Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co ma dla Ciebie największe znaczenie na forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co ma dla Ciebie największe znaczenie na forum (78 użytkowników oddało głos)

Najważniejsz(y)e dla mnie jest...

  1. Szybkie działanie serwisu (50 głosów [22.03%])

    Procent z głosów: 22.03%

  2. Shoutbox (9 głosów [3.96%])

    Procent z głosów: 3.96%

  3. Reputacja na forum (18 głosów [7.93%])

    Procent z głosów: 7.93%

  4. Nowe ciekawe tematy (69 głosów [30.40%])

    Procent z głosów: 30.40%

  5. Jasny styl forum (9 głosów [3.96%])

    Procent z głosów: 3.96%

  6. Ciemny styl forum (32 głosów [14.10%])

    Procent z głosów: 14.10%

  7. Strona portalu (16 głosów [7.05%])

    Procent z głosów: 7.05%

  8. Ikony tematów (7 głosów [3.08%])

    Procent z głosów: 3.08%

  9. Licznik napisanych postów (17 głosów [7.49%])

    Procent z głosów: 7.49%

  10. Inne (wymień w poście) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tej ankiecie chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie, co dla was użytkowników ma największe znaczenie na forum Paranormalne.pl, a bez czego moglibyście się bez problemu obejść.

Można wybrać wiele odpowiedzi.
  • 0



#2

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciemne tło czy jasne tło > styl?.
  • 0



#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie ciekawe tematy są dla mnie najważniejsze. Wszelkie inne sprawy są drugo, a nawet trzeciorzędne. Co z tego, że serwis będzie piękny i szybki jak nie będzie w nim nic ciekawego? Problem w tym, ze tego aspektu nie da się zmienić tak jak pozostałych...
  • 0

#4

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe tematy są najważniejsze. One i strona serwisu- to one tworzą Paranormalne.pl :)
A więc na pierwszym miejscu TEMATY, potem TEMATY, oczywiście potrzebni tez do tego modowie, którzy to ogarną :)
Potem strona i (dla mnie) jasny theme.
  • 0

#5

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tematy i szybkość. Korzystam tylko z ciemnego stylu (VRP Bronze). SB, licznik postów, reputacja, portal, inne skórki niż używam i ikony tematów to dla mnie rzeczy zupełnie zbędne niepotrzebnie obciążające serwer.
  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

shoutbox ozywia forum, pasowal tam gdzie byl.
  • 0

#7

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A nie lepiej założyć irca lub chat na osobnym serwerze? Funkcjonalność większa, odciąży forum i będę to mógł skuteczniej olewać.
  • 0

#8

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tematy i szybkość zdecydowanie, sprawy estetyczne schodzą na dalekiiiiiiiiiiiiii plan
  • 0

#9

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podobnie, jak inni użytkownicy forum, opowiedziałem się m.in. za tematami i szybkością vortalu.

Jednakowoż - o pozytywnych wartościach systemu reputacji pisałem już w wątku poświęconemu ogólnemu poziomowi tego miejsca, więc nie będę się zbędnie powtarzał: to jest potrzebne oraz ważne i uprzejmie proszę o nielikwidowanie możliwości przyznawania plusów, i minusów na zawsze.

Shoutbox - dla mnie obojętne; dobry pomysł Judasa.

Skiny - jak widać, korzysta się ze wszystkich. wspomniany Judas używa "Bronze", Serlith - "Cryo", a ja od dwu tygodni nie potrafię wyobrazić sobie życia bez "Deep Blue". Ba, nie przeszkadzałoby mi nawet usunięcie dwu pozostałych, gdyż IMO "Cryo" jest beznadziejne, zaś od dłuższego czytania artykułów przez "Bronze" bolą mnie oczy :-P

Ikonki, strona główna - bez tego dałoby się przeżyć.

Za to serdecznie opowiadam się za usunięciem licznika napisanych postów, gdyż może motywować niektórych do bezsensownego ich nabijania poprzez niczego niewnoszące wypowiedzi.
  • 0

#10

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Największe znaczenie ma dla mnie fakt, że to forum w ogóle istnieje i mogę się odstresować czytając je wieczorem. :]

Shoutboxa już nie zaznaczyłam, po tym jak kilku użytkowników przeniosło się na nieoficjalny chat forum [przydałoby się zrobić oficjalny], natomiast szybkość ma dla mnie istotne znaczenie.
Reputacja natomiast faktycznie pozwala na zorientowanie się czy rozmawiamy z pieniaczem czy całkiem rzeczowym osobnikiem, chociaż pojawiają się plusy z propozycją rewanżu, które imo powinny być usuwane przez modów.
  • 0

#11 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdecydowanie dla mnie bardzo ważne jest szybkie funkcjonowanie forum. Co z tego, że będą szybkie tematy, skoro co chwilę pojawiać się będzie błąd ładowania strony i trzeba będzie w nieskończoność czekać po naciśnięciu F5. Oczywiście same nowe, interesujące tematy są nie mniej istotne, ale szybkość to dla mnie rzecz najważniejsza - w końcu VRP jest jednym z największych i najbardziej znanych vortali zajmującym się zjawiskami paranormalnymi w internecie. Siłą rzeczy użytkownicy wymagają szybkości i niezawodności.

Z kolei sprawy związane z estetyką forum nie mają dla mnie większego znaczenia. Opowiedziałbym się za jednym, niezmiennym stylem, które na pierwszy rzut oka kojarzyłby się z Vortalem.

Licznik nabijanych postów jest rzeczą istotną, pozwala zorientować się, z jak doświadczonym użytkownikiem mamy przyjemność. Z drugiej strony na takim forum każdy zna każdego (przynajmniej kojarzy), więc o razu wiedział będzie, czy ma do czynienia z nowozarejestrowanym.
Bardziej dla mnie istotną rzeczą i godną w mojej opinii rozpatrzenia byłoby wprowadzanie przeglądania za co, ile i kiedy dostał dany user ostrzeżenie. I oczywiście od kogo ;) Takli wgląd w listę ostrzeżeń mógłby z miejsca klarować użytkowników na godnych zaufania i tych... z ostrzeżeniem.

Shoutbox to rzecz wydaje mi się nierozłączna z samym forum. To głównie na nim tętni życie (choć może nie ostatnio). Opowiadałbym się za zostawieniem shouta, chyba, że zbytnio obciążałby forum. Wtedy kombinowałoby się z czatami, ale jak już pisałem - szybkość przede wszystkim.
  • 0

#12

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardziej dla mnie istotną rzeczą i godną w mojej opinii rozpatrzenia byłoby wprowadzanie przeglądania za co, ile i kiedy dostał dany user ostrzeżenie.

Niby dobra propozycja, ale jest problem, bo przy ostrzeżeniach pisze np. "W obrębie serwisu nie wolno używać wulgaryzmów". To cytat z mojej kolekcji, przy czym użyte słowo wulgaryzmem nie było. Puki co nawet ja nie mogę zajrzeć gdzie dokładnie napisałem coś, za co dostałem ostrzeżenie i pewnie żaden mod mi nie pomoże.
Na dobrą sprawę tylko reputacja może być wyznacznikiem na podstawie którego można oceniać użytkownika, bo można sobie przeczytać za co plus czy minus. Jej problemem natomiast jest, że link do tematu nie przenosił ani do tematu, ani do konkretnego postu jak imo powinien.
  • 0

#13

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najważniejsze według mnie części forum:

- Ciekawe tematy. One tworzą VRP, są jego szkieletem.
- Szybkość działania. Ergonomia to sprawa ważna.
- Reputacja. System nagradzania użytkowników za ich wkład w forum, do tego dla ludzi z zewnątrz jest to prosta informacja o tym, ile dany user potrafi i co w działalność forum wnosi.
  • 0



#14

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie ciekawe tematy są dla mnie najważniejsze. Wszelkie inne sprawy są drugo, a nawet trzeciorzędne. Co z tego, że serwis będzie piękny i szybki jak nie będzie w nim nic ciekawego? Problem w tym, ze tego aspektu nie da się zmienić tak jak pozostałych...


Mam identyczne zdanie, dlatego zaznaczyłem 'nowe ciekawe tematy'.
  • 0

#15

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tematy są ważne, ale co z tego, że będzie dużo ciekawych (co zależne jest tylko od użytkowników) jak co chwilę będą przycięcia i 503 zniechęcające do odwiedzania forum.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych