Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jasnowidzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co to jest jasnowidzenie ? Jasnowidzenie w pełnym wymiarze to przede wszystkim otwarte trzecie oko i widzenie nim na wszystkich poziomach energetycznych - od eterycznego i astralnego a na ciałach wyższych kończąc. To umiejętność "wypuszczenia" tego trzeciego oka gdzie się chce i jak się chce. To widzenie wszystkich energii i możliwość będąc na poziomie astralnym sięgania do akashy. To jest jasnowidzenie. JASNO widzenie. To o czym piszecie to prekognicja, przewidywanie - ale nie jasnowidzenie w czystej formie.
Prawdą jest natomiast w 100 procentach to, że jeśli się chce wykorzystać te dary w nieuczciwy sposób - na przykład próbując odgadnąć numery totolotka to dar może zostać zabrany a umiejętności nie zadziałają.
Po to dostaje się te dary by czynić dobro i rozwijać swoje umiejętności dla dobra wszystkich i świata. To są narzędzia na ścieżce rozwoju a nie cel ostateczny. Otwarcie trzeciego oka jest tylko potwierdzeniem słuszności drogi rozwoju i jednym z etapów a nie końcem drogi.
  • 0

#17

shifffu.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nie jest tak, że my wszyscy posiadamy ten dar ?
Czy nie jest tak , że jednym łatwiej z niego czytać ? czy nie pozostaje nam niepotrafiącym NAUKA :)
  • 0

#18

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.kwebbel.n...nce/polski.html

Test na jasnowidzenie. Jestem ciekawy waszych rezultatów, jasnowidze. ;p

@mycroft:
Masz już jakieś zdolności w tym kierunku? Bez obrazy, ale to co mówisz brzmi jak pseudonauka i terminy rodem z sci-fi. Przypomniały mi się "baterie telekinetyczne" pana Pająka...

Ale nie zrobi się tego na kursie typu "otwarcie trzeciego oka w tydzień" ale trzeba na to ciężkiej i mozolnej pracy przynajmniej przez 7 lat. :)

To by częściowo tłumaczyło dlaczego tak niewiele osób posiada takie zdolności.
  • 0

#19

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak. Poprzez ćwiczenia można sobie otworzyć trzecie oko. Wymaga to takiego rozwinięcia i zsynchronizowania wszystkich ośrodków energetycznych w ciele by trzecie oko (agnia chakra) dostała odpowiednie "napięcie" energetyczne by poprawnie działać.

Ale nie zrobi się tego na kursie typu "otwarcie trzeciego oka w tydzień" ale trzeba na to ciężkiej i mozolnej pracy przynajmniej przez 7 lat. :)
  • 0

#20

shanti.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja uważam, że wszyscy jesteśmy wyposażeni z natury bycia ludźmi, w takie przymioty jak telepatia czy właśnie jasnowidzenie, tylko nie umiemy tego używać, bo nasze życie zdominowała technika. a jasnowidzenie w moim wykonaniu było nikłe i teraz już go nie doświadczam. tzn: wydaje mi się, że go doświadczałam: widziałam czasem jakieś symbole, które mi się same rzucały w oczy, a potem coś powtarzało się trzykrotnie itp.
  • 0

#21

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myslicie ze to moze byc fake? Czy serio jasnowidzenie?


http://www.samosia.p...olery_uwierzy/2

Edit Asieńka:Tak jak wysyp innych przepowiedni po wczorajszej katastrofie.
Upomnienie za posta nie wnoszącego nic do tematu - regulamin punkt 3.2



Wiesz co. Mam w d... wasze upomnienia. Prosze zbanowac moje konto i dowidzenia. Wiecej was juz nie odwiedze. Czesc

Użytkownik manexxl edytował ten post 11.04.2010 - 19:17

  • 0

#22

IronTouch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Mam pytanie czy jasnowidzenia mozna sie nauczyc?
Jezeli tak to jak??
Pozdrawiam serdecznie:)

Dołączona grafika

Użytkownik pokerek edytował ten post 11.10.2011 - 11:03

  • 0

#23

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Systematyczną pracą!

Proszę :mrgreen:
  • 0

#24

sosnowiczanin.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uziemienie dobre, 3 oko i swobodna wyobraźnia uruchomiona.
i jedziesz :)

jeśli czakry dolne masz ok, to nie zwariujesz. :)
  • 0

#25

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Krzysztof Jackowski twierdzi, że każdy może się tego nauczyć. Niebawem ma ukazać się jego książka, więc chyba warto ją zakupić i dowiedzieć się czegoś więcej :)
  • 0

#26

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jackowski uczy jasnowidzenia w radiu bez cenzury w soboty o 21 zapraszam.
  • 0

#27

IronTouch.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
No ciekawe to co mowicie zaiste;p hehe
Moze ktos zna jakis dobry kursis tak zeby choc troche napoczac prace "zdalna".
Oraz zastanawiam sie ile moze to potrwac aby widoczne byly jakies rezultaty, choc wydaje mi sie ze u kazdego inaczej bo kazdy jest inny:)
  • 0

#28

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Też wierzę, że jasnowidzenia da się nauczyć :) ktoś wie kiedy kupić będzie można książkę p. Jackowskiego? Miała już dawno temu być.

Sam miewałem przeczucia, myślę, że od tego się zaczyna. Miałem też wizję jak szukali tego dziecka, pisałem o tym na wp. A od niedawna coś mi się wydaje, że na dniach, w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej, coś się wydarzy i o tym będzie głośno. Kojarzy mi słowo "zawał" i "szpital". Niedługo zamierzam znowu pracować nad sobą, w LD już miałem wizje, ale nie pamiętam ich, jak tylko uzyskam LD od razu proszę o wizje, wiem to wyobraźnia, ale wolę na to "tracić" czas niż jakieś latanie, ofc pod warunkiem, że będę miał kontrolę, a nie uczucie, że ją mam :)
  • 0

#29

tajemnicza7.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poniżej kolejny artykuł Tomasza Gocłowskiego, który mam nadzieję przybliży wam czym jest jasnowidzenie i jakimi prawami się kieruje i czy w ogóle jest możliwe.

JASNOWIDZENIE

Jasnowidzenie - to wyraz nieodpowiedni dla samego pojęcia, nie oddaje bowiem ani istoty ani przebiegu powstania i działania, ani też przedmiotu tego pojęcia. To specyficzne widzenie nie jest tak jasne jak dzień słoneczny. Przeciwnie, stawia ono jasnowidza w głębi ciemnego jak noc labiryntu, skąd musi on wyjść po omacku na światło dzienne.

Jasnowidz podczas usiłowania odkrycia wizji jest podobny do alpinisty, co wdziera się wśród skał i przepaści w ciemnej jak ołów chmurze na szczyt górski, skąd dopiero może w blaskach słonecznych dojrzeć szerokie krajobrazy.

Definicja:

Jasnowidzenie- to specyficzna ludzka zdolność widzenia rzeczy i wydarzeń poprzez materię, przestrzeń i poza granicami czasu. Jest to wiedza o przedmiocie lub wydarzeniu nabyta bez udziału zmysłów. Jest to osiągnięcie celu bez zastosowania do tego pomocniczych środków. Jest to widzenie pozazmysłowe rzeczy podpadających pod zmysły.

Nauka poznała dokładnie wszystkie pięć zmysłów pod względem ich anatomii, fizjologii, lokalizacji i działania. Istota jasnowidzenia jest dla nauki jeszcze nieuchwytna, tajemna, wkraczająca poniekąd w dziedzinę metafizyki.

Jasnowidzenia nie można wtłoczyć w sferę zmysłów.

Istota Jasnowidzenia

Jaka jest forma energii czynnej w porozumieniu telepatycznym i w jasnowidzeniu nie wiemy. Wszystkie nauki, których przedmiotem jest człowiek, są nadal niezupełne. Wiemy tylko z psychologii ,biologii i filozofii, że wszystko, co dotyczy świadomości musi przejść przez system nerwowy i zmysły. Jasnowidz natomiast dzięki jakiejś nadświadomości, chwyta wprost rzeczywistość. Widzi obrazy, wydarzenia w odległej przestrzeni i czasie. Dla niego zarówno przeszłość, jak i przyszłość są niekiedy aktualną teraźniejszością. Następuje z kolei drugie zagadnienie. Jeśli więc pewna niewymierna energia stwarza zjawiska jasnowidzenia, to z jakiego rodzaju aparatu pochodzi i gdzie ten cudowny aparat się mieści. W jaki sposób się go uruchamia, aby za jego pomocą uzyskać informacje ze świata zewnętrznego. A może zjawiska świata zewnętrznego na mocy jakiegoś prawa znajdują swój odzew naszej sferze psychicznej. Ale i w tym przypadku musi w nas tkwić odbiorczy aparat zjawisk leżących poza sferą naszych zmysłów.

Nauka o człowieku tj. medycyna, anatomia, fizjologia, biologia, zwłaszcza submolekularna, i psychiatria, wystarczająco poznała wszelkie procesy fizjologiczne oraz źródła ich powstawania, zbadała akcje i reakcje występujące w odruchach warunkowych, spostrzegła paranormalne fenomeny w transie hipnotycznym. Nauka nie natrafiła jednak dotąd na żaden ślad wiodący do rozwiązania zagadnień parapsychicznych.

Intuicja

W głębi jaźni ludzkiej występują trzy stopnie świadomości stanowiące zasadniczą całość: podświadomość, świadomość i nadświadomość. Pierwsza przejawia się w intuicji i przeczuciach; druga tworzy sądy, wyciąga wnioski, przeprowadza analizę spostrzeżeń, doświadczeń wszelkich zjawisk oraz odpowiednio stosuje w praktyce; trzecia, czyli nadświadomość, osiąga rzeczywistość i prawdę zjawisk bezpośrednio bez pomocy zwyczajnych środków. Ta ostatnia występuje tylko u nielicznych jednostek, które dzięki niej potrafią widzieć rzeczy w sposób ponad zmysłowy.

Te trzy stopnie świadomości występują zawsze w jasnowidzeniu, z tą jedynie różnicą, że w nim ujmują one obrazy, sceny i osoby wydarzeń. W intuicji natomiast opierają się one na przeczuciu wydarzeń subiektywnych i przedmiotowych. Intuicja jest pod względem swej treści i możliwości przenikania poza materialnie bogatsza od telepatii. Można by dokonać podziału intuicji na odkrywczą, wynalazczą, twórczą, psychologiczną i parapsychologiczną. Być może intuicja jest jednością w swej istocie, a tylko jej operatywność przejawia się w różnych formach. Należy przypuszczać, że żaden badacz naukowy nie osiągnie pozytywnych wyników w swych dociekaniach tylko przez rozumowanie bez inspiracji intuicyjnej. Podobnie i lekarz, i psychiatra nie postawią właściwej diagnozy bez pomocy intuicji. Jest ona wybitną pomocą dla każdego człowieka w jego życiu i zawodzie.

Jak powstaje jasnowidzenie

Paranormalne widzenia ze względu na przyczyny ich powstawania możemy podzielić na trzy główne rodzaje: wywołane, bodźcowe i samorzutne, czyli spontaniczne.

1. Widzenie wywołane - nie jest to właściwie wizja na zawołanie ani nie może być wywołana na siłę, lecz opiera się na świadomym postawieniu danej sprawy i spokojnym wyczekiwaniu żądanej informacji. Przy tego rodzaju widzeniu nie można dopomóc czynnie. Należy się mocno skoncentrować i wyczekiwać pojawienia się żądanej wizji. Im większa jest koncentracja tym szybciej pojawi się wizja dotycząca przedmiotu danej sprawy. Dla jasnowidza ten rodzaj widzenia jest najtrudniejszy i najbardziej wyczerpujący. Tak się składa, że jasnowidz prawie wszystkie swe parapsychiczne praktyki opiera na takim widzeniu. Jest on o to proszony przez licznych klientów powierzających mu swoje sprawy czy to pogmatwane ludzkie losy bądź osoby zaginione.

2. Widzenie bodźcowe - przyczyna wywołująca widzenie leży zarówno w przedmiocie, to znaczy w samej rzeczy i charakterze sprawy, jak i podmiocie czyli w jasnowidzu. Ważniejsza jest druga. Nie zawsze jasnowidz jest dysponowany do prawidłowego rozstrzygnięcia powierzonej mu sprawy. Zdarzają się sytuacje, kiedy nastąpi coś niespodziewanie, co spotęguje władze psychiczne jasnowidza do tego stopnia, że potrafi on dojrzeć przedmioty ukryte pod ziemią.

3. Widzenie samorzutne - rodzi się nagle, w nieprzewidzianych okolicznościach. Posiada największy zakres w obejmowaniu rzeczy zakrytych oraz przeróżnych nieoczekiwanych zjawisk i jest prawie nieomylna. Jawi się bez zamiaru, bez udziału jasnowidza, bez żadnej fotografii, bez żadnej sugestii.

Czynniki sprzyjające i nie sprzyjające jasnowidzeniu

1.Utrudniające:

- wpływ obcej osoby na fotografie;

- rozum i wnioskowanie;

- strach przed nieudanym wynikiem /b. często występuje/

- skrzyżowanie fal informacyjnych;

- nieodpowiednia pora dnia, miejsca, aury;

- niedyspozycja jasnowidza

2. Sprzyjające:

- przyjazna atmosfera otoczenia

- aktualność samego faktu

- intensywność wydarzenia

- świeżość fotografii.

Etyka jasnowidza

Zdolność jasnowidzenia jest zbyt delikatna i wrażliwa, nie wolno jej przez żadne machinacje zepchnąć na bezdroża. Wszelkie w parapsychicznych praktykach kłamstwo, niezdrowa mistyfikacja, wywoływanie specyficznych dreszczyków i wzbudzanie sensacji wśród ludzi ,jak również ambicjonalne eksponowanie własnej osoby przynoszą niepowetowaną szkodę samemu sprawcy tychże niegodnych sztuczek.

Człowiek obdarzony zdolnościami parapsychicznymi musi nieustępliwie stać na gruncie prawdy obiektywnej i uczciwości, nawet w przypadkach, kiedy sprawy mu powierzonej nie potrafi rozstrzygnąć lub nie uda się zaplanowany eksperyment.

Może on i powinien użyć swych sił wyjątkowych w sprawach także wyjątkowych i tylko dla dobra drugiego człowieka.

Wszelkie bowiem odchylenie od uczciwości grozi jasnowidzowi zanikiem jego biopola, utratą zdolności parapsychicznych, a nawet równowagi osobowości.

Współczesna nauka powinna dokładnie poznać ukryte w naszej jaźni potęgi by móc kierować nimi tak, aby człowieka współczesnego uchronić przed niszczycielskimi czynnikami jakie niesie obecna cywilizacja.

"Pożyteczną jest rzeczą poznać świat, ale zbawienną poznać człowieka i uszczęśliwić go"

Źródło: Tomasz Gocłowski http://www.tarot.info.pl/



Ostatnio odkryłyśmy z moimi 2-ema koleżankami że śni nam się to samo. Ja już wcześniej miałam przypadki takie jak jasnowidzenie w snach. raz śniło mi się że przyszłam po szkole do domu i babcia przyleciała i płakała że moja mama jest w szpitalu. I tak się po dwóch tygodniach stało, albo kiedyś śniło mi się że myłam głowe nowym szamponem który był zielony i okazała się że mama następnego dnia go kupiła. Wspólnie nam się śniło, że nasz kolego Szopa przytrzymuje Monikę za ramiona przy ścianie do trójki. Jest tam taka strzałka którą ja zapamiętałam. Przed tym jak znalazłam się w szkole słyszałam głos jej który prosił żebym tam się znalazła. Angelika też mówiła że go słyszała. Ona zaś powiedziała że chciała żebyśmy tam były. Jedyną dziwną rzeczą było to że same się nawzajem nie widziałyśmy, w przypadku mnie i Angeli Monike zasłaniał Szopa ale najdziwniejsze było ta że wszystkie zobaczyłyśmy Ornocha. Szopa zachowuje się jak niedorozwój więc się go nie pytaliśmy,a Ornocha nie było w szkole. Prosze napiszcie coś o tym i co możemy zrobić. Czy to możliwe że monika ma zdolność telepatii czyli zdolność przekazywania urzuć lub myśli,a ja pewnego rodzaju jasnowidzem? Powiedziałyśmy naszego piątego koła u wozu żeby nam napisała taką historyjkę w której mamy się spotkać. Mamy ją przeczytać trzy razy przed snem. Ja się jeszcze nie kładę spać i nie wiem co tam jest napisane. Spotkamy się dopiero w piątek na urodzinach piątego koła u wozu i tak pewnie nie będziemy wiedzieć co z tym zrobić. PROSZĘ pomóżcie!

Użytkownik tajemnicza7 edytował ten post 31.10.2012 - 20:39

  • 0

#30

vikki.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie. Wybaczcie, że odkopuję temat. To mój pierwszy post tutaj, w sumie to założyłem konto tylko po to by prosić o...radę? Mam 20 lat, i od dzieciństwa zdarzało mi się wielokrotnie (bardzo wielokrotnie) odgadywać różne rzeczy, typu na przykład co leci o danej godzinie w telewizji, lub kto dzwoni na telefon mojej koleżanki w danym momencie, z dwa razy udało mi się nawet odgadnąć myśli innych osób. Przed chwilą, w połowie czytania głównego posta (pierwszego) chciałem coś sobie udowodnić - mianowicie chciałem coś przewidzieć coś...cokolwiek. Mimowolnie wyobraziłem sobie biały samochód jadący w oddali mojego domu zbliżający się w moją stronę. Okej, popatrzyłem przez okno...5 sekund...10...nic nie jedzie. Coś mi jednak podpowiedziało, bym wyjrzał jeszcze raz...Biały lub srebrny (ciemno jest) samochód znikał tuż za rogiem. Zaznaczam, iż jest 3 w nocy a ja mieszkam na przedmieściach małego miasteczka, gdzie samochody jeżdżą raczej rzadko, tym bardziej w środku nocy. Wierzcie lub nie. Szczerze mówiąc to nigdy nie wierzyłem jakoś specjalnie w rzeczy paranormalne mimo, że bardzo chciałem. Nie pamiętam zbyt wielu przykładów moich "wizji", było ich zbyt wiele i były zbyt mało znaczące. Do jakoś 13 roku życia myślałem, że to kwestia przypadku. Kiedyś zrobiłem sobie internetowy test na jasnowidzenie - kilka pierwszych podejść było bezowocnych, jednak gdy bardzo się skupiłem potrafiłem odgadnąć po 5 rzeczy z rzędu. Moje pytanie - jak konkretnie mógłbym wytrenować moje umiejętności (nie chcę na tym zarabiać ani zdobyć sławy, chcę po prostu poznać samego siebie i moją umiejętność, jeśli w ogóle jakąkolwiek specjalną mam), i czy też są gdzieś ludzie, którzy mogliby mi pomóc (i nie chodzi mi tutaj o książki)? Dzięki za odpowiedź. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych