Skocz do zawartości


Zdjęcie

Indywidualizm a islam.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

DavisLord.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie działania nie są dyktowane przepisami koranicznymi. Zresztą wymierzanie surowej kary bez dokładnego zbadania winy jest tam wręcz zakazane. Co się tyczy np. cudzołóstwa, karanie bez ustalenia przynajmniej 4 świadków jest zabronione. Lecz zacofanie niektórych wyznawców oraz nieznajomość właśnie Koranu prowadzi do owych nadużyć.
  • 0

#17

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodziło mi tu o pewną dojżałość kulturową. Ale ok.
Więc do rzeczy.
Nie można demonizować muzułmanizmu, bo nie wszędzie dzieję się tak źle jak jest przedstawione w tej książce.


Na tym forum co chwile pada podobne stwierdzenie.
Tylko jakos nikt do tej pory nie odpowiedzial na pytanie CO ZMIENIA TEN FAKT?
Co z tego ze istnieja muzulmanie "normalni" skoro sa tez "nienormalni"? Czy to czyni tych drugich "normalnieszymi" ? Nie.
  • 0

#18

DavisLord.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że to nie oznacza.
Jednak ciągłe robienie z muzułmanów ludzi prymitywnych zaczyna już powoli być niesmaczne. Należy zrozumieć, że pewne zachowania, zwykle te u tych najbardziej zacofanych, nie należą do sztandarowych i nie powinno się wciąz utożsamiać islamu z 'terroryzmem', 'ponizaniem kobiet', itd.
  • 0

#19

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale przeciez nikt nie uogolnia. Zawsze podawane sa KONKRETNE przypadki, KONKRETNI ludzie i KONKRETNE wydarzenia.
  • 0

#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko jest konkretne. Ale przedstawiając jedynie złe fakty o jakiejś społeczności, oczywistym jest, że jej wizerunek się znacznie pogorszy.
  • 0



#21

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To samo, ba nawet po stokroć gorsze rzeczy, robi się w tematach o chrześcijaństwie i jakoś nikt się nie burzy. Naprawdę nie wiem od czego to zależy :) Lecz nie o tym tutaj.


Takie tematy mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, które w mediach są ciągle niestety tematem tabu.
  • 0



#22

DavisLord.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A trudno jednak nie przyznać, że islam jest przedstawiany właśnie w tym bardzo niekorzystnym świetle. Dość propagandowe.

To samo, ba nawet po stokroć gorsze rzeczy, robi się w tematach o chrześcijaństwie i jakoś nikt się nie burzy. Naprawdę nie wiem od czego to zależy Lecz nie o tym tutaj.

Nigdy się nie burzy i to bardzo niedobrze.
  • 0

#23

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jasne strony zna się zawsze, o tych drugich trzeba niestety mówić głośno, a czego się nie robi [Polityczna poprawność zniszczy ten świat.] - jednak nikt tu nie podważa podstaw ich wiary raczej (co się czyni innym, wspomniałem zresztą), to jest ważne.
  • 0



#24

DavisLord.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie poprawność polityczna, a zwykły rozsądek.
  • 0

#25

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie do końca się z tym zgadzam obserwując co się na zachodzie dzieje, co ludzie z innych krajów mówią.
Czy zdrowym rozsądkiem jest też jechanie po rzeczy A, pomijając B i C. Usprawiedliwiając B,C zasadą 'a u A też biją murzynów' choć jest to widocznie błędne? Ten 'zdrowy rozsądek' zgubi nas.
  • 0



#26

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko jest konkretne. Ale przedstawiając jedynie złe fakty o jakiejś społeczności, oczywistym jest, że jej wizerunek się znacznie pogorszy.


Sluchaj, na tej zasadzie to mozna snuc piekne opowiastki o kanibalach albo seryjnych mordercach bo "trzeba tez cos dobrego o nich powiedziec".
Jesli zlych faktow jest tak duzo to czyj to problem? Moj zeby o tym nie mowic czy moze spolecznosci, ktora nie potrafi (a nawet nie chce) tego wyeliminowac.


To nie poprawność polityczna, a zwykły rozsądek.


Jasne. Dzieki takim jak ty do wladzy doszedl kiedys Hitler bo "zwykly rozsadek (czyt. STRACH) zabranial go krytykowac".
  • 0

#27

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sluchaj, na tej zasadzie to mozna snuc piekne opowiastki o kanibalach albo seryjnych mordercach bo "trzeba tez cos dobrego o nich powiedziec".

Porównujesz Muzułmanów (wszystkich, z Turcji, Tunezji, Maroka, Pakistanu, Afganistanu i wieelu innych krajów), do kanibali i seryjnych morderców? Jest pewna bardzo istotna różnica, seryjny morderca jest zły z samego faktu bycia seryjnym mordercą, natomiast muzułmanin tylko z faktu bycia muzułmaninem nie może być postrzegany jako zły.

Ależ ja nie mam nic przeciwko, żeby krytykować nikczemne zachowania kogokolwiek. Tylko trzeba zachować umiar, i przedstawić rzetelne informacje bez propagandy.
  • 0



#28

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest naprawdę wielki problem, już od jakiegoś czasu przyglądam się tej sprawie w mediach, lecz moje poglądy są niczym dla innych, bo nawet społeczeństwo polskie uważa iż nie należy się zagłębiać w to co jest gdzieś daleko. A przecież to też ludzie, nie ważne że daleko, człowiek to człowiek. A pozatym to kiedyś, i kto wie? może już całkiem niedługo, do nas się przenieść. Przecież już każą gdzieś tam w świecie krzyże ściągać, by nie urazić gości muzułmanów. Jednego jestem pewna, ja nie potrafiłabym się dostosować do ich norm. Miałam kiedyś kolegę-islamiste, i był to facet w porządku, bez uprzedzeń do kobiet, ale to tylko jednostka, a może i dlatego że w Polsce wychowany.
  • 0

#29

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Religia. O ile swiat bylby zdrowszy bez tych ceregieli. Ale nie ludzie musza miec sie do kogo wyplakac jak im cos sie dzieje, albo na kogo zrypac winy jesli cos nie wychodzi "to nie moja wina! bog tak mnie skonstruowal". Przedewszystkim jednak musza miec te sznureczki do wladzy, a postraszenie dziwna ksiazka napisana przez jakis prehistorycznych capow jest nadal najlepsza forma wymuszenia posluszenstwa.
Araby to juz wogole podupcone towarzystwo, wszystko ich boli. Jeszcze troche, a za przejscie obok meczetu bez oddania holdu allaszkowi beda biczowac i kamienowac.

Religia w sumie jest w jakims stopniu ograniczeniem umyslowym. "Nie zrobie tego bo religia mi zabrania" rownie dobrze mozna powiedziec, nie zrobie tego bo ziomale z domkow z gowna opisali swoje odczucia po narkotykach.

A zeby tak od tematu nie odbiegac do konca to zabijanie w imie zasad "moralnych" badz religii jest najbardziej zalosna swera istnienia ludzkiego do tej pory. Nie sadze zeby czlowiek wspial sie na taki poziom kretynizmu i wymyslil cos jeszcze bardziej zenujacego i debilnego.
  • 0

#30

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co grozi kobiecie, która pije w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zwykły sok? Jeśli pije go w czasie muzułmańskiego postu - ramadanu, może spędzić w więzieniu nawet miesiąc. Na szczęście sąd był wyrozumiały i uznał, że rosyjska turystka, jako niewierna, nie zna prawa, dlatego wystarczy, że 28-latka za swoją nieznajomość Koranu zapłaci jedynie równowartość około 600 złotych kary i uniknie więzienia.

28-letnia Rosjanka piła spokojnie sok na stacji benzynowej. Zatrzymała ją policja religijna i wtrąciła do aresztu. Okazało się, że złamała 313. artykuł prawa karnego, czyli... piła sok w trakcie postu, gdy każdy prawowierny muzułmanin nie może, od świtu do zachodu słońca, nic jeść ani pić - pisze rosyjska "Prawda".

Kobiecie groził nawet miesiąc więzienia i równowartość ponad 1000 złotych grzywny. Sad jednak uznał jej nieznajomość prawa za okoliczność łagodzącą. Dlatego po zapłaceniu tysiąca dirhemów grzywny(około 600 złotych) mogła cieszyć się urlopem.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowiły w tym roku nauczyć turystów szacunku dla prawa muzułmańskiego. Policjanci przestali więc patrzeć przez palce na ludzi łamiących szariat i zaczęli zatrzymywać nieodpowiednio ubrane panie, czy też tych, którzy nie przestrzegają postu.


dziennik
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych