Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny SMS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby ten sms zawierał jakąś wiadomość, albo słowa składające się w całość - wtedy można dumać nad sprawą. Co do daty. Nie tak dawno na wp.pl pisząc komentarz można było na swoim kompie ustawić daną godzinkę i w komentarza pojawiały się opinie napisane jeszcze przed powstaniem artykułu, bądź też z dokładnym wynikiem meczu .
  • 0

#17

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do kalendarza w telefonie - rozmawiałem z tą panią przed chwilą, kalendarz w fonie pozwala na ustawienie daty jedynie do roku 1980.
Telefon nie miał również wątpliwej dlań przyjemności upaść na podłogę czy też wykąpać się w akwarium.
  • 0



#18

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Data, a także to, co mówiła cisz, wskazują na błąd bramki SMS. no bo jeśli wyświetlić sekundy, to byłaby to pewnie godzina 23:59:59...
I to chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie, bo nieracjonalnych jest za dużo. Abstrahując już od tego, że:
Za wiki-
# W 1956 roku firma Ericsson wprowadziła pierwszy telefon bezprzewodowy o wadze 40 kg i wielkości walizki. Gabaryty komórki szły na równi z ceną, która równała się wartości samochodu dobrej marki.
# 3 kwietnia 1973, Motorola przedstawiła w Nowym Jorku stworzony przez Martina Coopera pierwszy telefon komórkowy DynaTAC (DYNamic Adaptive Total Area Coverage).

Co skutecznie uniemożliwia teorię zagubionego SMSa :D
  • 0

#19

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To był żart z tym zagubionym SMS'em xD

Czyli powiedź tej pani że ktoś wysyłał SMS'a z bramki, bramka się zje**** i niech się nie martwi
  • 0

#20

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja najbardziej obstawiam opcję taką że sms został wysłany językiem tak zwanym robaczkowym np arabski i komórka krótko mówiąc zwariowała, sam dostałem kiedyś podobną wiadomość lecz nie przejąłem się tym i nie sprawdzając żadnych dat itp po prostu go usunąłem ;]
  • 0

#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, to musiał być błąd jakiegoś programu. Sama data na to wskazuje. Pamiętam jak mój stary komputer lubił czasem zresetować się i po ponownym uruchomieniu stwierdzić ,że jest 31 grudnia 1999, godzina 23.59. Takie rzeczy się zdarzają.
  • 0



#22

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi windows (i linux) pokazuje, że moje zdjęcie zostało zrobione 1 stycznia 1980. Nadmienię, że mam 15 lat. ;p
  • 0

#23 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, to musiał być błąd jakiegoś programu.

zgadzam się, w świecie internetu bramek sms, komórek, systemów i programów które nimi zarządzają
1 zabłąkany sms to nic nadzwyczajnego.
To, że play rozkłada ręce to mnie nie przekonuje, co niby oni wszystkie rozumy pozjadali ??
- pewnie nawet sprawą dogłębnie się nie zajeli i napisali "na odczepnego" że nic nie wiedzą.
  • 0

#24

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm, a może ktoś próbował wirusa przesłać, ale telefon był za stary, lub innej marki.

Ja na linuxie wirusa otworzyłem i też jakieś znaczy były i błąd że nie można otworzyć pliku, noi haker sie zmazał xD
  • 0

#25

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telefon z pewnością stary nie jest. "Kupiony ledwie 3 dni przed tym sms'em".
  • 0



#26

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś, przy pomocy formularza na Paranormalium, skontaktowała się ze mną kobieta, która kilka miesięcy temu otrzymała dziwnego (mało powiedziane...) SMS'a. Sms wysłany został z nr: 10004050** (numer zawiera gwiazdki), jeszcze ciekawsza jest data wysłania tego sms'a: 31 Gru 1969, godz. 23:59. Operator (Play) rozkłada ręce. Nikt nie był w stanie wyjaśnić tego sms'a, raczej nie mógł to być jakiś zabłąkany sms ani błąd w telefonie. Nie udało się nawet ustalić, skąd ten sms został wysłany.

Taki numer sugeruję bramkę SMS.
Ta data dziwnie kojarzy mi się z datą 0 czasu UNIX - 01 Jan 1970 00:00 EST.
Czas UNIX-owy jest mierzony w sekundach od daty 0 i używają go wszystkie systemy uniksowe i uniksopodobne - Linux, Solaris, BSD i inne - czyli te, na których stoi większość serwerów.

Stawiam na błąd serwera na którym stoi jakaś bramka SMS. Coś się zepsuło i losowe krzaki poszły na losowy numer.
  • 0

#27

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykły błąd bramki, a jak się rozwodzą...
  • 0

#28

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedyne wyjaśnienie jakie mi przychodzi do głowy.....to po prostu błąd bramki :P
  • 0

#29

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm to chyba błąd bramki xD

Temat sie chyba wyczerpał
  • 0

#30

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro tak, zamykam.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych