Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwe Kłamstwa: Na Krawędzi Prawdy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam serdecznie do obejrzenia zwiastuna Prawdziwe Kłamstwa.

http://pl.youtube.co...h?v=-UkOznB1iCM



Pozdrawiam, autor

Edit [8.10.09] AlienGrey
Ale nie musiałeś musiał Pan dublować topicu, jeden wystarczy ;)

  • 0

#2

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak wszystko to "propadanda" xD

Powiem, że niektóre rzeczy z tutaj przedstawianych były omawiane i znajdowały się na nie dość logiczne wytłumaczenia :)

Niektóre fragmenty są przedstawiane w sposób uwielbiany przez ludzi wierzących w Obcych na Ziemii i można powiedzieć, że w typowy dla tej grupy sposób :)

Z tą Dżumą to wogóle kompletna bzdura :) Oni po prostu musieli znaleźć wytłumaczenie skąd wzięła się ta choroba a jako, że medycyna była na niskim poziomie nie mogli odnaleźć prawdy, więc znaleźli sobie wytłumaczenie, że to przz duchy i inne demony :) (typowe to dla średniowiecza :) )

Z kręgami zbożowymi to był fajny obrazek :) , tylko ciekawe w jakim on rzeczywiście kontekście był umieszczony :)

Ten film z Ksężyca to jakiś dziwny był :/

Te tornada w rządku to mnie pokonały. Jeżeli nie jest to fotomontaż, to nie wiem skąd to się wzięło.

Generalnie uważam, że jest to dość naciągający film.
  • 0

#3

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajny podkład muzyczny ;]
  • 0

#4

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niektore sceny w filmie odrzucilbym na samym poczatku (chociazby ksiezyc albo te tornada). Wogle nie przypominaly rzeczy ktorymi mialy byc. ;)
Jednak spora wiekszosc jest ciekawa i daje do myslenia. Moze siegne po ta "ksiazke" i potem napisze cos wiecej.
  • 0

#5

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szanowny Panie,


Oczywiście - wszystko można sprowadzić do ironii i sarkazmu - jakże łatwo jest przecież nie ruszając się z fotela (tego "fotela umysłowego" też, jakim jest lenistwo intelektualne) wrzucić wszystko do jednego worka i przedstawiać wszystkich mierząc swoją miarką.

Pisze Pan, że coś jest typowe dla "tej grupy osób" - a może po prostu różni ludzie na świecie, którzy nigdy się ze sobą nie spotkali doszli do tych samych wniosków? Dzisiaj oczywiście pozostaje argument internetu - ale 40-50 lat temu ludzie TEŻ dochodzili do tych samych wniosków - nigdy się ze sobą nie spotykając. Rozwój internetu to ostatnie 10-12 lat. NIE przedstawiłem niczego "typowo" dlatego, że tak jest wygodniej - ale dlatego, że tego wymaga po pierwsze uczciwość i prawda na temat tego, czym jesteśmy karmieni w oficjalnych komunikatach (proszę zauważyć, że ci sami ludzie, wyśmiewający się z ufonautów, Pająka, wogóle ufo - tak samo traktują atak na WTC i inne - jeśli dla logicznie myślącego człowieka atak na WTC był normalnym zjawiskiem i tam wszystko było w porządku - to czego wymagać od adwersarzy, którzy komentują zjawiska o trudnej materii, jeśli nadal - o zgrozo - nie "wierzą" w to, że wszystko było nie tak przy WTC)

Dżuma i średniowiecze: otóż Szanowny Panie: ufonauci, zwani wtedy diabłami - uwielbiali sobie robić debilne sztuczki i wprowadzać ludzi w błąd (rzekomo tak myślących 'naukowo' jak Pan) - informacje o istotach rozsiewających zarazki pojawiają się WSZĘDZIE - ludy, które nigdy się nie spotkały opowiadają to samo. Ja wiem: to zbiorowa "halucynacja". To pewnie dlatego Skandynawowie dotarli pierwsi do Ameryki - bo jechali na prochach. Pewnie dlatego po nich byli Chińczycy. Pewnie dlatego Da Vinci miał wizję helikoptera i maszyn latających - cóż, nawciągał się na łące. To samo było z Kopernikiem - cóż on musiał brać za dragi, skoro ten palant wystawił 4 litery wszystkim "naukowcom" i powiedział im, że ziemia się kręci. A jakież mieli problemy wszyscy ci, którzy wmawiali ciemnakom średniowiecza, że morze nie spada do piekła - taki oto "naukowy" pogląd głosili ci ludzie.

Film z Księżyca. To nawet nie jest ważne, czy ten film jest prawdziwy, czy też nie. Pytanie powinno brzmieć: Jeśli lądowaliśmy na księżycu, to skąd ten film. A jeśli nie - to kto zmontował filmy rzekomo z lądowania. Naprawdę wierzy Pan, że NASA kilkadziesiąt lat temu zmontowała za ciężkie pieniądze film, który miałby po kilkudziesięciu latach pokazać, że tam były budynki? Tylko dlatego, żeby (jak to święcie wielu wierzy) pokazać, że ludzie tacy jak ja są w błędzie? Z jakiejkolwiek by Pan strony nie podszedł do historii pierwszego lądowania na Moon - tam też czai się fałszywa, zakłamana historia. I ja się zgadzam: może w ogóle nie chodziło o ufo, może wogóle o żadne lądowanie - jednak nikt nie uruchamia jakiejkolwiek machiny propagandowej, dla samej satysfakcji - tylko w jakimś celu. Na dzisiaj ten cel jest dla Nas zakryty.

Tornada. Zdjęć i rysunków (sprzed 1880 roku) pokazujących tornada w rządku jest więcej. Tornada, które pokazałem i zdjęcia z nich - miały na celu pokazanie, że są one formowane technicznie.

Ma Pan absolutne prawo do skrytykowania tego filmu. Przecież jest on poddany dla Waszej oceny.

Mam jednak olbrzymią nadzieję, że moja książka, która niedługo się ukaże na mojej stronie, da Panu coś do myślenia - nawet, jeśli nie zgodzi się Pan z całością, przesłaniem - to jakiś jej fragment mam nadzieję spowoduje, że zacznie Pan myśleć. Jeszcze, jest Pan młodym człowiekiem - to młodzi muszą zmieniać świat.

Pana krytyczne uwagi na pewno sprawią, że jeśli zrobię następny film, będę bardziej go robił pod kątem jeszcze większego obiektywizmu.

Wiem na dzisiaj jedno: jeśli ktoś zabetonował siebie, swój umysł po to, aby prawda do niego nie doszła - bo musiałby się wstydzić, że był w błędzie, to trudno. Ja podaję rękę każdemu, kto chce się wyrwać z tego systemu, który naćpał społeczeństwo haszyszem nieprawdy, kłamstwa - podawanej w wygodnej formie - nie trzeba dać z siebie energii, nie trzeba n ic - tylko leżeć na hamaku i być zaćpanym, intelektualnie.

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Myrcik




tak wszystko to "propadanda" xD

Powiem, że niektóre rzeczy z tutaj przedstawianych były omawiane i znajdowały się na nie dość logiczne wytłumaczenia :)

Niektóre fragmenty są przedstawiane w sposób uwielbiany przez ludzi wierzących w Obcych na Ziemii i można powiedzieć, że w typowy dla tej grupy sposób :)

Z tą Dżumą to wogóle kompletna bzdura :) Oni po prostu musieli znaleźć wytłumaczenie skąd wzięła się ta choroba a jako, że medycyna była na niskim poziomie nie mogli odnaleźć prawdy, więc znaleźli sobie wytłumaczenie, że to przz duchy i inne demony :) (typowe to dla średniowiecza :) )

Z kręgami zbożowymi to był fajny obrazek :), tylko ciekawe w jakim on rzeczywiście kontekście był umieszczony :)

Ten film z Ksężyca to jakiś dziwny był :/

Te tornada w rządku to mnie pokonały. Jeżeli nie jest to fotomontaż, to nie wiem skąd to się wzięło.

Generalnie uważam, że jest to dość naciągający film.


  • 0

#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny film!!!
Jest nawet o "kosmicie-wazonie" i "UFO-kapeluszu"...
;)
  • 0



#7 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

film baardzo kiepski, dałbym jakieś 2/10, wiekszośc screenów w nim przedstawionych
była na forum omawiana, reszta to chłam.

lepiej bawiłem sie na endgame, zeitgeiscie czy esoteric agendzie.
film nie dorasta tym trzem powyżej (mimo że też w większości są chłamem) do pięt.
  • 0

#8

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nawet nie jest ważne, czy ten film jest prawdziwy, czy też nie.

Nie no oczywiście, nie obchodzi nas czy mówimy prawdę czy nie, ważne by nam uwierzono. Tak to zabrzmiało.

Jeśli lądowaliśmy na księżycu, to skąd ten film.

Pewnie z tego samego miejsca, co zima nuklearna.

ludy, które nigdy się nie spotkały opowiadają to samo

Nie spotykać to się mogły w starożytności, ale nie w czasie czarnej śmierci


Wiem na dzisiaj jedno: jeśli ktoś zabetonował siebie, swój umysł po to, aby prawda do niego nie doszła - bo musiałby się wstydzić, że był w błędzie, to trudno.

Jest pan inteligentnym człowiekiem w to nie wątpie, więc wie pan, że to (i wszystko co napisał pan dalej) działa w dwie strony.
  • 0

#9

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cytat:

Tornada. Zdjęć i rysunków (sprzed 1880 roku) pokazujących tornada w rządku jest więcej. Tornada, które pokazałem i zdjęcia z nich - miały na celu pokazanie, że są one formowane technicznie.


Odniosę się tylko i wyłącznie do tej kwestii, gdyż mam ku temu powody. Już dobrych kilka lat temu byłem świadkiem kazania w kościele podczas którego młody dobrze wykształcony ksiądz przytoczył pewną opowiastkę.

Mowa była w niej o tym, że w pewnej parafii chciano postawić krzyż. Zwrócono się więc do tamtejszego nadleśnictwa z prośbą o przekazanie na ten cel materiału - drewna. Z niewiadomych przyczyn nadleśnictwo nie było w stanie tym prośbom zadośćuczynić. Nieco później (mowa była o północy Polski - Mazurach) na terenie tego nadleśnictwa przeszła trąba powietrzna (tornado) niszcząc połacia lasu. Jednym słowem armagedon - kara za odmowę. Wsłuchując się w treść tej opowieści byłem w ... wielkim szoku, tak jak parafianie stojący obok wpatrzeni, zasłuchani w tą niesamowita opowieść. Tylko mój szok był wynikiem pewnych skojarzeń. Olśniło mnie, że takie wydarzenie - tornado miało faktycznie miejsce:
"4 lipca 2002 – potężna trąba powietrzna wystąpiła w miejscowości Pisz, niszcząc drzewa na obszarze około 44 ha Puszczy Piskiej"

Temat tornad fascynuje mnie już kilka lat. Fascynacja z biegiem czasu przerodziła się w pewnego rodzaju obsesję, która doprowadziła mnie do lepszego poznania tego zjawiska.

Na razie nikt nie jest w stanie na 100% powiedzieć jak się tworzy tornado. Jest to zjawisko nie do końca poznane, wiadomo jest tyle że musi jednocześnie zaistnieć wiele czynników aby się utworzyło i dotknęło ziemi. Nasza technika pozwala na jego obserwacje za pomocą systemów radarowych. W USA mają rozbudowany system wczesnego ostrzegania bazujący na radarach Dopplera (nexrad) które mierzą jednocześnie odbiciowość oraz prędkość i kierunek rotacji. W Polsce mamy jedynie system "pseudo" ostrzegania na stronach IMGW.

Zdjęcie tornada, które autor tego tematu przedstawia w filmie to tzw. multivortex tornado. Mam w swojej kolekcji zdjęcia podwójnego tornada wirującego wokół wspólnej osi, kilka łączonych itp.

reasumującm, jeżeli ktoś kiedykolwiek powie że tornado to palec Boży lub "formowane technicznie" lub w wyniku innych czarów to jest istotnie kłamcą.

Autor tego "przerażającego materiału" może straszyć ale nie na tym forum.

kategoria: "Dorotka z krainy czarów"

edit AlienGrey
Nie zaczynaj offtopu, topic jest o książce a nie o tornadach!

  • 0

#10

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

edit AlienGrey
Nie zaczynaj offtopu, topic jest o książce a nie o tornadach!

Może trochę mnie poniosło...
Starałem się udowodnić, że jeden z elementów tego filmu jest naciągany i kłamliwy. To jednocześnie przekłada się na cały przekaz.
  • 0

#11

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm moze nie ze wszystkim moglbym sie zgodzic ale ogolnie podobal mi sie ten filmik.
  • 0

#12

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oglądam na bierząco. Początek cos o historykach i naukowcach, którzy nam "wtłaczają". Studiuje historie, więc nie czytaj tego posta dalej, jeśli nie chcesz, żebym ci wtłaczał. O zdjęcie Alberta, on też wtłaczał?

Wszystko w co wierzyliśmy to propagand i kłamstwo. Wierzę w moją prawą noge. Ale to nie moja noga, to propaganda i kłamstwo...Zawsze mnie nurtuje, skąd autorzy tych filmów znają prawdziwa historie wszechświata. Czekajcie, jest napis starożytność, to moja ulubiona epoka. Już mi się paluszki grzeją z ciekawości. Annunaki (jak zwykle), i dziwne istoty jak astronauci - mi to bardziej przypomina Dagoth Ura z Morrowinda. Czy to dowodzi kontaktów pierwotnych z Bethesda Softworsk?

Płogosławienei dzieci...twórcy filmu sugerują, że to ufole? Ja jako historyk powiem, że faraona Echanton (którego przedstawia płaskorzeźba) i jego dzieci cierpiel z powodu wad genetycznych, które skutkowały takim a nie innym wyglądem. Lepiej widać to na innych rzeźba przedstawiajacych faraona, których niestety nie pokazano. O słynny Szarak-któremu-Aquila-kiedyś-na-tym-forum-udowodnił-że-jest-dzbanem.

Jezus i Maryja (nie sądzicie, że ta czcionka na filmie nijak nie pasuje do klimatu?)

Nie, mój drogi autorze, inkwizycja nie działała w imię NAUKI, lecz w imię BOGA. Ten tekst jest prawie tak dobry jak "organizacja Grzegorza XIII, która narzuciła światu 12-miesięczny kalendarz" z the End Game.

Dalej jest dżuma. Że niby ufole, czy jak, bo przyznam nie rozumiem co autor chcę w tym miejscu przekazać.

Czy autorzy polecieli na księżyc i sami nakręcili zdjeciach tych księżycowych budowli? Nie? to skąd je mają?

O doszliśmy do sedna, jest i WTC!

Pewnie nie jestem gotowy na przeczytanie książki, ale z chęcią przeczytam. Lubie takie rzeczy.

Podsumowując: nie cierpie kiedy wszystko wrzuca się do jednego worka.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych