Skocz do zawartości


Zdjęcie

Japońskie Znaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

gangbang23.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem wygląda tak:
Mój kuzyn wytatułował sobie 3 japońskie znaki i ukrywa ich znaczenie. Więc założłem się z nim, że się dowiem co one oznaczają. (wiem, że jeśli ktoś coś ukrywa to najwyraźniej nie chce żeby inni wiedzieli lecz sam dobrowolnie dał się sfotografować ;D )

Link do Zdjęcia

http://img440.images...ge=bakalvb1.jpg


Proszę wszystkich, którzy mogą w jakiś sposób pomóc o współpracę. Odpuście sobie bezsensowne komentarze. Chcę tylko poznać znaczenie tych znaków. Z góry dziękuje.

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W takich przypadkach jest kilka możliwości:
1) Jakaś infantylna sentencja, która brzmi na tyle głupio, że po zrobieniu tatuażu zaczyna się wstydzić jego znaczenia.
2) Imię wytatuowane w innym alfabecie. Szybko dochodzi do wniosku, że to głupie.
3) Sam nie wie co ma tam napisane, ale "znaczki wyglądają ładnie". Kilka minut po zrobieniu tatuażu zaczynają wyglądać głupio.

Moja teoria - kuzyn wstydzi się chwili zapomnienia i jej efektu, czyli tego tatuażu.

P.S. Moja rada - robicie sobie tatuaż, to darujcie sobie chińskie/japońskie/hebrajskie/elfickie alfabety. Wyglądają głupio. :)
P.S.2 Powtórzenia popełnione świadomie.

#3

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problemem twojego brata jest to, że sam pewnie nei wie co oznaczają :D

#4

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poszukaj na google jakies tableki z tlumaczeniem kanji, hiragana i katakana

moze znajdziesz tam te znaki i zlozysz jakos w calosc (ja niestety niemam zainstalowanej obslugi jezykow dalekowschodnich wiec niepomoge)

#5

gangbang23.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś kuzyn coś tam brzdękał o tym, że to jakieś 3 jego cechy .

#6

Jackob.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te 3 cechy Twojego kuzyna to

1.Brak gustu
2.Brak wyczucia smaku
3.Brak fantazji.



#7

gangbang23.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drodzy Użytkownicy Forum Paranormalne.pl !

Wyraźnie napisałem "Odpuście sobie bezsensowne komentarze" a 3/4 z nich są takie. Czego to dowodzi ? Dowodzi to tego, że :

To forum oficialnie zeszło na psy. Nie mogę otrzymać normalnej, inteligentnej odpowiedzi na zadane pytanie. Przyczyną jest prawdopodobnie to, że zaczęliście traktować to forum jako forum satyryczne. Dotknięci bólem jakiego doznajecie w szkole wśród kolegów, mścicie się na niczego winnych użytkownikach szukających odpowiedzi.

Szanowni Panowie i Panowie : W***

99% użytkowników na nowy temat reaguje w sposób : "K*** pewnie fake, nawet nie wchodze" albo "Wchodze żeby sie pośmiać i naj*** se postów" A taka postawa jest nieprawidłowa. Jeśli mogę pomóc - pomagam; jeśli nie - zamykam mordę i siedzę cicho. Ale wasz intelekt jest najprawdopodobniej zbyt niski żeby to k*** zrozumieć.

W dodatku dzieciniada w stylu : "czy masz kota?" ostatecznie doj*** to forum do dna.

Pop*** was.

Z poważaniem ***

Gangbang23

Dołączona grafika

#8

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomimo, że Gangbanga trochę poniosło to ma rację. Ktoś musiał to z siebie wyrzucić. :) Dawne forum to było co innego, ale trudno, taka jest cena popularności- i tak dobrze, że nie jest tak beznadziejnie jak na onecie czy tym podobnych serwisach :)



#9

Christof.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Środkowy znak bardzo przypomina chińskie Te, De, co oznacza cnotę. Ale mogę się mylić ponieważ użyty alfabet jest taki bardziej ozdobny.

#10

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam Szanownych Użytkowników, Moderatorów i Administratora mojego ulubionego forum internetowego, jest to bowiem mój pierwszy post. Trochę głupio, że miast wykazywać się w czymś poświęconym głównym zagadnieniom tego miejsca (czego przez zgoła dwa lata, przez które poznałem je, jak sądzę, dosyć dobrze, nie zrobiłem), ale... chciałem po prostu pomóc, wreszcie się na coś zdać, nie będąc wciąż biernym, "gościem", jak nazywa się w tutaj niezarejestrowanych użytkowników, a że moje dosyć szerokie zainteresowania, o których napiszę, gdy będę się przedstawiał, obejmują język japoński, którego uczę się ze zmienną częstotliwością i zaangażowaniem już 13 miesiąc, trafiło na ten temat.
Drogi gangbang23, co prawda nie potrafię (z częściowego lenistwa, jednakowoż próbowałem :-P) odpowiedzieć na Twoje pytanie dot. tych kanji, jak nazywa się chińskie znaki, używane także m.in. w j. japońskim, bowiem symboli tych jeszcze się nie uczyłem, tak myślę, iż jako że były na tyle popularne, by znaleźć się wśród możliwości w salonie tatuażu (bo domyślam się, że tam Twój kuzyn "wydziergał" te symbole), powinny znajdować się na liście podstawowych znaków Jouyou, których uczą się podczas pierwszych lat nauki w szkołach jap. dzieci. Pełną tabelę wraz z tłumaczeniami kanji na j. angielski znaleźć można pod tym adresem
http://en.wikipedia....of_jōyō_kanji
Mam nadzieję, iż mój pierwszy post nie zostanie odebrany jako spam i na coś się przyda :-)
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań,
Qliphoth

#11

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TU powinienes znalesc to czego szukasz ;) sa tam 4 strony wiec bd mial troche przegladania ;)

#12

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to nie wygląda na japoński, raczej na chiński alfabet. Japońskie znaki są mniej skomplikowane.

#13

Jackob.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Macie rację niepotrzebnie tak napisałem. Sorry Gangbang23. Ale też to mnie trochę wkurza kiedy na forum ludzie pytają się o takie czasem niepoważne rzeczy.



#14

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to jest japoński, pierwszy znak zawiera 3 symbole - ksieżyc, ogień i krew/czerwień jak przypuszczam, pozostałych dwóch jeszcze nei zidentyfikowalem.

#15

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ano: nie chcę się wymądrzać, ale myślę, że Twoja interpretacja nie jest poprawna. Może i lewa strona wygląda jak Tsuki, ale już światła i krwi już tu nie widzę. Poza tym te kanji należy czytać społem! nie ma tak, że jeden kanji oznacza więcej niż jedno słowo raczej, albo ja się z tym nie spotkałem. To musi raczej być jedno słowo, jedno znaczenie. Podobne do tego pierwszego są np. http://en.wiktionary...ry.org/wiki/肪, albo http://en.wiktionary...ry.org/wiki/肢, trzeba szukać w tym kierunku. Opierając się na Twojej interpretacji mógłbym śmiało powiedzieć, że w tym pierwszym znaku po prawej u dołu masz "ka" z katakany. A tak przecież nie jest... :-D
Q.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych