Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prorocze sny czy przypadek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do dziś nie przykładałem do tego zbyt dużej wagi, ale przyśniło mi się coś co najmniej niepokojącego.

Zacznę od początku:
Nie mam opinii o jasnowidzeniu itp. bo lubię myśleć, że przyszłość zależy ode mnie. Nie posiadam też żadnych wrodzonych (bo chyba każdy może się nauczyć) parapsychicznych zdolności jak telekineza, czy czytanie w myślach.

Pamiętam dobrze tylko 2 takie sny, choć jestem pewny, że było ich więcej. Oba były niesamowicie realistyczne, dokładnie jak bym tam był.

W pierwszym siedziałem na obozie przy ognisku (była noc) z kolegami (wtedy ich jeszcze nie znałem) i spoglądałem w kierunku samochodów stojących 100m dalej. Kiedy ta sytuacja zdarzyła się naprawdę również tam spojrzałem, ale nic ciekawego nie zauważyłem. Tej nocy później wszyscy byliśmy nie wiadomo czemu nerwowi.

Drugiego nie będę streszczał bo był podobny.

Na sen który przyśnił mi się wczoraj nie zwrócił bym uwagi gdyby nie to, że zapamiętałem wszystko (normalnie pamiętam tylko słabo ostatnie chwile) i był niezwykle realistyczny i szczegółowy:

Uciekałem z jakimiś ludźmi (około piętnastu) przez las. Prowadziłem ich zarośniętymi ścieżkami chodź jestem pewien, że nigdy w życiu ich nie widziałem (puszki po polskim piwie pozwalają mi sądzić, że było to w Polsce). Nieśli ze sobą koce i najcenniejsze rzeczy. Nikt się nie odzywał, tylko jedno dziecko płakało. Byli przerażeni, biegliśmy bardzo szybko. Gdy jedna kobieta upadła nikt jej nie pomógł. W końcu dobiegliśmy do gęściejszego lasu gdzie było już kilku ludzi. Upadłem na ziemie i miałem wrażenie, że zrobiłem co do mnie należało i mogę być już spokojny.

Ten sen to wymysł mojego śpiącego mózgu?
Też zdarzyły wam się sny które się spełniły, nawet jeśli nie dotyczyły niczego ważnego?
  • 0

#2

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi teżcoś takiego się przytrafiło . Nie będe tego streszczać. Jeśli to prawda to raczej nie mógł być sen . Nigdy nie spotkałem kogoś kto ze snu zapamiętałby nazwe puszki po piwie. Deja vu chyba to jest choć nie jestem pewien. :(
  • 0

#3

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, że specjalnie zapamiętałem nazwę puszki. Wiedziałem którędy biec, ale nie wiedziałem gdzie jestem dlatego zwracałem uwagę na otoczenie. Może faktycznie kiedyś tam byłem i tego nie zapamiętałem, ale w podświadomości mogło zostać.
  • 0

#4

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje sny, które utkwiły mi w pamięci to jak jestem w jakiejś jaskini z grupą ludzi i przygniata mnie skała, wszystkich w środku aż czuję to i się budzę...
oraz 2 sny, które mnie przeraziły... dużo póżniej zacząłem interesować się rzeczami paranormalnymi i stwierdziłem, że te sny to może związek z 2012 rokiem, otóż:

śniło mi się, że byłem w moim mieście (Gdynia) na molo, był dzień pochmurny, sztormowy wręcz, zimno, lał deszcz i wiał ogromny wiatr a ja stałem na tym molo i widzę tylko jedną wielką falę tsunami, wyższą niż 10 piętrowy wieżowiec...
inny sen tego typu to też ucieczka przed wielką falą, w moim mieście wszyscy wyjeżdzają samochodami, ludzie w autobusach i ja też stłozony w autobusie, który nas wiózł jak najdalej w głąb lądu, jednak korki na drogach ogromne bo wszyscy uciekali... i pamiętam tyle, że nas zalała fala wody w tym autobusie... ogromna fala...
  • 0

#5

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o Właśnie zrozumiałem, że mój sen też może mieć związek z 2012.
  • 0

#6

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może czytaliście "Przygotujcie się na wielkie udręczenie i erę pokoju" - John L. - stąd takie sny i/lub skojarzenia.

W tym ebooku opisany jest właśnie scenariusz w którym nieliczni będą musieli uciekać zostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i jeszcze do tego cieszyć się, że przeżyli...
  • 0

#7

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem, ale zamierzam. Cała książkę można znaleźć pod tym adresem:
http://home.ica.net/...rad/Ksiazka.htm
  • 0

#8

eMisja.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje sny, które zawsze mnie niepokoiły, to były pociągi, dworce, tory kolejowe.... Kiedy po takim śnie budzilam się, zawsze byłam zmęczona i zaniopokojona. Wiedziałam, że nie wróża nic dobrego. Te sny zaczęły się dawno, długo przed moją przeprowadzką na osiedle w pobliżu torów kolejowych. Teraz to już historia, bo już dawno tam nie mnieszkam. Te sny nadal kojarzą mi się z czymś niedobrym. Ale najdziwniejsze jest to, że czasy zamieszkiwania w pobliżu torów to najpiekniejszy okres w moim życiu.
  • 0

#9

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja natomiast miałem zupełnie banalne sny z czego parzę się sprawdziło, lecz także te niepokojące np. wspinałem się na jakąś wysoką skałę czy górę,byłem na wyspie która kiedyś była górą(te się nie sprawdziły. Być może "jeszcze". Sam nie wiem czego dotyczą ). Był też jeden, który szczególnie zapadł mi w pamięć choć ten nie miał nic wspólnego z 2012 (bynajmniej w moim mniemaniu). Dotyczył pęknięcia tamy na jeziorze znajdującego się parę kilometrów na zachód od miasta. (Cóż to akurat możę się sprawdzić, bo od paru lat rządzący tej tamy nie naprawili więc ryzyko jest dość spore. Dla niedowiarków miasto owo nazywa się Nysa.) No cóż, nie przedłużając: patrzyłem przez okno jak pada deszcz (jak mam czasem w zwyczaju), i nagle patrząc do ogródka zauważyłem, że woda zamiast spływać ciągle się podnosi. Ze snu pamiętam jescze jedynie ucieczkę w kierunku fortów, grupę uchodźców z niżej położonych terenów i widok zalanego miasta. (Tu dorzucę ciekawostkę: podobny może nawet identyczny sen miał mój brat więc to było dość dziwne tym bardziej, że mieszkam w dość wyskoko położonym bloku i nawet w 1997 woda nawet nie sięgała przyległej ulicy...)

PS. Chcę się przywitać ze wszytkimi użytkownikami tego forum. O sobie może kiedyś opowiem lecz nie w tym temacie... :P
  • 0

#10

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje sny prorocze zdarzają sie często, najczęściej jednak jak zauważyłam w pełnię, myślę, że to logiczne zważywszy na to, że w pełnia oddziałowuje na człowieka, w pełnię zawsze zdarzają mi sie szczęśliwsze dni, jakieś sukcesy itp.

Sny dotyczą wszystkiego są to natomiast drobne rzeczy, śniło mi się, że mylę się w w wyborze pilota, czyli zamiast pilota od telewizora biorę pilot do DVD i tak też się stało. Zwykle zdarza się, że zapamiętuję sen, następnego dnia (zawsze to co mi sie śni wydarza sie następnego dnia, rzadko lub wcale później) robię coś i doznaję uczucia ze już to robiał i przypominam sobie sen. To nie jest żadne deja vou po prostu wiem, ze tak było w śnie. Ostatnio śniło mi się, że obieram ziemniaki, czego nigdy nie robie bo nie umiem, i musiałam obrac ziemniaki. Sen, który najbardziej zapadł mi w pamięc bo opisałam to na innym forum, to sen w którym występował mężczyzna, był motyw z kasetą i nieletnią dziewczyną, potem głośno było na różnych portalach plotkarskich o facecie, aktorze czy piosenkarzu który nagrał na kasete seks z nieletnią, dodam, że na pewno nie czytałam i nie wiedziałam o tym wcześniej a mój sen miał wiele zbierzności z tym wydarzeniem. Inny sen dotyczył tego, że zepsuł sie telefon i rzeczywiście sie zepsuł. Sny są barwniejsze, groteskowe, pomieszane, składają sie z wielu elementów, są pomieszane z czymś nieistotnym, tworzą długie pogmatwane historie, ale niektóre elementy rzeczywiście sie sprawdzają.

Podobne drobne rzeczy śnią mi się bardzo często.
  • 0

#11

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jakiejs ksiazce, nie pamietam autora, pisalo: "Przypadki w naszym zyciu bynajmniej nie zdarzaja sie w porzadku zgodnym z rachunkiem prawdopodobienstwa" :)
  • 0

#12

Sarge.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się to też bardzo często zdarza w sumie chociaż 1 raz w miesiącu coś takiego mam, ostatnio śniło mi się że jechałem autobusem i patrzyłem się na jakąś dziewczynę i po tygodniu to się naprawdę stało! Chcę poprzez medytacje osiągnąć stan w którym będę mógł panować nad tymi snami i je zapamiętywać do końca.
Może tym sposobem można będzie kontrolować swoje życie, przecież sen to brama do Nieba i Boga.



Żyj tak żeby nic później nie żałować.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych