Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sytuacje zagrożenia życia podczas snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

linxus.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, wszystkich na forum. Chciałbym poruszyć problem snów w których umysł stwarza zagrożenie mojego życia. Mieszkam w górach i często po nich chodzę. Dużo razy miewałem po wycieczkach miałem sny, że maszeruję po danym szlaku, a nagle stok zaczyna się obsuwać i ja lecę w dół. Przed samym uderzeniem w ziemię (lub w chwili w której mam zginać) gwałtownie się budzę. Te sny są zawsze związane z przeżyciami wcześniejszego dnia. Mogę w nich kontrolować swoje zachowania, lecz nie otoczenia. Tak jak powtarzałem wcześniej są doskonale odwzorowanymi przeżyciami. Co to może być?

Ostatnio nagrałem sobie na mp3 koncert mojego ulubionego zespołu (Linkin Park). Słuchałem go w łóżku przed snem. Były też tam piosenki z nowej płyty, których nie znałem. Po przesłuchaniu kilku pierwszych piosenek usnąłem. Jednak w nocy ok godziny 2-3 obudziła mnie piosenka której nie znałem (http://pl.youtube.co...h?v=W3fdcBSE8kM). Zadziałała tak na mój umysł, że straciłem całkowitą kontrolę nad ciałem, nie wiedziałem gdzie jestem i co się dzieję. Przeżywałem tą piosenkę wraz ze zmianami tempa, z każdym instrumentem. Takie jakby OOBE. W pewnym momencie dusza przeniosła się na koncert tego zespołu (słucham ich obsesyjnie i koncert jest moim marzeniem, obsesja sprowadza się do tego, że jak zapuszczę ich piosenkę to grzechem jest ją dla mnie wyłączyć, nie przesłuchując całej). Niesamowite uczucie... Tu zadaje to samo pytanie, co to mogło być?

PS. Dodam jeszcze, że jak się obudziłem to zacząłem rozglądać po pokoju, mimo, że wykonywałem te ruch ciało było w spoczynku, nawet nie drgnęło. Ruch, który wykonywałem to były takie typowe "konwulsję" jak każdy ma po przebudzeniu. Rolowanie w prawo i w lewo...
  • 0

#2

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paraliż senny? Realistyczny sen? Tak, to z Linkin Parkiem to na 90% paraliż senny.
  • 0

#3

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Realistyczny sen, jak o czymś sie marzy, bardzo się tego chce i te pe to wtedy ci się to śni.
A to uderzanie o łóżko podczas spadania (w śnie) ja też mam i się tym nie przejmuje.

Chociaż możesz zrobić eksperyment, śpij przy zapalonym świetle, nagraj sie jakąś kamerą jak śpisz, a potem obejrzyj kawałek jak upadłeś na łóżko, i zobaczysz czy coś się dzieje złego z twoim ciałem czy nie.
  • 0

#4

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą też chciałbym to przeżyć, bo dawno nie doświadczyłem podobnej sytuacji podczas snu :P Też lubię LP :D
Poza tym jak poprzednicy stawiam na realistyczny sen.
  • 0

#5

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A mi się kiedyś śniło że faktycznie umarłem podczas snu. Siedziałem w metrze a na przeciwko siedział dziwnie zachowujący się człowiek. W pewnym momencie zdjął kurtkę a pod spodem zobaczyłem kilogramy ładunków wybuchowych - i już wiedziałem, że to koniec. Nastąpił wybuch i w tym momencie z ogromną prędkością czułem jak coś mnie ciągnie w górę aż w przestrzeń kosmiczną, po czym ogarnęło mnie uczucioe maksymalnej wolności. Nie tylko wolności w sensie przestrzeni, ale wolności od zmartwień, smutków, problemów...po prostu szczęście nie do opisania. I po tym niestety się obudziłem - w sumie szkoda, bo mógłbym trwać w takim śnie już na zawsze, było mi tak dobrze :)
  • 0

#6

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zawsze po śmierci we śnie, się budze.
Ale ten twój sen o śmierci bardzo ciekawy musiał być
  • 0

#7

KGalik.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetny sen. :) Zazdroszczę takiego, też lubię LP, przyjemnie grają :D Marzeniem takim samym jak Twoje jest wyjazd na ich koncert. A co do snu, niedawno zastanawiałem się czy lakiernik da radę odmalować mi w pewien sposób skuter, odpowiedź dostałem podczas śnienia :) . Co do zagrożeń w czasie snu jedynym jest paraliż senny ;)
  • 0

#8

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paraliż senny nie jest zagrożeniem, wręcz przeciwnie. :)
  • 0

#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Linxus - Przed położeniem sie spać - dodaj zakończenie. Zobacz je i odczuj. Zakończ swoje śnienie... wznoszeniem się ponad szczyty gór...

życzę Ci miłego szybowania ... w przestrzeni ... i zdobywania z sukcesem wszystkich szczytów.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych