Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amulety, artefakty chroniące przed złymi mocami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Założyłem ten temat bo chciałbym się dowiedzieć jakie są amulety, znaki chroniące przed złymi mocami, demonami. Być może ta wiedza nie przyda się tylko mnie ale także innym.

Jeśli wiesz coś o amuletach, artefaktach lub znakach chroniących przed takimi mocami i/lub wiesz gdzie je można nabyć proszę napisz!

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje!
  • 0

#2

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ukochana osoba to najlepszy amulet ;)

Tylko, że nikogo takiego nie mam :/
Amulety...hm mam kilka
- wisiorek przedstawiajacy słońce z częściowo go zakrywającym księżycem.
- gładkiego "pieszczocha" o wdzięcznym imieniu "Zappatero".
Oczywiście to nie są żadne magiczne amulety itp, ale dobrze sieczuję jak mam je ze sobą.
  • 0

#3

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tzn chodzi mi o znaki takie "profesjonalne" sprawdzone bądź z przeznaczeniem do celu odstraszania np poltergeistów lub ludzi z nieczystymi intencjami, bardzo mi się przyda.
  • 0

#4

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Założyłem ten temat bo chciałbym się dowiedzieć jakie są amulety, znaki chroniące przed złymi mocami, demonami. B


Przestań wierzyć w złe moce i opętania to jest jedyny sposób :mrgreen:
  • 0



#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobno pentagram jest na to dobry ;) . Z tym ,że tutaj wiele zależy od człowieka - jak jesteś święcie przekonany ,że pentagram to symbol szatana to przed niczym cię raczej nie ochroni ;)


Tak naprawdę najlepszymi amuletami są te w które sami wierzymy. Dla jednego amuletem może być jakiś magiczny symbol a dla drugiego guzik znaleziony kiedyś podczas spaceru. Ważne aby wierzyć w jego działanie.

Jeżeli jednak naprawdę interesują cię konkretne "sprawdzone przez wieki" symbole to zapraszam do kupienia jakiejkolwiek gazety omawiającej tematy ezoteryczne (np. taka "Wróżka"). W większości na ostatnich stronach są opisane symbole łącznie z ich cenami w sklepie wysyłkowym ;) (ceny z księżyca wzięte, żeby nie było ,że nie ostrzegałam ;) ).
  • 0



#6

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobno pentagram jest na to dobry ;) . Z tym ,że tutaj wiele zależy od człowieka - jak jesteś święcie przekonany ,że pentagram to symbol szatana to przed niczym cię raczej nie ochroni ;)


A czy nie jest tak że pentagram z gwiazdą skierowaną ku dołowi jest symbolem szatana, a skierowaną ku górze jest odstraszający dla złych mocy?
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobno pentagram jest na to dobry ;) . Z tym ,że tutaj wiele zależy od człowieka - jak jesteś święcie przekonany ,że pentagram to symbol szatana to przed niczym cię raczej nie ochroni ;)


A czy nie jest tak że pentagram z gwiazdą skierowaną ku dołowi jest symbolem szatana, a skierowaną ku górze jest odstraszający dla złych mocy?


Podobno. Ja jednak nie widzę różnicy - w końcu zależnie od tego z której strony na pentagram popatrzymy "gwiazda" będzie inaczej ułożona. ("zawieszka" nie jest częścią pentagramu ;) )
  • 0



#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy nie jest tak że pentagram z gwiazdą skierowaną ku dołowi jest symbolem szatana, a skierowaną ku górze jest odstraszający dla złych mocy?


to tylko kwestia punktu widzenia
zalozmy ze masz pierscien z takim symbolem i jak masz opuszczona reke to gwiazda jest skierowana ku dolowi ale jak siegniesz reka do nosa by sie w niego podrapac to juz nie... ale wierz w co chcesz :)

Ana mnie ubiegla :)

ja zadam ttu inne pytanie: jak jakikolwiek symbol moze chronic przed czymkolwiek?
  • 0

#9

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja zadam ttu inne pytanie: jak jakikolwiek symbol moze chronic przed czymkolwiek?


A ja odpowiem: Np. opętany przez szatana boi się krzyża i wody święconej, dlaczego? Dlatego że szatan jest złem w czystej postaci a Bóg dobrem w czystej postaci i jego symbole są wrogie dla szatana. tylko nie każde zło pochodzi od szatana i z racji tego jaki kościół jest komercyjny staram się poszukać symbolu który pomoże oprócz krzyża itp.
  • 0

#10

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chodzi mi o znaki takie "profesjonalne" sprawdzone

A jak się je sprawdza i kto je sprawdza, i jakiej jest profesji?

Szatan właśnie na to czeka...

A nie na colę? Halo, to jak to z tym szatanem jest? Katolicki to szatan, czy jakiś inny?
  • 0

#11

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatan jest znany w wielu kulturach, nie tylko krajów katolickich, z szatanem i Bogiem to taki przykład. Jak sama nazwa wskazuje, "Satan" z hebrajskiego znaczy "przeciwnik".
  • 0

#12

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przestań wierzyć w złe moce i opętania to jest jedyny sposób :mrgreen:

Szatan właśnie na to czeka...


Słyszałeś kiedyś o jakichś opętanych racjonalistach...
  • 0

#13

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałeś kiedyś o jakichś opętanych racjonalistach...


Tak, wiele razy słyszałem o ludziach nie wierzących w rzeczy paranormalne, którzy zmieniali zdanie po traumatycznych przeżyciach. To może przydarzyć się każdemu tylko jeden nazwie to po imieniu- opętaniem, a drugi- chorobą psychiczną z którą nie może sobie dać rady żaden psychiatra.

Ps. dzieci chore psychiczne miały siłę rzucać własnymi, cięższymi o ponad 50< kg ojcami, tak samo jak ludzie opętani.
  • 0

#14

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, wiele razy słyszałem o ludziach nie wierzących w rzeczy paranormalne, którzy zmieniali zdanie po traumatycznych przeżyciach. To może przydarzyć się każdemu tylko jeden nazwie to po imieniu- opętaniem, a drugi- chorobą psychiczną z którą nie może sobie dać rady żaden psychiatra.


Na prawdę chętnie posłucham o tych opętanych racjonalistach. :) Bo ja o żadnych takich przypadków nie znam.
  • 0

#15

JaxDraken.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jesteś wszechwiedzący? :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych