Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gruzja vs. Rosja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#61

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wojna na Kaukazie - Rosja zaatakowała Gruzję poza Osetią


Zaostrza się konflikt na Kaukazie. Wojna wychodzi poza terytorium Osetii Południowej. Rosja zbombardowała ważny czarnomorski port Poti i bazę wojskową Senaki - poinformował Kakha Lomaia, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Gruzji. Poti jest oddalone o setki kilometrów od Osetii Południowej.
Według prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwiliego, wojska gruzińskie odparły siły rosyjskie i zdobyły stolice Osetii, Cchinwali - podał serwis tvn24.pl za Reuterem. Z kolei według rzecznik rządu separatystycznej republiki, stolica znajduje się w ich rękach. Wcześniej Rosjanie twierdzili, że skutecznie ostrzeliwują pozycje gruzińskie. Według strony osetyjskiej w wyniku walk miało już zginąć ponad 1400 osób.

źródło : www.onet.pl
www.tvn24.pl
  • 0



#62

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hanon, twoim przemyśleniom bliżej jest do science-fiction, niż do prawdopodobnej wersji wydarzeń.
Co takiego zrobiła Rosja, że Chiny mogłyby to wykorzystać do zajęcia Tajwanu? Władze Chińskie dobrze wiedzą, że nie mają żadnych podstaw do takich działań i ponadto organizują właśnie Igrzyska Olimpijskie. Równie nieprawdopodobna jest nasza ingerencja w sprawy Rosyjsko - Gruzińskie. Będziemy wołać, prosić, straszyć, ale nic poza tym. Dopiero, gdy interweniowało by NATO, a nie ma akurat większego powodu by to robić, moglibyśmy się w te walki zaangażować. W taki sposób III Wojna Światowa nie wybuchnie.


Wszystkie podawane informacje mają na celu jak największe zdezinformowanie innych. Rosja ma swoją wersję, Gruzja swoją - nie mam powodów, by wierzyć jednym bardziej, niż drugim.
  • 0

#63

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kurde powiesić ich wszystkich za jaja :/ Daliby se siana. Dogadaliby się jakoś, a nie od razu wojna.

Już przez takich debili, mogła wybuchnąć wojna atomowa - vide Kryzys Kubański z 1962 r.

Wiem wiem, głupoty to ja sobie mogę pisać. I kij.

Jak ludzie się nie zmienią, to faktycznie bomby atomowe kiedyś będą zdetonowane. A w tym momencie gdy przenoszę się myślą do baz wojskowych USA i Rosji, ładunki sobie spoczywają. I tak ma pozostać.

:/
  • 0

#64

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to przeczytajcie to

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

wlasnie trwaja manewry amerykansko gruzinskie

ciekawe co powie bush jak oni przez przypadek oberwa
  • 0

#65

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rosja poprze Osetije, a USA Gruzje i wybuchnie z tego III wojna, bo jedne kraje będą musiały pomagać innym. Tak to jest gdy państwami rządzą jacyś psychopaci... a wy na Kaczyńskich narzekacie.
  • 0

#66

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wezcie pod uwage, ze Osetia to terytorium Gruzinow( zaslyszane w RMF). Tak jak by Hiszpania walczyla z Baskami.

[C][z][y] [o][ś][w][i][e][c][e][n][i] [t][a][k] [p][i][s][z][ą] [?]



..tak [głupio] zapytywać mogą [jedynie] niepewni [samych] siebie oraz niepewni świata [wokól siebie] tj [ci] wykolejeni [z siebie] przez Cwańszych Cwaniaków , którzy nauczyli się istnieć [czy też, tylko [już jedynie] żyć] kosztem innych

..czas już ci się wy'silent'ować

prosze Cie pisz po polsku, to, ze masz status vipa naprawde nic dla mnie nie znaczy, naucz sie konstruowac normalne zdania, prosze Cie...

Tak naprawdę to mnie zastanawia, czy w ogóle jest jakaś wojna.
Walki toczą się jedynie między Gruzją i Osetią, Rosja jedynie posiada tam swoje garnizony, więc mowy o wojnie Rosja - Gruzja nie ma mowy.

Juz nie, posiada garnizony,a dzisiaj wjechalo pare set wozow, czolgow dodatkowo, dodaj do tego naloty bombowe, ludzie tam jest najprawdziwsza wojna. Szkoda, ze na rozgrywkach duzych chlopcow ucierpi tyle tysiecy osob.

Ciekaw jestem kiedy polskie przydupasy posla nasze wojska ;/
  • 0

#67

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tbilisi: Gruzini ewakuują urzędy i mieszkańców

- Dostaliśmy informację, że Rosjanie zbombardują budynki rządowe i stację telewizyjną w Tbilisi - mówi tvn24.pl ambasador Gruzji w Polsce Konstantin Kawtaradze. Władze zarządziły ewakuację urzędników, mieszkających w pobliżu cywilów, a także pałacu prezydenckiego. Tymczasem rosyjskie bomby spadają już na cywilny port Poti. Jednocześnie Tbilisi informuje, że po zaciętych walkach gruzińska armia zajęła stolicę Osetii Południowej, Cchinwali. To nieprawda, odpowiadają Osetyjczycy i twierdzą, że to oni kontrolują swoją stolicę. Jak mówi tvn24.pl ambasador Kawtaradze, ewakuacja urzędów ze stolicy wyraźnie oznacza, że trwa wojna. - Niestety to oznacza, że Gruzja jest sama - dodaje dyplomata. Oprócz portu w Poti bomby spadają, według Gruzinów, na wojskową bazę w Senaki. W związku z konfliktem prezydent Micheil Saakaszwili ogłosi stan wojenny na terytorium całej Gruzji.

źródło : www.tvn24.pl
  • 0



#68

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to się dzieje, mamy XXIw., a oni zachowują się jak by był XIII. I dziwić się że obce cywilizacje nie chcą się ujawnić :D

Mam nadzieję że USA nie włączy się do tej walki bo naprawdę może wybuchnąć coś na skalę światową.

Chociaż z drugiej strony z jakiej racji cywilizowane narody miały by wspierać zbrojnie tubylców?
  • 0

#69

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szykujcie się bo nadchodzi czas pogardy, czas miecza i topora!
Śmierc zostanie zasiana na polach, a krew spłynie rzekami!






A pozatym to chcę pozdrowic mamę, tatę, siostrę, kotka, i soczek który właśnie piję. :)
  • 0



#70

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

prosze Cie pisz po polsku, to, ze masz status vipa naprawde nic dla mnie nie znaczy, naucz sie konstruowac normalne zdania, prosze Cie...


..piszę [po polsku], ...problerm w tym, że nie piszę po twojemu, ..ale [zauważ] jestem sobą, a nie tobą ... nie zamierzam również małpować [swym pismem] ciebie ,..i proszę nie mieszaj do swego naganiania tego vip'owstwa , bo to nie ja zabawiam się tutaj w ogłupiającą ludzi tytułomanię,..nie ja te ogłupiajace wymyślam i nie ja je nadaję czy nakładam je na ludzkie rozumy by głupiuały i zgłupiały,
..zauważ również, że ja nie przeszkadzam ci pisać po twojemu czy właściwiej nie przeszkadzam ci "małpować" stadnego pisma [i siebie], ..wiec może i ty nie bedziesz mi przeszkadzał być sobą oraz pisać po swojemu,..nie wszyscy muszą małpować się na tych kim czy czym nie są i nie będą,..zresztą o nieba lepiej być [w pełni] sobą [..niż być ziemskim biorobotem choćby tylko w polskim wydaniu o polskim numerze seryjnym]

Edit [09.08.2008]: +.....
Pisz tak, by każdy od razu wiedział o co Ci chodzi - poprawna polszczyzna mile widziana

  • 0

#71

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe co by ruskie powiedzieli gdyby Czeczenia chciała przyłączyć się do Chin, Chiną byłoby to na rękę i wysłaliby do Czeczeni swoje siły pokojowe bo nagle pod wpływem olimpiady Chiny stałyby sie drugim Juesej który "wyzwala i pomaga słabym i ciemiężonym". Ruski potrafią straszyć,atakować słabszych i prowokować silniejszych ale tak naprawdę bałyby sie rozpocząć wojnę z Chinami czy USA bo militarnie nie są wstanie im się przeciwstawić.
  • 0

#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu byłoby to Chinom na rękę? Po jasną cholere ryzykować otwartę wojne z Rosją, dla jakiejś zabitej dechami, zniszczonej nieustajaca wojną Czeczenii? :P
  • 0



#73

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czemu byłoby to Chiną na rękę? Po jasną cholere ryzykować otwartę wojne z Rosją, dla jakiejś zabitej dechami, zniszczonej nieustajaca wojną Czeczenii? :P


To było tylko takie przypuszczenie np. mieliby taki kaprys ;) . A swoją drogą Chiny ambitny kraj chciałyby zademonstrować swoją potęgę i aspiracje bycia największym mocarstwem na świecie oraz pokazanie że nie boją się nikogo nawet Rosji
  • 0

#74

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I jeszcze Gruzja sciaga z Iraqu swoj 2tys kontyngent


Oto jak rodzi się plotka - gruzinów w Iraku jest tysiąc, a do kraju wraca 500...
Chiny nic nie zrobią, bo z tajwanem zrobią tak jak z Hong Kongiem, połączą się. Za ileś lat, ale się połączą. Chińczycy mogą poczekać, oni to mają we krwi...
  • 0

#75

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ChinOM OM OM OM OM OM OM, ja pier**** dzieci słowniki sobie poinstalować, brak elementarnego szacunku dla języka, którym się posługujecie, a jeżeli go nie szanujecie, to piszcie w innym języku, najlepiej takim, który szanujecie, a nawet jeżeli takiego nie ma, to w takim, który chociaż w podstawowym stopniu znacie!

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych