Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apokalipsa inaczej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny artykuł ale brakuje mi trochę wyjaśnień pozatym bardzo fajnie przedstawiłaś to co wszyscy chcą odrzucić i mają nadzieje że się nie przytrafi.

Fajny artykuł ale brakuje mi trochę wyjaśnień poza tym bardzo fajnie przedstawiłaś to co wszyscy chcą odrzucić i mają nadzieje że się nie przytrafi.
  • 0

#17

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaciekawiło mnie to trochę, chodź takich podporządkować apokalipsy do dzisiejszych czasów jest bardzo dużo. Ale na logike można to podporządkować wielu wydarzeniom w przeszłości. Np około 1000r-1200r, Europa(czyli w tamtych czasach cały swiat) przeludniona, wielkie susze, niedobór ziemi - głód lenny wysyła wielkie armie "dobra"(katolickie) na walke ze "złem". w 1 wyprawie tzw. ludowej ginie gigantyczna masa wieśniaków... albo wyprawa dzieci... głowy kościoła które pewnie smażą sie w piekle. Albo IIWŚ? Iz to idealny moment, wszystko by w sumie pasowało do popisów św. Jana. Zimna wojna to już istna psychoza - coś jak teraz, tak naprawdę wielkiej tragedii nigdzie nie ma ale ze wsząt o niej słyszymy.
Taki sobie wyrobiłem tok myślenia i jestem z niego zadowolony bo daje mi siłe obronna przede tymi wszystkimi zastraszeniami... Jestem chrześcijaninem jeśli koniec nastąpi to trudno, mam nadzieje, ze nie mam czego sie bać.
Pozdrawiam
  • 0

#18

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Słyszymy pogłoski o wojnach (...) powietrzu wyczekiwanie na COŚ (ufff...)..


Czy tylko ja mam takie wrażenie, że na takie COŚ czekają ludzie każdej epoki ?


Nie tylko Ty ;) Od zawsze tak było i będzie pewnie.
  • 0



#19

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pożyjemy zobaczymy. Czekają nas ciężkie czasy i to jest pewne. Jako racjonalny ateista w kwestii końca świata muszę pozostać agnostykiem z przewagą na "nie". Drobny szczegół - Korea Płd. też prawdopodobnie jest w posiadaniu broni jądrowej. Bardziej podoba mi się idea jakoby Hillary Clinton była bestią.
  • 0



#20

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe ujecie Apokalipsy (coś innego niż nudny już Watykan, KrK itd). W moim odczuciu bestia na pewno nie jest konkretną osobą, czymś fizycznym - materialnym, czy jakaś grupa religijną. Według Apokalipsy, bestia jest czymś (z czym nie sposób walczyć) niezwykle potężnym, podporządkowującym sobie i zniewalającym (w rozumieniu nauki jaką propagował Jan) ludzkość w skali globalnej. Mi natrętnie kojarzy się ogólnie rozumiana Ekonomia.

Co do apokaliptycznej Niewiasty to nie kojarzy (mi) się Ona z pieniądzem w ogóle. W Apokalipsie jest Niewiasta mająca porodzić dziecię. Rudy smok chce je pożreć... dziecię zostaje porwane do Boga, Niewiasta ukrywa sie na pustyni, a smok wnerwiony idzie walczyć z resztą potomstwa Niewiasty... Później czytamy o przemianie niewiasty - Jan jest zdumiony jak bardzo Niewiasta zmieniła się w czasie pobytu na pustyni - siedzi w szkarłacie na bestii i upija sie winem nierządu ....

Pieniądz jako Niewiasta, ni jak nie pasuje.

Po za ujęciem Niewiasty [piszę bez bufonady] reszta intrygująca jak dla mnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych