Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokaż pulpit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#151

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


@Ban, KDE - szaleństwo :).


Szaleństwem to dla mnie są fluxy, xfce, lxde i jechanie całe życie w konsoli i na skrótach klawiaturych. Ja mentalnie Windowsowcem jestem, wszystko ma działać z buta i wszystkie zaawansowane opcje mają być łatwo dostępne. Takie jest właśnie KDE, nowoczesne ale i rozbudowane. Nie ma lepszego środowiska. :) Jak ja czasem widzę, jak ludzie Genta i Archy sobie konfigurują i klepią w tych konsolach i klepią, ja bym zwariował. Po co sobie życie utrudniać?

Dla Ciebie jest to utrudnianie życia, dla niektórych jest to upraszczanie życia. Jeśli ktoś lubi grzebać w systemie (tak jak niektórzy w samochodach), to chce pracę tego systemu i swoją pracę usprawnić. Po co grzebać i klikać, przechodząc do jakiegoś super odległego folderu, skoro możemy to szybciej zrobić w konsoli? Jeśli ktoś chce mieć darmowy i przygotowany system, ściągnie i będzie pracował na jakimś gotowym distrze - Ubu, Mint et cetera. Jeśli ktoś lubi grzebać, lubi czuć się dobrze w skonfigurowanym przez siebie systemie załatwi sobie Archa, Gentoo, Slackware et cetera.



#152

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



@Ban, KDE - szaleństwo :).


Szaleństwem to dla mnie są fluxy, xfce, lxde i jechanie całe życie w konsoli i na skrótach klawiaturych. Ja mentalnie Windowsowcem jestem, wszystko ma działać z buta i wszystkie zaawansowane opcje mają być łatwo dostępne. Takie jest właśnie KDE, nowoczesne ale i rozbudowane. Nie ma lepszego środowiska. :) Jak ja czasem widzę, jak ludzie Genta i Archy sobie konfigurują i klepią w tych konsolach i klepią, ja bym zwariował. Po co sobie życie utrudniać?

Dla Ciebie jest to utrudnianie życia, dla niektórych jest to upraszczanie życia. Jeśli ktoś lubi grzebać w systemie (tak jak niektórzy w samochodach), to chce pracę tego systemu i swoją pracę usprawnić. Po co grzebać i klikać, przechodząc do jakiegoś super odległego folderu, skoro możemy to szybciej zrobić w konsoli? Jeśli ktoś chce mieć darmowy i przygotowany system, ściągnie i będzie pracował na jakimś gotowym distrze - Ubu, Mint et cetera. Jeśli ktoś lubi grzebać, lubi czuć się dobrze w skonfigurowanym przez siebie systemie załatwi sobie Archa, Gentoo, Slackware et cetera.


Ale ze mną jest tak samo. Wszystko mam skonfigurowane po swojemu. No i właśnie o to chodzi, że całe środowisko graficzne ustawię sobie po swojemu kilkoma kliknięciami. W gnome musisz bawić się z każdą pierdołą plikami konfiguracyjnymi, jeśli w ogóle się da, nie wspominając już o tych wszystkich lekkich środowiskach które są zwyczajnie ograniczone. I na pewno wyszukiwanie informacji a potem edycja tych plików nie jest szybszą opcją. Arch akurat jest dobrym kompromisem pomiędzy Gentoo a Ubuntopodobnymi dystrybucjami. Ale tylko dlatego, że jego budowa jest sensowna i jeśli chcesz coś skonfigurować, to bez problemu to zrobisz choćby korzystając z genialnej wiki Archa. Tyle tylko, że instalacja Archa to istna masakra, więc ja wybrałem drogę na skróty i używam Chakry, która z Archem ma wiele wspólnego. Ja także lubię pogrzebać w systemie jeśli chcę coś zmienić co mi się nie podoba. Jednak śmiganie w konsoli, by być bardziej geekowskim zamiast dwóch kliknięć w KDE wydaję mi się trochę dziwne i bezcelowe. Mam wrażenie, że to po prostu swoisty strach przed nowym i prawdziwy geek przecież nie może mieć zbyt zwyczajnego pulpitu. No i mity o niestabilności KDE... to mity. Od dawna nie ma do czego się przyczepić, a jeśli chodzi o wydajność i użycie pamięci to jest lepiej niż w "prostszym" Gnome.

Pytam więc, dlaczego uważasz korzystanie z KDE za szaleństwo? :)

Swoja drogą, to nie wiem czy to jest najlepszy wątek na takie dyskusje, zważając na to, że większość użytkowników tego forum pewnie nie jest tym zaintersowana.

Użytkownik Ban edytował ten post 27.05.2012 - 21:12


#153

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W życiu też tak masz, czy to dotyczy tylko komputerów?

Nie rozumiem pytania ;)

A tak na serio, to raczej na biurku mam bałagan, ale staram się mimo wszystko zachować jakiś sens.



#154

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to i ja się pochwalę... Nie ma na nim wiele, ale tapetka wykonana własnoręcznie :mrgreen:

Na tapecie Boeing B773 Emirates, reg: A6-EBK w locie UAE45 z Dubaju do Frankfurtu
Dołączona grafika

#155

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ban

Arch akurat jest dobrym kompromisem pomiędzy Gentoo a Ubuntopodobnymi dystrybucjami. Ale tylko dlatego, że jego budowa jest sensowna i jeśli chcesz coś skonfigurować, to bez problemu to zrobisz choćby korzystając z genialnej wiki Archa. Tyle tylko, że instalacja Archa to istna masakra, więc ja wybrałem drogę na skróty i używam Chakry, która z Archem ma wiele wspólnego.

Arch nie jest kompromisem. Arch jest prosty w sensie reguły KISS, a nie w sensie klikadła, które tylko na pozór jest przyjazne.

Jednak śmiganie w konsoli, by być bardziej geekowskim zamiast dwóch kliknięć w KDE wydaję mi się trochę dziwne i bezcelowe.

Ja KDE nie trawię. Jest przeładowane i w gruncie rzeczy niepraktyczne.
Dla mnie na przykład dziwne i niepotrzebne jest odrywanie rąk od klawiatury tylko po to, żeby kliknąć w ikonę i odpalić np. Firefoxa :P

Ale o czym my mówimy. To jest Linux, tu każdy może działać jak chce.

#156 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

ale jest co oglądać :-)
Shi : biedne dziecko

Użytkownik mroova edytował ten post 28.05.2012 - 20:02


#157

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ale jest co oglądać :-)
Shi : biedne dziecko


Jesteś uszczypliwa, no prawie jak ja :mrgreen:
...no cóż.Ja przeglądając powyższe "światy" się zastanawiałem, czy ich mieszkańcy tak samo się będą do nich odnosić za dekadę.I ciekaw szczerze jestem, jak będą wspominać te swe dziś "ważne ja".

Jeśli się śmieję ciut, to mi musicie wybaczyć, bo normalnie was lubię.

p.s.Stać i was na szczerość jaką ja reprezentuję?

#158 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

p.s.Stać i was na szczerość jaką ja reprezentuję?



ale przynudzasz maylo :mrgreen:.

a co do oglądania, to chodziło mi w pozytywie, że ludzie pokazali swoje pulpity, cieszy mnie to bardzo

Użytkownik mroova edytował ten post 29.05.2012 - 12:09


#159

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę, że sporo tu linuksiarzy ;)
Tak się prezentuje mój Ubuntu 12.04:
Dołączona grafika



#160

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pit, mógłbyś podać nazwę tego bara po prawej?



#161

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Conky z motywem Conky Orange. Nawet linka zapodam ;)
http://gnome-look.or...?content=137503



#162

Vrah.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to mój skromny screen pulpitu :)
Dołączona grafika

#163 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika
Nie ma czego pokazywać ;p

#164

Rutherford.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schludnie :P
Nic nie sprzątałem przed printscreen.


Dołączona grafika

#165

Vrah.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schludnie :P
Nic nie sprzątałem przed printscreen.



ja też nie sprzątałem, po prostu mam coś trochę z pedanta


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych