Skocz do zawartości


Zdjęcie

świetliste smugi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Na wstępie zaznaczę że jestem nowy na tym forum, i dopiero od niedawna interesuję się tematyką zjawisk "paranormalnych", i nie jestem jeszcze za bardzo w temacie. Przeglądałem wczoraj artykuły na tym forum, m.in artykuł o manifestacjach energii (orby itp), i uderzyło mnie podobieństwo opisów z forum do zdjęć, które poczyniliśmy ze znajomymi w sylwestra 2007/2008. Wtedy uznaliśmy że to na pewno aparat szwankował (choć niektórzy zaczęli czuć się trochę nieswojo). Zresztą nawet teraz obstawiam że to błąd aparatu (nie znam się zbytnio na forografii -aparat to była zwykła cyfrówka). Otóż mieliśmy kameralną domową imprezkę, robiliśmy sobie co chwilę zdjęcia, aż w pewnym momencie, jak zaczęliśmy sobie przeglądać to co już zrobilismy, zauważyliśmy że na zdjęciu jednej z koleżanek jest widoczna mocna świetlista smuga. Zaintrygowani zaczęliśmy robić kolejne zdjęcia tylko po to, żeby zobaczyć, czy takie smugi się pojawią. I okazało się że owszem, pojawiają się, choć tylko na niektórych zdjęciach -a na innych nie. Na niektórych zdjęciach widać wyraźnie, jak owe smugi "wychodzą" z różnych źródeł światła w pomieszczeniu -z lampki, ze świeczek (żółte), oraz z lampek na jemiole (niebieskie-tak jak lampki). Jednak smugi pojawiały się także na zdjęciach, na których nie widać źródeł światła.
Tak jak napisałem, nie wiem co jest przyczyną że zdjęcia tak wyszły, i chętnie usłyszałbym Wasze opinie.

Chętnie bym załączył zdjęcia, jednak kiedy próbuję, wystakauje mi tylko okienko "prosze wprowadzić URL" dla tego obrazka, i choć wstyd przyznać, nie bardzo wiem jak tam poprawnie wpisać namiary na zdjęcia na moim twardym dysku -czy ktoś mógłby mnie proszę poinstruować (np podając przykład jeśli zdjęcia znajdują się na dysku C: w katalogu Zdjęcia)?

pozdrawiam!


EDYCJA: Wrzucam tutaj linki do zdjęć, żeby nie trzeba było szukać niżej w temacie:


http://img.wklej.org...6026474syl1.JPG

http://img.wklej.org...9186347syl2.JPG
  • 0

#2

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety, ale to nie jest zjawisko paranormalne. Nie w tym przypadku. Sylwester więc pewnie było ciemno, paliły się świeczki (dym!), na pewno ktoś palił papierosa czy coś. Po prostu błąd przy naświetlaniu lub podświetlony flashem dym. Sam tak często mam.
  • 0

#3

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe że jest jak mówisz. Dym na pewno nie, bo nikt nie palił w środku (palacze wychodzili na klatkę). Pokój był oświetlony lampką nocną, lampkami choinkowymi (białe) + wspomnianymi niebieskimi na jemiole, oraz kilkunastoma świeczkami. Zdjęcia były robione z fleszem.
Mimo wszystko chciałbym zamieścić te zdjęcia, bo z samego opisu trudno coś wywnioskować. Czy możesz i proszę poradzić jak to zrobić?
  • 0

#4

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak mogę. Zahostuj je na http://wklej.org/ i umieść do nich linki.
  • 0

#5

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki:) mam nadzieję że będzie działać... Jak widać człowiek wciąż się uczy... ;) Zamieszczam wspomniane zdjęcie koleżanki (to od którego się zaczęło), oraz jeszcze jedno zdjęcie z tych "próbnych", gdzie widać źródła światła.

http://img.wklej.org...6026474syl1.JPG

http://img.wklej.org...9186347syl2.JPG

Zaznaczam że nie twierdze że to jakieś "manifestacje energetyczne" - po prostu nie wiem co to jest, i nawet jeśli to całkowicie naturalne zjawisko, to może ktoś wie z czego ono wynika?

Aha, twarze znajomych zaczerniłem -żeby nie mieli do mnie pretensji:) mam nadzieję że to zrozumiałe:)

Pozdrawiam!
  • 0

#6

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam.
zapoznałem się ze zdjęciami i...

Sądzę, że to albo dowcip, albo ktoś NAPRAWDĘ nie ma pojęcia o wykonywaniu zdjęć.


Zdjęcia były robione z czasem naświetlania aż 2 sekundy więc o rozmycia nietrudno. Skoro autor pisał o braku pojęcia o fotografii stawiam na to, że nie wiedział o tak dlugim czasie naświetlania.

Użycie lampy nastąpiło w trybie slow sync, czyli lampa jest uzyta wraz z czasem naświetlania, który byłby konieczny do uzyskania zdjęcia bez jej uzycia ( ;-) ).

Zakładając, że lampa błyska na pierwszą kurtynę (a naprawdę wątpię, by w takim aparacie było inaczej) zapewne nastąpiło gwałtowne poruszenie aparatu. Jestem przekonany, że osoba robiąca zdjęcie tuż po błysku w widoczny sposób przemieściła aparat. Tymczasem zdjęcie nadal się naświetlało, stąd te rozmycia pochodzące od źródeł światła.

Na 2 zdjęciu widać je, aparat przesunął się nieznacznie, natomiast na 1 zdjęciu niebieskie i białe "pioruny" są opisywanymi przez autora lampkami. W tym przypadku po błysku flesza aparat musiał być "zabrany" i przypadkiem skierowany w ich kierunku.

Niczego w tych zdjęciach paranormalnego oczywiście nie ma:)

Autorowi w celu bliższego poznania o czym mówię proponuję taki eksperyment: ustawić w pokoju świeczkę, włączyć aparat w trybie lampy slow sync (będzie to zapewne ikonka pioruna z literką S lub SYNC), zwrócić uwagę, czy aby na pewno czas naświetlania wynosi 2s (po wciśnieciu spustu migawki do polowy na ekraniku powinny wyświetlac się nastawy, 1. liczbą będzie zapewne 2.8 - natomiast druga opisywać będzie czas naświetlania i przy założeniu, że wszystko będzie podobnie powinna pokazywać 2, 2sec, 2' lub coś podobnego:)) Po zrobieniu zdjęcia, po błysku flesza poruszaj aparatem w górę, na boki czy ..obojętnie jak. Zobaczysz dokładnie taki efekt jak na zdjęciach, które zamieszczasz:)

Pozdrawiam!
  • 0



#7

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To smugi ze źródeł światła, spowodowane machaniem aparatem. Ew. załamanie światła w soczewce obiektywu jakieś dziwne jest...
  • 0

#8

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak. Kolega tak streścił mój post ;)

hehe
  • 0



#9

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za wytłumaczenie:) Pewnie było właśnie tak jak piszecie. Tak jak mówiłem, nie znam się za bardzo na fotografowaniu. Jednak zastanawiam sie, czy jeśli podczas 2-sekundowego naświetlania aparat był poruszony, to czy całe zdjęcie nie byłoby rozmyte? No i dlaczego smugi są widoczne także wtedy, jak nie ma na zdjęciu ich źródła światła (jak na zdjęciu z koleżanką)?

Dodaję jeszcze jedno ze zrobionych wtedy zdjęć -tu smug jest najwięcej -zaznaczam że w pokoju nie było wtedy aż tylu świeczek/innych źródeł światła -skąd więc te dodatkowe linie?

http://img.wklej.org...3800004syl3.JPG
  • 0

#10

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak na moje ktoś się chce pochwalić że potrafi używać filrów w fotoszopie i glowować też potrafi :D
  • 0

#11

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak na moje ktoś się chce pochwalić że potrafi używać filrów w fotoszopie i glowować też potrafi :D


Nawet nie mam fotoszopa:) Powtarzam, nie twierdzę że to coś "nadprzyrodzonego" -po ptrostu jest (dzięki wyjaśnieniom kolegów, raczej w dużej mierze >było<) to dla mnie zagadką i zadaję w związku z tym pytania które mi się nasuwają. A że nasunęły mi się akurat podczas lektury tego forum, toteż tutaj właśnie je zadaję. -Zdjęcia nie są w żaden sposób obrabiane -oczywiście nie licząc zaczernienia twarzy -tutaj posłużyłem się "Paint-em" :) .

Pozdrawiam!
  • 0

#12

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Całe zdjęcie nie będzie poruszone, ponieważ flesz który jest odpalany, doświetla zdjęcie i "zamraża" scenę.

Na zdjęciu wychodzi najwyraźniej ten obraz, który został doświetlony lampą. Gdybyś naświetlał zdjecie 2s BEZ flesza-wtedy (i ważne, żeby aparat był w ruchu już podczas wciskania spustu migawki) zdjęcie byłoby całe rozmyte, najpewniej wyszłyby same smugi.

Jeśli chodzi o kolejne zdjęcie. To nie dodatkowe źródła światła, a najpewniej jedno, które w wyniku ruchów aparatem "wchodziło i wychodziło" na przemian z kadru.

Jestem przekonany, że sytuacja wyglądała tak jak to opisałem. Gdybyś wiedział, że zdjęcie naświetla się 2 sekundy i wiedział co to oznacza w praktyce to najpewniej trzymałbyś aparat stabilnie, tudzież oparł go na czymś ;)

Skoro piszesz, że nie wiesz czy trzymałeś, czy poruszałeś - jestem pewien, że po prostu zmieniał on drastycznie pozycję;-) Trzymać aparat przez 2 sekundy po zrobieniu zdjęcia można tylko i wyłącznie w pełni świadomie;-) przypadek nie wchodzi w grę :)


Pozdrawiam
  • 0



#13

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, w takim razie nie mam już więcej pytań :) Zaznaczę tylko że zdjęć nie robiłem ja tylko kolega -więc nie wiem jak on trzymał ten aparat i jak go ustawił. Niemniej Twoje wyjaśnienia wydają mi sie przekonujące:) Dzięki i pozdrawiam!
  • 0

#14

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wyłącz tryb nocny i będzie OK :) te smugi to raczej nic paranormalnego. wystarczy, że od talerza się odbije światło ty troszeczkę poruszysz aparatem no i ,później takie cudaki wychodzą :)
  • 0



#15

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

luuudzie, refleks światła a wy od razu paranormalne zjawiska wyszukujecie. Powagi trochę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych