Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe odkrycia w Edfu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kamyk..
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykańscy archeolodzy odsłonili w egipskim Edfu budynek administracyjny i silos z czasów XVII dynastii (około 1665-1569 p.n.e.), a także trochę starszą salę kolumnową.

Plan sali z 16 drewnianymi kolumnami wskazuje, że mogła ona być częścią pałacu miejscowego gubernatora. Najpewniej urzędowali w niej skrybowie. Archeolodzy znaleźli w sali ceramikę i pięczęcie z czasów XIII dynastii (około 1786-1665 p.n.e.).

żródło: DPA/The Earth Times


Jak dla mnie to bardzo ciekawe odkrycie zważywszy, że mamy strasznie marną wiedzę na temat ludzi z tamtych czasów w porównaniu z ogromem owej cywilizacji.

Ma ktoś może jakieś zdjęcia?
  • 0

#2

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stary news,tego typu odkrycia pozwalają dokładnie zbadać życie codzienne starożytnych cywilizacji i to jest plus bo ile można odkrywać grobowców ;) ale i tak czekam az Projekt Cheops w końcu coś konkretnego odnajdzie chociaż coraz mnie wieże w ich umiejętności ;d
  • 0

#3

Kamyk..
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, nie jest to nowa wiadomość, ale jakże fascynująca.
Powiem tak, Egipt jest moim konikiem, wszystko co z nim związane jest dla mnie czymś ponadczasowym, fascynującym. Stąd też "news", który naprawdę jest ciekawą sprawą, swoją drogą fakt faktem w tym temacie jest o wiele więcej istotniejszych informacji vel Cheops:)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych