Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA retuszuje zdjęcia z MARSA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#361

skiaba21.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam a czy możecie mi pokazać jakieś ciekawe zdjęcia z marsa wczytałem o tej konstrukcji przypominającej swinksa na marsie to wszystko to bajki tak??

A co do zdjęć z satelity łazików gdzie można takie coś po oglądać
  • 0

#362

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu:PHOTOS FAKE MARS CURIOSITY NOVEMBRE 2012
Czas trwania: 8:00
Polska lokalizacja: Nie
Tagi: NASA, oszustwo, retusz zdjęć, mars, curiosity
Krótka recenzja:
Film przedstawia porównanie dwóch zdjęć z misji łazika Curiosity- oryginalnego i "oficjalnego" zretuszowanego przez NASA.



CZEMU TO ROBIĄ !?

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 24.01.2013 - 22:21

  • -9



#363

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze jaki miałby sens "ucinanie" małych części kamyków. Nawet osoby zawodowo wyszukujące teori spiskowych nie dopatrzyłyby się w tych kamykach nic nadzwyczajnego Po drugie jaki miałby sens udostępniania publiczne zdjęcia, a później poddawanie go retuszowi? Internet jest zbyt chłonny, aby wycofać się z wcześniej przekazanych informacji.

A teraz wyjaśnienie.

Inny wygląd kamyków wynika z perspektywy(zdjęcia były robione z innych pozycji). Nie będę dokładnie tego analizował, bo temat perspektywy był nie raz już tłumaczony na tym forum, głównie w tematach o lądowaniu na księzycu.
Różne kolory zdjęć mogą wynikać z kilku rzeczy:
-Zdjęcia w wysokiej jakości nie mogą być przesyłane przez 24 na dobę. Tylko w odpowiednich momentach(jak inna satelita znajduje się w zasięgu Curiosity). Tak zdjęcia są generalnie słabej jakości, a jedynie część zdjęć z opóźnieniem jest przesyłana w wyższej jakości
-Nie wiem jak Curiosity, ale wcześniejsze łaziki miały czarno białe aparaty, więc filtr koloru był nagładany przez NASA w "photoshopie". A to jest zawsze sprawa umowna :).
  • 0

#364

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film przedstawia porównanie dwóch zdjęć z misji łazika Curiosity- oryginalnego i "oficjalnego" zretuszowanego przez NASA.

CZEMU TO ROBIĄ !?


Szkoda słów na komentowanie takich bzdur. Autorzy tych "rewelacji" są ignorantami i nie mają pojęcia o temacie.

Czemu to robią?
  • 4



#365

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przedstawiłem tylko film, czekałem właśnie na komentarz Dagera :)
  • 0



#366

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może te skały chodzą, tak jak w filmie Apollo 18?

Swoją drogą temat dosyć ciekawy. Kiedyś był taki świetny artykuł ale za cholerę nie potrafię go znaleźć...
  • 0



#367

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjecia te roznia sie sposobem zapisu, kompresja etc. Kazde zdjecie nie musi byc zapisywane w 32 bitowej przestrzeni barwnej, to wyglada jakby ktos porownywal ikonke podgladu ze zdjeciem oryginalu . Sonda moze robic ze zdjecia "miniature podgladową" i wysylac je z ograniczona iloscia kolorow i duza kompresja, a pozniej wysyla wieksze foto ktore przesyla sie 3 dni.
wg mnie zadnego "halo" w tym nie widze. A tak poza tym wiatry wieja - piaski sie przemieszczaja...
  • 0

#368

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cały wątek był o tym, nie mogłeś tam napisać?

http://www.paranorma...djecia-z-marsa/

Połączyłem.
/Connor

  • 0

#369 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

jak ludzie wyruszą na marsa to się już nic nie ukryję, prawda zawsze wychodzi na wierzch.

Użytkownik mroova edytował ten post 22.06.2013 - 15:23

  • 0

#370

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak ludzie wyruszą na marsa to się już nic nie ukryję, prawda zawsze wychodzi na wierzch.



może dlatego nie wyruszą ?
problemy techniczne, finansowe itd. "uniemożliwią" to ...
  • 0

#371

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mi się wydaje że kiedyś wyruszą. A jak już tam będą to NASA będzie im mogła zagrozić, że jeśli tylko pisną choćby słówko to koniec z dostawami żywności, zaopatrzeniem i radźcie sobie sami (bo na całe życie zapasów raczej w jednym lądowniku nie wezmą).
  • 0

#372

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tym ludziom by nie zależało, bo podróż na Marsa i tak byłaby podróżą w jedną stronę. Z drugiej strony NASA stracilaby materiał badawczy (rozród w kosmosie) i relacje ludzkim okiem.

Użytkownik Box edytował ten post 22.06.2013 - 23:19

  • 0

#373

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli na Marsa polecą Chińczycy, to decyzje będą w rękach Chińskiej Agencji Kosmicznej a nie NASA. :mrgreen:


Jeśli zaś chodzi o kolory marsjańskiego krajobrazu, to najwłaściwiej będzie oceniać najnowsze zdjęcia z MSL "Curiosity".

Przypominam link: http://curiosityrover.com/
  • 1



#374

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia dlaczego NASA miałoby ukrywać tego typu rewelacje - jak niebieskie niebo, prymitywne formy życia, etc. Rozumiałbym i popierał ukrywanie prawdy, gdyby istniały tam zaawansowane, inteligentne formy życia - ujawnienie tego byłoby zbyt niebezpieczne dla bezpieczeństwa publicznego. Żeby przypomnieć tylko rok 1938 i Wojnę Światów. ;) Przez dziesiątki lat ludzi karmiono powieściami, filmami o wojnach z kosmitami, i kosmitów z innymi kosmitami. Nietrudno przewidzieć skutki reakcji tak zwanej "świadomości społecznej". W takich sytuacjach tworzy się w tłumie jakiś rójumysł.
  • 0

#375

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem powinno być wręcz odwrotnie - nie tajemnicą jest, że NASA od zakończenia zimnej wojny przestało być oczkiem w głowie rządu USA, co skutkuje mniejszym finansowaniem, podnoszą się równiez przy okazji większych projektów głosy, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, że nie przynosi żadnych wymiernych korzyści etc.

A teraz wyobraźcie sobie, że NASA ogłasza iż na marsie znaleziono jakieś formy życia / jest tam przyjaźniej dla nas niż sądziliśmy - nagły wzrost entuzjazmu społecznego, zwiększony budżet, olbrzymi prestiż agencji i kraju.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych