Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plemie ktore nie ma kontaktu ze swiatem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak przeczytałem "Plemię które niema kontaktu ze światem" myślałem że chodzi o Polskę :D
Dobrze że są jeszcze gdzieś ludzie nie zepsuci cywilizacją
  • 0

#32

AndrzejS.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, to trochę tak jak z nami i kosmitami ;-)
  • 0

#33

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nowe zdjęcia nieskontaktowanych



Dołączona grafika


Organizacja Survival International opublikowała wyjątkowe zdjęcia plemienia żyjącego w Puszczy Amazońskiej na pograniczu Brazylii i Peru z dala od cywilizacji.


Na zdjęciach widać dorosłych i dzieci z zaciekawieniem zadzierających głowy w kierunku samolotu, z którego robione było ujęcie. Ciała i twarze pomalowane mają na czerwonawy odcień, w dłoniach dzierżą włócznie, łuki, strzały i maczety (prawdopodobnie nabyte drogą handlu międzyplemiennego). Obok stoją kosze pełne papai, bananów i manioku.

Przedstawiciele Survival International obawiają się, że nielegalna wycinka drzew doprowadzi rdzennych mieszkańców puszczy do upadku. Dlatego we współpracy z Narodową Fundacją Indian w Brazylii (FUNAI) postanowili po raz kolejny uświadomić światu ich istnienie i zwrócić uwagę opinii publicznej oraz rządów na potrzebę zapewnienia im należytej ochrony.

http://www.youtube.com/watch?v=i52kRKetW90



Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości (m.in. tzw. kauczukowa rewolucja) sprawiły, że ludzie ci uciekli daleko w trudno dostępne zakątki puszczy. Obecnie na terytorium Brazylii mieszka 67 plemion, które nie utrzymują żadnego lub bardzo niewielki kontakt ze światem zewnętrznym.

"Miejsca, gdzie Indianie mieszkają, łowią ryby, polują i uprawiają rośliny muszą być chronione. Dlatego należy pokazywać zdjęcia plemion pozostających bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Cały świat powinien wiedzieć, że są w swoim lesie, a władze muszą szanować ich prawo do życia w tym miejscu" - apeluje Davi Kopenawa Yanomami, znany brazylijski działacz na rzecz ochrony Indian.

Aż ciężko uwierzyć że w tych czasach istnieje na Ziemi jeszcze tak odległe mentalnie od cywilizowanej ludności plemię.

Dołączona grafika


Źródło
  • 3

#34

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu natknąłem się na te zdjęcia i zrobiły na mnie wrażenie. W szczególności to:

Dołączona grafika

Przerażenie, zdumienie, ciekawość... I ta rozpaczliwa gotowość do walki.

Aż ciężko uwierzyć że w tych czasach istnieje na Ziemi jeszcze tak odległe mentalnie od cywilizowanej ludności plemię.


Z całego serca życzę im by pozostali z dala od cywilizacji nie tylko mentalnie.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 06.02.2011 - 21:37

  • 3



#35 Gość_но

Gość_но.
  • Tematów: 0

Napisano

Znając życie zaraz ktoś będzie im chciał odbierać dzieci, bo żyją w skrajnej nędzy. Niech tylko rozgłośnią sprawę.

I właśnie tutaj jest problem. Nagłaśnianie takich spraw wcale im nie pomaga, wręcz przeciwnie. Ludzkość powinna się od nich po prostu odwalić, ale ludzkość uwielbia takie ciekawostki, pewnie zaczną tam wysyłać niebawem wycieczki turystyczne lub chociaż czerwony krzyż z pomocą humanitarną.
  • 0

#36

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo mnie to zdziwiło, że w XXI wieku żyje jeszcze człowiek, który nie ma zielonego pojęcia o cywilizacji. Patrzę na to zdjęcie i nie dowierzam, czuję, jakby to był jakiś film. Ale wiem dobrze, że to prawda, smutna prawda. Popatrzcie, jak wielka bariera nas dzieli, my sobie siedzimy, mamy ich zdjęcie, widzimy ich twarze, dyskutujemy na ich temat. A oni nie wiedzą nawet pewnie, że istnieje jakaś bardziej rozwinięta cywilizacja, a przelatujący samolot uznają za rodzaj bóstwa lub znaki od niego, lub coś jeszcze innego. Impressive.
  • 1

#37

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic tylko im pozazdrościć, naprawdę.. oczywiście, że lepiej byłoby się od nich odwalić, ale skoro grozi im zagłada.. pewnie wyjdzie jak zwykle..
  • 0

#38 Gość_но

Gość_но.
  • Tematów: 0

Napisano

Eldim, traktujesz to jak smutną prawdę? Wielu ludzi zapewne mogłaby się wiele nauczyć od nich. My mamy plazmowe telewizory, oni zapewne wiedzę, która jest bardziej twórcza i mądra niżeli nasza "mądrość" wykorzystywana do destrukcji wszystkiego, czego się dotkniemy (trochę przesadzam, ale umyślnie). To tak jak w Avatarze. Oni żyją w zgodzie z naturą, a my mamy samoloty, czołgi, telewizje satelitarną, szybki internet ale i tak jesteśmy przy nich ubodzy i czegoś istotnego nam brakuje. To nam należy współczuć, przynajmniej większości.

oczywiście, że lepiej byłoby się od nich odwalić, ale skoro grozi im zagłada.. pewnie wyjdzie jak zwykle..

Taki jest mechanizm. Ja nie jestem miłośnikiem ratowania zagrożonych gatunków zwierząt, które wcześniej ludzkość prawie w całości wytępiła lub wymierają z naturalnych powodów. Tak jak plemion. To jest wpisane w ten mechanizm destrukcyjny. Ludzkość się na niego godzi każdego dnia, rewolucji nie ma. Nie bądźmy zakłamanymi draniami, Ty też się na niego godzisz.
  • 1

#39

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyszło mi do głowy, że ludzie muszą tak wyglądać z perspektywy potencjalnych przybyszów z kosmosu :D
  • 0

#40

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zauważyliście jakie mają wielkie stopy? :x
  • 2

#41

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściwie to zazdroszczę im. Zazdroszczę im tego, że nie znają naszego "cywilizowanego", okrutnego świata, że żyją we własnej wspólnocie i najwyraźniej nieźle sobie radzą. Mam głęboką nadzieję, że nikt nie będzie kwapić się, by ich ucywilizować, bo byłaby to dla tych ludzi prawdziwa klęska.
  • 0

#42

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściwie to zazdroszczę im. Zazdroszczę im tego, że nie znają naszego "cywilizowanego", okrutnego świata, że żyją we własnej wspólnocie i najwyraźniej nieźle sobie radzą. Mam głęboką nadzieję, że nikt nie będzie kwapić się, by ich ucywilizować, bo byłaby to dla tych ludzi prawdziwa klęska.
  • 0

#43

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mają niby fajnie, nie przejmują się wyścigiem szczurów, tym kto ma większy telewizor lub droższy samochód. Nie są niewolnikami systemu, nie muszą brać kredytów i tyrać całe życie by je spłacać. Można by powiedzieć, że wolni ludzie.
Tylko ilu z nas by po paru miesiącach, latach wolało wrócić do zadłużonego mieszkania i usiąść przed telewizorem kupionym na raty.

Niedawno zastanawiałem się, co by było, gdyby nagle wyłączyli nam prąd, wodę, gaz i zostalibyśmy z niczym. W zasadzie to nawet jest możliwe w przypadku potężnych rozbłysków na słońcu. Podejrzewam, że po paru latach zostało by nas może 1/3. Najłatwiej by mieli ci z krajów trzeciego świata, u nich niewiele by się zmieniło. Ci na terenach rolniczych też mieli by łatwiej, chociaż też są już w jakimś stopniu uzależnieni od techniki.

Natomiast my zblazowani, znudzeni monotonią życia, żyjący w luksusie byśmy pomarli z głodu lub pozabijali się o puszkę z kukurydzą :)

Polecam film Droga. Naprawdę świetny.
  • 0

#44

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że skoro jest to apel ! by zostawić ich w spokoju (również mój temat) to powinni to uszanować dać im wolność, którą teraz mają - bez żadnych ustrojów bez rządu...
  • 0

#45

slaine.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a podatki kto zapłaci?
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych