Skocz do zawartości


Zdjęcie

PiramidaCheopsa dzieło cywilizacji pozaziemskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, chodzi Ci chyba o późniejsze dysnastie bo z tego co wiem to Cheops nie był agresywny ani jego lud :smile:


"Czy to ci sami bogowie, którzy potem tak wspaniale dbali o Majów? Pytam, bo podobno wg teorii kosmicznej Majowie i Egipcjanie pochodzą od tego samego ludu czyli wg mnie powinny czcić tych samych bogów. "

No niby pochodzili, od Atlantów.
  • 0

#17

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, chodzi Ci chyba o późniejsze dysnastie bo z tego co wiem to Cheops nie był agresywny ani jego lud

Sam Cheops może i nie wojował, nie mam pewności, ale przecież już samo zjednoczenie Egiptu dokonało się na drodze podboju. Po prostu jeden Egipt najechał drugi i nie dokonało się to na drodze pokojowych negocjacji. Co też mozemy zobaczyć na palecie Narmera, władcy, któremu owe zjednoczenie się przypisuje.

Dołączona grafika

Czy Narmer wygąda na miłego i oświeconego władcę kochającego pokój?

No, chyba że głaszcze po głowie tamtego człowieka jak ojciec syna a w ręku trzyma grzechotkę, a nie maczugę :D

No niby pochodzili, od Atlantów.

A jak zatem wytłumaczysz różnice w obu wierzeniach oraz to, że bogowie Majów byli okrutni, mściwi, zazdrośni i żądali ofiar z ludzi? Czy tak robiliby kochający "bracia" z Oriona? :mrgreen:
  • 0



#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Sam Cheops może i nie wojował, nie mam pewności"

Skoro nie masz pewności to czemu uważasz ,że taki był?? Nie masz podstaw do tego, więc również nie masz podstaw do tego by uważać ,że był okrutnym władcą.

Narmer to inna bajka więc nie wiem w jakim celu przytoczyłeś jego osobę??
Mówimy o Cheopsie a nie o innych :smile:

"A jak zatem wytłumaczysz różnice w obu wierzeniach oraz to, że bogowie Majów byli okrutni, mściwi, zazdrośni i żądali ofiar z ludzi? Czy tak robiliby kochający "bracia" z Oriona?"

Dla Arabów w czasach krucjat to Jezus CHrześcijański był okrutny( Walka za wiarę, w imię Jezusa). Czasy się zmieniają.

Na ziemii wszyscy wywodzimy się z jednego źródła a religie są różne.
Jest to temat śliski i nie do wytłumaczenia, więc zostawmy to na boku.
  • 0

#19

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro nie masz pewności to czemu uważasz ,że taki był?? Nie masz podstaw do tego, więc również nie masz podstaw do tego by uważać ,że był okrutnym władcą.

Okrutnym władcą pewnie i nie był, bo wszędzie mówi sięo jego dobroci (nawet jedna z nazw grup budowniczych to "Cheops wznieca miłość"), ale nie przesadzajmy, Egipt był ogólnie państwem równie okrutnym jak każde inne w tamtych czasach. A Cheops z kolei nie był jakimś wyjątkiem, bo i przed nim i po nim Egipcjanie wojowali. Czyli co, jego nauczali kosmici o pokoju i miłości, ale następni faraonowie już sobie to olali? No a skoro Egipcjanie pochodzą od atlantydów, to czemu wcześniej tak okrutnie za Narmera wojowali?

Dla Arabów w czasach krucjat to Jezus CHrześcijański był okrutny( Walka za wiarę, w imię Jezusa). Czasy się zmieniają.

Ale to była propaganda inego narodu o innej religii. Natomiast Majowie sami z siebie mieli potrzebę mordowania jeńców w ofierze. Nikt inny nie wmawiał im, że musząbyć okrutni, oni sami z siebie tacy byli. Więc jak to się ma do ich rzekomych atlantydzkich bogów?

Jest to temat śliski i nie do wytłumaczenia, więc zostawmy to na boku.

A czemu? Prawdą jest, że nagle jedna religia i jedni bogowie (którzy przecież i tak odwiedzali swoich "braci") stali się różni - w Egipcie inni niż u Majów. Rozumiem podział taki jak w pomiędzy prawosławiem i nami, ale taka gigantyczna przepaść religijna? Tutaj nawoływania do miłości a tam nawoływania do mordowania?
  • 0



#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Egipt był ogólnie państwem równie okrutnym jak każde inne w tamtych czasach. A Cheops z kolei nie był jakimś wyjątkiem, bo i przed nim i po nim Egipcjanie wojowali. "

Dobrze, że napisałeś - przed Nim i po Nim

Właśnie Cheops był wyjątkiem bo całe swoje życie poświęcił na budowe a nie na wojny. Był to wyjątkowy władca, więc nie mieszaj go w czyjeś wojny zupełnie z Nim nie związane.

"No a skoro Egipcjanie pochodzą od atlantydów, to czemu wcześniej tak okrutnie za Narmera wojowali?"

Nie jestem jasnowidzem :smile:

Czemu Hitler był zły a obecnie jest pokój w Europie a przecież my Europejczycy to jedna, wielka rodzina :smile:
Czy Ty umiesz zadawać tylko pytania??

"Ale to była propaganda inego narodu o innej religii. Natomiast Majowie sami z siebie mieli potrzebę mordowania jeńców w ofierze. Nikt inny nie wmawiał im, że musząbyć okrutni, oni sami z siebie tacy byli."

Sami z siebie mieli taką potrzebę? A skąd masz taką informację?? a skąd wiesz ,że Oni nie ulegli jakieś propagandzie jakiegoś fanatyka na czele??
Człowek sam z siebie nie jest okrutny. Na to składają się różne czynniki i bodźce. Przecież to kwestia psychologiczna.

"A czemu? Prawdą jest, że nagle jedna religia i jedni bogowie (którzy przecież i tak odwiedzali swoich "braci") stali się różni - w Egipcie inni niż u Majów."

W Sumerze Bogowie inaczej się nazywali a inaczej w ST, inaczej nazywał się Adam w Sumerze a inaczej W ST. O czym to świadczy?? Dokładnie o tym samym tylko ,że dla Ciebie to nie zrozumiałe :smile:
  • 0

#21

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, że napisałeś - przed Nim i po Nim

Ale czy to jest argumentem, że pomagali mu jacyś kosmiczni bracia? To, że on nie wojował i był dobrym władcą nie jest podstawą, aby od razu przypisywać to jaiejś kosmicznej wizycie.

"No a skoro Egipcjanie pochodzą od atlantydów, to czemu wcześniej tak okrutnie za Narmera wojowali?"  

Nie jestem jasnowidzem  

Czemu Hitler był zły a obecnie jest pokój w Europie a przecież my Europejczycy to jedna, wielka rodzina  
Czy Ty umiesz zadawać tylko pytania??



No ale Egipcjanie podobno pochodzili od ludu, którego bogowie tak kazali czynić - pokój i dobro. Mam uwierzyć, że Cheopsowi pomagali i kazali mu czynić dobro, a innych faraonów olali i kazali im toczyć wojny?
A jeśli założymy jeszcze inną teorię, że to egipcjanie jako lud sąz atlantydy, to czemu wojowali tyle razy przed Cheopsem, skoro pochodząod ludu, który jest wspaniały, światły itp?

A zadaję pytania, bo widzę baaaardzo wiele nieścisłości w tych alternatywnych teoriach :)

Sami z siebie mieli taką potrzebę? A skąd masz taką informację?? a skąd wiesz ,że Oni nie ulegli jakieś propagandzie jakiegoś fanatyka na czele??

No chwila, Majowie wykształcili sobie taki system wierzeń. Nie narzucił im tego nikt, oni sami doszli do wniosku, że ich bogowie każą im mordować. Ludzie od wersji alternatywnych od razu wyjaśniliby wszystko tym, że źli kosmici ich odwiedzali i tyle :P Ale skoro tutaj powszechniejsza jest teoria, że Majowie pochodzą od pokojowych i oświeconych atlantydów to coś mi tutaj nie pasuje :P

W Sumerze Bogowie inaczej się nazywali a inaczej w ST, inaczej nazywał się Adam w Sumerze a inaczej W ST. O czym to świadczy?? Dokładnie o tym samym tylko ,że dla Ciebie to nie zrozumiałe

Ale jest różnica - pomiędzy innym nazewnictem a zupełnie różniącymi się zasadami. Jeżeli ktoś mówi, że Jowisz to Zeus, a Hermes to Merkury to ok, nie widzę podstaw aby zaprzeczyć. Ale jeśli ktoś mówi, że i Zeus i Allah ten sam bóg, pochodzący od dano zapomnianej jednej kultury to sorry, coś jest nie tak. Bo oba te bóstwa nie tylko nazywająsięinaczej, ale przypisuje się im totalnie różne cechy.

Tak samo jest tutaj - jak ktoś chce uważać że bogowie Majów i Egipcjan to Ci sami bogowie to ok, ale czemu zatem tak się różnią od siebie i, co najważniejsze, od swojego atlantydzkiego wzorca?
  • 0



#22

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale Egipcjanie podobno pochodzili od ludu, którego bogowie tak kazali czynić - pokój i dobro.


Jak i Europejczycy, a XX wieku powybijali się w milionach sztuk.
  • 0

#23

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Bóg katolików nie przylatywał w spodkach i nie objawiał się ludziom pomagając im w budowie Bazyliki Św. Piotra ;)
  • 0



#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Ale czy to jest argumentem, że pomagali mu jacyś kosmiczni bracia? To, że on nie wojował i był dobrym władcą nie jest podstawą, aby od razu przypisywać to jaiejś kosmicznej wizycie."

Widzisz jaki jesteś?? Najpierw wmawiasz ,że cheops był agresywny i miał masę niewolników, dla których był tyranem jak Jego przodownicy i poprzednicy. W dyskusji wyszło ,że nie masz pewności co do tego jaki był cheops a teraz zbaczasz z kursu na Kosmiczną ingerencję. Jak nie ma się gdzie zatrzymać to skręcamy w inną ulicę prawda??

Po drugie nie ma pewności ,że takiej wizyty nie było. Zbyt dużo różnych źródeł o tym informuje ,że prawdopodobnie tak było.


"No ale Egipcjanie podobno pochodzili od ludu, którego bogowie tak kazali czynić - pokój i dobro."

Najlepszą odpowiedź masz tutaj u kolegi Muha - "Jak i Europejczycy, a XX wieku powybijali się w milionach sztuk."

"Mam uwierzyć, że Cheopsowi pomagali i kazali mu czynić dobro, a innych faraonów olali i kazali im toczyć wojny? "

Nie sam motyw słów: DOBRO I MIŁOŚĆ był powodem budowy piramidy CHEOPSA a przesłanie, które jest nam nie znane(przynajmniej oficjalnie).Nieoficjalnie jest to przestroga, ifnormacja, kontakt , wiedza etc...


"A jeśli założymy jeszcze inną teorię, że to egipcjanie jako lud sąz atlantydy, to czemu wojowali tyle razy przed Cheopsem, skoro pochodząod ludu, który jest wspaniały, światły itp? "

Pochodzenie jest bardziej odległe niż czas gdy były prowadzone wojny. W różnych źródłach można dowiedzieć się,że Atlanci(głównie bogowie z Oriona) po katastrofie przenieśli się do ameryk i do afryki w okolicach egiptu, gdzie ludzie już żyli. W Egipcie pomogli ludziom zbudować Sfinksa, a znacznie później piramidę Cheopsa. To co działo się w między czasie to inna bajka. To co działo się w tym czasie później miało odzwierciedlenie tego co działo się w czasach Sumeru. Kto powiedział ,że Ci wszyscy "bogowie" byli dobzi?? W ST; jest ifno. ,że ludzie zbuntowali się w późniejszym okresie; jeden bóg chciał ich zagłady, drugi chciał wolności...następstwa są znane...napady, wojenki, potop...

"A zadaję pytania, bo widzę baaaardzo wiele nieścisłości w tych alternatywnych teoriach"

Zadajesz pytania nawet w tematach, gdzie jest więcej za niż przeciw Twoim oczekiwaniom. Wystarczy jedna(wydawało by się) nieścisłość by cały temat wyrzucić do kosza. Teoria Einsteina również jest niekompletna a mimo to nikt jej nie wyrzucił.

"Ale jeśli ktoś mówi, że i Zeus i Allah ten sam bóg, pochodzący od dano zapomnianej jednej kultury to sorry, coś jest nie tak."

To chyba te kultury pomyliły Ci się z Mitologią grecką. Ojj Stary :lol : Gdzie Ty tego Zeusa chcesz wcisnąć hee?? ;-)

"No chwila, Majowie wykształcili sobie taki system wierzeń. Nie narzucił im tego nikt, oni sami doszli do wniosku, że ich bogowie każą im mordować."

Wskaż mi dowód na to,że tak było! Nie byłeś w tamtych czasach, nie żyłeś a historia nie mówi nic o tym ,że sami jako społeczeństwo wykreowali sobie taki stan rzeczy. Za złymi uczynkami, za złą wiarą zawsze idzie nieduże grono fanatyków. Taki jest mechanizm i to bardzo prosty.

"Ale skoro tutaj powszechniejsza jest teoria, że Majowie pochodzą od pokojowych i oświeconych atlantydów to coś mi tutaj nie pasuje"

Spokojnie. Czy Ty myślisz,że ich złe czyny były natychmiastowe?? Pstrykneli i przeskoczyli tysiące lat?? NIe! ten czas musieli przeżyć a przez ten okres mogło dojść do takich wydarzeń, które zaważyły na zmianie w ich kulturze. Spójrz na historię Europy jak na przestrzeni 2000 lat wiele się zmieniało, bardzo wiele.

"Bo oba te bóstwa nie tylko nazywająsięinaczej, ale przypisuje się im totalnie różne cechy"


Tak tak, Zeus napewno ma dużo z sumerem i ST. :-D

"Tak samo jest tutaj - jak ktoś chce uważać że bogowie Majów i Egipcjan to Ci sami bogowie to ok, ale czemu zatem tak się różnią od siebie i, co najważniejsze, od swojego atlantydzkiego wzorca?"

Czas robi swoje.

"Ale Bóg katolików nie przylatywał w spodkach i nie objawiał się ludziom pomagając im w budowie Bazyliki Św. Piotra"

Kontak urwał się po narodzinach Chrystusa.

Dalej nie chce mi się pisać :smile:
  • 0

#25

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw wmawiasz ,że cheops był agresywny i miał masę niewolników, dla których był tyranem jak Jego przodownicy i poprzednicy.

Podaj mi cytat w któym powiedziałem że Cheops był agresywnym tyranem. Bo teraz mówisz nieprawdę.

Nieoficjalnie jest to przestroga, ifnormacja, kontakt , wiedza etc...

Oczywiście bazujesz tylko na bełkocie jednej kobiety? Gratuluję.

W Egipcie pomogli ludziom zbudować Sfinksa, a znacznie później piramidę Cheopsa.

Ale Sfinks został zbudowany w czasie piramid. Tzn skała, która stała na pustyni została ukształtowana na kształt sfinksa w czasach budowy piramid.

W ST; jest ifno. ,że ludzie zbuntowali się w późniejszym okresie; jeden bóg chciał ich zagłady, drugi chciał wolności...następstwa są znane...napady, wojenki, potop...

napady i wojenki nie potrzebują aż takich wspaniałych wydarzeń jak podburzanie przez kosmitów :D A w ST jest też info, że rodzina Noe stała się jedynymi ludźmi na planecie i co z tego?

To chyba te kultury pomyliły Ci się z Mitologią grecką. Ojj Stary  Gdzie Ty tego Zeusa chcesz wcisnąć hee??

A gdzie niektórzy chcą wcisnąć kosmitów? ;) Podałem przykład - dwie kompletnie różne religie (Egipcjan i Majów) chce się wywodzić od wspólnego przodka - kosmitów z atlantydy. To tak samo, jakbyś chciał mi wmówić, że Zeus i Allah to jedna i ta sama postać. I do tego realnie kiedyś istniejąca :D

Wskaż mi dowód na to,że tak było! Nie byłeś w tamtych czasach, nie żyłeś a historia nie mówi nic o tym ,że sami jako społeczeństwo wykreowali sobie taki stan rzeczy. Za złymi uczynkami, za złą wiarą zawsze idzie nieduże grono fanatyków.

Ależ wiara była bardzo dobra. Oni w ten sposób ratowali przecieżswój lud przed susząi głodem. Kapłani zabijali w imię dobra ogółu. I każdy to pochwalał, bo bez tego (jak wierzono) zbiory by się nie udały i nadszedłby głód. Ale to nie zmienia faktu, że kapłani mordowali jeńców.

Spokojnie. Czy Ty myślisz,że ich złe czyny były natychmiastowe?? Pstrykneli i przeskoczyli tysiące lat?? NIe! ten czas musieli przeżyć a przez ten okres mogło dojść do takich wydarzeń, które zaważyły na zmianie w ich kulturze. Spójrz na historię Europy jak na przestrzeni 2000 lat wiele się zmieniało, bardzo wiele.

Tylko problem w tym, że w starożytności postęp nie szedł tak jak u nas i nie było fali barbarzyńców, którzy cofnęli nas o tysiące lat. No i Majowie nie mieli zbyt wielu partnerów do wymiany technologii i poglądów.

Chodzi mi o to, że od początku do końca swojego istnienia, kultury ameryki środkowej nie zmieniały się. Jak sięzachowywali na początku swojego istnienia tak się zachowywali i pod koniec.

"Tak samo jest tutaj - jak ktoś chce uważać że bogowie Majów i Egipcjan to Ci sami bogowie to ok, ale czemu zatem tak się różnią od siebie i, co najważniejsze, od swojego atlantydzkiego wzorca?"  

Czas robi swoje.

Więc i to, że dzisiaj Zeus to Zeus a Allach to Allach (to tylko przykład) wyjaśnisz tym, że "czas robi swoje"?

Przecieżmasz dwa różne systemy wierzeń i dwie różne kultury, ale ciągle przypisujesz im wspólne pochodzenie. Więcej, nie masz absolutnie żadnych dowodów, że one pochodzą ze wspólnego źródła. A wszelkie niezgodnoości chcesz wytłumaczyć tym, że "czas robi swoje"?

Kontak urwał się po narodzinach Chrystusa.

Nagle kosmitom sięznudziło i już od tamtej pory nie uczą nas miłości :) Co za kochani bracia :)
  • 0



#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Podaj mi cytat w któym powiedziałem że Cheops był agresywnym tyranem. Bo teraz mówisz nieprawdę."

Nie napisałeś wprost ale z postu można tak wywnioskować,z tego postu poniżej.

"Egipcjanie również wojowali, napadali, gwałcili i mordowali paląc przy okazji całe miasta.
"


i gdy napisałem Ci ,że Cheops nie uczestniczył w tym co wymieniłeś, sam uznałeś że nie masz pewności.

"Oczywiście bazujesz tylko na bełkocie jednej kobiety? Gratuluję. "

Oczywiście ,że nie ale Ty dalej tego nie pojmujesz. :lol :

"Ale Sfinks został zbudowany w czasie piramid. Tzn skała, która stała na pustyni została ukształtowana na kształt sfinksa w czasach budowy piramid. "

Niesety źle. Sfinks jest znacznie starszy. Ostatnio w telewizji oglądałem program.Ciekawy. :smile: Nauka spiera się czy jest to 8000 tys. lat czy 10000 tys. lat. mniej więcej taki okres. ;-)

"napady i wojenki nie potrzebują aż takich wspaniałych wydarzeń jak podburzanie przez kosmitów :D A w ST jest też info, że rodzina Noe stała się jedynymi ludźmi na planecie i co z tego?"

Wskaż mi cycat :smile: tak w ogóle to co rozumiesz przez to - nie potrzebują?? Kompletnie nie wiem co miałeś na myśli. Wiesz, ja o jednym ty o drugim :smile:


"Oni w ten sposób ratowali przecieżswój lud przed susząi głodem. Kapłani zabijali w imię dobra ogółu. I każdy to pochwalał, bo bez tego (jak wierzono) zbiory by się nie udały i nadszedłby głód. Ale to nie zmienia faktu, że kapłani mordowali jeńców."


zamiast bełkotu dowód poproszę. :rotfl:


"Tylko problem w tym, że w starożytności postęp nie szedł tak jak u nas i nie było fali barbarzyńców, którzy cofnęli nas o tysiące lat. No i Majowie nie mieli zbyt wielu partnerów do wymiany technologii i poglądów. "


O starożytnych to my wiemy tyle co po nich zostało. Dowód proszę na potwierdzenie Twoich słów.

"Chodzi mi o to, że od początku do końca swojego istnienia, kultury ameryki środkowej nie zmieniały się. Jak sięzachowywali na początku swojego istnienia tak się zachowywali i pod koniec. "


Dowód proszę. Namacalny, nie do podważenia.

"Przecieżmasz dwa różne systemy wierzeń i dwie różne kultury, ale ciągle przypisujesz im wspólne pochodzenie. Więcej, nie masz absolutnie żadnych dowodów, że one pochodzą ze wspólnego źródła. A wszelkie niezgodnoości chcesz wytłumaczyć tym, że "czas robi swoje"?"

Wcale ich historia nie musiała przebiegać(historia religijna) jak historia przez ostatnie 2000 lat.

"Nagle kosmitom sięznudziło i już od tamtej pory nie uczą nas miłości :) Co za kochani bracia"


Umiesz wyszydzić a nawet nie znasz szczegółów tych informacji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych