Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda na temat głodu na świecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Statystycznie na jedną Polkę przypada 1,27 dziecka. Średnia dla UE to 1,5 dziecka, co i tak spowoduje, że każde następne pokolenie będzie mniejsze o 1/4.


To w sumie dobrze. Wystarczy popatrzeć na Finlandię tylko 5mln ludzi i jednocześnie jedno z najbogatszych państw świata.
  • 0

#17

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie będzie dobrze. Im mniej dzieci się rodzi tym będzie mniej osób zdolnych do pracy w przyszłości. Konsekwencje będą takie, że społeczeństwo będzie coraz starsze i na jednego pracującego przypadnie kilku emerytów i rencistów. Grupa pracujących nie będzie już w stanie sponsorować emerytów. Będzie trzeba wtedy podnieść wiek emerytalny i składki na świadczenia możliwie jak najwięcej, wypłacać głodowe emerytury, albo wszystko na raz. Inaczej cały budżet pierdyknie niczym domek z kart.
Populacja Finlandii zawsze była niska, co znacznie ułatwiło wprowadzanie reform w tym kraju. Im mniejszy kraj, tym łatwiej nim rządzić.
  • 0



#18

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lewacka propaganda. Jacy my biali jesteśmy fe bo przez nas głodujący nie potrafią skrawka ziemi uprawić. Wystarczy 20-25 arów i cała rodzina bez problemu wyprodukuje tyle ziemniaków, że sama nie przeje.


Śmieszy mnie postrzeganie świata przez rzekomą "lewackość" , albo "prawicowiość". Dla mnie świat jest neutralny pod tym względem. Staram się zrozumieć sytuację poprzez postawienie siebie w roli drugiego człowieka, co pozwala na zrozumienie jego problemu. Problem jest następujący - przez 2000 lat ludzkość żyła mniej więcej na jednym poziomie rozwoju. Potem w 200 lat nastąpił niesamowity rozwój w jednej części świata. Reszta została w tyle.
Są na Ziemi dwa skrajne światy. Teraz trzeba zasypać przepaść.

Powiem nawet prościej. Wyobraź sobie, że teraz opuszczasz swój dom z wszystkimi wygodami i przenosisz się do takiego domku:

http://www.misja-kam...lona_0998_d.jpg
http://lh6.ggpht.com...8o/DSC02714.JPG

Ciekawy jestem jak długo byś wytrzymał w takim przybytku za mniej niż 1 dolara dziennie :D

Mogę się jeszcze założyć, że jakby w tym kraju trwała jakaś wojna, tak jak np. w Somalii, to byś był pierwszym do bitki z siłami rządowymi :D

I ty to nazywasz "Lewacka propaganda" :D
Zacznij myśleć sam, nie kieruj się ideologią frakcji politycznych.

Dołączona grafika
  • 0

#19

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Duża liczba dzieci w biednych krajach to naturalna kolej rzeczy, więcej potomstwa = większe szanse że któreś przeżyje, w bogatym świecie szanse że jedno czy dwa przeżyją jest wystarczająco duże więc więcej produkować nie trzeba.
Zbrojenia nie mają niewiele wspólnego z tym że Afryka jest biedna. Co, te pieniądze dać Afryce i będzie ok? Przecież to czysty populizm. W tej chwili chyba tylko Chiny prowadzą racjonalna politykę w Afryce inwestując tam w infrastrukturę, nowe technologie itd, oczywiście ma to na celu uzależnienie sobie Afryki i zdobycie tanich surowców ale dzięki temu Afryka wiele zyskuje. Świat zachodni potrafi tylko wysyłać misje humanitarne które nic nie dają i są doraźne. Tylko rozsądne prawicowe-kapitalistyczne rządy mogą poprawić sytuację biednego kraju, a niestety w takich warunkach albo rządzą lewicowi dyktatorzy albo demokratycznie wybrani socjaliści obiecujący gruszki na wierzbie.

W Korei południowej (kapitalizm) więcej jedzenia trafia na śmietnik niż w północnej (komunistycznej) do brzuchów obywateli, to wystarczy za dowód że system gospodarczy, a nie dieta, czy zagraniczna pomoc finansowa jest najważniejszy.
  • 0

#20

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mortyr napisał:

Śmieszy mnie postrzeganie świata przez rzekomą "lewackość" , albo "prawicowiość". Dla mnie świat jest neutralny pod tym względem. Staram się zrozumieć sytuację poprzez postawienie siebie w roli drugiego człowieka, co pozwala na zrozumienie jego problemu.

Z całym szacunkiem, ale chyba nastąpiło pewne nieporozumienie. Lewacką propagandą nie jest stwierdzanie, że głód na świecie istnieje. Chodzi o wymowę tekstu. Znowu jakiś totalniak zabiera się za ustalanie jak ma funkcjonować reszta świata, i to jest właśnie lewacka propaganda. Dowodem na upadek naszej cywilizacji jest to, że takie plany nie wzbudzają w ludziach przerażenia, ludzie nie dostrzegają zagrożenia jakie niosą takie idee jak ta wyrażona w tym tragicznym tekście.

Ktoś wymyślił sobie, że istnieje sposób odgórnego ustalenia jaką żywność należy, a jakiej nie należy produkować i jak ją rozdzielać, żeby "było dobrze" I to - o zgrozo - jak rozumiem na całym świecie. A raptem dwóm chyba użytkownikom zapaliła się lampka ostrzegawcza - i słusznie, bo to faktycznie jest lewacka propaganda, wstęp do kolektywnej kontroli i planowania.

Całe zagadnienie opisał dogłębnie Friedrich von Hayek w książce "Droga do zniewolenia", tam właśnie opisuje jak odgórne planowanie w gospodarce implikuje socjalizm w różnych postaciach i w jaki sposób nieuchronnie pozbawia się w ten sposób człowieka wolności. I tu przykład jest konkretny - w imię "sprawiedliwości na świecie" i "walki z głodem" możesz jeść to, co planista pozwolił wyhodować, żadnego mięsa. Ciekawe jak ma przebiegać produkcja żywności w takim świecie, jak rozumiem bez centralnego planowania się nie obędzie, bo zaraz znowu jakieś zaplute karły reakcji i kontrrewolucja zaczną cichcem, prywatnie produkować mięso...

Oczywiście własność w zakresie produkcji żywności również musi być zlikwidowana, bo skoro nie można produkować czego się chce, tylko taką żywność jaką akurat zezwala produkować planista, to nie dość, że właściciel nie może zrobić ze swoją rzeczą tego co chce, a wręcz musi zrobić to, co odgórnie zaplanowano.

Hayek w swojej książce pisze również, że podobne inicjatywy najczęściej wychodzą od różnych poprawiaczy świata,którzy mają przede oczami jakiś swój szlachetny cel i temu celowi chcą podporządkować resztę świata i zarządzać światem tak, aby ten cel osiągnąć. Oczywiście taki ktoś nie jest w stanie ogarnąć złożoności świata, bezcelowości takiego działania i katastrofy do jakiej zmierza.
  • 0

#21

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam ciekawy filmik, który może rozwinąć dyskusję:

Irtokte Gun market in Mogadishu, Somalia



I jeszcze jeden:

Who will Save Somalia?


  • 0

#22

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odniose się do jednego z pierwszych postów w tym wątku

Zamiast wysyłać bezcelowo ciągle jedzenie do Afryki, powinni zacząć pomagać im się usamodzielniać.


Jak już gdzieś pisałem, Europa, Ameryka, Azja, wszyscy próbowali dac już wędke głodujacym. I co? No właśnie nico. Szczególnie czarne ludzie upodobali sobie leniuchowanie i wszystko na gotowe. Tam człowiek bogaci się jak chce coś zrobic. Sama chęc wystarczy. A mimo to im się nie chce. Wolą raz na tydzień zjeśc, niż samemu coś zrobic, dostac kase i nie to że życ normalnie. Życ w pełnym dostatku. Gdzieś leciało o tym jak pewna wioska jako tako uspołeczniona znajdowała się obok kopalni jakichś kamieni szlachetnych. Od wieków ludzie wiedzieli że tam są ale nic z nimi nie robili. W końcu jakiś wyjątek postanowił trochę popracowac. Ludzie śmieli się z niego że pracuje, nie ma chwili wolnej. Po roku, kopalnia była jego, a on miał pieniądze z dotacji dla firm rozwijających się. Dar z nieba, bo praca dla kilku okolicznych wiosek. Ale nie. Dalej woleli leżec i czekac na pomoc czerwonego krzyża niż ruszyc tyłek. Kopalnia zatrudniała ludzi nawet z innego kraju chcących pracowac i porządnie zarabiac. Przyjaciele z wioski nagle dostrzegli w przedsiębiorcy interes i prosili go o pieniądze. Dawał im chyba jakiś czas ale w końcu przestał bo wszystko tracili na zbędne rzeczy jak ich dzieci głodowały. Wtedy zaczeli go wyzywac i oskarżac o brak serca. Zaczeli chyba go rozkradac czy coś

Końca nie pamiętam ale historia obrazuje lenistwo ich i jednak niechęc do normalnego życia. Może potrzebują czasu, mam nadziej że to się zmieni

Edit. Jeszcze nie wspomniałem o łatwiźnie jaką jest mordowanie i kradzież. Chocby mnóstwo gangów po całych stanach. Pociecza mnie fakt że już prawie 50% amerykanó jest czarnoskórych, a jak tak dalej pójdzie to Stany oleją wszystko i zaczną leniuchowac :lol3:
  • 0

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak niestety z murzynami jest. Mój wujek ma firme budowlaną w Kanadzie. Wykonuje garaże w tych wielkich osiedlach domków jednorodzinnych. Zatrudnia tylko Polaków. Mówił, że zagonić murzyna do pracy to jest święto.
Wywalić go jeszcze trudniej, bo oskarży o dyskryminacje.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych