Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne sny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Benq.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój drugi temat na forum, tym razem nt. moich snów, a dokładniej o dwóch snach, które były bardzo dziwne.
Nie wiedziałem do końca gdzie umieścić ten temat - jeśli jest tam gdzie nie powinien być to przepraszam i proszę o przeniesienie czy cuś.

Zazwyczaj dobrze pamiętam moje sny, ba - czasami kiedy się obudzę staram się jak najszybciej zasnąć i kontynuować sen "bo taki fajny był". Jednak miałem 2 sny - każdy powtórzył się po 2 razy w odstępie (nie jestem do końca pewien...) roku.

Pierwszy sen. Idę ulicą(nie wiem gdzie - pamiętam tylko chodnik, ścianę budynku , latarnię, a reszta to była ciemność). Idę za kimś - nie mam pojęcia kto to jest, ma tylko płaszcz z takim wysokim kołnierzem i kapelusz. Idziemy tak bez słowa i nagle skręcamy w jakąś uliczkę. Uliczka okazuje się ślepym zaułkiem na końcu, którego stoi śmietnik. Dochodzimy do tego śmietnika i postać sie odwraca przodem do mnie. I tutaj się przeraziłem, bo okazało się, że pod płaszczem i kapeluszem nic nie ma - po prostu tak jakby ubrania same chodziły. Po chwili "postać" rozpłynęła się w powietrzu. Sen ten powtórzył się - tak jak pisałem - dwa razy i za każdym razem był identyczny. Za każdym razem moja reakcja była taka sama obudziłem się zlany potem i jak to się zdarza w filmach zerwałem się i siedziałem przez chwilę na łóżku.

Drugi sen. Wychodzę za dom(mieszkam na wsi) naokoło tylko puste pole. Gdzieś w oddali widzę na niebie 2 lub 3 punkty, które zbliżają się do mnie. Czuję strach - kiedy punkty zbliżyły się dostatecznie(leciały płynnym lotem - żadnych zygzaków na niebie, etc.), żeby rozpoznać co to jest, stwierdziłem, że to UFO(jednak nie miało ono standardowego "spodkowatego" kształtu - było raczej podłużne, owalne). Kiedy obiekty przeleciały mi nad głową zemdlałem. Koniec snu. Pamiętam jeszcze jedno - im bliżej mnie były te obiekty tym niżej leciały.
Kiedy sen się powtórzył wyglądał trochę inaczej - otóż wiedziałem co się zaraz stanie - tak jakby to było deja vu - wychodzę za dom i kiedy popatrzyłem na pole od razu pomyślałem "nie, no znowu!" Inaczej wyglądała też sama sytuacja - kiedy obiekty zbliżyły się, zatrzymały się w miejscu gdzie stałem w poprzednim śnie. Teraz nie jestem pewien, ale chyba z jednego z obiektów padł słup światła - mój śniący umysł rozkazał mi zaatakować ten snop(albo i sam obiekt - wiem... głupie...), wziąłem jakiś kawał blachy, uniosłem go nad głowę i zacząłem biec w stronę obiektu - kiedy byłem w połowie drogi zostałem sparaliżowany i znowu zemdlałem.

Nie wiem czy te sny mogą coś znaczyć, czy to może tylko taki kaprys mojego umysłu.

#2

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie jestem specem od interpretacji snów, ale jedno mogę Ci powiedzieć - sny masz fajne xD

Takie standardowe pytanie jakie zadają wszyscy - czy w trakcie tego snu czułeś się jak podczas zwykłego snu, czy jakoś inaczej, jakby to była wizja lub coś w tym stylu?

Według mnie, w pierwszym śnie twój sen próbuję ci poprzez metaforę pokazać, że czujesz, że idziesz donikąd. Nie jestem specem od interpretacji snów, ale tak mi się wydaję, takie pierwsze skojarzenie co mi się nasunęło :)

Co do drugiego snu, jeśli interesujesz się UFO, to sen po prostu zgodny z twoimi zainteresowaniami. Co do atakowania snopa światła lub obiektu, może jakaś część twojej podświadomości nie może uwierzyć, że takie coś istnieje, i postanawia walczyć z tym, bo przecież to nie ma prawa bytu(według tej podświadomej części).

Chciałem zastrzec, że są to tylko moje pobieżne interpretacje. Najlepiej swoje sny możesz zinterpretować ty sam - po prostu postaraj się je przeanalizować. Sprawdzone na własnym przykładzie. Mogę ci również polecić ciekawą książkę Arnolda Mindella o interpretacji snów, "O Istocie Snów".

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam :)

#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mój drugi temat na forum, tym razem nt. moich snów, a dokładniej o dwóch snach, które były bardzo dziwne.


Przepraszam że tak w kaloszach wpakuję się w Twoje sny...czy znasz człowieka którego sny nie są dziwne ? Każdy człek śni a jego senne wspomnienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistoscią. Raczej pomyśl czy nie jest to spełnienie Twoich marzeń z rzeczywistości.



#4

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sny jak sny.. jak powiedział tatik - spełnienie. Naprawdę ludzie, nie należy szukać 2, 3 czy 20 dna w swoich snach.



#5

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nic innego jak zwykły senny "koszmar", jakby tak każdy pomyślał to wszyscy mogli by wymienić co najmniej parę takich snów, można jeszcze wiedzieć ile masz lat?

#6

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Góra 15 moim zdaniem, no może 16..



#7

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to tym bardziej myślę że to zwykle koszmary

#8

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie takie sny jak mial autor tematu nie sa normalne... no przynajmniej dla mnie.
Bo po pierwsze nigdy nie snilem dwa razy tego samego snu a po drugie te sny wyraznie zdaja sie byc symboliczne.
To nie sa sny typu "naogladalem sie filmow" i mnie gonia potwory bo takich snow to mam na kopy, gonia mnie potwory, chowam sie w szafach jakichs starych opuszczonych domow, nie jeden horror by z tego powstal.
Natomiast tu wyraznie o cos chodzi, o co nie wiem dokladnie.
Podobno slepe zaulki nie zwiastuja lub nie pokazuja zlych rzeczy, natomiast zjawy w snach to przedewszystkim ostrzezenie przed czyms (lek sprawia ze dokladnie rejestrujesz to co chca ci przekazac), gdyby ci cos pokazywala moznaby powiedziec ze trzeba by bylo zaufac jej intuicji. Ta zjawa zaprowadza cie w slepy zaulek wiec tez powinienes zaufac intuicji zjawy, ktora ci pokazuje, ze cos zle robisz, moze np. roztorpnie wydajesz pieniadze, albo przynajmniej planujesz cos kupic, zrobic co gdzies tam w podswiadomosci uruchamia proces ostrzezenia cie podczas snu, ze to nie jest wlasciwe wyjscie i prowadzi do nikad.

Co jesli np. planujesz kupic samochod a zjawa cie przed tym ostrzega, ze to nie dobry czas na ten zakup.
Wiesz to tylko przyklady, sam moze sprobuj poszukac czegos w zyciu.

Co do drugiego snu, hm kiedy sie sni o pustkowiach to generalnie dobrze nie wrozy, moim zdaniem istotne w drugim snie jest to ze wlasnie idziesz na "pole", widzisz pustke, te orby latajace, to moze byc juz dodatkowa wyobraznia chociaz sam nie wiem, mozliwe ze umysl probuje ci pokazac w inny sposob, ze cos zle robisz. Moim zdaniem skoro nie wymysliles tych snow, to powinienes po prostu przemyslec pewne sprawy i nie postepowac pochopnie w ciagu nastpenych dni. Ja bym traktowal te sny jako ostrzezenie, ze cos co robie, planuje zrobic nie bedzie wlasciwym wyjsciem.

#9

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Edit: Czytalem ze rozpylenie milego zapachu w pokoju powoduje fajne sny wiec jak niechcesz miec podobnych, to nic tylko pokropic olejkiem rozanym poduszki, albo postawic pachnace kwiaty obok lozka :)

#10

Benq.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o wiek to mam 17 lat. Choć dla mnie to pytanie jest bezcelowe, a co jeśli bym powiedział, że mam 12 lat? Powedzielibyście, że pewnie zmyślam i mam wrócić za 10 lat jak dorosnę? Nawet 15-latek może być bardziej dojrzały i inteligentniejszy niż dorosły.

A napisałem o tych snach dlatego, że nigdy nie miewałem takich snów - nigdy nie śniły mi się koszmary(chociaż mogę ich nie pamiętać) - zawsze miewam sny wesołe, albo "zwykłe"(zwykłe - chodzi mi o takie w których nic szczególnego się nie dzieje). Pierwszy raz miałem te sny o których napisałem i pierwszy raz się tak bałem podczas snu. Nie chcę też na siłę doszukiwać się ukrytych znaczeń. Pierwszy raz zdażyło mi się też, że miałem dwa identyczne sny.

Co do pytania Piechu nt. UFO - nie mogę powiedzieć, że UFO mnie interesuje na tyle, żeby śledzić każde doniesienie na ten temat, ale od czasu do czasu lubię sobie o tym poczytać.

#11

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze "Ixodides" szukasz dziury w całym, po drugie nie piszę się posta pod postem tylko używa się opcji edytuj, więc za to chyba powinna być ostrzeżenie

"Benq" pytanie o wiek jest moim zdaniem istotny, ponieważ dzieci są bardziej podatne na koszmary, bardziej przeżywają pewne sytuacje i z tego biorą się koszmary i krzyk, wiem to bo sam miałem dość długi okres że noc w noc miałem koszmary i nie krzyczałem tylko się darłem, ale z wiekiem mi to mineło, i teraz nawet jeśli mam koszmar to nie zrywam się w nocy

Ja nadal sądzę że to zwykłe koszmary

#12

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze "Ixodides" szukasz dziury w całym, po drugie nie piszę się posta pod postem tylko używa się opcji edytuj, więc za to chyba powinna być ostrzeżenie

Po pierwsze chyba nie specjalnie wiesz do czego sluza "", po drugie staram sie zrozumiec osobe, ktora wyraznie mowi, ze pojawily sie w jej zyciu pewne koszmary, ktore nie wydaja jej sie by byly normalne.

Skoro taka osoba pisze na forum to domniewam, ze pisze to z checia uzyskania pomocy a nie zeby sie pochwalic, ze wczoraj miala sny i byly "zajebioza", normalnie para- jak nic.

W odpowiedzi:
"[...] nic innego jak zwykły senny "koszmar"[...]"

Po drugie zwroc uwage na godziny nadeslania drugiego posta (6h roznicy) i zastanow sie nad tym co piszesz.
swoja droga zrobilem to nieumyslnie, wczesniej zauwazylem, ze po dodaniu nowego posta jeden po drugim, oba lacza sie w calosc, jednak w tym wypadku forum nie potraktowalo tego jak jeden po drugim z racji 6h roznicy.

"Benq" pytanie o wiek jest moim zdaniem istotny, ponieważ dzieci są bardziej podatne na koszmary, bardziej przeżywają pewne sytuacje i z tego biorą się koszmary i krzyk, wiem to bo sam miałem dość długi okres że noc w noc miałem koszmary i nie krzyczałem tylko się darłem, ale z wiekiem mi to mineło, i teraz nawet jeśli mam koszmar to nie zrywam się w nocy

Ja mam z pewnoscia duzo wiecej lat niz ci sie moze wydawac i jakos nie przypominam sobie zebym mial dwa sny jeden po drugim, ktore by byly takie same. Z reszta jezeli sny byly by takie puste, w ktorych nie powinno doszukiwac sie dna to na cholere tyle ludzi studiowaloby istote snow?
Jak widzisz sny nie biora sie z nikad, tworzy je nasz umysl glownie na bazie podswiadomosci, skoro sni sie cos szczegolnego to mozna sie nad tym zastanowic. Wiec staram sie dobra wola naprowadzic na jakis trop a reszta jak widze szuka na tym forum duchow.
Po drugie interpretacja snow to rownie ciekawa sprawa co chocby PSI o ktorym tyle na forum a co zupelnie mnie nie interesuje wiec sie majzwyczjaniej w swiecie nie wypowiadam w tych tematach.
A zatem skoro cie istota snow nie interesuje to nie udzielaj sie w temacie a juz tym bardziej bezargumentalnie przygarniaj mi czy mam szukac dziury w calym czy nie.

#13

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie i mam mniej lat, i wiele razy zdarzyło mi się mieć te same lub podobne sny, takiego typu dziwne sny także miałem wiele razy i nie robiłem z tego wielkiego halo tak jak ty i jakoś żyje, a z drugiej strony to właśnie ty przypominasz mi osobę która za wszelka cenę w każdej opowieści będzie się doszukiwać zjawisk paranormalnych,
ten sen zwykły koszmar jakich wiele miałem

#14

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie doszukuje się zjawisk paranormalnych, sny tworzy mozg a skoro tworzy je mozg to mozna je wyjasnic.
Interpretacja snow na tym polega. Czyli generalnie mozna porownac sen z terazniejszoscia, inni tez twierdza ze i podowiada przyszlosc. Nie mowie, ze zjawa weszla do jego umyslu ale np. ze wysnienie zjawy cos oznacza, no przynajmniej jest bardziej symboliczna niz stwory o 3 glowach, szablanych zebach z koszmarow (ktore i moze posiadasz), czlowiek nie jest glupi i potrafi odroznic koszmar od snu symbolicznego.
Podejrzewam, ze jakby Benqowi przysniloby sie, ze gonia go wilkolaki to by tego nie opisal na forum nawet jakby snily sie mu kazdej nocy.

Chodzi o to ze po przebudzeniu poczul sie dziwnie i chcialby o tym porozmawiac, niesety jedyne co go spotyka to "Ignore", zreszta jak wiekszosc wypowiedzi na forum.

Natrzaskac 1500 postow tekstami "zwykly koszmar" kazdy potrafi.

#15

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także po wielu snach czuje się dziwnie, lub przyjemnie, miałem też takie koszmary że przez pół dnia na myśl o nich przechodziły mnie dreszcze i jakoś nie szukałem w tym nic dziwnego, sen to rzecz piękna i zarazem może być też dziwna, zresztą nawet moderatorzy przenosząc temat do hydepark stwierdzili że to nic dziwnego

Jak pewnie zauważyłeś piszemy w dziale hydepark i tutaj na pewno nikt nie nabije 1500 postów


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych