Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cejrowski rezygnuje... z Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem katolem i homofobem. Nie mam zamiaru się z tego leczyć - mówi o sobie Wojciech Cejrowski. Znany podróżnik i kontrowersyjny dziennikarz i rezygnuje z polskiego paszportu. Wybrał Ekwador, bo tam są "fajne podatki". O tym, dlaczego naczelny kowboj RP wypisał się ze swojego kraju, opowiada w wywiadzie udzielonym Radiu Wrocław.

- Obywatelem Polski chętnie bym był, ale nie chcę być obywatelem Unii Europejskiej - deklaruje Wojciech Cejrowski. Jego zdaniem Wspólnota zniewala człowieka metodami biurokratycznymi. Wskazuje, że "przed wcieleniem Polski do Unii" Polacy mogli jeździć do większej liczby państw niż teraz.

- Więcej wolności jest w Ekwadorze niż w Polsce - mówi Radiu Wrocław Wojciech Cejrowski. - Tutaj muszę pytać urzędnika, czy mogę wydać pieniądze na budowę domu dla rodziny. Mam tego dość. Wynoszę interesy z Polski - dodaje podróżnik. Ujawnia, że w Ekwadorze kupił ziemię na której chce wybudować hacjendę.

W obszernym wywiadzie Wojciech Cejrowski ujawnia też kulisy programu, który zrealizował z Agnieszką Frykowską (Frytką). - To była ostra rozmowa obliczona na to, że przy trzecim pytaniu dostaję w twarz i zaczynamy rozmowę o zasadach. Nic takiego się nie słało. Pozwoliła się zczołgać i wzięła za to 500 złotych - powiedział Cejrowski.

Rozmowę z podróżnikiem przeprowadziła Elżbieta Osowicz, dziennikarka Radia Wrocław. Fragmentów wywiadu można posłuchać na stronie stacji www.prw.pl (link bezpośredni: link).

Wojciech Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 w Elblągu. Polski dziennikarz,
satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, fotograf od lat
organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był w 40 krajach na
sześciu kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii, dokumentując życie
zamieszkujących ją Indian i Metysów. Brał udział m.in. w pieszym pokonaniu
bagnistej puszczy Darien, na granicy Kolumbii i Panamy (1996) oraz przejeździe
trasy Camel Trophy, w Gujanie, w 1996 r. w ramach której dotarł m.in. do
odległych osad plemienia Wai Wai. Znany jest także ze swoich ostrych, bardzo kontrowersyjnych komentarzy. Wielokrotnie wypowiadał się negatywnie na temat parad gejowskich i związków homoseksualnych.




Opracowanie: hotnews

#2

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szkoda :( lubię Pana Cejrowskiego.

#3

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko mi się z nim nie zgodzic, myśli całkiem logicznie, ale przeciętnemu Polakowi, któremu tak jak P. Cejrowskiemu się nie podoba w kraju ciężko będzie ot tak wyjechac. MArtwi mnie ta większa biurokratyzacja, a co do budowy domu to samo, rodzice musieli latac po urzędach i męczyc sie o te głupie papiery... bez sensu...

#4

antyuE.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !
Należy jeszcze rozróżnić rezygnację z obywatelstwa,a rezygnację z polskości,czy swoich obyczajów,tradycji.
Wiele jest przykładów ludzi posiadających polskie obywatelstwo,a mających za nic naszą Ojczyznę i tradycję.Panujące u nas zasady,obyczaje itd.Dodatkowo działają przeciwko naszemu krajowi.Jak ktoś chce przykład,to choćby politycy.
Myślę,że wiele osób zrezygnowałoby z obywatelstwa tego powiedzmy,jasno systemu.Uwaga,obywatelstwa nie kraju Polska, tylko Unii Europejskiej superpaństwa mającego za cel zniewolenie wszystkich !!
Może jest to jeden ze sposobów na walkę z UE ?
Ciekawe,jak to prawnie wygląda,bądź będzie wyglądało ?W przypadku końca UE.Automatycznie staję się na powrót obligatoryjnie obywatelem Polski ? W przypadku kogoś takiego jak Pan Cejrowski ,który olał UE ?
Oczywiście są to wolne myśli,a nie jakieś wnioski czy dogłębna analiza.
Pozdrawiam

#5

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ej, a można nie mieć obywatelstwa?
Zgodzę się z nim, chociaż nie planuję stąd wyjeżdzać

#6

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej, a można nie mieć obywatelstwa?
Zgodzę się z nim, chociaż nie planuję stąd wyjeżdzać

Nie ma takiej możliwości. Obywatelstwo nadaje się wszystkim urodzonym na danym terytorium, a nie ma ziem niczyich.
Jedyna opcja to urodzić się na księżycu albo w przestrzeni kosmicznej w słusznej odległości od orbity okołoziemskiej :)

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytałam o tym już kilka tygodni temu i szkoda mi, bowiem pana Wojciecha cenię najbardziej spośród wszystkich osób, które w tym kraju bywają w mediach. Jest inteligentny i ma charakter, a co najważniejsze, zdecydowane poglądy. Smutno bez niego będzie.

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież brak obywatelstwa, nie przekreśla jego istnienia w mediach?
Mogę się mylić... W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. :P



#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No ale skoro nie będzie już tu mieszkał, to wątpię by jakiś program prowadził. Chociaż teraz ma nowy w TVN Style, więc zbyt szybko nie wyjedzie ;]

#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Może tak, może nie" :D



#11

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Denerwowala mnie czasem jego skrajna prawicowosc, ale za to jak kapitalny zrobil program ("boso przez swiat" ma sie rozumiec) i, ze jest prawdziwym indywidualista po prostu nie sposob jest nie uwielbiac go. Jest to jeden z nielicznych dziennikarzy ktory potrafi byc naprawde odwazny. Co to niby Wojewodzki ktory kladzie sie na swoich gosciach i udaja razem, ze sie bzykaja, co tam Misiek Koterski ktory potrafi dowalic takim tekstem, ze nitk juz nie pierdnie (obu showmanow lubie od razu zaznaczam). Cejrowski ma jaja. To trzeba przyznac. Mimo, ze w wielu sparawch z nim bym sie nie zgodzil tak do tej podpisuje sie rekami i nogami.

A tak wogole to on nie wyparl sie narodu, tylko wyparl sie ustroju i polityki. Sadze, ze dla Polakow jeszcze nie jeden program poprowadzi, a jak polityk cos od niego bedzie chcial to "takiego wala".

#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyna opcja to urodzić się na księżycu albo w przestrzeni kosmicznej w słusznej odległości od orbity okołoziemskiej :)

Można się też urodzić na Antarktydzie, pingwiny nie znają czegoś takiego jak piórokracja :P

Ciekawe,jak to prawnie wygląda,bądź będzie wyglądało ?W przypadku końca UE.Automatycznie staję się na powrót obligatoryjnie obywatelem Polski ? W przypadku kogoś takiego jak Pan Cejrowski ,który olał UE ?

Przecież cały czas jesteś obywatelem Polski. W przypadku gdyby UE przestało istnieć, to przestajesz być obywatelem UE.

Zauważyłem jedno. Wszyscy jak jeden mąż i jedna żona psioczą na biurokrację i obwiniają Unię Europejską o wprowadzenie tego urzędowo-papierkowego przekleństwa. Ale popatrzcie sobie na inne kraje Unii i przypomnijcie sobie, jak to w Polsce było przed wstąpieniem do UE.
Nie żebym bronił UE czy cośtam :P Chcę tylko zauważyć, że o niektóre rzeczy Unia Europejska jest oskarżana bezpodstawnie.
Sam mam nastawienie antyunijne, ale, na Boga!, nie obwiniam UE o wszystkie życiowe i prawne niedogodności.



#13

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ludzie gdyby nie te papiery to było by tu tak jak u mojej cioci. Blok, podwórko a w środku 2 nowe domki jednorodzinne tu ktoś popełnił błąd ale tak by było gdyby nie załatwiało się pewnych papierów.

#14

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UE daje nam naprawde wiele, sama strefa Shengen jest warta tego by wstąpić do UE, nie wiem który rocznik dominuje na forum, ale dla osobó, które wychowały się w socjalizmie, UE to cel który był marzeniem. Kolorowy zwariowany świat, wspólnota krajów z których zbierało się puszki po napojach i papierki po czekoladach, bo takie inne takie kolorowe, chciało się mieć cząstkę tego.
Teraz to nastąpiło, prędzej niż można by przypuszczać, możemy dziś wsiąść w samochód, zatankować go i bez granic pojechać tam gdzie kiedyś było to niewyobrażalne. To cudowne uczucie wolności, przekraczania granic których nie ma, bez pytań o paszport, wize, bez sprawdzania po co i dlaczego.
UE to także ograniczenia, ale przecież nie ma miejsc gdzie jakieś reguły by nie istaniały. Więc UE nie jest w tym przypadku jakaś straszna. Biurokracja?? To kwestia do zmiany, to tylko reguły, poza tym biurokracja na poziomie UE w mniejszym stopniu dotyka przeciętnego obywatela, bardziej go dotyka biurokracja państwowa, która nie ma wiele wspólnego z biurokracją UE. Jeżeli chodzi o dotację UE, to przecież są to dotacje, skoro chcemy za darmo pieniądze, których nie musimy oddawać, to już nie marudżmy na fakt że trzeba papierki wypełniać.
UE to piękna idea, to także piękny twór, to póki co najlepsza koncepcja jaka została stworzona w XX wieku. W wieku który doznał dwóch wojen światowych. Od jego powstania w Europie zapanował pokój wśród Państw które należą do Unii. Ta cena jest warta zapłacenia dodatkową furą papierków. Pamiętajcie większość z Was nie ma pojęcia czym była UE. A to jest spełnienie snu, może nie idylla, może nie ideał, ale spełnienie marzenia z dzieciństwa, widzimy minusy, ale widzimy też plusy, których jest znacznie więcej.

#15

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Wczoraj Wojciech Cejrowski zadeklarował chęć zrzeczenia się polskiego obywatelstwa na rzecz ekwadorskiego. Dziś autor bloga "Podróż na południe" poświęconego Ameryce Łacińskiej odpowiada Cejrowskiemu i zarzuca mu szereg kłamstw.- Cejrowski zaserwował na antenie radia niewyobrażalną, poniżającą słuchaczy ilość bzdur i kłamstw - pisze Tierralatina.

Wczoraj podczas wywiadu dla Radia Wrocław podróżnik i znany kontrowersyjnych poglądów dziennikarz Wojciech Cejrowski potwierdził to, o czym wspominał od dawna - chce się zrzec polskiego obywatelstwa i jak najszybciej przyjąć obywatelstwo Ekwadoru. Najbardziej doskwiera mu biurokracja.

Cejrowski stwierdził m.in., że po "wcieleniu Polski do Unii Europejskiej" o kilkanaście zmalała liczba krajów, do których Polacy mogą jeździć bez wiz.

- Ekwadorczyk może sobie bez wizy pojechać do Stanów Zjednoczonych. A pani może? - pytał Cejrowski dziennikarkę.

Jak czytamy w blogu "Podróż na południe" Ekwadorczycy - jak wszyscy bez wyjątku obywatele państw Ameryki Południowej i Środkowej, potrzebują wiz do Stanów. - Może ekwadorski paszport daje wolność bezproblemowego podróżowania po innych zakątkach Ziemi? Chyba tylko w snach kłamczuszka Cejrowskiego . Obywatele Ekwadoru potrzebują wiz do ponad 110. państw świata. W tym całej Europy z Polską włącznie - pisze Tierralatina.


Cejrowski stwierdził też, że Ekwador to jeden z najbogatszych krajów Ameryki Łacińskiej. Według niego Ekawdorczykom żyje się bardzo dobrze. - W tym kraju zawsze się będzie dobrze działo, bo to Amerykanie wydobywają tam ropę, a nie Ekwadorczycy - mówił dziennikarz.

Autor bloga Podróż na południe powołując się na oficjalne statystyki podaje liczby, które podważają stwierdzenia Cejrowskiego. Ekwador z PKB wynoszącym 3088 dolarów plasuje się m.in. za Argentyną, Belize, Brazylią, Chile czy Surinamem. W skrajnej biedzie żyje 12,8 proc. Ekwadorczyków, a w biedzie 43 proc.

Więcej przykładów rozminięcia się Cejrowskiego z prawdą w blogu "Podróż na południe" .

- Czy on naprawdę ma nas za aż takich idiotów? Niestety po czymś takim, czytając jakąkolwiek książkę Cejrowskiego, widząc go w telewizji, będę zastanawiał się, czy nie zmyśla, czy zwyczajnie w świecie nie kłamie? Tak jak zmyślał i kłamał wczoraj - kończy swój wpis Tierralatina."


Żródło


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych