Skocz do zawartości


Dom na Woli Justowskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam do zaprezentowania bardzo ciekawy temat. Mianowicie znajduje się na Woli Justowskiej w Krakowie na połączeniu ulic Królowej Jadwigi i Chełmskiej dwupiętrowy dom w którym podobno straszy. Jako, że mieszkam niedaleko widuję go prawie codziennie i sam wygląd wprawia raczej w ponury nastrój. Działka cała porośnięta, ogrodzenie z drutem kolczastym, brama dosłownie oplątana łańcuchami. Sam dom w ciemnych ponurych kolorach a okna zabite dechami, drzwi wejściowe również zabite. Ciekawostką jest to, że na dachu domu rośnie normalnie widoczne z daleka DRZEWO (nie z duże). Jak ono daje sobie radę bez ziemi to już jego tajemnica ;)

Przechodząc do sedna opisze sytuacje jakie tam miały miejsce. Mianowicie w roku chyba około 1990/95 powiesił się tam jakiś facet, powodem były problemy finansowe. Co od tamtej pory się działo każdy domyśleć się potrafi. Małżeństwo które tam potem zamieszkało wytrzymało około 1 miesiąc, wyniosło się gdy ich Fiat sam ruszył w garażu, po prostu się włączył i prawie nie zabił właściciela. Następnie była tam jakaś firma jubilerska ale też się wynieśli bo COŚ im tłukło kamienie w szufladach. Ostatni którzy się odważyli tam osiedlić była firma komputerowa, ale gdy w ciągu pierwszego tygodnia zaczęły im przepalać się kompy a monitory spadały na ziemię wynieśli się bardzo szybko. Właściciel zamknął wszystko na 4 spusty i tyle z tego było.
Na stan dzisiejszy widać czasem jak się same światła w domu zapalają, widać podobno w nocy tańczące cienie w oknach. Podobno nawet jakiś facet zostawił tam na próbę psa a rano znalazł go OBDARTEGO ze skóry. Po tym wydarzeniu nikt tam już nie wchodził (oczywiście ja z kumplem chcę spróbować ;) ).
Niestety na stan dzisiejszy nie dysponuje żadnymi fotami ale zamierzam zrobić kilka. Jak ktoś mieszka w Krakowie i to go interesuje to może się ze mną skontaktować ;)
  • 0

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czekam na foty, ciekawie musi wygladac drzewo na dachu
  • 0

#3 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

czekam na foty, ciekawie musi wygladac drzewo na dachu


Okej jak tylko wyzdrowieję to porobię fotki ;)
  • 0

#4

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na stan dzisiejszy widać czasem jak się same światła w domu zapalają, widać podobno w nocy tańczące cienie w oknach. Podobno nawet jakiś facet zostawił tam na próbę psa a rano znalazł go OBDARTEGO ze skóry.


No dobrze napisałeś, że mieszkasz niedaleko tego domu, że widujesz go codziennie ale jedyne fakty co nam przedstawiasz to te zaczynające się złowami "podobno".....Skoro mieszkasz tak blisko nigdy z zewnątrz nie poobserwowałeś tego domu, by dowiedzieć się ile w tym prawdy?? :o
  • 0

#5

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Porob fotki, chetnie zobacze to drzewo bo sam mam podobna fotke gdzie drzewo rosnie na szczycie takiej starej wiezy :)
Swoja droga, dziwnie to wyglada kiedy opisujesz dwa domy, w obu straszy i oba sa w krakowie.
No nic czekamy na jakies konkrety :)
  • 0

#6 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Na stan dzisiejszy widać czasem jak się same światła w domu zapalają, widać podobno w nocy tańczące cienie w oknach. Podobno nawet jakiś facet zostawił tam na próbę psa a rano znalazł go OBDARTEGO ze skóry.


No dobrze napisałeś, że mieszkasz niedaleko tego domu, że widujesz go codziennie ale jedyne fakty co nam przedstawiasz to te zaczynające się złowami "podobno".....Skoro mieszkasz tak blisko nigdy z zewnątrz nie poobserwowałeś tego domu, by dowiedzieć się ile w tym prawdy?? :o


Zazwyczaj widuje go w dzień, a wszystkie "efekty" są widoczne w nocy. Traktuję ten dom trochę jako legendę miejską więc nie angażowałem się w odkrycie jego tajemnic.
  • 0

#7

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ciekawe. Mam kolegę, który mieszka na Modrzewiowej i emocjonalnie jest bardzo związany z Wolą Justowską. Zapytam, czy coś słyszał.
I jeśli uda Ci się zrobić foty to wstaw.
  • 0



#8

Hellfire.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z wielkim zainteresowaniem czekam na jakiekolwiek zdjęcia, a w szczególności tego drzewa rosnącego na dachu.
Brzmi raczej jak miejska legenda, w szczególności ten obdarty ze skóry pies i tańczące cienie w oknach. Acz zainteresować się nie zaszkodzi... ;)
  • 0

#9

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zrób foty i prześlij wierzę ci że może tam straszyć bo u mnie w okolicy o jednym domu krążyły legendy ale ten pies tp chyba fejk

Użytkownik +..... edytował ten post 30.09.2008 - 16:15
ortografia

  • 0

#10 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

zrób foty i prześlij wierzę ci że może tam straszyć bo u mnie w okolicy o jednym domu krążyły legendy ale ten pies tp chyba fejk



Okej postaram się foty zrobić już w ten weekend (sorki, że tak późno będą). Gadałem z kumplem i powiedział, że pisze się na wbicie do tej chaty. ;) Tylko trzeba będzie pójść około 24.00. Będzie zonk jak się okaże, że naprawdę tam straszy. :mrgreen:
  • 0

#11

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakby co, jedna z moderatorek może z się z Tobą tam "wbić". Będzie bardzo obiektywnie :P
  • 0



#12 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakby co, jedna z moderatorek może z się z Tobą tam "wbić". Będzie bardzo obiektywnie :P


Heh, Pomyślę nad tym :rotfl:
  • 0

#13 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Okej zrobiłem już dzienne fotki. Tylko jest mała wała. Nie wiem jak się daję fotografie do posta. :mrgreen: Proszę się nie śmiać :mrgreen: Jakby ktoś wytłumaczył to będę wdzięczny. Reszta fotek nocnych powinna już być w sobotę.
  • 0

#14

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczy że dodasz fotki do tego portalu "imageshack.us" i wkleisz link na forum po prostu :]
  • 0

#15 Gość_Yaw

Gość_Yaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Okej tu macie fotografie dzienne. Widać, że nie do końca wszystko się zgadza z moim wcześniejszym opisem (to nie jest jednak drzewo tylko drzewka ;) ) ale oceńcie sami. Dziś o 23.00 idę z kumplami w nocy więc będzie więcej fotek. Jeśli wrócę :mrgreen:

http://img126.images...pa020802mr4.jpg
http://img518.images...pa020804dz9.jpg
http://img72.imagesh...pa020805hk0.jpg
http://img301.images...pa020806tg6.jpg
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych