Skocz do zawartości


Zdjęcie

dobre duchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

vito1412.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy był taki temat ale przeszukałem forum i nic nie znalazłem (Jeśli tak to przepraszam)
Od miesiąca głębi mnie głupie pytanie czy duchy mogą mieć wolną wole i czy mają takie same uczucia jak ludzie
Było wiele tamatów o złych duchach które próbowały uprzykrzyć życie ludziom ale czy jest możliwe aby człowiek mugł nawiązać więzi z duchami??
  • 0

#2

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś, słyszałam, a raczej było w programie, że człowiek zaprzyjaźnił się z duchem , ten przynosił mu gazetę i pomagał znajdywać zgubione przedmioty. Niekiedy, duch który zostaje przy bliskiej osobie, nawet nie wie, nie zdaje sobie sprawy, że robi jej krzywdę. Wręcz przeciwnie, on chce jej pomóc, może coś naprawić, jednak wychodzi mu na odwrót.
  • 0

#3

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od miesiąca głębi mnie głupie pytanie czy duchy mogą mieć wolną wole i czy mają takie same uczucia jak ludzie


To jakieś nieporozumienie. Duchy to LUDZIE - z tym, że nie posiadają już ciała fizycznego. Więc jak każdy człowiek posiadają, a właściwie ich częścią jest wolna wola i uczucia. Niektórzy pewnie spytają, dlaczego, skoro duchy mają wolną wolę, pozostają w tym świecie - otóż najczęściej nie są świadomi swojej sytuacji (myślą, że wciąż żyją).

Zainteresowanym polecam lekturę głównej trylogii B. Moena (służę pomocą na priv). Ja osobiście czytam już czwartą jego książkę, "Podróż do Ojca Ciekawości". Warto przeczytać.

"Dobre" duchy (czyli te, które wydostały się ze świata fizycznego) mogą nam pomagać z płaszczyzny astralnej, tj. właśnie np. informować gdzie co jest lub np. aranżować różne okoliczności korzystne dla nas. Działalność "złych" (czyli tych nieszczęśników, co utknęli w naszym świecie) duchów jest bardziej widoczna, gdyż są skupione na fizyczności i nieraz w nią ingerują (np. poltergeisty).

To chyba tyle ;]
  • 0

#4

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja z kolei gdzieś słyszałem, że duchy to pozostałość po duszy człowieka, z nasilonymi tymi emocjami z którymi ten człowiek umiera.
  • 0



#5

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po śmierci każdy z nas jest taki sam. Dlatego tak jak ludzie są dobrzy i źli, tak i duchy, mogą być dobre i złe. Chociaż ja osobiście uważam, że nie ma złych ludzi. Są tylko dobrzy i nieszczęśliwi.
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

człowiek zaprzyjaźnił się z duchem , ten przynosił mu gazetę i pomagał znajdywać zgubione przedmioty.

Rozumiem ,że duch może pomagać w znalezieniu zgubionych przedmiotów. Ale żeby przynosił gazetę? No chyba ,że to duch psa xD


Co do samego tematu zgadzam się z Piechem. Duchy to tak właściwie ludzie - tyle ,że nie żyją i często nie wiedzą ,że umarli. Dlaczego by więc mieli być bezwolnymi istotami?
  • 0



#7

xxxCiaraxxx.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

otóż najczęściej nie są świadomi swojej sytuacji (myślą, że wciąż żyją).


Jak w filmie "Inni"...
I zgadzam się z tą wypowiedzią. Chociaż tak naprawdę nie mamy pewności co do tego. Dowiemy się kiedy sami staniemy się "duchami"...
  • 0

#8

MoonlightShade.
  • Postów: 73
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciara skoro się zgadzasz z poprzednimi wypowiedziami to istnieje spora szansa, że jednak się nie dowiesz jak to naprawdę jest bo nawet nie będziesz świadoma swojej śmierci. :)

Pozdrawiam.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych