Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja 25 i 30 maja 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

donmario.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Jestem nowy na forum, ale sledze stronę od dłuższego czasu.
Pierwsza obserwacja była w niedziele 25 maja 2008 o godzinie ok 22:30 do 22:45 w małej miejscowości Wawelno koło Opola. Co do godziny to wiem na pewno że było to w tych godzinach bo akurat dziewczyna odjeżdżała do domu. Na niebie zauważalne było białe światło mocniejsze od jakiejkolwiek z gwiazd poruszające sie powoli z zachodu na wschód. Najpierw myślałem, że to samolot ale z tego co wiem to samoloty mają biało-czerwone światła i są one znacznie mniejsze od tego, które ja wiedziałem. Obiekt zniknął na horyzoncie.
Kolejna obserwacja była parę godzin temu, czyli 30 maja 2008 roku, o praktycznie tej samej godzinie, 22:50. Tym razem obiekt widziałem w miejscowości Chróścice koło Opola. Byłem tam u dziewczyny i oboje widzieliśmy ten sam obiekt co w niedzielę. Jednak tym razem po około 25 sekundach obserwacji obiekt powoli zniknął. Właśnie to mnie zdziwiło.
W oby dwóch przypadkach była bezchmurna pogoda, nie było także słychać żadnych dźwięków. Razem zemną obiekt widziało kilka innych osób.
Jeśli ktoś wie czy to może jakiś rodzaj samolotu czy coś, to proszę o wytłumaczenie.

Pozdrawiam
  • 0

#2

napster666.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może to była tylko satelita lub stacja kosmiczna ?

25 maja to musiała być ISS, o tej godzinie właśnie ona przelatywała z zachodu na wschód, a drugi obiekt to nie wiem, noże meteor ?
  • 0

#3

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mogla byc wenus bo jest drugim po ksiezycu najjasniejszym obiektem na nocnum niebie.
podczas II ws piloci strzelali do niej myslac ze to samolot wroga a mogla zniknac dlatego ze przyslonila ja chmura.
(22:00-to juz raczej chmur nie zobaczysz)
  • 0

#4

napster666.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to nie była Wenus, planeta jest ok 3* od Słońca i nie mogła być widoczna po zachodzie, a szczególnie o tej godzinie
  • 0

#5

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Samolot zwyczajny, nade mną wiecznie coś takiego przelatuje i ma wyłącznie białe światła, a skoro czas podobny, to nie mogło być nic innego.
  • 0

#6

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(...)
Na niebie zauważalne było białe światło mocniejsze od jakiejkolwiek z gwiazd poruszające sie powoli z zachodu na wschód.
(...)
[...]była bezchmurna pogoda, nie było także słychać żadnych dźwięków. Razem zemną obiekt widziało kilka innych osób.
(...)

http://rapidshare.co...I_5668.avi.html
Moja obserwacja dosłownie z przed 15 minut.
9 świadków.
Film nakręcony aparatem fotograficznym, siostra kręciła.
  • 0



#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alien, prawie jak NOL ;p
  • 0

#8

piomet.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli widzieliśmy to samo prawdopodobnie.

http://www.paranorma...showtopic=16561

Tyle, że w moim przypadku to coś nie poruszało się po niebie tylko stało w miejscu i zgasło.
  • 0

#9

donmario.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://rapidshare.co...I_5668.avi.html
Moja obserwacja dosłownie z przed 15 minut.
9 świadków.
Film nakręcony aparatem fotograficznym, siostra kręciła.


Obiekt na filmie mało wyraźny ale bardzo podobny do tego którego widziałem, tylko że "mój" nie migał, ale może to przez aparat. Dzisiaj w nocy będę robił zdjęcia jak coś ukaże.
  • 0

#10

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samolot zwyczajny, nade mną wiecznie coś takiego przelatuje i ma wyłącznie białe światła, a skoro czas podobny, to nie mogło być nic innego.


To mnie dobiło :P

Autor napisał :

W oby dwóch przypadkach była bezchmurna pogoda, nie było także słychać żadnych dźwięków


Czy aż tak trudno przeczytać ?? chyba nie :/
  • 0

#11

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(...) tylko że "mój" nie migał (...)

Ten też nie migotał, świecił jasnym białym światłem i był znacznie wyraźniejszy niż gwiazdy.
  • 0



#12

okusiek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Panowie pisze teraz to co widzialem, i potwierdzam wasza relacje ze takie obiekty lataja nad polskim niebem teraz je widzialem i nie tylko bo wczoraj cala noc siedzialem i obserwowalem niebo ;) I TEGO JEST PELNO ! Nie tylko jeden przez noc przelatuje, ja wczoraj zaobserwowalem co najmnie 5 i to tego jeden specyficzny obiekt ktory rozswiecal sie i gasł... nie mogly byc to zadne swiatla samolotu poniewaz nie bylo w tym swieceniu i gasnieciu zadnego cyklu co wyklucza oswietlenie samolotu. Filmu jeszcze nie ogladalem ale zaraz sciagne. Moim zdaniem trzeba zainwestowac w jakies artefakty do obserwacji nieba. Pozdrawiam i obysmy dowiedzieli sie co to dokladnie jest ;)

edit [03.06.08] AlienGrey
;)

  • 0

#13

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Owszem mogły to być samoloty. Ja nieraz się nabrałem widząc takie światło - mniejsze kolorowe dopiero były dobrze widoczne jak samolot przelatywał centralnie nad moją głową. Światło samolotów nie zawsze miga, częst włączony jest reflektor przedni który świeci mocnym stałym światłem. Równie dobrze mogłeś widziec satelitę Iridium, które przy odpowiednim kącie nachylenia odbija swiatło słoneczne (czy tam księzyca juz nie pamietam) i rozbłyskuje mocno na niebie na pare chwil. Są natomiast obiekty którye nie zawsze są wytłumaczalne, wiem bo widziałem juz wszelkiego rodzaju podejrzane rzeczy na rozgwieżdżonym niebie.
  • 0

#14

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja również widziałem coś podobnego z kolegą około 2 tygodni temu. Szliśmy sobie powoli w stronę lasu i nagle zobaczyłem (przynajmniej tak mi się zdawało) samolot, który z koloru białego nagle zmienił się na czarny. Nagle zaczął migać białym mocnym światłem. Poleciał trochę na zachód, a potem zaczął powoli wracać. Wrócił do pozycji wyjściowej i zaczął wznosic się coraz wyżerj jednocześnie coraz silniej migając, aż w końcu po prostu zniknął. Dodam tylko, że nadchodziła burza, ale niebo tam gdzie był obiekt było bezchmurne.
  • 0



#15

donmario.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem mogły to być samoloty. Ja nieraz się nabrałem widząc takie światło - mniejsze kolorowe dopiero były dobrze widoczne jak samolot przelatywał centralnie nad moją głową. Światło samolotów nie zawsze miga, częst włączony jest reflektor przedni który świeci mocnym stałym światłem. Równie dobrze mogłeś widziec satelitę Iridium, które przy odpowiednim kącie nachylenia odbija swiatło słoneczne (czy tam księzyca juz nie pamietam) i rozbłyskuje mocno na niebie na pare chwil. Są natomiast obiekty którye nie zawsze są wytłumaczalne, wiem bo widziałem juz wszelkiego rodzaju podejrzane rzeczy na rozgwieżdżonym niebie.


Wykluczam możliwość że to samolot, każdy chyba wie jak wygląda samolot nocą i jakie ma światła. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje mi się że obiekt ten to stacja ISS, jednak jeśli tak jest to zapewne ktoś już ją wcześniej widział i może określić jak dokładnie wygląda nocą, albo nawet dać linka do jakiegoś filmiku.
W niedziele w nocy 1 czerwca 2008 obserwowałem niebo około godz 22:45 i widziałem podobny obiekt, lecz zdecydowanie słabiej świecący, zrobiłem parę zdjęć jednak nic na nich nie widać nawet po obróbce.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych