Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

your_choice.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Was!
Na początku chciałbym przedstawić mój punkt widzenia właśnie w sprawie Boga. Myślę, że umieściłem temat w dobrym dziele, ponieważ moje pytanie się właśnie wiąże z Tajemnicami Kosmosu, naszego wszechświata. Tak, więc wdaliśmy się w dyskusję z Rishro, spytałem się jego jak powstała Ziemia, On i inne wszechświaty, odpowiedział krótko bo moim zdaniem sam nie wiedział co napisać, może zacytuję ten fragment, żeby lepiej się czytało, oto on:

Zadam ci kolejne pytanie, kto swtorzył Boga? Nie wiadomo skąd się wziął świat więc po co nad tym myśleć? Oczywiście uraziłem cię bo napisałem że twój urojony bóg nie istnieje.


Nie uraziłeś mnie, nawet nie wiem czym mogłeś mnie urazić, że wierze w Boga i mi to wypomniałeś?

Kto stworzył Boga - dobre pytanie Ateisty, i chyba główny powód żeby w niego nie wierzyć, spróbuję odpowiedzieć ci na te pytanie, tak więc Myślisz pewnie że wszystko jest ułożone w taka piramidę społeczną, lecz nie wiesz kto jest na samym jego czubku, ponieważ zadałeś pytanie kto stworzył Boga, jeszcze musi coś stać nad nim, i coś musi stać nad tym kolejnym i kolejnym. Powiem ci jedno, na takie pytanie nie da się odpowiedzieć, da się tylko je przybliżyć, ponieważ nie stoimy jeszcze na takim poziomie co Bóg, więc nie zaznamy na takie pytanie - odpowiedzi. Gdybym ci powiedział, że Bóg istniał i istnieje i był, i nie wiadomo jak go stworzyli, byś tego nie zrozumiał, ponieważ cała ludzkość i wszystko inne oprócz Boga nie zna odpowiedzi na te pytanie.

Wcześniej napisałem do Niego, że jest łatwo wiernym w różne teorie i inne rzeczy odpisał mi tak:

Gdybym był łatwo wierny to wierzył bym w boga.


Czyli sądzisz, że ten kto wierzy w Boga jest łatwo wierny? Ale nie pomyślałeś o jednym nie wierze w Boga Ziemskiego - że zstąpi z nieba, wierze w takiego Boga co to wszystko stworzył, nas ludzi, inne cywilizację, planety - ponieważ taki wyższy BYT musi istnieć, i on dał początek wszystkiemu. Gdyby nie on, skąd byś miał pewność że się urodzisz?

Napisałeś do mnie jeszcze takie zdanie:

Fajnie że chcesz być mądry, chcesz pokazać że inni są od ciebie gorsi. Popelniłem błąd że wogóle wdawałem się w dyskusję z tobą.


Mądry nie jestem, a czy gorsi czy są ode mnie to nie wiem, wiem na pewno że są lepsi, od ciebie również więc nie widzę tutaj związku.

Teraz zadam ci główne pytanie, które mnie nurtuję, jeżeli nie wierzysz w Boga jesteś Ateistą, bo innym nie możesz być, i teraz pytanie:

Jeżeli nie ma Boga, powiedz mi i przestaw argumenty kto to wszystko stworzył, nas i wszystko inne? Zapraszam też inne osoby do dyskusji, myślę że na ciekawy temat.
  • 0

#2

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to wporzo ja będę 1:D
Kto stworzył nas?
Można to logicznie wytłumaczyc drogą ewolucji od bakterii poprzez ludzkości.
Wszystko stworzył?
Czytałem w paru książkach o fizyce kwantowej i innych,że świat powstał w 0.0000001 sekundy(jedna miliardowa sekundy)pisząc świat mam na myśli wszechświat.
Mówiąc Bóg mamy na myśli Jezusa,który urodził się w 1 w. naszej ery.Ale czemu akurat on musiał stać sie tym za co go uważamy-tego akurat nie wiem.
Ale jakby co jestem ateistą :D
  • 0

#3

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam po wielu przygodach i zawachaniach religijno - duchowych, wierze w Boga...
Ale pytanie:

Jeżeli nie ma Boga, powiedz mi i przestaw argumenty kto to wszystko stworzył, nas i wszystko inne?

Argumenty... można powiedzieć, że nie są potrzebne, tak jak brak argumentów na wiarę w Boga. Jednak gdybym był ateistą(w sumie byłem) powiedział bym, że NIE WIEM i mnie to nie obchodzi ale na pewno nie stworzyła tego nad-istota która stoi nad nami i zna odpowiedz na wszystkie pytania które nurtują nas a i może inne istoty.
Wielki wybuch? Reakcje chemiczne i mamy wszystko co nas otacza wyjaśnione w miarę racjonalnie. Ale te wszystkie "składniki" wybuchu musiały się skądś wsiąść, przecież każdy kto skończył przynajmniej gimnazjum wie, ze nie ma reakcji chemicznej bez potzrebnych na składników. I tu mamy zagadkę. Dlatego to czy wierzymy w Boga który też wziął sie niewiadomo skąd i na dodatek powstał z niczego i potrafi wszystko czy wiara w to, że nastąpił wybuch do którego składniki wzięły w sumie również niewiadomo skąd stoi wg mnie na podobnym poziomie ;)

EDIT:

Mówiąc Bóg mamy na myśli Jezusa,który urodził się w 1 w. naszej ery.Ale czemu akurat on musiał stać sie tym za co go uważamy-tego akurat nie wiem.


No własnie nie... chodz ja uważam ale to inna bajka ;) autorowi chyba nie o to chodziło
  • 0

#4

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Biggi'
Kazdy kto wierzy jest wierzącym nie koniecznie w Boga. Wierzący, wierzy w prodnozę pogody, wierzy w krasnoludki itd.
Ateista to tez wierzący, tyle że wierzy ze boga nie ma, bo nie ma dowodu że bóg jest.
Wierzący w boga wierzą w boga, bo nie ma dowodu że bóg jest.
WIARA to przeciwieństwo WIEDZY, czyli każdy wierzący to niewiedzący.
Kto nie ma gwarancji i pewności jaka jutro pogoda, nie może wiedzieć więc pozostaje mu WIERZYĆ.
Tak samo z Bogiem. Nikt o nim nic nie wie, więc pozostaje tylko WIARA.
Jak widać WIARA wystarcza prawie dla wszystkich z małymi wyjątkami i to pod prawie każdym względem.
Wierzymy najczęściej w najrozmaitsze niedorzeczne bzdury z bogami włącznie.
  • 0

#5

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę pogmatwane ale dla mnie zrozumiałe ;)
Niezła teologia :)
Dzięki "Bolek" za uświadomienie mi rozmiarów mojej ignorancji.
  • 0

#6

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale po co tworzyć nowe teorie i przemyślenia, to chyba od nas zależy, każdy w sobie czuje w co wierzy przez doświadczenia dochodzi sie do własnych wniosków i każdy z nas przez całe życie układa jak puzzle swój światopogląd... a wątpię żeby takim gadaniem zmienić czyjeś nastawienie... ps. bolek ale pod pojęciem "wierzący" każdy z nas wie o co chodzi "wierzący w Boga" a nie w pogodę, więc mówiąc "niewierzący" znaczy tyle samo co "nie wierzy w Boga" a nie jakieś teorie na temat pogody xD
  • 0

#7

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@TYRIPS - czasem wydaje mi się, że całe szeregi młodych wykreowało takie forum jak te...
  • 0

#8

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh życie xD a mi jest strasznie ciężko ułożyć swoje puzzle bo jedno pytanie jest ponad wszystkimi "jak mogło być coś z niczego" pierwsza myśl pierwszy atom no tego to za życia nikt nie zrozumie (chyba xD ) wielki wybuch heh wspomina się tam o bańkach i jedna z nich wybuchła kto czytał ten wie ale skąd te bańki?? i tu koło się zamyka :D
  • 0

#9

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak bańka która malała a ciśnienie było tak wielkie, że wybuchła tworząc cały wszechświat.
Mam takie małe rozmyślenie które wg. mnie likwiduje ten główny problem:

"jak mogło być coś z niczego"

Otóż to - jak wiemy, galaktyki zbliżają się do siebie, z czasem (za parę miliardów lat) złącza się w całość, bardzo możliwe, ze powstanie wielka super galaktyka. Gdy wszystko to się zderzy nie przestanie się przyciągać, przyciągnie zapewne się zwiększy. I w taki oto sposób w baaaardzo odległej przyszłości super galaktyka będzie się kurczyć, aż może powstanie super ściśnięta mała bańka! Taka sama jak tak która prawdopodobnie powstała przed wybuchem. Cała materia która teraz znajduje się we wszechświecie będzie zgromadzona w jednym miejscu, co spowoduje kolejny wielki wybuch. I tak powstaną znów nowe galaktyki - wszechświat narodzi sie na nowo. Nauka nie zaprzecza istnieniu innych wszechświatów przed naszym(wyczytałem to w "1001 spotkań z nauka, James'a Trefil, polecam tą pozycje). W takim razie już możemy wiedzieć jak nastąpił wybuch.
A teraz gwóźdź programu - ale jak nastąpił ten 1 wybuch, lub TO COŚ pierwszego przez co powstał ten pra-wszechświat, matka wszystkich wybuchów. Wydaje się, że problem leży w naszej głowie... to człowiek wymyślił, ze coś musi mieć początek. "wszystko co ma koniec ma i początek" - a może tak nie jest? Galaktyki od zawsze wybuchały i powstawały na nowo. Nie możemy tego pojąć i mi samemu nawet wydaje się to często głupie, ale kto wie... jeśli ktoś to przeczytał to z góry dzięki ;)
  • 0

#10

bprulez.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto stworzył nas?
Można to logicznie wytłumaczyc drogą ewolucji od bakterii poprzez ludzkości.

No ok, ale jak powstały bakterie? Martwa materia chyba się sama nie ożywiła.



Czytałem w paru książkach o fizyce kwantowej i innych,że świat powstał w 0.0000001 sekundy(jedna miliardowa sekundy)

A co było przedtem, wszechświat wziął się sam z siebie wyczarował???
Jak mogło powstać coś z niczego???
  • 0

#11 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Problem w tym, że sami sobie problem stwarzamy. No więc Your Choice

Jeżeli nie ma Boga, powiedz mi i przestaw argumenty kto to wszystko stworzył, nas i wszystko inne? Zapraszam też inne osoby do dyskusji, myślę że na ciekawy temat.

To jest pytanie bez odpowiedzi. Cokolwiek by na ten temat powiedzieć będzie to nie wyjaśnione.
Co do samego Boga. Widzę że wielu postrzega boga jako boga, jakiegoś kolesia który wszystko zrobił, wszystko potrafi, jest wszystkim. Czyli można by powiedzieć że bóg jest niczym. Wszystkim lub niczym to nie ma znaczenia. Biorąc pod uwagę biblię. Pisze tam że człowiek został stworzony po to aby się rozmnażać i sobie żyć.
Księga Rodzaju 1:28
Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich <<bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nas rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi
Według chrześcijaństwa więc mamy za zadanie mieszkać na ziemi, i to jest nasze zadanie. Więc wszelkie pytania skąd to wszystko są zbędne. Pisze że Bóg stworzył człowieka.
Bóg. Kto to? Różnie można go pojmować, zależnie od religii jaką się wyznaje.
Wyraziłem się jasno? Mówię że nie ma sensu się zastanawiać jak powstał świat. Bardziej przydatne będzie jeśli zadamy sobie pytanie, co zrobić aby zapanować nad gniewem. Najlepiej zająć się sobą, bo wszystko co myślimy wychodzi właśnie z nas. Kto napisał biblie? Uczono mnie że Bóg posłużył się do tego ludźmi, nad którymi też czuwał duch św, ale kto to wymyślił że to jest dzieło Boga? Wiadomo że ludzie. Ludzie to napisali. Więc po co kłamać że to Bóg? Jeśli byłby Bóg wszechmogący czy nie stworzył by ludzi idealnych? Takich którzy wiedzą że Bóg istnieje już od urodzenia. Ech. Świat materialny jest po to żeby można było wyróżnić "ja" w przestrzeni.
Prowokujecie mnie ludzie do takich bezsensowanych namysłów. Już pisałem to nie ma sensu. Co z tego że sobie tu popiszemy i pięknym bogu który nad nami czuwa, jeśli szatan nas i tak kusi. Jest bóg i szatan, bóg jest wszechmogący, ale chyba nie tak bardzo skoro szatan też ma swoje wpływy na nasze życie. Skoro wszystko mogło by być sielanką to czemu nie jest? To nie ma sensu. Można popisać sobie o tym ale to nic nie da. Można poświęcić temu życie, myśleć nad tym co było przed początkiem, a co było przed początkiem początku. To coś w rodzaju liczby PI. Zajmijmy się lepiej czymś bardziej pożytecznym od tych domysłów. To filozofia człowieka nie mająca końca. Coś czego nie pojmujemy, nie znaczy że to jest prawdziwe.

EDIT:
Należy zadać pytanie czym jest nasz umysł, a nie czym jest świat, bo świat odczuwamy przez umysł.
  • 0

#12

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie ma Boga, powiedz mi i przestaw argumenty kto to wszystko stworzył, nas i wszystko inne?

a Ty przedstaw mi argumenty, ze to Bog stworzyl to wszystko (:

nie ma argumentow mowiacych kto stworzyl wszechswiat, tu pojawia sie kwestia wiary.

ja nie wierze, ze bog istnieje, bo nie mam na to dowodow.
ale jednoczesnie nie jestem pewien, ze nie istnieje, bo moze istniec ;)
poprostu to jedna z rzeczy ktorych nigdy sie prawdopodobnie nie dowiemy ;)
  • 0

#13

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podroznicy astralni po wielu latach zaczynaja poznawac znaczenie zycia.wiem ze to do pewnego wysokiego poziomu przekracza nasza zdolnosc pojmowania.nasze istnienie to jest cel dla pewnego dzialania cel wykracza poza zdolnosc pojmowania wszelakich istot nawet wysoko rozwinietych(pozaziemskich).polaczenie swiadomosci wszystkich istot razem daje dopiero poczatek zrozumienia dlaczego bog bedac osamotniony dal poczatek istnienia wszelkim istotom niefizycznym
  • 0

#14

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chce tu coś sprostować taki offtop; wszechświat się rozszerza i zwiększa swoją prędkość. A co do tego po co tu jesteśmy?? to tylko na gg można pospekulować bo potrzebna konkretna rozmowa... I źle rozumiecie religie Bóg nie chciał żeby była inkwizycja nie chce żeby terroryści zabijali w jego imię, każda religia uczy nas jednego; moralności gdyby nie to, to nikt by się nie bał, do 15 roku życia to jest skuteczne a potem sami sie zastanawiamy i układamy sobie to jakoś w głowie... a dosłowne branie tego co nam księża mówią jest nie zbyt mądre i powoływanie sie bo on tak powiedział bo tak tu napisano...
  • 0

#15

kania.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto stworzył Boga?- pytanie o POCZĄTEK, który w tym rozumowaniu dotyczy Boga i Jego zależności od tego czynnika.
Ale można też i na to inaczej spojrzeć:
BÓG WYMYŚLIŁ POCZĄTEK - gdzie początek jest rozumiany jako kreacja Boska, nie obejmująca istoty Jego samego. Być może jest to największy geniusz Boga, bez którego nie byłoby możliwe podjęcie dzieła tworzenia, czyli NADANIA POCZĄTKU rzeczom.
Bo czemu tak naprawdę czepiamy się tego początku?
Odpowiedź zawiera się w ludzkim egotyźmie. Wszystko czego doznajemy na tej ziemi rozciągnięte jest pomiędzy POCZĄTKIEM I KOŃCEM. Ty - rodzisz się i wiesz, że tam kiedyś umrzesz. ŻYJEMY W PROSTYM LINIOWYM ŚWIECIE:
OD DO. Ale czy ten świat, którego teraz doznajemy to wszystko?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych