Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozpoczął się proces organizatorów 11 września


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 replies to this topic

#46

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uzupełnij swoje 30% porównując z wypadkiem z biednym ptaszkiem.


..zapewne zaraz wyskoczy z tekstem, że zostawy to "....bo większy ze mnie humanista niż pasjonat nauk ścisłych".
...ale jak widzę, równiez cokolwiek krwawy i okrutny humanista, uwzgledniajac tego typu jego humanizm:

Ich wina jest udowodniona i teraz nadszedł czas na ukaranie tych morderców.


A co do tortur, to po raz kolejny stwierdzam - tak, jestem za.


Uwierz po prostu, że naprawdę zrobił to, co zrobił a wszystko stanie sięjasne i te nietrafione porównania do gestapo przestaną razić trzeźwo myślących. A tortury istniały od początków ludzkości, więc nie wiem czego się czepiasz.


...chciało by sie przywołać w tym miejscu słowa nauczyciela sprzed 2000 lat"...strzeżcie się humanistów, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. "
  • 0

#47

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze tak, moze nie. Ale zwieksza sie tez liczba ludzi, ktorzy nie odrozniaja Austrii od Australii albo nie potrafia


Nie należe do takich ludzi a Ty znowu nie odpowiedziałeś na pytanie czy jesteś skłonny założyć temat o ludobójstwie Izraela ?

Sory, nie chce nikogo obrazac. Ogolnie spoleczenstwo glupieje. W polaczeniu z fascynacja teoriami spiskowymi i brakiem dociekliwosci, latwosica pfrzyjmowania cudzych pogladow za swoje (gdy zostana zgrabnie sformulowane) i byc moze tez niechecia do USA to daje sporo zwolennikow takich teorii. Tylko ze zwolennikow ktorzy tak naprawde nie wiedza co popieraja.



Zapomniales chyba o drobnym szczegole. O predkosci z jaka samolot lecial i wynikajacej z tego sile. F=m*a dla przypomnienia.


Możesz rozwinąć temat ?


Wez kamyk albo najlepiej pocisk i rzuc nim leciutko z metra w samochod. A potem wez go i rzuc (wystrzel) z calej sily z wiekszej odleglosci. Jest roznica w efekcie? Samoloty lecialy z predkoscia kilkuset km/h. Przemnoz przyspieszenie przez jakies 100 ton i masz niezla sile.


Kolego vkali czy poza umoralniajacymi wstaswkami mozemy sie spodziewac dyskjusji na argumenty? Daruj sobie takie oceny moze bo nic nie wnosza konstruktywnego do tematu.


Kolego Pakerzyk. Czy mozesz nam wszystkim powiedziec po co ktos mialby placic bin Ladenowi (zeby mial na inne zamachy?) i co ewentualnie mial by bin Laden zrobic z ta kasa? Nie masz pomyslu? Tak myslalem. Odpusc moze lepiej swojej fantazji zanim wymyslisz cos znowu.
  • 0

#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pakerzyk, to kolejne plotki wymyślone przez zwolenników teorii spiskowej. Osama bin Laden nie robił żadnych interesów z ani rodziną Busha ani z nikim w Stanach. Od lat 90 był wyrzutkiem a Amerykanie go ścigali albo próbowali zabić. Nie chcę znowu zbyt dużo pisać w tej chwili, bo nie chcę ujawiać pewnych informacji przed wpisem do debaty. Dlatego proszę o odrobinę cierpliwości.

vkali, tak, popieram torturowanie ludzi związanych z Al-Kaidą w celu zdobycia informacji które mogą pomóc w zniszczeniu tej organizacji. Poznałem już trochę historię Jihadu w wykonaniu Osamy i Zawahiriego i dla tych ludzi nie mam niestety żadnej wyrozumiałości ani litości. Oni wypowiedzieli wojne naszej cywilizacji i są gotowi ją zniszczyć za wszelką cenę. Dlatego uważam, że to my powinniśmy zniszczyć ich (bo z nimi się niestety nie dogadasz i nie przekonasz ich, że robią źle).

Dlatego też cieszę się z procesu Khaleda i życzę mu, żeby dostał zasłużoną karę.
  • 0



#49

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[
Wez kamyk albo najlepiej pocisk i rzuc nim leciutko z metra w samochod. A potem wez go i rzuc (wystrzel) z calej sily z wiekszej odleglosci. Jest roznica w efekcie? Samoloty lecialy z predkoscia kilkuset km/h. Przemnoz przyspieszenie przez jakies 100 ton i masz niezla sile.


Liczyłem na coś bardziej konstruktywnego ale skoro uważasz że doświadczenie z kamykiem wystarczy...
Dlatego wystarczą media aby uwierzyć w terrorystów.
  • 0



#50

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

vkali, tak, popieram torturowanie ludzi związanych z Al-Kaidą w celu zdobycia informacji które mogą pomóc w zniszczeniu tej organizacji. Poznałem już trochę historię Jihadu w wykonaniu Osamy i Zawahiriego i dla tych ludzi nie mam niestety żadnej wyrozumiałości ani litości. Oni wypowiedzieli wojne naszej cywilizacji i są gotowi ją zniszczyć za wszelką cenę. Dlatego uważam, że to my powinniśmy zniszczyć ich (bo z nimi się niestety nie dogadasz i nie przekonasz ich, że robią źle).
Dlatego też cieszę się z procesu Khaleda i życzę mu, żeby dostał zasłużoną karę.


..nie zmienia to faktu, że żaden z ciebie humanista i nie stosuj argumentu "tylko humanisty" ...gdy rejestracje zdarzeń w wydarzeniach 9/11 nie pasują ci bo przeczą prawom fizyki i chemii jak na razie jeszcze obowiazujacych na tej ziemii,... a tym samym wykluczają zorganizowanie i udział w tych wydarzeniach jedynie arabskich terrorystów oraz jednoznacznie wskazują na zorganizowanie i udział w tym zamachu jak najbardziej wewnętrznych i własnych bezwzglednych Terrorystów

.. również nie zasłaniaj się humanizmem oraz nie kryj za humanizmem swych chęci krwawego odwetu, ...bo może być, że pałasz zadzą odwetu i nawołujesz do niego na zupełnie niewinych zorganizowania i wykonania tego zamachu,..że pałasz chęcią i nawołujesz do odwetu na kolejnych tylko ofiarach tego zbrodniczego zamachu
  • 0

#51

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym się powtarzać lecz przypuszczam że od zwolenników ataków terrorystycznych nie otrzymam konkretnej odpowiedzi jakim sposobem dziób samolotu jest widoczny po drugiej stronie wieży :D
  • 0



#52

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pakerzyk, to kolejne plotki wymyślone przez zwolenników teorii spiskowej. Osama bin Laden nie robił żadnych interesów z ani rodziną Busha ani z nikim w Stanach. Od lat 90 był wyrzutkiem a Amerykanie go ścigali albo próbowali zabić. Nie chcę znowu zbyt dużo pisać w tej chwili, bo nie chcę ujawiać pewnych informacji przed wpisem do debaty. Dlatego proszę o odrobinę cierpliwości.

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale patrząc na imperialne zapędy USA nie mogę myśleć inaczej. Oficjalnie może i nie robił, ale nie wiadomo, czy nie miał poparcia niektórych wpływowych osób- takich, dla których zależy, aby USA pełniło rolę globalnego policjanta. Nie potrafię w żaden sposób udowodnić, że tak mogło być, tak samo jak Ty nie udowodnisz, ze tak nie było. Ścigali go, ale zajmowały się tym odpowiednie służby, które podlegają pod państwo. Więc współpracować z nim mógł ktoś, kto do tego "państwa" nie należy, ale ma na nie duży wpływ, lub stoi ponad nim.
  • 0



#53

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

T-44A Pegasus (powyżej też)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Boeing 757/767

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zdjęcia nie wymagają komentarza. Po dane dotyczące rozmiarów/masy/masy z paliwem odsyłam nawet do głupiej wiki. Na pierwszy rzut oka widać jak różnią się jakością/sposobem wykonania ze względu na swe gabaryty.
Widać, że jest zdolny wbić się.

Mam nadzieje, że mój ostatni offtopowy post tutaj, bo nie o samolotach rozmawiamy.
  • 0



#54

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

..gdy rejestracje zdarzeń w wydarzeniach 9/11 nie pasują ci bo przeczą prawom fizyki i chemii jak na razie jeszcze obowiazujacych na tej ziemii

Z tego co wiem, 9/11 nie wydarzyło się nic, co przeczyłoby prawom fizyki lub chemii. W tej kwestii, jako że nie znam się na tym zbyt dobrze, wolę zaufać mariushowi i tysiącom innych architektów, fizyków i chemików na całym świecie, niż tym, którzy nagle jako jedni z niewielu widzą coś niemożliwego w tym co się jednak realnie stało.

I ze swojej strony mogę zapewnić, że w obliczu dowodów jakie ciążą na winie Al-Kaidy mam czyste sumienie obwiniając tylko i wyłącznie ich. Zatem moja "chęć odwetu" jest jak najbardziej słuszna i trafia tylko i wyłącznie na tych, którzy za tę masakrę jako jedyni są odpowiedzialni.

tatik, proponuję przenieść temat samolotów do tematu o samolotach, pit ma rację, nie ma co robić sieczki z każdego tematu o 9/11.

Oficjalnie może i nie robił, ale nie wiadomo, czy nie miał poparcia niektórych wpływowych osób- takich, dla których zależy, aby USA pełniło rolę globalnego policjanta. Nie potrafię w żaden sposób udowodnić, że tak mogło być, tak samo jak Ty nie udowodnisz, ze tak nie było.


Dobrze, że zauważyłeś, że nie możesz tego udowodnić. A zatem, skoro nie ma absolutnie żadnej przesłanki, że tak mogło być proponuję odrzucić ten temat, bo nie ma co wymyślać teorii, które nie mają abolutnie żadnego poparcia w rzeczywistości, bo to prowadzi jedynie do większego zamieszania. W dochodzeniu nie można wymyślać teorii nie mając zupełnie nic do jej poparcia, bo to nie przybliza do sedna, a jedynie nas oddala, bo sami sobie budujemy ścianę.

Więc współpracować z nim mógł ktoś, kto do tego "państwa" nie należy, ale ma na nie duży wpływ, lub stoi ponad nim.

Jak wyżej. "Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć". Nie ma sensu torzyć teorii "być może stał za tym ktoś, kto stał ponad państwem", bo nie masz absolutnie nic na poparcie tej teorii, zatem jest ona totalnie pusta i bezwartościowa. To po prostu gdybanie i własna fantazja, co dość często jest jednak brane przez zwolenników teorii spiskowej za argument.

Skupmy się jednak na faktach.

EDIT: Har-Magedon, dobrze, że podałeś te fotki :) Może wyjaśnią one tatikowi jego problem i rozwieją jego wątpliwości ;)
  • 0



#55

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym się powtarzać lecz przypuszczam że od zwolenników ataków terrorystycznych nie otrzymam konkretnej odpowiedzi jakim sposobem dziób samolotu jest widoczny po drugiej stronie wieży :D

bo to nie jest może dziób samolotu ?
zresztą z chęcią przeczytam co według teorii wyburzania miałoby to być ?

dawniej wierzyłem w te teorie spiskowe ale potem się okazało że wszystko było zgodne z prawami fizyki hehe, szkoda że niektórzy tego nie widzą...
  • 0

#56

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Te niby wybuchy bomb i inne gady to powietrze zmieszane z dymem, pyłem wylatujące pod wielkim ciśnieniem o ile mi wiadomo. W końcu szyba musiała kiedyś puścić.

Z tego co mi wiadomo mariush zna pewnien profil na YT, na którym jest filmik doskonale wyjaśniający to (zresztą sam wie jak to działało).
Więc nie pominie tego w debacie na pewno.
  • 0



#57

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tatik, proponuję przenieść temat samolotów do tematu o samolotach, pit ma rację, nie ma co robić sieczki z każdego tematu o 9/11.
.......
Skupmy się jednak na faktach.


Dobrze wejdź w jakiś temat o samolotach i wytłumacz fenomen samolotu przelatującego przez WTC nie ufając mariuszowi a nie proponując:

odrzucić ten temat, bo nie ma co wymyślać teorii, które nie mają abolutnie żadnego poparcia w rzeczywistości, bo to prowadzi jedynie do większego zamieszania


Czyżby dziób samolotu po drugiej stronie wieży był tematem niezgodnym z wytycznymi ?
  • 0



#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przez jedną z wież WTC jeszcze przebił się na wylot przynajmniej jeden silnik. Są na to zdjęcia.

<a href="http://www.bollyn.com/public/911_Engine.jpg" target="_blank">http://www.bollyn.com/public/911_Engine.jpg</a>

A tutaj nawet jest spis większej ilości części samolotu jakie przetrwały z uderzeń w WTC:

<a href="http://www.nysm.nysed.gov/wtc/wtcimages/airplanedebrislg.gif" target="_blank">http://www.nysm.nysed.gov/wtc/wtcimages/airplanedebrislg.gif</a>

Przepraszam za OT. Obiecuję, że to mój ostatni post na temat samolotów w tym temacie ;)
  • 0



#59

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przez jedną z wież WTC jeszcze przebił się na wylot przynajmniej jeden silnik. Są na to zdjęcia.


Nie potrzebuję zdjęć silnika lecz wytłumaczenia faktu przebicia się samolotu przez stalowy wielofilarowy rdzeń wieży.
Szkoda że takowy silnik nie zbił nawet szyby w Pentagonie.
  • 0



#60

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym się powtarzać lecz przypuszczam że od zwolenników ataków terrorystycznych nie otrzymam konkretnej odpowiedzi jakim sposobem dziób samolotu jest widoczny po drugiej stronie wieży

Widzę, że sięgasz po najbardziej żałosne z najbardziej żałosnych "argumentów" teorii spiskowej.
Poniższe bardzo proste pytanie potraktuj jako moją odpowiedź.


Między którymi kolumnami północnej ściany wieży WTC2 prześlizgnął się wg Ciebie "dziób" Boeinga?

Dołączona grafika


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych