Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujesz się nic nie wart? Przerób się na diamenty!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Diamenty ze zwłok
Na jeden diament wystarczy pięćset gramów ludzkiego popiołu
Szwajcarska firma oferuje niezwykłą usługę: zamienia... skremowane ciała zmarłych w brylanty. Na całym świecie rośnie zainteresowanie kamieniami szlachetnymi pozyskiwanymi z ludzkich prochów.
Niektórych ludzi przechodzą ciarki na samą myśl, że ich szczątki zostaną złożone w ziemi. Inni z kolei nawet po śmierci pragną być oryginalni i każą rozsypać swoje prochy do morza. Nic dziwnego, że tradycyjny pogrzeb staje się coraz mniej popularny. Istniejąca od niedawna szwajcarska firma Algordanza (w języku retoromańskim znaczy to "wspomnienie" – przyp. Onet) rozpoznała nowy trend i proponuje przerabianie prochów zmarłych na diamenty. Chętni ustawiają się w długich kolejkach.


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Mi się podoba.

Więcej na- http://wiadomosci.on...k,kioskart.html

+mile widziane
  • 0

#2

weldox.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne :) Zamiast urn na półce diamenty. W końcu rodzina jest najcenniejsza ;) A tak na poważnie może być to pamiątka po kimś bliskim. Ja chciałbym być "przerobiony" na taki diament.
  • 0

#3

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drugi raz piszesz o tym samym, twoj poprzedni temat zostal zamkniety.

Ja mam niesmak do takiego pomyslu. Mnie samej jest obojetne, co ze mna zrobia, jak umre, z reszta po tych organach na przeszczepy jakie ze mnie wezma, zostanie mnie tyle ze bedzie mnie mozna do pudelka po butach wpakowac i zakopac w ogrodku. Ale, cholera, moich bliskich chcialabym jakos pochowac z godnoscia. I tu zaczynaja sie schody. Groby na cmentarzach sa likwidowane i na ich miejsce chowa sie inne szczatki. To czyje tam w koncu spoczywaja? Mam tabliczke "Grob do likwidacji " z wpisanym numerem identyfikacyjnym grobu, ktora zdjelam ze zniszczonego pomnika na cmentarzu w gdyni. Jakis taki niesmak wtedy poczulam.

Palenie zwlok. I co z tymi prochami? Trzymac na kominku? Jakie to jest groteskowe - matka, ktora cie niejako na ten swiat wydala, potem wychowywala, obdarzala cie calym szeregiem uczuc, jakie sa dane czlowiekowi wygenerowac, teraz jest kupka proszku w ladnym garnuszku. Jakos nei bardzo moge to przetrawic.

Moze diamenciki? Slicznie - z trzech kilo prochu wychodzi szesc diamentow, wiec kazdy czlonek rodziny moze miec po kawaleczku dziadka zawsze miedzy kluczami od samochodu a tymi od mieszkania! Nie widze w tym jakos nic nastrajajacego poetycko, nic ladnego, subtelnego i z wdziekiem jaki powinien towarzyszyc wspominaniu kogos nam bliskiego.

Chyba najbardziej logiczne byloby po tej nieszczesnej kremacji rozsypac po prostu prochy w miejscu, ktore ktos cenil najbardziej w czasie swojego zycia. I nie mam tu na mysli fotela przed telewizorem.
  • 1

#4

spatium.
  • Postów: 97
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Największą popularnością cieszą się brylanty w kształcie serca, noszone jako breloczek albo ozdoba w pierścionku.


Ale to już wg mnie mała przesada. Potrafię zrozumieć jeszcze wmurowanie takich diamentów do tablicy pamiątkowej, nagrobkowej etc. Ale nie potrafię sobie wyobrazić noszenia bliskiego na palcu.
  • 0

#5

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, mimo to dalej chce byc skremowany i rozsypany na lonie natury.
  • 0

#6

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kranolt : Heh, tata bedzie jeszcze dlugo po smierci myl kibel, zmywal naczynia i pielil ogrodek :)
  • 0

#7

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej skremować ciało...zaoszczędzimy wtedy na pomnikach itp.
A w razie powodzi ,szczątki umarłego nie wypłyną niespodziewanie :D
  • 0

#8

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bleh... Nie podoba mi się pomysł noszenia na przykład pierścionka ze zmarłym :)
  • 0



#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hm... zobaczmy. Na tym palcu rubinowa babcia, na tym zielony dziadek, na innym niebieska ciotka... ten błyszczący złotawy guzik na gaciach od garnituru to wujek... ten taki stary, szary, porysowany i w ogóle nijaki naszyjnik to teściowa... no nie powiem, ciekawa ta biżuteria.

Ja jednak wolę tradycyjną formę pochówku. Tylko czy np na mój rozmiar znajdzie się odpowiedniej długości trumna... :P

Ciekawe, mimo to dalej chce byc skremowany i rozsypany na lonie natury.


A chciałbyś po skremowaniu posłużyć jako sypki nawóz do kwiatków?
  • 0



#10

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mnie Ciekawi czy wytworzenie takiego kamyka jest drogie,jak nie to drżę na myśl co będzie się działo jak ruska albo chińska mafia ukradnie technologie

nawóz do kwiatków,to dobry pomysł ;)
  • 0

#11

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie za 50-60 lat znacznie potanieją loty kosmiczne, więc będzie możliwość, aby moje skremowane popioły wystrzelić w kosmos. Tak, żeby doleciały na inna planetę.
  • 0



#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak cię coś "rozdmuchnie"? Co wtedy?
Kawałek ciebie zostanie na Marsie, kawałek na Wenus, kawałek będzie se leciał na jakiejśtam komecie, kawałek wyląduje na Jowiszu... :P
To tak offtopując.
  • 0



#13

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się zastanawiam czy te diamenty są coś warte, czy opłaciło by się przerobić teściową na diament a później sprzedać z zyskiem :D
  • 0

#14

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w gruncie rzeczy nie będę interesować się swoim ciałem po śmierci bo i po co ?
Jednak wybierając jakąs formę pochówku, wybrałbym raczej kremację.
  • 0

#15

spatium.
  • Postów: 97
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kranolt : Heh, tata bedzie jeszcze dlugo po smierci myl kibel, zmywal naczynia i pielil ogrodek :)



Otóż to! Myślę, że po kilkunastu latach człek tak przyzwyczaił by się do owego pierścionka, że nawet by nie zauważył że czyści kibel, czy pieli ogródek mając go na palcu. A jak te diamenciki się by przyjęły, to pewnie po iluśtam latach połowa by leżała w zakładach jubilerskich lub lombardach. Wyobrażacie sobie? Wchodzicie do jubilera by kupić pierścionek zaręczynowy, a tam: 24karat, 16karat, 32karat, Kowalski, 44karat....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych