Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny SMS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, to nie jest prowokacja. Ten temat naprawdę traktuje o SMS'ie :P

Dobra, żarty_mode = off; przejdźmy do sprawy.

Dziś, przy pomocy formularza na Paranormalium, skontaktowała się ze mną kobieta, która kilka miesięcy temu otrzymała dziwnego (mało powiedziane...) SMS'a. Sms wysłany został z nr: 10004050** (numer zawiera gwiazdki), jeszcze ciekawsza jest data wysłania tego sms'a: 31 Gru 1969, godz. 23:59. Operator (Play) rozkłada ręce. Nikt nie był w stanie wyjaśnić tego sms'a, raczej nie mógł to być jakiś zabłąkany sms ani błąd w telefonie. Nie udało się nawet ustalić, skąd ten sms został wysłany.

Poniżej zarzucam screena z mojego telefonu - kontaktująca się ze mną pani wysłała mi kopię sms'a. Oto jego treść:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jak myślicie, co to mogło być?
Tak jak mówiłem wcześniej, nie udało się zlokalizować nadawcy tego sms'a.

Ja w najbliższym czasie planuję "posmarować" trochę emaili do operatorów telefonii komórkowej, z zapytaniem, czy coś takiego jest możliwe.

Od razu proszę, aby nie wysyłać w tym temacie odpowiedzi typu "łeee, pewnie fejk".
  • 0



#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak to probowalem przeczytac zabrzmialo mi takim twardym K i dlugim SZ, mowa wezy;) dziwna sprawa naprawde, tym bardziej, ze data jest nierealna. Moze jest to jakis, blad nadajnika, przez przypadek sms z normalnego od znajomej stal sie taki. Powiedzmy w komputerze walnal kod 0,1 i zamiast sms z normalnego numeru z normalna trescia pojawil sie taki cudak. Zadna maszyna nie jest sprawna w 100%, czasem moze sie zdazyc jej blad i to moze byc jego owoc. Ale to bardzo kojarzy mi sie z trescia artykulu z npn odnosnie "dziwnych rozmow", ktore mialy miejsce w latach 80, moze to ich ewolucja:)
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz, gdyby to był jakiś przypadkowy sygnał czy inny błąd z nadajnika, to chyba operator by to stwierdził. Tymczasem Play bezradnie rozkłada ręce, nie potrafiąc tego sms'a wytłumaczyć :P
  • 0



#4

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi raz zdarzyło się otrzymać smsa z dziwnymi znakami (kwadraty, trójkąty, itp.) od kolegi, który nic do mnie nie wysyłał. Natomiast innym razem, ktoś próbował się do mnie dodzwonić, ale przeważnie były to góra dwa sygnały i nie zdążyłem odebrać. Gdy jednak chciałem oddzwonić, to za każdym razem słyszałem: "nie ma takiego numeru". Odnośnie wyżej opisanego przypadku, nie mam pojęcia co to może być...
  • 0



#5

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógł to być numer prywatny dlatego nie mogłeś zadzwonić.
  • 0

#6

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja miałem coś takiego że jak dzwoniłem do kogoś to przed sygnałem oczekiwania, słychać było z jakieś głosy, krzyki.
Wiem że to dziwne ale tak było, Powód: Kąpiel telefonu w akwarium

Tak więc dziwne rzeczy dzieją się z powodu usterek.

Zapytaj tej Pani czy jej ten telefon nie upadł,wykąpał się,latał itd.


A może to był nieudany eksperyment Ruskich nad SMS w latach'60, jakaś wiadomość grasowała po sowieckich satelitach i doszła do tej pani.
  • 0

#7

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz tej pani zeby weszła sobie w klendarz w telefonie i zjechala na ostatnia date jaka jest mozliwa(troche to potrwa).. zapewne ta data bedzie 31 grodnia 1969 (u mnie jest chyba 1971:)) to pewnie jakas usterka telefonu albo cos.
  • 0

#8

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są strony skąd można wysłać sms ze zmienionego numeru. Poza tym to pewnie awaria przekaźnika.
  • 0

#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja posiedzę sobie trochę nad treścią tego SMS-a, bo o czymś podobnym nie słyszałam jeszcze. Całkiem prawdopodobne, że faktycznie jakaś awaria, ale i tak interesująca.
W każdym razie ciekawa zabawa, jeżeli do czegoś dojdę, to napiszę.

Powiedz tej pani zeby weszła sobie w klendarz w telefonie i zjechala na ostatnia date jaka jest mozliwa(troche to potrwa).. zapewne ta data bedzie 31 grodnia 1969 (u mnie jest chyba 1971:)) to pewnie jakas usterka telefonu albo cos.


Brivion, niekoniecznie. Ja sobie sprawdzałam w który dzień tygodnia wybuchały różne bitwy podczas II wś, właśnie na telefonie, w kalendarzu. I dlaczego niby kalendarz miałby się zaczynać od końca roku?
  • 0

#10

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika


...niech ta pani będzie czujna, ...niech się dobrze przygotuje,... Wysokie Asy (Bogi) zapowiadają się na spotkanie z nią

..zapewne ignorowała wcześniejsze bardziej delikatne formy zapowiedzi, ..dlatego też dostała ją teraz w ten skuteczny jak widac sposób
  • 0

#11

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W zeszly czwartek miala sie odbyc na wp rozmowa na czacie z pisarzem Tonym Parsonsem (Za moje dziecko, Mezczyzna i chlopiec...). Zazwyczaj olewam takie sprawy, ale bardzo chcialam zadac mu pewne pytanie. W czwartek szukam bez skutku jakich znakow co z tym czatem, bo ze strony wp znikla nagle o tym informacja. Wpisalam w koncu fraze w google i wyskoczylo mi, ze czat odbyl sie... w 1970 roku. To tak a propos bledow roznorakich natury technicznej.

Generalnie historia kojarzy mi sie z baaardzo badziewiastym japonskim horrorem ;] Nie wysmiewam niczego w tym momencie, sprawa jest interesujaca, ale bez wiekszej ilosci dowodow mozemy chyba stawiac ja jakies bledy komorki tej pani, blad komorki wysylajacej - na przyklad upadla komus na ulice i akurat byla rozjezdzana przez samochod, ze taki abstrakcyjny nieco ale raczej mozliwy przyklad podam - czy nie moglo sie wtedy wklepac i wyslac cos dziwnego, a potem zniszczona karta nie pozwolila odszukac nadawcy?
  • 0

#12

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz tej pani zeby weszła sobie w klendarz w telefonie i zjechala na ostatnia date jaka jest mozliwa(troche to potrwa).. zapewne ta data bedzie 31 grodnia 1969 (u mnie jest chyba 1971:)) to pewnie jakas usterka telefonu albo cos.

Jak najbardziej sie z Brivionem zgadzam, to jest bardzo mozliwe, ze data wziela sie z dolu kalendarza zaprogramowanego w telefonie to raz a dwa akcja byla moze taka, ze sms zostal nadeslany z internetu, moze ktos testowal nowy program do wlamu, albo po prostu skrypt na jakiejs stronie z bramka SMS byl zle napisany etc.
  • 0

#13

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Treść smsa może wyglądać właśnie tak jeżeli był pisany np. po arabsku a nasz aparat nie odbiera takiego języka i wówczas dochodzi do takich dziwnych zachowań telefonu. Dobiera znaki bez ładu i składu by przenieść wiadomość. Dla mnie to właśnie sms w języku jaki jest obcy dla naszych tel, stąd dziwny numer telefonu z którego sms został nadany. Raczej odpowiedzi szukała bym u producenta aparatu tel. jakiego używa ta Pani. Data również mogła się wyświetlic dziwna, jeżeli komputerek zwariował to i daty mogły się poprzestawiać :)
  • 0



#14

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, ze jak wysylalem smsy z neta do kumpli za granica i przez pomylke uzylem polskiego znaku to ich komorkach pojawialo sie cos na style

"mo#&132e"
Z tym, ze brak rozpoznawania polskich znakow zmusil stronke do wstawienia w miejsce nieznanego znaku kod ASCII co blednie wyslalo SMSa, wiec jezeli by przyjac twoja teorie to musialby ta wiadomosc byc nadeslana z innego telefonu na co numer zupelnie nie wskazuje. Numer wlasnie wskazuje na typowe numery internetowe one zaczynaja sie zwykle od 1000******, faktem tylko bylo, ze cosik poszlo nie tak podczas wykonywania operacji przez skrypt.
  • 0

#15

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Często dostaję smsy od koleżanki. Nie wiem z jakiej strony ona to wysyła, ale na początku jest 1000.... i być może można tam jakoś datę ustawić. Niestety, ale te esy są opatrzone zazwyczaj jakąś reklamą jako superdodatkiem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych