Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zostań Astronautą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Europejska Agencja Kosmiczna po raz pierwszy od 1992 roku rekrutuje astronautów. Jeszcze do 15 czerwca szansę zaciągnięcia się do kosmicznej służby mają także Polacy. Rekrutacja rozpoczęła się 19 maja i potrwa do 15 czerwca. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) szuka ludzi utalentowanych, którzy chcieliby zaciągnąć się do Europejskiego Korpusu Astronautów. To rzadka okazja, bo ostatni zaciąg był w 1992 roku. Pierwszy rok to wypełnienie formularza online oraz załączenie pomyślnie ukończonego testu medycznego dla pilotów cywilnych. Spośród chętnych agencja wybierze najbardziej odpowiednich, którzy przejdą spotkania i procedury selekcji w tym szczegółowe badania psychologiczne, testy medycyny lotniczej i inne. Na końcu rekrutacji zostanie czterech kandydatów, którzy dostaną życiową szansę - zostaną członkami Europejskiego Korpusu Astronautów i rozpoczną treningi w Europejskim Centrum Astronautów w Kolonii (Niemcy). Idealny kandydat powinien być specjalistą z dziedziny nauk o życiu, fizyki bądź chemii czy medycyny, albo pilotem oblatywaczem lub inżynierem. Powinien charakteryzować się dobrą pamięcią, koncentracją, dobrą orientacją w przestrzeni, zdolnościami manualnymi i doskonałymi warunkami fizycznymi. Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Kandydaci mogą pochodzić ze wszystkich 17 krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej - w tym także z Polski.

Źródło: focus.pl

#2

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, słyszałam o tym w radiu... Ja nie mogę być astronautką bo tam trzeba silnym psychicznie być :P
Ale w sumie, co ja tam bym robiła. Tylko na gwiazdy się patrzyła :D



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych