Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzechy Pisma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#61

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

vkali przerażasz mnie.

jednym mrugnięciem oka twój Bóg mógłby zmienić świat, ale nie, on woli się drapać po tyłku.

stworzył kiepski świat, jak w SimCity i teraz gdzieś uciekł :)
  • 0



#62

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo to rodzaj wolnej woli typu - pieniądze albo życie. Jak mówiłem sprzeciw w ostatecznym rozrachunku kończy się niewesoło.


..no widzisz taki mało wesoły świat dla siebie oraz swoich bliskich stworzyłeś wraz z innymi [śpiącymi]

Nie nakazał, mógłby go po prostu nie dawać takiego prawa.


..czyli chciałbyś by utworzył cię kukłą? ...ale jak widzę ty bez jego uczynienia zdołałeś się w większosci takim uczynić

Wolna wola - tak, wzajemne zadawanie cierpień - nie.


..to czemu tego nie czynisz,...czy mozesz mi powiedziec czym się karmisz?

Bill Gates oddając cały swój majątek mógłby nieco poprawić sytuację w Afryce


..przecież wiekszą pomoc już ludzie organizują..i co z niej?...czemu nie jest im bogaciej, wiesz?

a taki JHWH drapiąc się po tyłku może sprawić, że z całej Ziemi zniknie cierpienie. To ma być hojność?


..czyli nie dość, że sam chcesz być lalką w czyichś rękach, to jeszcze żądsz, by bóg był lalkarzem,..tylko dla ciebie czy dla wszystkich innych żadasz by on był lalkarzem, a oni lalkami, ..i ty mówisz że jesteś dobry i chcesz dobrze? ..czy tylko chcesz nam to wmówić?
  • 0

#63

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..czyli nie dość, że sam chcesz być lalką w czyichś rękach, to jeszcze żądsz, by bóg był lalkarzem,..tylko dla ciebie czy dla wszystkich innych żadasz by on był lalkarzem, a oni lalkami, ..i ty mówisz że jesteś dobry i chcesz dobrze? ..czy tylko chcesz nam to wmówić?


widzę, że to taki trochę einsteinowski bóg, o którym mówisz
  • 0



#64

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

vkali przerażasz mnie.

jednym mrugnięciem oka twój Bóg mógłby zmienić świat, ale nie, on woli się drapać po tyłku.

stworzył kiepski świat, jak w SimCity i teraz gdzieś uciekł :)



..czyżbyś chciał nam powiedzieć, że nie bałbyś sie takiego Potwora, który wg swoich zachcianek decydowałby o istnieniu lub nieistnieniu nie tylko ciebie ale wszystkich innych oraz wszystkiego co stworzył,..czy na prawdę chciałbyć grać oraz chciałbyś doswiadczać takigo simcity na realno?....czy nie wystrcza ci ta gra, którą grasz wraz z innymi śniącymi, że potrzebujesz w niej więcej potwornosci?
  • 0

#65

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..czyżbyś chciał nam powiedzieć, że nie bałbyś sie takiego Potwora, który wg swoich zachcianek decydowałby o istnieniu lub nieistnieniu nie tylko ciebie ale wszystkich innych oraz wszystkiego co stworzył,..czy na prawdę chciałbyć grać oraz chciałbyś doswiadczać w takigo simcity na realno


myślałem, że twój Bóg jest miłosierny, chociaż po moich cytatach z ST faktycznie można się nad tym zastanowić
  • 0



#66

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

myślałem, że twój Bóg jest miłosierny, chociaż po moich cytatach z ST faktycznie można się nad tym zastanowić


..mój i twój bóg jest miłosierny,..ale czy takim jest twój Bóg to ty sam wybierasz i decydujesz dla siebie i twoich [bliskich] co [są] z tobą
  • 0

#67

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

myślałem, że twój Bóg jest miłosierny, chociaż po moich cytatach z ST faktycznie można się nad tym zastanowić


..mój i twój bóg jest miłosierny,..ale czy takim jest twój Bóg to ty sam wybierasz i decydujesz dla siebie i twoich [bliskich] co [są] z tobą


jakbyś nie zauważył - jestem ateistą, a więc nie ma czegoś takiego jak "mój bóg"
  • 0



#68

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

..no widzisz taki mało wesoły świat dla siebie oraz swoich bliskich stworzyłeś wraz z innymi [śpiącymi]

Powiedz mi co twoja wypowiedz ma wspólnego z tym co napisałem? Ja nic nie stwarzałem, podobno "Wszechmocny" stworzył wszystko, dlatego odpowiedzialność spada także na niego. Kilka zmian w tym beznadziejnym projekcie, a już byłoby o niebo lepiej.

..czyli chciałbyś by utworzył cię kukłą? ...ale jak widzę ty bez jego uczynienia zdołałeś się w większosci takim uczynić

Jaką znowu kukłą? Powtórzę to co napisał zak: "moja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie wolnosc innych". Wolna wola z wyjątkiem możliwości zadawania cierpień innym i ograniczania cudzej wolności.

..to czemu tego nie czynisz,...czy mozesz mi powiedziec czym się karmisz?

Czego nie czynię? Zresztą co da to, że będę tak czynił skoro inni robią to bez oporów i to jest właśnie problem.

..czyli nie dość, że sam chcesz być lalką w czyichś rękach, to jeszcze żądsz, by bóg był lalkarzem,..tylko dla ciebie czy dla wszystkich innych żadasz by on był lalkarzem, a oni lalkami, ..i ty mówisz że jesteś dobry i chcesz dobrze? ..czy tylko chcesz nam to wmówić?

Nie chcę być żadną lalką, chce być wolną i rozumną istotą nie doznającą od podobnych istot cierpień.

..mój i twój bóg jest miłosierny


U chrześcijańskiego Boga brak na to poparcia w czynach.
  • 0

#69

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę być żadną lalką, chce być wolną i rozumną istotą nie doznającą od podobnych istot cierpień.


widzisz --IO--, mamy pecha, ponieważ nasz świat stworzył bezmózgi bałwan
  • 0



#70 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Bill Gates oddając cały swój majątek mógłby nieco poprawić sytuację w Afryce

a mżoe Aftyka powinna sama poprawic sytuacje a nie liczyc na Bill'a G ??

Trzebaby ruszyć muzgownicą i stwierdzić że mnożenie sie jak króliki,
posiadanie 11 dzieci (standard) w Etiopii przy obecnym stanie rzeczy nie ma sensu,

mogliby też ruszyć inną częscią ciała i wziąc sie do roboty, przestać patrzeć na białych ludzi jak na wybawców którzy pieniadze biorą z powietrza i istnieją na świecie tylko po to by pomagać afryce.

My tu w Europie i usa lubimy sobie wojny światowe urządzać, napadać na inne kraje bo brakuje ropy, a i ze sprzętem
wojskowym nie ma co robić, po co ma sie zmarnować.



--

Zwalanie na Boga spraw głodu i wojen na świecie nie ma sensu.
To nie bóg jest odpowiedzialny za ten burdel co jest, to ludzie.
  • 0

#71

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smieszny temat, smieszny autor :lol

O co ci w ogole chodzi? Co chcesz osiagnac? Walisz tyle nienawisci w chrzescijan, ktorzy nic zlego ci nie zrobili.
Wyjezdzasz z tym ze w jakiejs ksiazce sa zle rzeczy napisane. Poczytaj moze jakis dobry thriller to bedziesz mogl potem podobny temat stworzyc :lol
Klocisz sie z ludzmi, ze Bog jest do dupy bo swiat jest do dupy. Ale kto kreuje ten swiat? LUDZIE, ktorym Bog dal wolna wole i mozliwosc wyboru. To ze ludzie dokonuja zlych wyborow to wina ludzi, a nie Boga. Jesli przy tym powoluja sie na jego imie (jak np. muzulmanie), tym gorzej.
A o prehistorycznych bajkach z inkwizycjami to w ogole szkoda gadac. Nie umiesz zauwazyc ze juz sie to nie zdarza bo wyciagnieto wnioski.

Co jakis czas pojawia sie na tym forum nawiedzony ateista, najezdzajacy na chrzescijan.
Skoro taki z ciebie ateista to powinienes:
a) miec gdzies wiare innych
b) jesli nie potrafisz a) - najezdzac z rownym zapalem na inne religie

Nie robisz ani a) ani b) wobec tego jestes zwyklym antyklerykalem, do tego ze slaba argumentacja i zapewne maloletnim.
Zwyklym upierdliwym nienawistnym kolesiem, ktory nie wiadomo po co truje innym o religii.
"Nawracasz" innych na ateizm ale twoja metoda nie sa zadne argumenty (zreszta argumenty odpadaja jesli jest mowa o czyms abstrakcyjnym, a tym jest wiara wiec tak naprawde ateista nie powinien miec nic do gadania w rozmowie z czlowiekiem wierzacym bo i o czym?) tylko glupia nienawisc i nawijanie co tez zlego ci wstretni chrzescijanie zrobili kiedys tam lub co tez ohydnego jest napisane w ich Biblii. Na co ty liczysz taka postawa?

A w ogole to jest to forum o zjawiskach paranormalnych a nie milosnikow czasopisma "Fakty i Mity", wiec chyba pomyliles adresy w internecie.
  • 0

#72

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzebaby ruszyć muzgownicą i stwierdzić że mnożenie sie jak króliki,
posiadanie 11 dzieci (standard) w Etiopii przy obecnym stanie rzeczy nie ma sensu,


no tak, ale dlaczego JP II zasugerował nie używania prezerwatyw w Afryce?

Zwalanie na Boga spraw głodu i wojen na świecie nie ma sensu.
To nie bóg jest odpowiedzialny za ten burdel co jest, to ludzie.


tu nie chodzi o żadne zwalanie, chodzi o to, że gdyby Bóg faktycznie istniał na świecie byłoby zapewne lepiej
  • 0



#73

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@CriticalErr0r
Odczepcie sie w końcu od tej Afryki to był jedynie przykład... Przykład ludzkiego cierpienia.

A tak BTW to też uważam, że są zbyt zależni w tej kwestji od pomocy z zewnątrz.

Zwalanie na Boga spraw głodu i wojen na świecie nie ma sensu.
To nie bóg jest odpowiedzialny za ten burdel co jest, to ludzie.

Bóg jako stwórca wszystkiego odpowiada za swoje twory. Stworzył je takie, że krzywdzą siebie nawzajem.
  • 0

#74

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Smieszny temat, smieszny autor :lol

O co ci w ogole chodzi? Co chcesz osiagnac? Walisz tyle nienawisci w chrzescijan, ktorzy nic zlego ci nie zrobili.
Wyjezdzasz z tym ze w jakiejs ksiazce sa zle rzeczy napisane. Poczytaj moze jakis dobry thriller to bedziesz mogl potem podobny temat stworzyc :lol
Klocisz sie z ludzmi, ze Bog jest do dupy bo swiat jest do dupy. Ale kto kreuje ten swiat? LUDZIE, ktorym Bog dal wolna wole i mozliwosc wyboru. To ze ludzie dokonuja zlych wyborow to wina ludzi, a nie Boga. Jesli przy tym powoluja sie na jego imie (jak np. muzulmanie), tym gorzej.
A o prehistorycznych bajkach z inkwizycjami to w ogole szkoda gadac. Nie umiesz zauwazyc ze juz sie to nie zdarza bo wyciagnieto wnioski.

Co jakis czas pojawia sie na tym forum nawiedzony ateista, najezdzajacy na chrzescijan.
Skoro taki z ciebie ateista to powinienes:
a) miec gdzies wiare innych
b) jesli nie potrafisz a) - najezdzac z rownym zapalem na inne religie

Nie robisz ani a) ani b) wobec tego jestes zwyklym antyklerykalem, do tego ze slaba argumentacja i zapewne maloletnim.
Zwyklym upierdliwym nienawistnym kolesiem, ktory nie wiadomo po co truje innym o religii.
"Nawracasz" innych na ateizm ale twoja metoda nie sa zadne argumenty (zreszta argumenty odpadaja jesli jest mowa o czyms abstrakcyjnym, a tym jest wiara wiec tak naprawde ateista nie powinien miec nic do gadania w rozmowie z czlowiekiem wierzacym bo i o czym?) tylko glupia nienawisc i nawijanie co tez zlego ci wstretni chrzescijanie zrobili kiedys tam lub co tez ohydnego jest napisane w ich Biblii. Na co ty liczysz taka postawa?

A w ogole to jest to forum o zjawiskach paranormalnych a nie milosnikow czasopisma "Fakty i Mity", wiec chyba pomyliles adresy w internecie.


rozśmieszasz mnie :D i tylko się zastanawiam dlaczego jakiś ateistyczny moderator się tobą jeszcze nie zajął

Co jakis czas pojawia sie na tym forum nawiedzony ateista, najezdzajacy na chrzescijan.
Skoro taki z ciebie ateista to powinienes:
a) miec gdzies wiare innych
b) jesli nie potrafisz a) - najezdzac z rownym zapalem na inne religie


jestem zbyt wrażliwy aby pozwolić milionom ludzi żyć w zabobonnej ciemnocie

sam jesteś małoletni, co widać po twoim światopoglądzie

Zwyklym upierdliwym nienawistnym kolesiem, ktory nie wiadomo po co truje innym o religii.


nie obrażaj mnie

powiedział co wiedział, no cóż, najlepszą formą obrony jest atak
  • 0



#75

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozśmieszasz mnie :D i tylko się zastanawiam dlaczego jakiś ateistyczny moderator się tobą jeszcze nie zajął


Bingo! :lol
Tylko ktos o innych pogladach moze mi dac warna bo nie mozna sie przyczepic do formy. Jedynie do tresci, a ty pokazales dobitnie ze chcialbys karac ludzi za poglady. Zenujace.

Miedzy nami taka roznica, ze ciebie mozna ukarac za agresje i nienawisc, mnie nie bo jestem od niej daleki.
Walisz obelgami w ludzi, obrazasz ich oraz ich inteligencje (pewnie i tak nie zrozumiesz :lol )
A zreszta, ide na obiad :lol
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych