Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słoń namalował swój własny portret


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To po prostu kolejny dowód na to,że zwierzęta są mądrzejsze niż nam się wydaje.Też jestem przekonany,że te słonie zostały w odpowiedni sposób wytresowane ale z drugiej strony:czy my,gdy uczymy się czytać i pisać też nie jesteśmy
"tresowani" przez nauczycieli?? ;)
  • 0



#17

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten słoń jest Picassem wśród słoni ;) Ciekawe jakie jeszcze zwierzęta potrafią coś takiego, może małpy? Wie ktoś coś na ten temat?
  • 0

#18

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajowskie te słonie jak malował tego kwiatka to się zastanawiałem co on tam bazgroli :)
  • 0



#19

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słonie są inteligentne. Pamiętają gdzie zmarli ich bliscy i jako jedyne ssaki poza ludźmi potrafią ronić łzy. Niemówiąc o tym że wyczuwają trąbami drgania powietrza i ziemi i tak wiedzą gdzie szukać wody. :) Widziałem film.


A ja słyszałem, że cielaki też podobno płaczą przed rzeźnią (wyczuwają że czeka ich niebezpieczeństwo czy coś :D )

Co do nauczenia słonia malować... Jak każde dziecko, uczyło się w podstawówce malować, więc to jest na tej samej zasadzie :) . Ale żeby własny portret, to prawie jak posiadanie świadomości że się istnieje (chyba że się myle :D )
  • 0

#20

mrozyk.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słonie to jedne z czterech gatunków zwierząt, które posiadają samoświadomość. Z tego co wiem to najłatwiej bada się to po przez ustawianie lustra, a tylko właśnie słonie, szympansy, delfiny i orangutany wiedzą, że tym odbiciem są one same :D
  • 0

#21

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś niesamowitego :)
Ja myślę, że bata to ani jednego nie dostał :P Dlaczego? Już starożytni wiedzieli, że nagroda jest bardziej skuteczna od kary... :]
  • 0

#22

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja słyszałem, że cielaki też podobno płaczą przed rzeźnią (wyczuwają że czeka ich niebezpieczeństwo czy coś :D )

I z czego cieszysz ten pysk? Chciałbym zobaczyć Ciebie czy byś się tak śmiał jeżeli następnym w kolejce do śmiertelnego porażenia prądem byłbyś Ty...co za dureń.

edit by Captain Jack
Rozumiem uniesienie, dlatego tylko ostrzeżenie pisemne. Kolejne takie posty będę odpowiednio nagradzał.

  • 0

#23

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwierzęta też mają wyobraźnie, jak by jej ten owy słoń nie miał, nie namalował by tak czegoś pięknego.
  • 0

#24

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten http://pl.youtube.co...malujace-slonie filmik jest świetny, ten słoń maluje lepiej niż wielu ludzi. :)
  • 0

#25

ariene.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słonie to niesamowite zwierzęta. Zawsze zatrzymują się przy grobach swoich bilskich i potrafią płakać :) A teraz umieją malować... to niezwykłe :)

edit by Captain Jack
Było "umią" :) Poprawione :)

  • 0

#26

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Namalował jak małe dziecko. (podobnie jak ja :P ). Jednak jak na słonia to wielki wyczyn. Nawet nie pomyślałabym, że słoń może być taki inteligentny. Choć trudno w to uwierzyć i nie wierze do końca, że to namalował słoń. Choć może i tak było :)
  • 0

#27

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myślę, że słoń nie zdaje sobie sprawy z tego, co namalował ;) a przynajmniej nie w takim znaczeniu jak my.
  • 0

#28

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro słonie zatrzymują się przy miejscach zgonu swoich bliskich, to mają pewnie jako takie wyobrażenie o sobie, otaczającym je świecie, stracie bliskich itp, słoń też wie, że istnieje, więc możliwe, że jednak zdaje sobie sprawę z tego, że namalował siebie.
  • 0



#29

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały czas to mówię , zwierzęta są mądrzejsze niż myślimy . Pamiętam , że kiedyś w wiadomościach było o człowieku , który uratował małego krokodyla z pułapki kłusowników . A później , gdy ten krokodyl urósł to ten człowiek z nim nawet pływał w jeziorze :lol3:
  • 0

#30

Fredzik.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak tak dalej pójdzie, to za kilkanaście tysięcy lat słonie będą miały dyemokrację :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych