Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hybrid Assistive Limb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Egzoszkielet to recepta na ludzkie słabości. Wystarczy założyć zrobotyzowane ubranko i już można żonglować stukilowymi workami.

Tam, gdzie nie można posłać robota, trzeba posłać człowieka. Tam, gdzie trzeba posłać silnego człowieka, trzeba pomyśleć o odpowiednim ubraniu. Firma Cyberdyne wymyśliła już odpowiedni do specjalnych poruczeń garnitur. Ubiór nazywa się HAL (ang.: hybrid assistive limb) i jest skrojony dość oszczędnie. Jednak jego funkcja niewiele ma wspólnego z upiększaniem. HAL to egzoszkielet, który został wymyślony po to, żeby dać jego właścicielowi nieco więcej nadprogramowej krzepy. Komplet jest wyposażony w czujniki, które przylegają do skóry. Mają one za zadanie rozpoznać, które mięśnie w następnej chwili będą poruszane. W ten sposób szkielet rozpoznaje zamiary właściciela i porusza się razem z jego ruchami w takim samym tempie i proporcjonalnie z taką samą dynamiką. Ubiór wspomaga marsz, a przy podnoszeniu przedmiotów umożliwia zwiększenie ciężaru podnoszonych przedmiotów od 2 do 10 razy. Baterie pozwalają na pracę wewnątrz lub na zewnątrz przez 3 do 5 godzin. Prototypy egzoszkieletu HAL działają już od kilku lat. Cyberdyne rozpoczęło właśnie budowę zakładu, który pozwoli na produkcję nawet pół tysiąca egzoszkieletów rocznie. Te zaawansowane urządzenia mają być dostępne dla zwykłych śmiertelników. Będzie można je wynająć za tysiąc dolarów miesięcznie.
Dołączona grafika

Źródło: focus.pl
  • 0

#2

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktokolwiek kojarzy Pancerz Wspomagany z Fallouta? 62 lata i będzie dostępny dla każdego :D
  • 0

#3

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cyberdyne - nie mówi to nic nikomu. Firma z Terminatora. 62 lata i będziemy mieli Judgment Day :P
  • 0

#4

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe czy da sie w tym biegać.
  • 0

#5

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje że na tych zdjęciach nie jest przedstawiona maksymalna moc.
  • 0

#6

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwiększa ciężar podnoszenia przedmiotów od 2 do 10 razy. Czyli dajmy na to taki Pudzian jak podnosi 200kg w ten sposób, to z tym urządzeniem mógłby podnieść nawet 2tony:) Czyli taki spory samochód...
  • 0

#7

PaSaI.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam gazetke z artykulem o tym. Ciekawy jestem z jaka predkoscia mozna robic jakies rzeczy (lub chociazby poruszac sie).


Edit:
@Down-> dobra, dobra. Jakos tak przyjalem ze skoro silne to wolne :D
  • 0

#8

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"...szkielet rozpoznaje zamiary właściciela i porusza się razem z jego ruchami w takim samym tempie i proporcjonalnie z taką samą dynamiką..."

P.S. Czytajcie trochę uważniej... ;)
  • 0

#9

MrFraktal.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pudzian o podnosi wiecej niz 200 kg ..... 200 kilo to podnosza u mnie na silowni
  • 0

#10

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pudzian o podnosi wiecej niz 200 kg ..... 200 kilo to podnosza u mnie na silowni


Czyli 200kg podniesie bez problemu... Po za tym to nie temat o tym ile podnosi Pudzian:)
  • 0

#11

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od dziś zbieram pieniądze na to falloutowe cacko :P Na starość, jeśli dożyję, będę miał uciechę.
  • 0



#12

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja uważam,że jeśli egzoszkielety trafią do masowej produkcji,to będą one przede wszystkim wykorzystywane do celów wojskowych jako bezpośrednie wzmocnienie możliwości zwykłego żołnierza(kto grał w Crysisa,wie o co mniej więcej mi chodzi)
  • 0



#13

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Azjaci są z kosmosu, jestem tego pewny :) Tylko oni wyprzedzają świat o tyle lat jeśli chodzi o technologię. Wszyscy się nabijają z tych filmów anime o mechach i innych robotach a tu proszę - oni zaczynają wdrażać to w życie - u nas może za 20 lat to zawita do Polski :)
  • 0

#14 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Za 20 lat w polsce! :lol2: . U nas tego nigdy nie będzie bo mohery powiedzą że to szatańskie ubranko, ale jak się pojawi za granicą to może się na allegro pojawi :P
  • 0

#15

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe, tys prowda, tys prowda pobratymcu aczkolwiek chodziło mi bardziej o jakies targi technologiczne czy cóś, no bo na sprzedaż to nie liczę xD
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych