Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs samokontroli umysłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję teraz już wiem czego nie wiedziałem:). Wiem że nie można jednoznacznie określić tego ale jeżeli od dziś zaczę ćwiczyć 2 razy dziennie przez 8 miesięcy to miej więcej na maturę będę mógł błyskawicznie wchodzić w alfę?? bo mnie np zjada stres i ucieka mi wiedza z głowy;/ i strasznie się obawiam tego iż tak będzie;/
  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Matura - każdy przeżywa ją podobnie. Z pewnością wejście w stan alfa pozwoli przypomnieć sobie to czytałeś.
Jeśli czujemy że pojawia się stres - trema wystarczy że przejdziemy z płytkiego - szybkiego oddechu na głęboki - przeponowy.
W ten właśnie sposób pozbywają się tremy aktorzy, soliści itd. Powietrze wciąga się powoli do przepony przez usta. Powietrze z energią zatrzymuje się na monet w przeponie by następnie dość szybko wyrzucić z siebie.

W stanie hipnotycznym występuje stan w którym następuje ograniczenie czynności odśrodkowego układu nerwowego. Jest to stan psychofizjologicznego odprężenia... mogę go porównać do uzyskiwanego stanu przed głębokim stanem w medytacji.
  • 0



#18

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czyli alfa jest możliwa i wskazana na mature - stres( a ja jestem bardzo a to bardzo podatny na stres i się gubię niesamowicie pod wpływem stresu) i spokojny oddech... to ciekawe, musze przetestować
  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przed egzaminem wiesz co umiesz. Skoncentruj się na oddechu a właściwie stań się nim. Zostań w tym stanie jakąś chwilę. Poczujesz sam jak długo potrzebujesz w nim być. Zejdź - przesuń swoja świadomość powiedzmy jakieś 15 - 20 cm nad kolana ... wejdź w stan alfa i taki strumień energii podnoś do góry - poczujesz się jak zdobywca katedry którą zdobędziesz jak oczywiście wcześniej ... tak pouczyłeś się ^^
  • 0



#20

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przed egzaminem wiesz co umiesz. Skoncentruj się na oddechu a właściwie stań się nim. Zostań w tym stanie jakąś chwilę.Poczujesz sam jak długo potrzebujesz w nim być.


Do tego momętu rozumiem... Dalej zaczynają się kłopoty

Zejdź - przesuń swoja świadomość powiedzmy jakieś 15 - 20 cm nad kolana



Tutaj nierozumiem, tzn nie do końca wiem co masz na myśli ja to rozumiem tak: Skupiam się na oddechu i to jest priorytet staję się oddechem i cała uwaga skupiona jest na spokojnym oddechu. Teraz jak mam przesunąć świadomość tzn na jaki poziom? chodzi Ci tu o brzuch czy poprostu "powietrze"/przestrzeń nad kolanami??

wejdź w stan alfa i taki strumień energii podnoś do góry - poczujesz się jak zdobywca katedry którą zdobędziesz jak oczywiście wcześniej ... tak pouczyłeś się ^^


Jaką energię? ?

przepraszam za to iż nie rozumiem lub rozumiem i się upewniam ale poprostu to jest dlamnie niesamowicie ważne i niechę pozostawać w Nie wiedzy jeżeli mogę to zrobić dobrze to chcę to zrobić tak jak to powinno być a nie kombinować itd... :)
  • 0

#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ojojoj :) Matura i 8 miesięcy. To szmat czasu. Nie znam nikogo kto zaczął się tak wcześnie uczyć. Nie mówię o takich co walili 4 dni przed rozszerzoną z matematyki na tussipectcie, cały materiał i mieli 70%.

Medytacja pomoże cie w koncentracji, gdy teraz będziesz ćwiczył, to za parę miesięcy, gdy zaczniesz się uczyć będziesz mógł maksymalnie skoncentrować się na tym na czym chcesz. Czyli uczyć się wydajnie.

Co do tego, że martwisz się, że nie rozumiesz co piszę Aidil. :D Nie martw się, nie ty jeden, i nie tylko w tym wątku. ^^ (bez urazy Aidil :D )

Co do "przed egzaminem" to proste ćwiczenia oddechowe pomogą ci się wyciszyć. Bo wtedy jesteś ty i tłoczone przez ciebie powietrze. Oddychanie nosem, 4 sekundy szybki wdech, najpierw wypełniamy górny odcinek płuc, następnie środkowy, a na końcu dopełniamy do końca wypychając przepone (do pełna!). potem trzymamy ~12 sekund z zmakniętymi oczyma, koncentrujemy się nad czymś, następnie wolno wypuszczamy powietrze, począwszy od przepony, przez środkową część płuc, do górnej.

Jest jeszcze parę takich ćwiczeń oddechowych. Taki z nich plus, że odsuwasz od siebie myśli o egzaminie, maksymalnie koncentrując się na oddychaniu. Minus jest taki, że ludzie stojący w kolejce z tobą na ustny będą się martwili o twoje zdrowie psychiczne. ;D
  • 0



#22

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po 1. Mylo jestem człowiekiem niezwykle roztrzepanym i myśle że jak będę się uczył 3-4 dni w tygodniu po 3h (mówię tu o nauce od dziś do matury)biologi to zdążę nadrobić 2 klasy z których mało co pamiętam i opanuję materiał z 3 klasy bo w grę wchodzi tu minimum 90% z rozszerzonej biologi a po 2. to dzięki za podniesienie na duchu. Dodam że w moim przypadku jak opracuję ten materiał nawet na 2 miesiące przed maturą to jest niesamowity komfort psychiczny:)

A teraz

. Nie mówię o takich co walili 4 dni przed rozszerzoną z matematyki na tussipectcie, cały materiał i mieli 70%.


cóż to to jest to tussispect ... ? i chciałbym dodać że w moim przypadku stres zjada 70% mojej wiedzy;/ nawet przed głupią nic nieznaczącą odpowiedzią wszystko zapominam a gdy wrócę do ławki nagle mam olśnienie i wszystko wiem. To jest fatalne!
  • 0

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tussipect. Wielbiony przez studentów na sesji, i maturzystów. Lek zawierający efedryne, pochodną amfetaminy (różni się tylko jednym wiązaniem), do dostania bez recepty w aptece. :P
Działa podobnie jak amfetamina, pszyspiesza puls, poprawia koncentracje, pobudza, itp itd.
Tussipect jest ziołowym lekiem na kaszel. :P Podobnia działa Sudafet, tylko w nim jest 100% chemii.

Straszny syf, bo zawiera oprócz tej efedryny mase niepotrzebnych w tym wypadku składników, a że trzeba go mocno przedawkowywać, wali po wątrobie. Ale czego to studenci nie robią, żeby ukryć że się cały rok opieprzali. :D
Więc przed sesją trudny do dostania/nie chcą sprzedawać młodym.


Jak jesteś roztrzepany, to ćwicz koncentrację. Medytacja. Jak dojdziesz do poziomu 12 sekund całkowitego skupienia myśli, to już będzie dobrze, co może być trudne, a gdy masz dużo spraw w życiu codziennym niewykonalne przez długi czas.
  • 0



#24

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koncentrując się na oddechu i podążając za powietrzem do przepony uspakajasz gonitwę myśli.
Zaczynałam od rytmu 2, 4, 2, 4 ....
Każdy następny oddech powinien być wolniejszy od poprzedniego.

Wchodzisz w stan w którym jesteś ty, twój oddech i koncentracja na nim.

Po powiedzmy 5 - 6 oddechach - przenieś swoje skupienie z koncentracji na oddechu na wysokość ok. 15 - 20 cm powyżej swoich kolan. Wysokość oceń sam - powinieneś poczuć to miejsce.

Przeprowadź oddech a właściwie energie wraz skupieniem - koncentracja właśnie do tego miejsca.
Poczuj je a następnie podnieś do góry. Poczujesz wewnętrzną siłę i spokój. Jasność umysłu i koncentracje ćwiczyłeś więc zauważysz różnice.

Można stres zostawić na klamce drzwi prowadzących na salę egzaminacyjną.
Wypróbowałam obydwa autorskie sposoby.




Mylo - dzięki za darmową reklamę.
  • 0



#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie wyobrażanie sobię, płynącej wzdłuż naszego kręgosłupa energii, dodaje nam wigoru. Nie wiem czy to jest psychologiczne, czy energia przechodzi tak szybko przez czakry. Ale osobiście zaesze wyobrażałem sobie "świadomość", jak to mówi Aidil pod pępkiem, ale w środku, nie na skórze.

Nazywanie tego stanem Alfa jest moim zdaniem, lekką przesadą. Po prostu skoncentrowany umysł nie męczy już właściciela zbędnymi sprawami.

Spróbuj też przelewać energię z ręki do ręki, uspokaja i zajmuje, a nie wydaję odgłosów. Co może być istotne na ławeczce przed salą. ;D
  • 0



#26

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko rozumiem i dziękuję za odpowiedzi, rozumiem że praktyka medytacji i tego kursu niezmiernie pomoże mi nietylko w przygotowaniu do matury, maturze ale również w życiu codziennym, tylko jednego nie rozumiem..

Zaczynałam od rytmu 2, 4, 2, 4 ....


tzn? nierozumiem co 2, 4, 2 wdechy wydechy wiem ale co? sekundy??

jeszcze raz bardzo dziękuję :) od jutra praktykuję alfę oraz postaram się wkońcu pokonać barierę i pozostać w stanie medytacji przez równe 30 min:)
  • 0

#27

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeszcze raz bardzo dziękuję od jutra praktykuję alfę oraz postaram się wkońcu pokonać barierę i pozostać w stanie medytacji przez równe 30 min:)


30 minut? :o To mistrzowie tyle osiągają. 12 sekund na początek będzie dobrym osiągnięciem (nie wiem jak twoje możliwości, ale uprzedzam jeśli ktoś zaczyna od zera to musi pracować bardzo długo by osiągnąć choćby 12 sekund. Może wydaję się krótko, ale spróbuj wyczyścić wszystko ze świadomości na 4 sekundy, i powiedz czy dasz radę robić to przez pół godziny.

Osobiście raz udało mi się dawno temu dojść do ok 14 sekund, i tak się podjarałem tym uczuciem odlatywania, że wszystko się urwało. :D
  • 0



#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. wypuszczasz powietrze z płuc i zostajesz na bezdechu i liczysz powoli - 1, 2.

2. następnie powoli koncentrując się na przepływie powietrza i podążasz z nim do przepony i liczysz powoli - 1,2,3,4.

3. zatrzymujesz powietrze w przeponie i wolno liczysz - 1,2.

4. unosisz powietrze do góry w tempie 1,2,3,4.

5. zostajesz na bezdechu i liczysz 1,2.....

Każdy następny oddech wykonuj wolniej od poprzedniego. Wolniej licz.
w tym ćwiczeniu powietrze pobieram i wypuszczam wyłącznie nosem.
  • 0



#29

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mylo, raczej chodziło mi o usiedzenie w pozycji medytacji przez 30 min, a ile będę w stanie medytacji? niewiem ale wiem że jeżeli chodzi o odlatywanie to naprawdę fajna sprawa:) bo pare razy medytowałem:P

Aidil, Mylo: wielkie dzięki:) naprawde pomogliście:)

teraz podsumuję co się dowiedziałem, technika oddechowa jest dobra na stes, alfa i medytacja również w dodatku poprawia sie koncentracja po medytacji i alfie, warto prakwykować ten kurs oraz medytację. :)
  • 0

#30

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schody'
1. Wyobraź sobie spiralne schody z dziesięcioma stopniami prowadzącymi na niższe piętro.
2. Wizualizuj siebie na najwyższym stopniu schodów.
3. Zejdź na dziewiąty stopień i powiedz w myślach "Głębszy poziom psychiczny".
4. Wizualizuj w ten sposób zejście ze wszystkich stopni.
5. Kiedy będziesz na pierwszym, powiedz "Jestem teraz na bardzo silnym poziomie psychiki, który mogę wykorzystać do udanego działania parapsychicznego. Mogę dotrzeć na ten poziom, kiedy tylko zechcę, wystarczy, że zapragnę się tu znaleźć i policzę od dziesięciu do jednego"

To jest bardzo ważne ćwiczenie. Jeśli będziesz je powtarzał, najlepiej codziennie, wyrobisz w sobie ważny odruch. Niektórym uda się tym sposobem osiągnąć nawet theta. Jeżeli chcesz, możesz zrezygnować z metody opisanej w punkcie |4| i wprowadzać się w alfa tym sposobem - odliczając od dziesięciu do jednego i mając jednocześnie wizerunek schodów przed oczami.


Sorki że tak dużo pytam ale zastanawia mnie czy jeżeli będę używał tego sposobu od początku mojej przygody z alfą itd to tak samo dojdę do stanu alfa?? bo jak już wiecie niepotrafię odróżnić stanu alfa od normalnego ani odliczając ani tym sposobem,...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych