te słowa. Sprecyzuj, proszę. O Ewangelii Markiona, etc. pojawi się trochę na forum, bo może być to ciekawe pole do dyskusji, niestety nie posiadam polskojęzycznej wersji - może Ty ją masz? :)

Słowa Jezusa nie różnią się znacznie np. od nauk Buddyjskich mistrzów. W jednej z opowiastek Zen jest nawet mowa o tym jak jeden z owych mistrzów stwierdza, iż Jezus faktycznie jest istotą oświeconą.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych