Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzony most


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

gustawo.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siema jestem tu nowy i chcialbym podzielic sie moimi wiadomosciami na temat nawiedzonych miejsc.


Otoz w miejscowosci Mokra Lewa kolo Skierniewic woj Łodzkie jest most na ktorym podobno straszy.
Juz w podstawowce gdy mialem z 10 lat kolega opowiadal jak jego wojek jechal w nocy przez ten most i zobaczyl ubrana na ciemno postac ktora siedziala na barierce tego mostu. Po chwili ta postac spadla do tylu do rzeki lecz nie bylo slychac plusku wody. Mam teraz 19 lat i ze 2 lata temu zupelnie inny kolega opowiadal jak wracal z pracy motocyklem i zobaczyl na tym moscie jak to on powiedzial ksiedza przestraszyl sie i przyspieszyl lecz ta postac byla caly czas za nim w odleglosci ok 3 m chodz jechal ok 80 km/h. I teraz kumpel tez inny powiedzial ze gdy wracal od dziewczyny ok godz 20 gdy sie juz sciemnialo zobaczyl postac identyczna jak kolega na motocyklu przypominajaca ksiedza trzymajacego swiece, gdy nagle zgasly mu z niewadomych przyczyn swiatla w samochodzie. Przestraszony nie mial zamiaru sie zatrzymywac lecz po przejechaniu przez most jakies 200 m swiatla zapalily sie. Ta opowiesc slyszalem rowniez od ciotki jezdzacej tamtedy do pracy o tym ksiedzu. Podobno byl tam kiedys cmentarz żydowski.

Co o tym myslicie ??

Moze sa na forum osoby z okolic tej miejscowosci ktore o tym slyszaly?? Niech sie wypowiedza
  • 0

#2

Abe.
  • Postów: 35
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie slyszalem o tym ale ciekawe to, ktos pewnie na tym moscie zmarl ze wlasnie straszy (tak jak mowiles, wpadl do wody, wiec w ten sam sposob musial umrzec)
  • 0

#3

kananod.
  • Postów: 90
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Smutne,ale bardzo prawdopodobne.W wielu krajach jest bardzo dużo podobnych sytuacji w których ktoś umarł i teraz straszy.
  • 0

#4 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Gustawo, jedynym sposobem na przekonanie się czy otoczenie nie wciska ci bajeczki jest odwiedzenie tego miejsca, najlepiej z aparatem, a wtedy wszystko powinno być jasne.
Cmentarz żydowski? Pod mostem? ten cmentarz musiał być stary, tak stary, że Żydzi z pewnością nie ubierali się za jego powstania jak obecni księża katoliccy ;)
  • 0

#5

gustawo.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w to wierze mowilo mi to duzo osob z mojego otoczenia ale rowniez tacy ktorych wczesniej nie znalem a wybranie sie tam ok dobra ale jak bym cos takiego zobaczyl to nie wiem czy serce by mi nie stanelo
  • 0

#6 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie mówią naprawdę przeróżne rzeczy, a najczęściej powtarzają to co już kiedyś słyszeli. Wątpię żeby duchy mogły przybierać formy istot cielesnych wyjętych żywcem z niskobudżetowego horroru (ze świeczką ).
A może po prostu jakiś ksiądz udaje się tamtędy na nocne spacerki, a świadkowie sobie to ubarwiają- ewentualnie jakiś samotny pijaczyna mieszkający pod mostem.
  • 0

#7 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

gustawo, jeśli mógłbyś odwiedź to miejsce z zrób jakieś fotki, wywiady z ludźmi. Wtedy będziemy mieli jakieś podstawy do dyskusji. Póki co to tylko historie. Zresztą jak dla mnie bardzo mało prawdopodobne (czyt. bajki).
  • 0

#8

miszczuskc.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w Skierniewicach, ale nie slyszalem o tym. Ciekawe, moze wartoby sie tym zainteresowac, choc watpie w ta historie.
  • 0

#9

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierze w to. Dlaczego ? Jest to historia wyciągnięta prosto z horroru.. na moście straszy ksiądz ze świecą.. za dużo się nasłuchałem już takich historii xD Nie zarzucam że autor tematu kłamie, zmyśla czy coś... ale wydaje mi się że ten temat jest zbyt mało mhmm.. dopracowany? ( :mrgreen: ). Ktoś tam @up pisał..
1.Jakieś fotki tego mostu
2.Rozmowy z ludźmi którzy rzekomo widzieli tego księdza [?]
Historia wydaje się bardzo ciekawa... Lecz czy prawdziwa? :o
  • 0

#10

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, podejrzewam, że zdjęcia niewiele dadzą. Większość wypatrzy tam jakieś twarze w chmurach, czy dziwnie ułożone kamienie, jak to zwykle bywa - wyobraźnia robi swoje ; ).

No cóż, należałoby się tam jedynie wybrać w godzinach wieczornych lub nocnych i sprawdzić to na własne oczy, zobaczyć, czy w okolicach nie mieszka może jakiś bezdomny... Ciekawie byłoby też, jakbyś dowiedział się, czy przypadkiem nie było tam jakiegoś zabójstwa lub samobójstwa.

Samymi historyjkami od osób trzecich nie warto się zbytnio sugerować. To fakt, że każdy lubi trochę ubarwić usłyszaną opowieść. Może istnieje tam po prostu jakaś stara legenda dotycząca tego mostu, która stała się powodem wymyślania przez ludzi strasznych historii...
  • 0

#11

Kira.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka historyjka dość podobna do całej reszty.

Największym absurdem dla mnie jest ten cmentarz żydowski- w rzece pod mostem go zrobili ?

Najlepszym źródłem wiedzy byłoby przeprowadzić rozmowy z osobami w podeszłym wieku zamieszkujące okolice. Jeśli by ktoś miał wiedzieć prawdę o wydarzeniach na tym moście to tylko oni- według mnie.

Oni by mogli prosto odpowiedzieć czy na moście ktoś zginął, kto zginął i w jakich okolicznościach.

Jestem pewien w 99%, że historyjki kolegów są wyssane z palca.

Jednego gonił ze świeczką, drugiego bez, przy trzeciej osobie skakał do wody- za duża rozbierzność.
  • 0

#12

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Po pierwsze: To bardzo ciekawę...
Po drugie: czy ty masz dysleksję (nie żebym cię obrażał tylko się pytam) lub może masz np. angielską klawiaturę - jednak jeśli nie to proszę abyś używał w swoich postach znaków polskich jak "ą", "ż" czy też "ę"...
Po trzecie : nie obeznaję się za bardzo w miejscowościach... mógłbyś podać mi danę tej miejscowośći (tzn. długość i szerokość geogr.). Dużo podrużuję i może udałbym się w twoje okolice! A może mieszkam nie daleko tej miejscowości. Mówię! Po prostu nie jestem zbyt obznany jeśli chodzi o miejscowości! :D

PS: Sorka za powtórzenia :P

Użytkownik m4st3r edytował ten post 31.01.2011 - 19:22

  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak to jest bardzo ciekawę i ja też dużo podrużuję :(
  • 1



#14

kmtsw.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też widziałem czarną postać. Środek nocy, jedziemy na wakacje (do Bułgarii) przez Rumunie, chcieliśmy zahaczyć o zamek Draculi. Byliśmy już blisko. Każdy kto tam był, wie jak tam jest (Transylwania) . Góry, podjazdy, zjazdy, serpentyny, gęste zalesienie. Nagle, wszyscy zobaczyliśmy wyłaniającą się zza zakrętu czarną, mocno przygarbioną postać z... Krzyżem w ręku! Stała na poboczu, spojrzała na nas, my przejechaliśmy, a ona została. Wciąż patrząc w stronę z której nadjechaliśmy. Nie było żadnej dyskusji, pojechaliśmy prosto do Bułgarii. Po paru dniach opalania się, stwierdziliśmy, że to był pop. Tak, pop, choć to obraźliwe - w końcu mocno nas wystraszył. Być może szedł do wiernego z ostatnią posługą? Niewiele w końcu brakło a nam też musiał by udzielić namaszczenia - kierowcą na jego widok wykrzyknął "ja pierd*** co to?!". Wydaję się, że wszystko jest jasne, teraz już. Niemniej, nigdy nie wróciliśmy z wakacji. Czy ktoś zajął się naszym kotem....?
  • 0

#15

paaulinka.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy ciągle jest aktualny ten wątek, w sumie trafiłam tu przez przypadek. Aczkolwiek mam wiele informacji na temat tego miejsca, jedną przeżyłam razem z dwiema siostrami. Jedna z nich przyznała że dopiero wtedy uwierzyła we wszystkie historie o tym mostku, które wielokrotnie jej opowiadałam.
Jeśli są jeszcze zainteresowani zdobyciem większej wiedzy na temat dziwnych zdarzeń mających miejsce na tym mostku, to jak będę miała chwile to z chęcią podzielę się z wami moimi doświadczeniami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych