Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie z kosmosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

miszczuskc.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie leciało o tym na TVN24 :)
  • 0

#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy wynik, który zdaje się potwierdzać wyznawany przez mnie pogląd dotyczący chemicznych podstaw ewentualnych form pozaziemskiego życia. Wiele wskazuje na to, iż ziemskie życie oparte na węglu nie jest tylko jedną z wielu, lokalną możliwością. Wygląda na to, iż życie na Ziemi jest rezultatem procesów, które z kosmicznej perspektywy były najbardziej prawdopodobne lub nawet stanowiły jedynym możliwy scenariusz przemiany materii nieożywionej w ożywioną.
  • 0



#18

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Życie biologiczne na Ziemi to nie tylko chemia i fizyka, bo materia jest tylko budulcem i sama z siebie nie przemieni się w materię ożywioną. Musi jeszcze być czynnik, który ją ożywia. I tu niestety nie zgadzamy się. :(
  • 0



#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager,
ja spojrzałem na fakty od strony naukowej i starałem zinterpretować się je w takim duchu. Teologiczną, osadzoną na gruncie wiary stronę po prostu w powyższej wypowiedzi pominąłem. Tak więc, niekoniecznie się nie zgadzamy. ;)
  • 0



#20

Daver2.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie biologiczne na Ziemi to nie tylko chemia i fizyka, bo materia jest tylko budulcem i sama z siebie nie przemieni się w materię ożywioną. Musi jeszcze być czynnik, który ją ożywia. I tu niestety nie zgadzamy się. :(


Impulsem do narodzin wszechświata było najprawdopodobniej samoistne pojawienie się określonych warunków, które niczym motor napędowy, napędziły dalszy jego rozwój.

Tak samo możemy mówić o pojawieniu się, dzięki niebywałemu zbiegowi okoliczności (w bezmiarze kosmosu o takie zbiegi okoliczności nie trudno), sprzyjających warunków do powstania życia. Jak wiemy kosmos wręcz kipi od związków organicznych, które są składnikiem materii ożywionej. Komety, meteory, obłoki gazowe i pasy asteroidów mogą posiadać wszelki niezbędny budulec. Nikt nie musi go ożywiać, według mnie potrzebne jest szczęście.
  • 0

#21

Irys.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy jesteśmy kosmitami wychodzi na to
  • 0

#22

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To akurat wydaje sie oczywiste ze pochodzimy z kosmosu chyba nikt nie przypuszcza ze od malp ewidentnie ktos mieszal w ludzkim DNA.Oczywiscie na wielu planetach moze istniec biologiczne zycie i tak jest ale inteligentne to juz inna bajka.Nie ma powodow by nie bylo rozsiane we wszechswiecie
  • 0

#23

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że jesteśmy kosmitami - mieszkańcami kosmosu ;) Każdy byt mający ciało fizyczne jest kosmitą :P Sądzenie, że my jesteśmy tylko i wyłącznie Ziemianami a cała reszta to kosmos, oprócz nas jest bzdurne x| no bo gdzie niby znajduje się Ziemia? ano w kosmosie. tak jak i każda inna planeta.
  • 0

#24

Indygo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No oczywiście, że życie na Ziemi pochodzi z kosmosu!!Tylko, że oni teraz na to wpadli no naprawdę...
  • 0

#25

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i widzicie ludzie każdy z nas zapewne chciałby zobaczyć kosmitę. Teraz wystarczy wyjść na ulicę i zaraz na jakiegoś natrafimy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych