Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widziałem jednego kiedyś...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fanatycy którzy wierzą w każdą sprawe i jej bronią (jak chyba troche ty bez obrazy jeśli sie myle)

Spoko, hehe nie jestem fanatykiem i nie kazda sprawe bronie, ale najczesciej wstawiam sie za ludzmi, ktorzy cos takiego przezyli i chce im dac szanse wyjscia z ''cienia'' ;)

Pewnie i tak była to jakaś halucynacja, bo cóż by innego...

I otym wlasnie mowie, posypalo sie kilka sceptycznych wypowiedzi (niektore nawet chamskie byly) i juz chlopak nic nie powie, bo mu wmowiliscie ze to byly tylko halucynacje, na forum wiecej nie wejdzie i w ogole to przestanie sie interesowac zjawiskami UFO itp a nie tego chcemy, nie o to tutaj chodzi zeby kogos stlamsic, owszem mogl nie pamietac, owszem mozemy i do tego sceptycznie podejsc ale na poziomie (nie mozna wyzywac odrazu od niedorozwinietych 12 latkow, skoro chcemy zeby forum mialo poziom) Hakaleleszekle postaraj sobie cos wiecej przypomniec i napisz jakas relacje z tego wydarzenia ''co gdzie kiedy po co'', jestem pewien ze kazdy to z checia przeczyta.
  • 0

#17

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktoś, kto od 6 lat chcę zapoznać ludzi ze swoją historią i spotyka sięz odrzuceniem
- kłamie co do całe historii
- powinien opisać ją na tyle merytorycznie i przystępnie, żeby jako tako wyglądało i się czytało. A jak wygląda ta wersja wyżej...
Sam na poczekaniu coś lepszego bym wymyślił.
  • 0

#18

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za komuny na slowacji rozegrala sie tzw bitwa o lesnice, polscy milicjanci ja wygrali ale podobno w samych slipkach wracali...reszte dospiewaj sobie sam.
  • 0

#19

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fanatycy którzy wierzą w każdą sprawe i jej bronią (jak chyba troche ty bez obrazy jeśli sie myle)

Spoko, hehe nie jestem fanatykiem i nie kazda sprawe bronie, ale najczesciej wstawiam sie za ludzmi, ktorzy cos takiego przezyli i chce im dac szanse wyjscia z ''cienia'' ;)

Pewnie i tak była to jakaś halucynacja, bo cóż by innego...

I otym wlasnie mowie, posypalo sie kilka sceptycznych wypowiedzi (niektore nawet chamskie byly) i juz chlopak nic nie powie, bo mu wmowiliscie ze to byly tylko halucynacje, na forum wiecej nie wejdzie i w ogole to przestanie sie interesowac zjawiskami UFO itp a nie tego chcemy, nie o to tutaj chodzi zeby kogos stlamsic, owszem mogl nie pamietac, owszem mozemy i do tego sceptycznie podejsc ale na poziomie (nie mozna wyzywac odrazu od niedorozwinietych 12 latkow, skoro chcemy zeby forum mialo poziom) Hakaleleszekle postaraj sobie cos wiecej przypomniec i napisz jakas relacje z tego wydarzenia ''co gdzie kiedy po co'', jestem pewien ze kazdy to z checia przeczyta.


Co do tego, że były to halucynacje, nikt mnie nie przekonywał, sam sobie tak to racjonalnie wytłumaczyłem (jedni widzą jakieś panienki w Lourdes, inni zielone ludziki ;) ). Co do tych 12latków, to niektórzy ludzie wszystkich równają do swego poziomu i tyle na ten temat.
  • 0

#20

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Valgorth nie każ mu na siłę czegoś przypominać, bo zdaża się, że jak ktoś chce sobie przypomnieć coś dokladnego z jakigoś mglistego spojrzenia to przypomina się mu coś co nie miało miejsca:

Ja tylko jedno pytanie:

Czy bylo go widać wyraźnie, czy siedział w ciemnych krzakach i był ledwo co widoczny ?
  • 0

#21

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Valgorth nie każ mu na siłę czegoś przypominać, bo zdaża się, że jak ktoś chce sobie przypomnieć coś dokladnego z jakigoś mglistego spojrzenia to przypomina się mu coś co nie miało miejsca:

Ja tylko jedno pytanie:

Czy bylo go widać wyraźnie, czy siedział w ciemnych krzakach i był ledwo co widoczny ?


Był widoczny wyraźnie z odległości kilku, powiedzmy 4 lub 5 metrów.
  • 0

#22

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...Dziwie sie ludziom ktorzy pisza na forach o tematyce paranormalnej a nie umieja zachowac powagi i wiecznie wszystko wysmiewaja, po co sie udzielaja skoro w to nie wierza ?


A co chciałbyś, żeby na tym forum były same osoby, które wierzą nawet w to, że ktoś widział zmutowanego różowego pieska z ośmioma nogami, który oczywiście siedział w krzakach a potem zniknął ;p .

Ja jestem sceptykiem i jestem na tym forum bo tu trafiają rzeczy o których z więksością ludzi porozmawiać nie można. Ja tu często sobie teoretyzuję jacy mogliby być obcy gdzieś tam daleko i jakich technologii być może by używali, ale nie wieżę w zasadzie w żadne obserwacje bo to się nie zgadza z moją wiedzą. Po prostu z punktu widzenia fizyki żadna obca rasa nie jest w stanie do nas dolecieć, a nawet znaleźć.

Większość ludzi, jak się im powie, że kosmici gdzieś we wszechświecie istnieją (a to wiadomo, bo wszechświat jest olbrzymi), to myślą, że jestem idiotą od zielonych ludków i porwań ludzi.

Ostatnio sobie gadałem na tym forum o dylatacji czasu (koncepcja dośc kontrowersyjnie postrzegana przez społeczeństwo), a prawie nigdzie indziej bym nie mógł o tym pogadać, bo by na mnie krzywo patrzyli :) .

Ja osobiście w teorię nie wierzę, bo brzmi dość naiwnie, poza tym znowu obcy wygląda zupełnie inaczej (a gdyby obcy mieli być na naszej planecie, to raczej byłby to tylko jeden gatunek), poza tym te trąbkowate uszy... Przecież małżowina uszna w kształcie trąbki tylko utrudniałaby życie takiemu obcemu.

Poza tym to nawet temat nie w tym dziale. powinien być w obserwacjach.


Dobra ja będe dalej troszkę pytał. Był widoczny superdokladnie i czy tylko coś tam majaczyło (może ci się wydawało, bo wdziałeś kątem oka. Ja na praykład jak sobie kiedyś leżałem w łóżkou to jak spojrazłem na leżącą w nieładzie bluzę to myśłaełm że jakiś goblin, albo inny grermlin tam jest :)
  • 0

#23

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... nie wieżę w zasadzie w żadne obserwacje bo to się nie zgadza z moją wiedzą. Po prostu z punktu widzenia fizyki żadna obca rasa nie jest w stanie do nas dolecieć, a nawet znaleźć.

... poza tym znowu obcy wygląda zupełnie inaczej (a gdyby obcy mieli być na naszej planecie, to raczej byłby to tylko jeden gatunek), poza tym te trąbkowate uszy... Przecież małżowina uszna w kształcie trąbki tylko utrudniałaby życie takiemu obcemu.


Widzę w twym rozumowaniu spore niekonsekwencje - z jednej strony piszesz, że w obserwacje nie wierzysz, z drugiej natomiast masz dość jasny (i ciasny) obraz tego jak owi hipotetyczni obcy wyglądają... nijakiego mądru w tym nima. Natomiast co do kształtu uszu, to jest on zdeterminowany przez warunki panujące nie wiadomo gdzie (niekoniecznie w atmosferze tlenowej), gdzie mogą być zupełnie inne warunki propagacji dźwięku. Równie żałosne może być narzekanie, że króliki mają długie uszy i takie utrudniałyby życie takiemu króliczkowi ;) Przykład ziemski, ale już pokazujący, jak różne rozwiązania może wypracować ewolucja u nas, a co dopiero gdybać o innych światach.

Dobra ja będe dalej troszkę pytał. Był widoczny superdokladnie i czy tylko coś tam majaczyło (może ci się wydawało, bo wdziałeś kątem oka. Ja na praykład jak sobie kiedyś leżałem w łóżkou to jak spojrazłem na leżącą w nieładzie bluzę to myśłaełm że jakiś goblin, albo inny grermlin tam jest :)


Był widoczny tak dokładnie, jak tylko może być widoczny obiekt metrowej wysokości z odległości kilku metrów, przy dobrym oświetleniu (czyli bardzo dobrze widoczny)
  • 0

#24

dyczek23.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście wierze w istnienie inteligentnych cywilizacji po za naszą małą planetką ;p . Hakaleleszekle (jak źle napisałem nick to sorry) .Nie jestem z tych co mówią. ''Masz mało postów a więc kłamiesz''. Myślę że nie kłamiesz mówiąc,że widziałeś tego stworka ;p ,aczkolwiek możliwe że to nie był ufok ;p . Moje zdanie jest takie że widzialeś to ''coś'' ale to nie był allien ;p
  • 0

#25

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście wierze w istnienie inteligentnych cywilizacji po za naszą małą planetką ;p . Hakaleleszekle (jak źle napisałem nick to sorry) .Nie jestem z tych co mówią. ''Masz mało postów a więc kłamiesz''. Myślę że nie kłamiesz mówiąc,że widziałeś tego stworka ;p ,aczkolwiek możliwe że to nie był ufok ;p . Moje zdanie jest takie że widzialeś to ''coś'' ale to nie był allien ;p


Hmm ja od czasu tego wydarzenia zainteresowałem się bardziej tematyką ET. Najlepsze co w tej materii czytałem, to "Summa technologiae" Stanisława Lema, traktujące dość poważnie o różnych sprawach (życie pozaziemskie, intelektronika, przyszłość ludzkości, ewolucja maszyn inteligentnych itd. ...), w tym również rozpatrza możliwość istnienia życia poza Ziemią, inteligencji poza Ziemią (oba te aspekty jako prawdopodobne), natomiast co do możliwości kontaktu z takowymi jest on bardzo sceptyczny. Ogólnie książkę bardzo wszystkim pragnącym rzetelnej wiedzy polecam [koniec reklamy :) ].

Natomiast odpowiadając na twój post: osobiście skłaniam się do uznania, że był to po prostu wytwór mojej wyobraźni, no ale co widziałem to moje:) Nie twierdzę, że to był właśnie ufok, jednak było to coś co jednoznacznie z typowym wyobrażeniem obcego mi się skojarzyło.
  • 0

#26

Benq.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zielona skóra i uszy w kształcie trąbek brzmią jak opis obcego z kreskówek, ale nie mówię, że takie coś nie może istnieć. Sam nigdy w życiu nie widziałem nic co mogłoby budzić podejrzenia, że widzę UFO - żadnych świateł ani innych dziwnych przygód.
Wierzę w istnienie pozaziemskich cywilizacji i nie mam zamiaru się z ciebie wyśmiewać czy coś w tym stylu ale mam tylko jedno pytanie:
Pisałeś, że widziałeś to coś z odległości około 4-5 metrów jak wystawało zza krzaka(piszesz nawet, że "[...]bardzo dobrze widoczny"), a pamiętasz tylko kolor i uszy? A jakie to miało oczy, usta, nos(ogólnie twarz)?
  • 0

#27

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałeś, że widziałeś to coś z odległości około 4-5 metrów jak wystawało zza krzaka(piszesz nawet, że "[...]bardzo dobrze widoczny"), a pamiętasz tylko kolor i uszy? A jakie to miało oczy, usta, nos(ogólnie twarz)?


Hmm było to dobre 6 lat temu, więc moja pamięć nie zachowała takich szczegółów... ale kilka dni po tym zdarzeniu sporządziłem szkic owego czegoś, jednak w tej chwili jest on u mojej byłej :/ i nie wiem czy uda mi się odzyskać, jednak przy okazji zapytam, może wtedy wrzuciłbym skan na forum.
  • 0

#28

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę w twym rozumowaniu spore niekonsekwencje - z jednej strony piszesz, że w obserwacje nie wierzysz, z drugiej natomiast masz dość jasny (i ciasny) obraz tego jak owi hipotetyczni obcy wyglądają...


Ehh nie ma tu żadnej niekonsekwencji... Chodziło o to że nie wiesz, że obcy odwiedzają Ziemię, a to z tym innym wyglądem obcych to chodziło o to że to jest następna obserwacja, ale znowu obcy ma wyglądać inaczej niż przy innej obserwacji.

Możliwe, że pisałem niejasno (a to mi się czasami jednak zdarza :/ ), albo ty źle zinterpretowałeś słowa.

A mówiąc o kształcie małżowiny chodziło o to, że trąbkowate uszy ograniczają wychwytywanie więków zamiast poprawiać (u królika poprawia), już lepiej takiemu obcemu byłoby nie mieć w_ogóle małżowiny usznej (nieważne w jakiej atmosferze i w jak pokręconych warunkach ewolucja nie doprowadzi do wykształcenia małżowiny, która utrudnialaby wyłapywanie dźwięku zamiast ułatwienie.)


Hmm było to dobre 6 lat temu...


łe to już w_ogóle stawiam na tego dzieciaka przebranego za szreka, który wystawał z krzaków, a ty z powodu dziwnego otoczenia pobudzającego wyobraźnię od razu jak go zobaczyłeś podświadomie potraktowałeś go jako obcego (a po latach wyobraźnia domalowała dodatkowe "bajery"

edit [17.09.08] AlienGrey
  • 0

#29

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh nie ma tu żadnej niekonsekwencji... Chodziło o to że nie wiesz, że obcy odwiedzają Ziemię, a to z tym innym wyglądem obcych to chodziło o to że to jest następna obserwacja, ale znowu obcy ma wyglądać inaczej niż przy innej obserwacji.

Czyli były już jakieś obserwacje, tak? Hmmm, nie jestem sam :)) ))

A mówiąc o kształcie małżowiny chodziło o to, że trąbkowate uszy ograniczają wychwytywanie więków zamiast poprawiać (u królika poprawia), już lepiej takiemu obcemu byłoby nie mieć w_ogóle małżowiny usznej (nieważne w jakiej atmosferze i w jak pokręconych warunkach ewolucja nie doprowadzi do wykształcenia małżowiny, która utrudnialaby wyłapywanie dźwięku zamiast ułatwienie.)

Hmmm, tuba eksponencjalna to najlepszy teoretycznie transformator impedancji akustycznej jaki jest... choć fakt że stosuje się go w źródłach dźwięku, o odbiornikach nie słyszałem... do sprawdzenia :)

Hmm było to dobre 6 lat temu...


łe to już w_ogóle stawiam na tego dzieciaka przebranego za szreka, który wystawał z krzaków, a ty z powodu dziwnego otoczenia pobudzającego wyobraźnię od razu jak go zobaczyłeś podświadomie potraktowałeś go jako obcego (a po latach wyobraźnia domalowała dodatkowe "bajery"


Wierz mi, nie był to dzieciak, poza tym dzieciaki nie znikają w mgnieniu oka. Oka, dobranoc:)
  • 0

#30

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale ortów nawaliłem :) głównie to nierozdzielanie słów, bo spacja nawala, a Google Chrome nie ma dobrego słownika i podkreśla i tak co drugie słowo :/ (np teraz podkreśliło "podkreśla" i "podkreśliło" )

A to zniknięcie to było takie, że jak się obejrzałeś za siebie, a potem znowu na miejsce gdzie wcześniej był kosmita, to potem już go nie było. Nawet dzieciak robiący se jaja mógł w ciągu powiedzmy 3-5 sek wrócić znów w krzaki,a ty go już nie zobaczyłeś. No po prostu różnie bywa, i trudno cokolwiek dowieść więc póki co obstawiam najprostsze - najbardziej prawdopodobne.

Na_przykład dzisiaj wydawało mi się,że widziałem światła olbrzymiego spodka (tak na pół nieba) który się kręcił i latał po niebie. Światla były widoczne wyraźnie i nawet coś buczało. Przez chwilę się zastanawiałem: "co to jest do licha?" , ale potem doszedłem, że to były światełka z imprezy dyskotekowej pobliżu (rzucały światło na niebo identycznie jak był znak batmana :) ),a buczenie było od samolotu + nieco oddalonej szosy.

Jak byłbym maniakiem, tego, że kosmici nawiedzają Ziemi, to bym się posrał ze strachu, a tak to się tylko zaśmiałem :)

A tuba dlatego dobrze wydaje dźwięki, bo idą one w jednym kierunku, a nie rozpraszają się na wszystkie strony (a odwracając sytuację tuba odbiera dźwięki tylko z niewielkiego wycinka przestrzeni,więc jakoś nie podchodzą mi te trąbkowate uszy :/

Pozdrawiam serdecznie.

edit [20.09.08] AlienGrey
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych