Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na Merkurym jest woda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę, podaj przykład wypowiedzi w stylu "Wowq tam jest woda ? To nie ma bata, coś tam musi życ!!!"
  • 0



#17

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu (dość dawno) oglądałem jakiś film o Europie (księżycu Jowisza), w którym była m.in. mowa o ewentualnym istnieniu życia. Padło tam dość mądre stwierdzenie. Mianowicie dożycia nie jest potrzebna woda, ale środowisko płynne. A środowiskiem płynnym jest zarówno skroplony metan (na Europie) jak i stopiona skała. Jakiś czas temu odkryto na Ziemi bakterie żyjące w ropie naftowej.
Skoro na Merkurym może być woda w stanie płynnym, to mogły się rozwinąć jakieś organizmy.
Popuszczając wodze fantazji :mrgreen: można by sobie wyobrazić nawet rośliny rosnące na Merkurym. Trzy miesiące wzrastają, wytwarzają nasiona i obumierają. Po następnych 3 miesiącach nasiona kiełkują. Ale to tylko moja fantazja.
  • 0

#18

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Illurico bardzo, ale to bardzo ciekawe spostrzeżenie ze środowiskiem płynnym. Zastanawiałem się kiedyś czy mogłoby istnieć życie zupełnie inne niż tu na Ziemi na gazowych olbrzymach. Występuje tam ciekły wodór.... w połączeniu z jakimiś pyłami, helem, metanem mógłby coś dać... To przez to granie w Conquest Earth :)
  • 0

#19

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli potwierdzi się, że jest woda, to Merkury będzie następny na celowniku po Marsie w kolonizacji (może). Mimo że tam jest blisko słońca, wystarczy zainstalować baterie słoneczne i przewozić na Ziemie energie (ach te marzenia :) ).
  • 0

#20

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do illurico mam watpliwosci czy na europie plynnym materialem jest metan uwazam ze to woda natomiast wydaje mi sie ze w okolicach biegunow na merkurym roznice temperatur nie sa tak wysokie jak na rowniku moze tam byc np -50 do 100 i jeszcze ta cieniutka atmosfera glownie z tlenu coz moze jakies rosliny??
  • 0

#21

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to mogłoby rozwiązać problem konczących się zasobów wody na Ziemi. ;]
o ile jest ona słodka.
  • 0

#22

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Valhalla, wody na Ziemi jest pod dostatkiem. Może nam się wydawać, że jest jej coraz mniej, ale w przyrodzie nic nie ginie.
  • 0



#23

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na "niebieskiej planecie" raczej wody nie braknie, oczywiscie mozliwe ze zabraknie slodkiej wody, ale zawsze jest jeszcze perspektywa odsalania wody morskiej ;)
  • 0

#24

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na "niebieskiej planecie" raczej wody nie braknie, oczywiscie mozliwe ze zabraknie slodkiej wody, ale zawsze jest jeszcze perspektywa odsalania wody morskiej wink2.gif


Odsalanie wody morskiej w celu uzyskania wody pitnej jest niewłaściwym sposobem radzenia sobie z brakami wody i może się przyczynić do zaostrzenia zmian klimatu.W procesie odsalania wody morskiej zużywa się duże ilości energii, emituje się gazy cieplarniane i niszczy morskie formy życia w niektórych rejonach przybrzeżnych.
  • 0

#25

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta opcja wchodzi w gre tylko gdy braknie wody slodkiej :) a to szybko nie ustapi

pozatym co to za gazy cieplarniane? co2?
  • 0

#26

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta opcja wchodzi w gre tylko gdy braknie wody slodkiej smile2.gif a to szybko nie ustapi

pozatym co to za gazy cieplarniane? co2?


To gazowe składniki atmosfery będące przyczyną efektu cieplarnianego. Zaliczają się do nich gazy takie jak: dwutlenek węgla, podtlenek azotu, metan, ozon, halony, freony, para wodna.

EDIT:
Wracając do tematu, to według mnie jeśli w przyszłości będzie możliwość kolonizacji Marsa, to się tego nie doczekamy. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z naszym klimatem.

Dołączona grafika - i tak nie wróciłeś do tematu. Temat dotyczy Merkurego a nie Marsa :P
  • 0

#27 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Sumerowie to wiedzieli 6 tys lat temu - pisali że woda jest w całym układzie słonecznym, zarówno pod, jak i nad sklepieniem (pasem asteroid, pozostałości po wojnie w naszym układzie słonecznym).
Pozdrawiam
  • 0

#28

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sumerowie to wiedzieli 6 tys lat temu - pisali że woda jest w całym układzie słonecznym

A skąd to wiedzieli? To przecież oczywiste - czytali Credo Mutwe i zapiski Indian Hopi.
  • 0



#29

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oto najświeższe zdjęcie oblicza Merkurego wykonane wczoraj przez sondę MESSENGER podczas drugiego przelotu, opublikowane kilka godzin temu. Po raz pierwszy sfotografowano obszary dotąd nieznane, na których wyróżniają się niezwykle długie jasne pasma materii, wybiegające koncentrycznie z kilku kraterów. Najbliższa Słońcu planeta nieco przypomina nasz Księżyc, lecz w odróżnieniu od niego brak tam wygładzonych obszarów równinnych.

Dołączona grafika
  • 0



#30

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak sieć dróg, a te białe kratery to miasta. Tak, wiem fantazjuję...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych